Jeftina unutarnja kamera za hodnik

poruka: 27
|
čitano: 11.467
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
11 godina
offline
Jeftina unutarnja kamera za hodnik

Od zgrade je hodnik koji vodi do mog stana i stavio bih kameru na plinometar (tako da je dobro da je magnetna) ..nis posebno mi netreba samo da se vidi tko je prolazio tad i tad.zanima me jel ova ok

 

Xiaomi mi camera 2k 

 

Ili ima neka bolja preporuka

 
0 0 hvala 0
16 godina
online
Re: Jeftina unutarnja kamera za hodnik
Pazi sa snimanjem prostora koji nije u tvom vlasništvu.
 
3 0 hvala 0
11 godina
offline
Jeftina unutarnja kamera za hodnik

evo malo sam istrazivao pa ubuduce ako nekom zatreba...odlucio sam se za TP LINK Tapo

 

taj hodnik/haustor samo vodi do mog stana, ajmo reci neka 4m duzine i samo moja vrata.hocu da znam tko mi se šmuca ispred vrata 

 

 

https://www.vidilab.com/teme/usporedni-test/5743-test-top-10-kucnih-wifi-nadzornih-kamera

Poruka je uređivana zadnji put pet 31.3.2023 8:30 (GSP).
 
0 0 hvala 0
14 godina
moderator
offline
Re: Jeftina unutarnja kamera za hodnik

Nema veze do kud vodi, nije u tvojem vlasništvu te je stoga nelegalno snimati tu površinu.

“The saddest aspect of life right now is that science gathers knowledge faster than society gathers wisdom.” - Isaac Asimov
11 godina
offline
Jeftina unutarnja kamera za hodnik

Kakve su posljedice ako netko zna pravno

 
0 0 hvala 0
2 godine
online
Re: Jeftina unutarnja kamera za hodnik
XXX-Man kaže...

Nema veze do kud vodi, nije u tvojem vlasništvu te je stoga nelegalno snimati tu površinu.

 

Postoji tu izmjena zakona iz 2018...

 

Budući da se u konkretnom slučaju radi o videonadzoru stambenih zgrada, dodatno se primjenjuju odredbe članka 31. Zakona. Naime, člankom 31. propisano je da je za uspostavu videonadzora u stambenim odnosno poslovno-stambenim zgradama potrebna suglasnost suvlasnika koji čine najmanje 2/3 suvlasničkih dijelova. Osim toga, stavkom 2. istoga članka propisano je da videonadzor može obuhvatiti samo pristup ulascima i izlascima iz stambenih zgrada te zajedničke prostorije u stambenoj zgradi.

 

https://azop.hr/videonadzor/

 

 

https://azop.hr/videonadzor-u-stambenim-zgradama/

 

Ima i ovdje dosta toga ovjašnjeno i nije sve baš kako se misli,kao ni što ništa u rH nije normalno regulirano, tako se više ne zna ni što je čiji posjed, prostor koji se želi nadzirati...

 

Moj paranoični susjed preko puta moje kuće ima pet kamera koje obuhvaćaju njegova dva automobila, cijelu kuću (rotiraju se) i jedno 3 kamere koje gledaju i na naše kuće preko ceste,naše automobile..

 

Meni ne smeta, imam besplatni video nadzor.. 

合氣道 Konačni cilj svih živih bića je neprestana potraga za srećom. Znanstveno dokazano na miševima.
Poruka je uređivana zadnji put pet 31.3.2023 7:22 (Zaporožac).
5 godina
online
Re: Jeftina unutarnja kamera za hodnik
GSP kaže...

evo malo sam istrazivao pa ubuduce ako nekom zatreba...odlucio sam se za TP LINK Tapo

 

taj hodnik/haustor samo vodi do mog stana, ajmo reci neka 4m duzine i samo moja vrata.hocu da znam tko mi se šmuca ispred vrata 

 Ja imam 3 vrste tapo camera. Koju si ti uzeo? Ja ima c110 W310 i WS320....

11 godina
offline
Jeftina unutarnja kamera za hodnik

Narucio sam c210

 
0 0 hvala 0
14 godina
moderator
offline
Re: Jeftina unutarnja kamera za hodnik
GSP kaže...

Kakve su posljedice ako netko zna pravno

 Za kršenje zakona je predviđena kazna u iznosu 50.000kn.

Zaporožac kaže...

 

Postoji tu izmjena zakona iz 2018...

 

Budući da se u konkretnom slučaju radi o videonadzoru stambenih zgrada, dodatno se primjenjuju odredbe članka 31. Zakona. Naime, člankom 31. propisano je da je za uspostavu videonadzora u stambenim odnosno poslovno-stambenim zgradama potrebna suglasnost suvlasnika koji čine najmanje 2/3 suvlasničkih dijelova. Osim toga, stavkom 2. istoga članka propisano je da videonadzor može obuhvatiti samo pristup ulascima i izlascima iz stambenih zgrada te zajedničke prostorije u stambenoj zgradi.

 

 Da, ali miješaš stvari...

Ta odredba se odnosi na videonadzor u zgradi, postavljen od strane vlasnika zgrade, tj. "svih" suvlasnika.

Ovo se ne odnosi na to ako neki stanar želi sam za sebe snimati zajednički prostor...

“The saddest aspect of life right now is that science gathers knowledge faster than society gathers wisdom.” - Isaac Asimov
2 godine
online
Re: Jeftina unutarnja kamera za hodnik
XXX-Man kaže...
Ovo se ne odnosi na to ako neki stanar želi sam za sebe snimati zajednički prostor...

Shvatio sam što je kolega napisao...

Mislim da se to ne razlikuje od prava više stanara jedne stambene zgrade...

 

Ako je zajednički ulaz u haustor, može zatražiti potpis- odobrenje ljudi koji koriste isti haustor i to bi trebalo riješiti taj problem... 

Ne vjerujem da bi se netko pobunio.

 

Po nekoj logici bi trebao ovjeriti potpise, da se stanari iz istog "prolaza" slažu s tim da on namontira kameru, da se tu navede sve što je zakonski potrebno i to bi bilo rješenje.

合氣道 Konačni cilj svih živih bića je neprestana potraga za srećom. Znanstveno dokazano na miševima.
14 godina
moderator
offline
Re: Jeftina unutarnja kamera za hodnik

Mislim da bi to trebalo biti ok, ako mu svi potpišu. Mislim da tu nebi prošlo ono 2/3 jer se ne radi o zajedničkom videonadzoru u svrhu zaštite zgrade.

 

Također je potrebno staviti oznaku da se snima + sve ono navedeno iz GDPR-a o tome tko, što, gdje i kako čuva snimke i tako dalje...

“The saddest aspect of life right now is that science gathers knowledge faster than society gathers wisdom.” - Isaac Asimov
11 godina
offline
Jeftina unutarnja kamera za hodnik

Tu ne prolazi niktko osim mene i samo onaj tko treba kod mene...to nije zajednicki prostor, nego hodnik koji vodi do mog stana.slijepa ulica

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Jeftina unutarnja kamera za hodnik
GSP kaže...

Tu ne prolazi niktko osim mene i samo onaj tko treba kod mene...to nije zajednicki prostor, nego hodnik koji vodi do mog stana.slijepa ulica

 Ako je taj hodnik u tvom vlasništvu, onda ok, ali ako nije, onda on spada u zajedničke prostorije i možeš se slikati ako te netko optuži. 

 

(Ako je u tvom vlasništvu, onda bi ga mogao i pregraditi :) )

 

Poruka je uređivana zadnji put pet 31.3.2023 14:41 (Punti).
3 godine
offline
Re: Jeftina unutarnja kamera za hodnik
Kako se gleda ako netko ima doorbell sa video nadzorom?
Ja sam sebi to ugradio
 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Jeftina unutarnja kamera za hodnik
Punti kaže...
GSP kaže...

Tu ne prolazi niktko osim mene i samo onaj tko treba kod mene...to nije zajednicki prostor, nego hodnik koji vodi do mog stana.slijepa ulica

 Ako je taj hodnik u tvom vlasništvu, onda ok, ali ako nije, onda on spada u zajedničke prostorije i možeš se slikati ako te netko optuži. 

 

(Ako je u tvom vlasništvu, onda bi ga mogao i pregraditi :) )

 

 A ako mi netko provali u stan bez videonadzora jel mogu ja isto tako tuziti suvlasnike i traziti od njih povrat štete?

14 godina
offline
Jeftina unutarnja kamera za hodnik

provala u privatno vlasništvo nema veze sa kretanjem po suvlasničkim prostorijama... pobogu, vlasnik stana si, a ne cijelog objekta.

ako gledamo isključivo sa zakonske strane, unutar prostora privatnog vlasništva možeš stavit 100 kamera ako treba, bez ikakvih dozvola i privola, ali trebaju snimati isključivo (tvoj) privatni prostor,
te u slučaju provale (sa i bez kamera), generalno ne možeš imati potraživanja prema suvlasnicima.

za suvlasničke prostorije (hodnici, podrumi, potkrovlja, liftovi, prostori gdje se nalaze šupe, biciklarne, elektro sobe, itd.) i zgradu općenito su odgovorni svi sustanari, i potencijalna šteta se namiruje iz zajedničke pričuve.

 

rijetko su hodnici upisani pod privatno vlasništvo u sklopu stambenog prostora, prije si ga ljudi "prisvoje", te je u tom slučaju i dalje suvlasnička prostorija
(hodnici se rijetko prodaju, ipak se u njima poglavito nalaze razne razvodne kutije, ormari, strujni čvorovi, pristup hidrantu, vodomjeri itd, a koji su vezani za sam objekt).

realno, možeš metnut kameru app metodom i čekat da (ako) se netko požali... 
ali ne zaboravi, u slučaju štete ili sranja ta snimka nije važeći dokaz jer nije propisano postavljena, te putem nje nećeš moći imati konkretan dokaz da potrebe nekakvih potraživanja,
i još ti riskiraš kaznu.

I dont know you. I dont know what you want. If you leave, that will be the end. I wont look for you, I wont pursue you. But if you dont, I will look for you, I will find you and I will ignore you.
Poruka je uređivana zadnji put pet 31.3.2023 18:05 (vrx).
Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
moderator
offline
Re: Jeftina unutarnja kamera za hodnik
GSP kaže...

Tu ne prolazi niktko osim mene i samo onaj tko treba kod mene...to nije zajednicki prostor, nego hodnik koji vodi do mog stana.slijepa ulica

 Ako ti nisi vlasnik tog prostora, onda je to zajednički prostor zgrade.

 

Ako si vlasnik tog prostora onda možeš raditi što god hoćeš.

 

Ipak bih rekao da je prostor u vlasništvu zgrade....

Gravyri kaže...
Kako se gleda ako netko ima doorbell sa video nadzorom?
Ja sam sebi to ugradio

 Ako snima cijelo vrijeme sve koji prolaze onda vrijedi sve iznad navedeno.

Ako uspostavlja video konekciju samo kad netko pozvoni, ne bi trebao imati problema.

GSP kaže...

 A ako mi netko provali u stan bez videonadzora jel mogu ja isto tako tuziti suvlasnike i traziti od njih povrat štete?

 Pa stavi stan pod videonadzor, ne hodnik zgrade.

Ako ti netko provali u auto na javnom parkingu, hoćeš li tužiti grad u kojem je parkiran za štetu?

 

Ako i imaš snimku koja je nelegalno napravljena, neće biti dokaz...

 

“The saddest aspect of life right now is that science gathers knowledge faster than society gathers wisdom.” - Isaac Asimov
11 godina
offline
Jeftina unutarnja kamera za hodnik

https://legalis.hr/topic/92654-kamera-u-hodniku/

 

 

ovdje se piše svašta drukčije

 

kamera ide gore.kome smeta nek me tuži :)  ima na ulazu u zgradu naljepnica na vratima da je objekt pod videonadzorom

Poruka je uređivana zadnji put pet 31.3.2023 20:15 (GSP).
 
0 0 hvala 0
14 godina
moderator
offline
Re: Jeftina unutarnja kamera za hodnik

Ako ćeš primjetiti da su postovi koje si linkao iz 2017. g., GDPR je uveden 25.5.2018. g. i dosta se toga promijenilo od tada...

Sve na vedeno na tvojem linku više apsolutno ne vrijedi.

 

https://www.videonadzor.com.hr/GDPR_VIDEO_NADZOR.html

“The saddest aspect of life right now is that science gathers knowledge faster than society gathers wisdom.” - Isaac Asimov
14 godina
offline
Jeftina unutarnja kamera za hodnik

Samo trebaš tražiti suglasnost suvlasnika. Trebaju ti potpisi vlasnika 2/3 udjela. Obzirom da hodnik vodi samo do tvog stana ne vidim razloga da bi ti to netko osporavao. 

Moj PC  
2 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Jeftina unutarnja kamera za hodnik
jozef kaže...

Samo trebaš tražiti suglasnost suvlasnika. Trebaju ti potpisi vlasnika 2/3 udjela. Obzirom da hodnik vodi samo do tvog stana ne vidim razloga da bi ti to netko osporavao. 

 slažem se, pogotovo ako jedini koristi taj hodnik.

lagano paket kava i čokolada (za mito i korupciju ), i od vrata do vrata po suglasnosnost. ako su iole normalni susjedi, ne bi trebalo biti problema, a savjest čista.

I dont know you. I dont know what you want. If you leave, that will be the end. I wont look for you, I wont pursue you. But if you dont, I will look for you, I will find you and I will ignore you.
16 godina
neaktivan
offline
Jeftina unutarnja kamera za hodnik

pošto si "slijepi hodnik", polako s vremenom počneš gradit imidž skupljača kojem je lijeno poći do smeća..pa je jedna kutije ispred vrata, pa mikrovalna koju treba baciti... pa tek onda korpa za kišobrane koju si odlučio držati ispred vrata.. e u korpu staviš kameru i zabiješ tri kišobrana.

expert za istrazivanje ruda i gubljenje vremena na Bol-u.. WindowsPhone die hard fanboy koji ne napušta brod.
 
3 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Jeftina unutarnja kamera za hodnik

Muci me clanak 28 stavak 4 koji kaze:

"Voditelj obrade i izvršitelj obrade dužni su uspostaviti automatizirani sustav zapisa za evidentiranje pristupa snimkama videonadzora koji će sadržavati vrijeme i mjesto pristupa, kao i oznaku osoba koje su izvršile pristup podacima prikupljenim putem videonadzora."

 

Na niti jednoj od popularnih xiaomi/tp kamera ne mogu pronaci da postoji mogucnost logiranja niti sam pronasao lokaciju log file-a kamere iz kojeg bi se dalo iscitati vrijeme i account spajanja...

 

Pitanja:

Je li itko ovo slozio ili ima ideju kako sloziti?

Zna li tko model kamere ovakve klase koja ima podrzano logiranje pregleda?

 

Hvala, LP.

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
online
Jeftina unutarnja kamera za hodnik

Prvo neka se utvrdi koja je svrha postavljanja te kamere na vlasnicki zajednickom prostoru koji nije ulaz u zgradu ili u zajednicku prostoriju. Ako postoji problem oko ormara s brojilom onda mozda postoji elegantnije rjesenje od koje te nece bolit glava. Kum postavlja kamere profesionalno i ako nije privatni posjed uvijek prvo pita - sta ce vam kamera. Ako je zbog lopova onda je samo zbog toga, al da bi na nekom sudu to vrijedilo - lakse je platit osiguranje imovine. Ni jedan ducan ne lovi lopova ni pored 100 kamera s razlogom - naplate se od osiguranja.

 

Ako sluzi za odvraćanje - kupi lažnu kameru sa crvenom lampicom pa si miran. Smiješ doma imat i lažni nuklearni reaktor.

 

Svakako pazi da onaj czech ne nađe neku damu željnu 500€ pa mu baš tvoj slijepi haustor postane kulisa iza koje stoji fina zarada od GDPRa. To što je na zgradi naljepnica "videonadzor" ne znači baš ništa ako ti snimaš stubište iz nekih svojim motiva. Dapače, čim imaš potrebu za dodatnom kamerom (pretpostavljam da postoji već neka kamera čim stoji naljepnica na ulazu), nažalost da snimiš ne znam šta - beskorisno - samo riskiraš kaznu.

 

Snimat uglavnom po zakonu ne smijes, a eventualna snimka "počinitelja" može samo tebi ispraznit račun.

Ovaj potpis nije u skladu s propisima.
Moj PC  
1 0 hvala 0
11 godina
offline
Jeftina unutarnja kamera za hodnik

Davno sam je ugradio ima sigurno 3 mjeseca.cak ju nije nitko ni skuzio ili barem nisu  ista rekli.tapo c210, zadovoljan sam manje vise kako radi.jednom je bio dostavljac pred vratima i nije ga registrirala, neznam kako.uooce nije bilo zapisa.sve drugo uredno snima 

Poruka je uređivana zadnji put sub 24.6.2023 6:17 (GSP).
 
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Jeftina unutarnja kamera za hodnik
ima li netko iskustva sa Tapo unutarnjim nadzornim kamerama za stan/kuću? Koji model se isplati uzeti?
bitno mi je da je napajanje preko struje, da ima mogućnost spremanja na sd card i preko clouda, te da se može live gledati i dolaziti obavijesti. 
ako mislite da tapo nije ok, molim preporuke za neke druge marke/modele.
hvala!

 

 
0 1 hvala 0
11 godina
offline
Jeftina unutarnja kamera za hodnik

Imam tapo c210 i velike su zamjerke 15-20 fps i jos veci problem sto pola događaja ne registrira.ni app ni bog zna kaj

 

Idem probat xiaomi c400

 
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice