Problem sa eksternim HDD izdvojena tema

poruka: 27
|
čitano: 11.458
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
7 godina
offline
Problem sa eksternim HDD

Imam problem sa eksternim HDD WD 1TB(3.5 inch), kad ga spojim na PC on normalno otvori HDD,
pokaže sve foldere ali kada počnem raditi na njemu, on se disconnecta.

Sad sam otvorio vanjsko kućište od tog HDD-a i izvadio HDD,
te ga direktno spojio na PC no on nista ne pokazuje već u disk managmentu vidim 1,88 TB unlocated spacea.

Postoji li šansa da vidim sve svoje podatke na PC-u i kako da to izvedem ?

Poruka je uređivana zadnji put sri 4.5.2022 16:07 (MadDogMattis).
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Problem sa eksternim HDD

Svakako spojiti disk na zadnje USB utore. Kako provjeriti disk kojem sumnjate u ispravnost

No Fear. No Excuses. No Limits. :D
 
0 0 hvala 0
3 godine
offline
Re: Problem sa eksternim HDD
MadDogMattis kaže...

Imam problem sa eksternim HDD WD 1TB(3.5 inch), kad ga spojim na PC on normalno otvori HDD,
pokaže sve foldere ali kada počnem raditi na njemu, on se disconnecta.

Sad sam otvorio vanjsko kućište od tog HDD-a i izvadio HDD,
te ga direktno spojio na PC no on nista ne pokazuje već u disk managmentu vidim 1,88 TB unlocated spacea.

Postoji li šansa da vidim sve svoje podatke na PC-u i kako da to izvedem ?

 Jel hard bio orginal kupljen sa njim ili je naknadno ubacivan u ladicu?

I daj molim te točan model ladice

7 godina
offline
Re: Problem sa eksternim HDD
renato1977 kaže...
MadDogMattis kaže...

Imam problem sa eksternim HDD WD 1TB(3.5 inch), kad ga spojim na PC on normalno otvori HDD,
pokaže sve foldere ali kada počnem raditi na njemu, on se disconnecta.

Sad sam otvorio vanjsko kućište od tog HDD-a i izvadio HDD,
te ga direktno spojio na PC no on nista ne pokazuje već u disk managmentu vidim 1,88 TB unlocated spacea.

Postoji li šansa da vidim sve svoje podatke na PC-u i kako da to izvedem ?

 Jel hard bio orginal kupljen sa njim ili je naknadno ubacivan u ladicu?

I daj molim te točan model ladice

 original je kupljen, ovaj tu model:

3 godine
offline
Re: Problem sa eksternim HDD
MadDogMattis kaže...
renato1977 kaže...
MadDogMattis kaže...

Imam problem sa eksternim HDD WD 1TB(3.5 inch), kad ga spojim na PC on normalno otvori HDD,
pokaže sve foldere ali kada počnem raditi na njemu, on se disconnecta.

Sad sam otvorio vanjsko kućište od tog HDD-a i izvadio HDD,
te ga direktno spojio na PC no on nista ne pokazuje već u disk managmentu vidim 1,88 TB unlocated spacea.

Postoji li šansa da vidim sve svoje podatke na PC-u i kako da to izvedem ?

 Jel hard bio orginal kupljen sa njim ili je naknadno ubacivan u ladicu?

I daj molim te točan model ladice

 original je kupljen, ovaj tu model:

 Ok..Daj si vidi na stranici jel ima driver za skinut

Firmware

10 godina
online
Re: Problem sa eksternim HDD
renato1977 kaže...

 Ok..Daj si vidi na stranici jel ima driver za skinut

Firmware

 

imam sličan disk (WD Elements 2TB), nikad nikakav firmware nisam trebao instalirati - niti sam znao da postoji firmware za to :)

meni je recimo problem radio strujni adapter koji je rikavao (svako malo bi se disk izštekao pa uštekao, bootanje je trajalo 10x duže nego bi trebalo, svako malo nisam mogao pristupit disku)

 

promjenio sam adapter (uzeo od starijeg WD Eksternog diska od 1.5TB) i eto radi dan danas nakon 2 godine bez problema...

 

ne kažem da je i njemu to slučaj, ali tko zna...

3 godine
offline
Re: Problem sa eksternim HDD
60nine kaže...
renato1977 kaže...

 Ok..Daj si vidi na stranici jel ima driver za skinut

Firmware

 

imam sličan disk (WD Elements 2TB), nikad nikakav firmware nisam trebao instalirati - niti sam znao da postoji firmware za to :)

meni je recimo problem radio strujni adapter koji je rikavao (svako malo bi se disk izštekao pa uštekao, bootanje je trajalo 10x duže nego bi trebalo, svako malo nisam mogao pristupit disku)

 

promjenio sam adapter (uzeo od starijeg WD Eksternog diska od 1.5TB) i eto radi dan danas nakon 2 godine bez problema...

 

ne kažem da je i njemu to slučaj, ali tko zna...

 sve je moguče!Ja sam imao davno problem sa driverom-napravio update i to je bilo to(kolko se sječam)

Neka vidi,proba

I neka proba ubacit neki drugi hard pa da vidi kak če mu se ponašat

Uglavnom,da ne izgubi podatke sa tog diska-svi mi znamo kak je to kad moraš formatirat sa suzom u oku :)

10 godina
online
Re: Problem sa eksternim HDD

je, slažem se - treba sve probati...

ali poseban driver za eksterni disk? može biti jedino globalni usb2/3 driver od matične (ovisno koje sučelje je), mislim da ne postoje posebni WD driveri za eksternjake :)

3 godine
offline
Re: Problem sa eksternim HDD
60nine kaže...

je, slažem se - treba sve probati...

ali poseban driver za eksterni disk? može biti jedino globalni usb2/3 driver od matične (ovisno koje sučelje je), mislim da ne postoje posebni WD driveri za eksternjake :)

 Postoje

7 godina
offline
Re: Problem sa eksternim HDD
renato1977 kaže...
MadDogMattis kaže...
renato1977 kaže...
MadDogMattis kaže...

Imam problem sa eksternim HDD WD 1TB(3.5 inch), kad ga spojim na PC on normalno otvori HDD,
pokaže sve foldere ali kada počnem raditi na njemu, on se disconnecta.

Sad sam otvorio vanjsko kućište od tog HDD-a i izvadio HDD,
te ga direktno spojio na PC no on nista ne pokazuje već u disk managmentu vidim 1,88 TB unlocated spacea.

Postoji li šansa da vidim sve svoje podatke na PC-u i kako da to izvedem ?

 Jel hard bio orginal kupljen sa njim ili je naknadno ubacivan u ladicu?

I daj molim te točan model ladice

 original je kupljen, ovaj tu model:

 Ok..Daj si vidi na stranici jel ima driver za skinut

Firmware

 ma rastavio sam ga i izvukao van iz kućišta, spojio na PC i govori mi da ga trebam formatirati kako bi ga koristio.

Probat cu ga očitati sa Linxuom..

10 godina
online
Re: Problem sa eksternim HDD
renato1977 kaže...

 Postoje

 

da, baš gledam na WD stranici :) to je ono kaj dođe sa soft-om za enkripciju... nikad koristio, nikad trebao - radi i bez toga kak spada već godinama :) (naravno, uz uvjet da je USB3 driver od matične dobar)

 

edit: instalirao za probu, ne prepoznaje WD eksterni disk, uninstallirao :)

Poruka je uređivana zadnji put uto 17.5.2022 16:52 (60nine).
7 godina
offline
Problem sa eksternim HDD

Ima li tko savjet kako spasiti podatke sa unlocated disk spacea ?

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Problem sa eksternim HDD
MadDogMattis kaže...

Ima li tko savjet kako spasiti podatke sa unlocated disk spacea ?

Recuva.

Poruka je uređivana zadnji put čet 1.12.2022 19:34 (Valentin17).
15 godina
offline
Re: Problem sa eksternim HDD
MadDogMattis kaže...

Ima li tko savjet kako spasiti podatke sa unlocated disk spacea ?

 -ovisi što je uzrok kvara.. npr 'lakši' jednostavno vratiš izgubljenu particiju, teži, čitaš sektor-po-sektor i možda nešto spasiš ako disk izdrži jer opet sve ovisi o stanju-kvaru-uzroku.. tj ako se nešto 'samo' zbrljavilo ali je inače sve ispravno (uključujući ostatak računala..) ili je kvar a kvar se nikad ne popravi-nestane sam od sebe tj može se samo pogoršati-crknuti..

-alati za baratanje particijama-diskovima.. za juzere recimo recuva (lakše) za teže ostali, desetak alata-brandova svaki s nekim zgodnim fičerom i nekom šansom no samo s konkretnim problemom se zna koji alat će biti bolji-uspješniji ili koji prvi probaš itd.. a to se ne nabavlja kad je 'frka' nego pribaviš-napraviš recimo hirens ili strelec + poželjno je iskustvo, znati prije nego nešto napraviš kako-zašto itd.. tj što god da radiš prvi put veća šansa je da ćeš pogriješiti nego kad si iskusniji kao i to da ćeš možda uništiti dobru šansu pogrešnom metodom-alatom.. tj kao da pitaš kako biti doktor-liječnik i kako liječiti ili operirati pacijenta.. odgovor nije klik-next tj može biti samo za lake-jednostavne probleme koje riješava svaki alat

 

- a alat je samo alat i poseban ključ-šarafciger imaš samo ako si specijalac za neki konkretan task .. osim alata, važno je znanje, alat se lako nabavi dok se znanje stječe..

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
23 mjeseca
protjeran
offline
Re: Problem sa eksternim HDD
Disk drill
7 godina
offline
Re: Problem sa eksternim HDD
Valentin17 kaže...
MadDogMattis kaže...

Ima li tko savjet kako spasiti podatke sa unlocated disk spacea ?

Recuva.

jel to kvalitetan i besplatan program, funkcionira ?

 

ihush kaže...
MadDogMattis kaže...

Ima li tko savjet kako spasiti podatke sa unlocated disk spacea ?

 -ovisi što je uzrok kvara.. npr 'lakši' jednostavno vratiš izgubljenu particiju, teži, čitaš sektor-po-sektor i možda nešto spasiš ako disk izdrži jer opet sve ovisi o stanju-kvaru-uzroku.. tj ako se nešto 'samo' zbrljavilo ali je inače sve ispravno (uključujući ostatak računala..) ili je kvar a kvar se nikad ne popravi-nestane sam od sebe tj može se samo pogoršati-crknuti..

-alati za baratanje particijama-diskovima.. za juzere recimo recuva (lakše) za teže ostali, desetak alata-brandova svaki s nekim zgodnim fičerom i nekom šansom no samo s konkretnim problemom se zna koji alat će biti bolji-uspješniji ili koji prvi probaš itd.. a to se ne nabavlja kad je 'frka' nego pribaviš-napraviš recimo hirens ili strelec + poželjno je iskustvo, znati prije nego nešto napraviš kako-zašto itd.. tj što god da radiš prvi put veća šansa je da ćeš pogriješiti nego kad si iskusniji kao i to da ćeš možda uništiti dobru šansu pogrešnom metodom-alatom.. tj kao da pitaš kako biti doktor-liječnik i kako liječiti ili operirati pacijenta.. odgovor nije klik-next tj može biti samo za lake-jednostavne probleme koje riješava svaki alat

 

- a alat je samo alat i poseban ključ-šarafciger imaš samo ako si specijalac za neki konkretan task .. osim alata, važno je znanje, alat se lako nabavi dok se znanje stječe..

 Pa izgleda da je kvar bio u kućištu za vanjski HDD, izvadio sam ga van i spojio direktno na PC, ali on nije prepoznao particije već je sve stavio kao unlocated i tu su počeli problemi, ne smijem formatirati jer cu sve izgubiti a ne znam kako da ponovno pristupim tim podacima.

 

 

silvio3105 kaže...
Disk drill

 instalirao i započeo search, nalazi neke podatke na HDD-u samo sto mi piše da ce scan trajati preko 14 sati..

15 godina
offline
Re: Problem sa eksternim HDD
MadDogMattis kaže...
..

 Pa izgleda da je kvar bio u kućištu za vanjski HDD, izvadio sam ga van i spojio direktno na PC, ali on nije prepoznao particije već je sve stavio kao unlocated i tu su počeli problemi, ne smijem formatirati jer cu sve izgubiti a ne znam kako da ponovno pristupim tim podacima.

..

 instalirao i započeo search, nalazi neke podatke na HDD-u samo sto mi piše da ce scan trajati preko 14 sati..

 -ovisi o disku, npr možda je korištena njegova enkripcija.. tad ti fali čip iz kutije i nema podataka ali je disk ispravan.. teško.

-ovisi o tipu kvara, o alatu.. ponekad moraš formatirati jer neki alati pristupaju disku samo preko slova-particije (win).. ali tad lakše obave ostatak spašavanja.

.. a ovo 14 sati  može biti i duže + nema jamstva da će biti nešto spašeno ili da je to ono što tražiš, od takvih alata je najpoznatiji getmydataback (fat-ntfs verzije).. satima-danima može trajati pokušaj čitanja bez TOCa (tablice sadržaja-geometrije..) i može imati različiti 'uspjeh', može čak vratiti par verzija unazad stanje diska ali to ne znači da ćeš spasiti ono što trebaš-želiš tj stvar sreće je što se nalazi na nekoj adresi diska-medija i što će spasiti-pročitati + najgori dio priče tek na kraju vidiš ima li što upotrebljivo ili da je dokument (slika, video, worddoc..) ispravan.. jer bez adresne tablice nema pravila koji je idući byte-cluster za neki podatak (za razliku od trake gdje je to linearno redom) kao i to što neki byte-zapis kao nule-jedinice predstavlja, tj razne oznake filea mu daju značenje-tumačenje, a to bez zapisa-toca i barem ispravnog headera može biti tumačeno kao bilo što, tj niz nula-jedinica može biti bilo što, video-glazba-text-exe.. i ovakav alat zapravo bruteforcea milijarde mogućih kombinacija, extenzija-tumačenja, kao i kombinacija koji je idući cluster-byte podatka pravi nastavak, kao slaganje puzzlea. To traje + nije zagarantirano .. (i zato se spašavanje podataka naplaćuje fixno neovisno o rezultatu ili skupo po MB neovisno što je spašeno...).

-spašavaš samo ono što je stvarno važno, ne igre-filmove.. ne ono što možeš nadoknaditi drugim načinom, tj spašavaš ono što nikako drugačije ne možeš nadoknaditi, downloadati.. ono važno, kao osobne dokumente-slike ili poslovno.. ako nije takav tip podataka tad se odustane (ili hobistički koliko imaš vremena-volje nastaviš..).

.. za takvo spašavanje trebaš odgovarajući disk za kopiranje, čak nekoliko puta veći kapacitet tj ovisi koliko načina-pokušaja želiš.. i u pravilu uvjek prvo sve kopiraš pa kasnije gledaš što je potrebno-ispravno-korisno.. tako da osim vremena treba i ostale resurse pa i strpljivost + iskustvo koje unaprijed zna neki moguć rezultat tj jedini način, kao što po zvuku motora majstor prije pronađe-otkloni kvar ili procjeni što-gdje..

 

-takve stvari se ne rade na 'bičnom' (kućnom-radnom) računalu, neog imaš 'servisno'.. tj nešto što može raditi satima-danima taj jedan task.. + ne radiš to iz normalnih radnih windowsa, nego u pravilu s livemedija kao hirens, tj to im je primarna svrha .. a na takvom mediju tad imaš i nekoliko adekvatnih alata, bez brige koji je bolji ili free.. pošto je većina juzera pod win, pošto većina dokumenata-appsa pod win, tad je i čitanje recimo word-photoshop i sl lakše pod nekim live-win kao minipe tj hirens nego pod nekom linux distrom, no svaki alat radi isto-slično i može linux.. ali je upravo zbog softwarea-winver logičnije win kao i veća-bolja ponuda takvih alata.

-hirens u posljednjim verzijama ima relativno malo alata, strelec ima nekoliko puta više, stariji mediji imaju više (lastxp i sl..) ali i problem uefi-gpt (boot, za stari mbr-legacy mod, stari alati ne podržavaju gpt..) + još gore, enkripcija, na nivou biosa, na nivou osa, na nivou diska... sec.boot i sl. i tad čak kad je sve ispravno, kad nema kvara, ne možeš do podataka, jer tome služi zaštita.. tj zaštita realno više smeta prosječnom korisniku pogotovo kad se dogodi problem, dok jedino tajniagent 007ipo ima od tog nešto..

 

.. i tad dođeš do ponavljanja, pravilo-backup! imaš ili nemaš.. ako nemaš tad je samo pitanje kad ćeš nešto izgubiti, sreća.. podatke (važne) treba backupirati, jer sve se kvari kad-tad. Kad jednom tako spašavaš podatke i kad imaš iskustvo troška + više diskova za kopiranje poluspašenog što je možda odbro a možda smeće.. tad ti diskovi-storage više nisu trošak i sve postane jeftino u odnosu na moguć gubitak bez adekvatnog backupa, tj tek kad se ljudi-juzeri opeku gubitkom tad počnu paziti i koristiti backup..

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
7 godina
offline
Re: Problem sa eksternim HDD

ok, ja sam poceo skenirati i izgleda da postoje podaci sada je samo problem kako najlakše sve to izvući van, mozda da osposobim jedan stari pc koji imam i njega pustim da radi.

Samo sta staviti na njega, windowse ili neki live linux ?

15 godina
offline
Re: Problem sa eksternim HDD
MadDogMattis kaže...

ok, ja sam poceo skenirati i izgleda da postoje podaci sada je samo problem kako najlakše sve to izvući van, mozda da osposobim jedan stari pc koji imam i njega pustim da radi.

Samo sta staviti na njega, windowse ili neki live linux ?

 -čitati.. minipe (win) npr hirens-stelec-ubcd.. to je live, s potrebnim appsima za razne probleme... 

-nije važan os..tj što se tiče diskova-particija to može svaki, no problem su appsi-alati kao i nativni FS, pa to recimo ne radiš na macu, tj pc-win ćeš spašavati win-appsima kao što ćeš worddoc čitati ms-wordom.. tj linux nema toliko win-appsa-softa-alata, ima svoje, ima beskonačno no ne za ove potrebe-namjene, npr ghost, acronics, onetrack itd. to su sve soft-firme-appsi, kao što je to npr adobe a za koju će platformu oni raditi je njihov izbor i naravno 90% radi samo za win jer win dominira desktopom ... dok partmanagerima zapravo os nije važan-sporedan a recimo paragon se koristi kao komercijala-driver za ntfs-hfs+ i sl kad koristiš maca (i moraš imati licencirani soft, nema piraterije i sl.)..

 

-nabrojeni soft-firme-brandovi nisu os.. prednost win samo zbog dominacije a vjerojatno ti je i lakše snaći se čisto u filozofiji rada-načina pod win nego lin pa kad možeš birati biraš ono što je tebi lakše ili što imaš pri ruci.

 

-ne treba instalirati, ne treba skidati (aktivirati-key-crack..) nego upališ kad ti treba, boot, radiš.. nakon tog ti godinama taj soft ne treba i nema smisla držati ga na normalnom računalu, tj ako dođe do kvara tad ionako ne može bootati (kvaka22-kvar diska..) i opet trebaš takav live medij.

-staro računalo.. idelano, jer ne trebaš ništa osim uvjeta da radi, tj ne treba ni svoj disk, ne treba win, treba samo osnovno napajanje-mbo-ram-cpu.. tipkovnica-miš-monitor i live medij.. dok disk trebaš za kopiranje spašenog .. tj možeš prvo probati-vidjeti, ali preporuka da disk koji spašavaš što manje koristiš, ne čačkaš jer svaka sekunda može biti posljednja ili veći problem.. a može raditi godinama, no dok se ne zna konkretno i ako su podatci važni tad pušeš na hladno i spajaš-čačkaš tek kad imaš sve potrebno pa i novi disk za kopiranje-spašavanje... no možeš probati, možeš i bez starog diska kojeg spašavaš.. tek da vidiš što koji od tih medija ima, možeš ih skinuti-napraviti više i usporediti pa čak i preporučljivo jer razni alati nude razne mogućnosti i možda time uštediš dane-sate rada, .. a ima smisla isprobati, npr jesi li pravilo snimio boot-medij npr gpt ili mbr mod, boota li to staro računalo, radi li usb itd.. sve to može probati-provjeriti bez diska kojeg spašavaš i tek kad se sve pripremi, tad kreneš.. tad su ti šanse malo bolje nego na ćoravo prvi alat koji po abecedi klikneš iz menija, tj pročitaj malo online o svakom od ponuđenih alata, recenzije-reklame, pola odbaci kao propagandu i tad ćeš možda izabrati bolji alat za tvoje potrebe-problem, kao što majstor izabere odgovarajući ključ-alat-gedoru-šarafciger i sl. ovisno što radi i kakva je matica a ne to što je nekome neki alat bio ok pri čemu zaborave da ti imaš ''drugačiju maticu'' (slikovito) .. :)

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
9 godina
offline
Problem sa eksternim HDD

Pozdrav svima!

Žena me pitala da li joj mogu, s obzirom da je ta mogućnost ponuđena, snimiti seriju na hard. TV je SONY xe9005. Imam hard WD 750GB. Kada sam pokušao podesiti snimanje, TV me tražio da ga registriram i pisalo je da će se sav sadržaj izbrisati. Pošto imam/imao sam/ hrpu filmova na njemu odustao sam od toga i stavio USB stick 32GB za snimanje, ali sam jebeno zaboravio odspojiti hard i sve mi je očišćeno i formatirano u neznam koji format. Ajde, filmove sam prežalio, ali mi komp sada ne vidi HDD. Kako to riješiti?

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Problem sa eksternim HDD

-99% u fat32 ili exfat.. mada može biti i neka linux ovisno o osu-softu tv-a ext2-3-4.. no s tim podatkom malo koristi, tj ako imaš sreće možeš undeletat-unformatirati... vratiti prethodnu particiju time i sadržaj.. (jer ekšli kod foratiranja se sadržaj ne dira, samo tablica sadržaja-toc-index..) i soft za takvu namjenu vrlo uspješno i relativno brzo to može vratiti.. osim kad ne može ili ovisno o stanju particije i što je sve rađeno na njoj pa rekonstrukcija može trajati satima-danima s nekim manjim šansama za uspjeh koje recimo postoje..

-kao npr undelete ili sd-undelete koji ima većinu odgovarajućih profila kao za sd karticu što je u ovom slučaju isto-slično..

.. a ako neće lako-brzo .. tad sporiji način koji možda uspije, uz potrebu za dodatni copy disk itd.. alatima za spašavanje ili disk-partmanagerima koji to mogu sadražavati ili kao izdvojen dio-apps.. acronis, getmydataback, onetrack, leazme itd. .. recimo na hirens-strelec bootmediju dovoljan izbor softa i prednost s takvog medjia možeš probati par metoda-načina i ovisno što ponudi ideš dalje ili si zadovoljan rezultatom.. kao što sve može biti gubitak vremena pogotovo za snimljene filmiće i sl. koje se realtivno lako može nadoknaditi.. osobne-poslovne podatke nikako osim backupa.. pa je pitanje koliko se treba truditi, tj ako ide lako-brzo tad ima smisla..

 

edit: .. google + par ključnih riječi, npr undelete-recovery-unformat, partition, top 10 i sl. .. i prvih par linkova će dati dobru ponudu-izbor alata-softa pri čemu je naravno najzgodnije to koristiti s boot-live medija kao hires i eliminirati potrebu traženja, licence-installa i sl. za stvar koju zatrebate sad i možda nikad više .. a za spašavanje u slučaju raznih problema (ne samo ovakvog, brisanje) je stikić-medij važan.. pa to svakako juzer treba imati, važnije od nakupina filmića i sl.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put ned 6.8.2023 21:41 (ihush).
3 godine
offline
Re: Problem sa eksternim HDD
žoss-2 kaže...

Pozdrav svima!

Žena me pitala da li joj mogu, s obzirom da je ta mogućnost ponuđena, snimiti seriju na hard. TV je SONY xe9005. Imam hard WD 750GB. Kada sam pokušao podesiti snimanje, TV me tražio da ga registriram i pisalo je da će se sav sadržaj izbrisati. Pošto imam/imao sam/ hrpu filmova na njemu odustao sam od toga i stavio USB stick 32GB za snimanje, ali sam jebeno zaboravio odspojiti hard i sve mi je očišćeno i formatirano u neznam koji format. Ajde, filmove sam prežalio, ali mi komp sada ne vidi HDD. Kako to riješiti?

 Koji je točno model?

9 godina
offline
Re: Problem sa eksternim HDD
Hvala! Ma nisu mi važni filmovi, samo da mi komp opet vidi hard.
Da li mi, znači, za snimanje na tv-u, treba poseban hdd koji će tv formatirati po "svome ukusu"?
Sad sam na poslu, pa pogledam za hard kada dođem doma.
Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Problem sa eksternim HDD
renato1977 kaže...
žoss-2 kaže...

Pozdrav svima!

Žena me pitala da li joj mogu, s obzirom da je ta mogućnost ponuđena, snimiti seriju na hard. TV je SONY xe9005. Imam hard WD 750GB. Kada sam pokušao podesiti snimanje, TV me tražio da ga registriram i pisalo je da će se sav sadržaj izbrisati. Pošto imam/imao sam/ hrpu filmova na njemu odustao sam od toga i stavio USB stick 32GB za snimanje, ali sam jebeno zaboravio odspojiti hard i sve mi je očišćeno i formatirano u neznam koji format. Ajde, filmove sam prežalio, ali mi komp sada ne vidi HDD. Kako to riješiti?

 Koji je točno model?

 WD Elements 750GB

4 godine
offline
Problem sa eksternim HDD

Imam 2 externa HDD diska 500 Gb, Verbatim je FAT32 a Seagate exFAT. Na jednom uređaju se reproducira sadržaj sa FAT32 ali sa ex FAT ne. Da li je uputno formatirati Seagate na FAT 32 i da li će se kod formatiranja izbrisati sadržaj diska, oko 96 Gb?

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Problem sa eksternim HDD

Da, može biti da je problem u tipu formata HDDa
Da, ako hoces promjeniti tip formata HDDa izbrisati će ti se svi podaci s njega
Prije svega toga napravi scan da vidiš ima li HDD bad sactora, da otkloniš mogučnost da je HDD problematičan.
Skini ovaj program https://www.hdtune.com/ , te napravi error scan.

5 godina
offline
Re: Problem sa eksternim HDD
ja-on kaže...

Imam 2 externa HDD diska 500 Gb, Verbatim je FAT32 a Seagate exFAT. Na jednom uređaju se reproducira sadržaj sa FAT32 ali sa ex FAT ne. Da li je uputno formatirati Seagate na FAT 32 i da li će se kod formatiranja izbrisati sadržaj diska, oko 96 Gb?

 Imaj na umu da ti u najboljem slucaju obrisati sve fileove vece od 4 gb...

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice