Tajne, kvarovi i popravak televizora! izdvojena tema

poruka: 1.647
|
čitano: 1.520.030
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
4 godine
protjeran
offline
Tajne, kvarovi i popravak televizora!

Pozz ekipa imam jedan cudan problem. Naime telka se malo pali, malo ne pali.

Odnosno u zadnje vrijeme se pali kada ju iskopcam i opet nazad ukopcam u struju.

 

I nakon toga kao da nista nije bilo do daljinskog odnosno baterija nije mijenjao ih vec x puta.

Da li mi se isplati uopce to reklamirat i trazit novi tv uz nadoplatu ? Jer ovo me izluduje vise.

Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: Tajne, kvarovi i popravak televizora!

Obavezno reklamiraj, bit će samo gore...

 

Kruha i igala...
16 godina
offline
Tajne, kvarovi i popravak televizora!

Pozz ekipa, treba mi mala pomoc i savjet. 

 

Dosao kod stare preko vikenda i obzirom da sam planirao malo jaci gaming i zavrsiti i planirao raditi i nesh sa virtualkom ponesem sa sobom svoju centralnu jer kod stare imaju dva televizora.

Jedan televizor je Phillipsov 40" iz 2013 ili 14, a drugi je LG 65" UHD kupljen prosle godine. 

 

Ehhh sada nastaju problemi. Izvadim svoju centralnu iz torbe, ubodem lan u nju, spojim napojno kablo na produzno (produzno je ono veliko sto ima u sebi zastitu od napona), nisam jos uvijek bio upalio prekidac na napojnoj od centralne bio je na nuli, ubodem mis i tastaturu i kao zadnji korak sam krenuo da u graficku spojim HDMI kablo koje je vec bilo spojeno na LG televizoru i kada sam dodirnuo onaj metlni okvir graficke oko u kojem je HDMI i Displayport izlazi samo sijevnu i spali se kablo. Tv je bio ugasen, samo je bio spojen u uticnicu, nakon toga je uredno radio.

Obzirom da mi se to nije nikada desilo prije odem kod komsije pozajmim njegovo HDMI kablo ali je bilo skroz kratko pa donesem ovaj manji Phillipsov tv i spojim ga na centralnu i sve je radilo uredno. Kontam mozda je ovo kablo koje je bilo u televizoru otislo. 

Danas kupim novo HDMI kablo, centralna je bila spojena na struju ali ugasena, tv je opet bio ugasen, ubodem kablo u centralnu ovaj put prvo i krenem ga spojiti ponovo na LG tv ali ovaj put reko idem na neki drugu HDMI port na televizoru i bum spali ponovo kablo kada sam spajao na tv, spali HDMI port na televizoru, televizor vise ne radi ali sada vise ni HDMI port na grafickoj ne daje sliku, ne znam sta je sa Displayporta i DVI jer nemam ovdje uredjaja na koje bi ih spojio. 

 

I televizor i graficka su jos pod garancijom, znam da su mi slabe sanse da mi priznaju ali pokusat cu pa da vidim, ako nish valja graficku zamijeniti a TV pokusati servisirat.

 

Ono sto me zanima je znate li u cemu je mogao biti problem??

Da je do centralne sjebala bi i ovaj Phillipsov tv koliko ja mislim. A opet ako je do LG tv-a u cemu bi mogao biti problem ?? 

 
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: Tajne, kvarovi i popravak televizora!

Vjerovatno do TV-a, negdje mu je napajanje probilo s 220 na niskonaponsku stranu, a kućište računala je spojeno na uzemljenje i onda je potekla struja čim si kabelom dotaknuo kućište.

 

 

Kruha i igala...
Poruka je uređivana zadnji put pet 1.5.2020 16:26 (fer-de-lance).
16 godina
offline
Re: Tajne, kvarovi i popravak televizora!
fer-de-lance kaže...

Vjerovatno do TV-a, negdje mu je napajanje probilo s 220 na niskonaponsku stranu, a kućište računala je spojeno na uzemljenje i onda je potekla struja čim si kabelom dotaknuo kućište.

 

 

 Pretpostavio sam jer je sve uredno radilo na drugom televizoru.

Hvala na odgovoru, valja mi ovih dana pokusati vidjeti je li to sve pokriveno garancijom. 

7 godina
offline
Re: Tajne, kvarovi i popravak televizora!

TV da, ali grafičku teško da ti budu popravljali ili dali drugu, ali nikad ne znaš, možda ne budu ni mogli dijagnosticirati kvar pa ti daju novu.

 

Kruha i igala...
Poruka je uređivana zadnji put pet 1.5.2020 21:22 (fer-de-lance).
4 godine
protjeran
offline
Re: Tajne, kvarovi i popravak televizora!
fer-de-lance kaže...

Obavezno reklamiraj, bit će samo gore...

 

 danas cu se zaletit do elipsa da ih pitam jer je to vise precudno.
 zadnjih par dana je okej, medutim samo cekam da pocne opet.

6 godina
neaktivan
offline
Re: Tajne, kvarovi i popravak televizora!

Pozdrav svima. Kada je podloga bijela na ekranu, primjetio sam duž cijele lijeve strane i u donjem lijevom kutu sive kao mrlje koje se šire kao snop svijetla iz baterije (slika u prilogu). Tv je Samsung UE49K5520AK. Još je pod garancijom. Je li netko zna što bi moglo biti. Hvala

Poruka je uređivana zadnji put pon 18.5.2020 9:29 (CrniJack).
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Tajne, kvarovi i popravak televizora!
U zadnji mjesec dana dvaput mi se TV upalio sa odmakom od par minuta.
U pitanju je Sony XD8505 LCD.
Nikakvih drugih problema s tvom nemam.
 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Tajne, kvarovi i popravak televizora!

Pozz ekipa, ovako imam jedan problemcek sa tvom, u pitanju je Philips 40pfl3088h/12.

Ovako znaci, upalim ga i pojavi se logo Philips i taman da se pojavi program ostane bez pozadinskog osvjetljenja. Znaci da ledice rade cim se prikaze logo, ali zasto se ne zeli upaliti svojetlo kad se upali program. Zvuka ima.

Hvala

Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
protjeran
offline
Tajne, kvarovi i popravak televizora!

Inverter, filtri na napajanju (kondezatori, diode), ili nesto trece.

 

Prvo probaj sa filtrima i inverterom, to ti je najjeftinije za zamjenit.

Steel for Humans, Silver for Monsters, Gold for the Witcher...
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Tajne, kvarovi i popravak televizora!

Di da krenem? 🙈🙈

7 godina
protjeran
offline
Tajne, kvarovi i popravak televizora!

Kreni s multimetrom i lemilicom.

Steel for Humans, Silver for Monsters, Gold for the Witcher...
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Tajne, kvarovi i popravak televizora!

rijeseno 👌👌

16 godina
offline
Tajne, kvarovi i popravak televizora!

Što je bilo, neispravne LED diode?

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Tajne, kvarovi i popravak televizora!

da ipak 🙈

10 godina
offline
Tajne, kvarovi i popravak televizora!

Televizor Vivax imago LCD TV-3250 uopce ne registrira tri razlicite antene i u postavkama se nista ne moze mjenjati. Televizor je od moga djeda i bake i kako oni kazu prvo im je nestala slika sa TV-a pretpostavljam neki problem u vezi antene i onda je djed stiskao po daljinskom jer je mislio da ce nesto popraviti tako i onda je nekako uspio sve pobrisati sa TV-a jer ja kad sam usao u menu nisam mogao uopce traziti kanale i ostale postavke su bile skroz sive nisam mogao kliknuti na njih sa daljinskim. Moja pretpostavka je da su uspjeli nekako izbrisati sustav sa TV-a jer sam isprobao tri razlicite antene na tvu i niti jedna nije bila registrirana od strane TV-a. Upute za TV nemam.Zna li netko u cemu je problem?

Poruka je uređivana zadnji put pon 8.6.2020 17:52 (The_K).
Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: Tajne, kvarovi i popravak televizora!

A da nije slučajno uključio izložbeni mod ili hotelski ili kak se već zove?

U postavkama tam di je zaključavanje vjerovatno imaš, jeedna frendica je isto to napravila na vivaxu, mislim da ti je šifra 1234 ili nekaj takvoga.

 

Kruha i igala...
10 godina
offline
Re: Tajne, kvarovi i popravak televizora!
fer-de-lance kaže...

A da nije slučajno uključio izložbeni mod ili hotelski ili kak se već zove?

U postavkama tam di je zaključavanje vjerovatno imaš, jeedna frendica je isto to napravila na vivaxu, mislim da ti je šifra 1234 ili nekaj takvoga.

 

 Nije, jer to zakljucavanje je skroz sivo nista ne mogu stisnuti

16 godina
offline
Tajne, kvarovi i popravak televizora!

Probaj u servisni meni: tipka MENU pa 1, 1, 4, 7. Ako izgleda ovako:

 

 

Onda odaberi prvu opciju, odnosno Init TV

 

Samo nisam kriv ako nešto pokvariš 

Poruka je uređivana zadnji put pon 8.6.2020 18:22 (tiki).
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Tajne, kvarovi i popravak televizora!

Pozdrav ekipa!

Danas mi se na tv-u pojavile vertikalne crte po tv-u,putuju po cijelom ekranu lijevo desno,zvuk prisutan.Crte su pretežno zelenkaste sa promjenom nijansi ako to nekom nešto znači...

TV je Sony KD-49XE7077. Klinci su nešto gledali i samo je popi*io,bio sam prisutan tako da začudo nije njihovo djelo.  

Garancije nema,pa ako može neka procjena o čemu bi se radilo i da li je popravak isplativ?

Danju zarađujem na crno,noću trošim na bijelo... :P BF4 Nick:Godfather0501
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Tajne, kvarovi i popravak televizora!

Daj sliku...

 

prema opisu ili t-con ili sam lcd panel.

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Tajne, kvarovi i popravak televizora!
tiki kaže...

Daj sliku...

 

prema opisu ili t-con ili sam lcd panel.

 PS ovo šta se vidi na telki između crta je odsjaj dnevnog boravka,nema slike...

Danju zarađujem na crno,noću trošim na bijelo... :P BF4 Nick:Godfather0501
Poruka je uređivana zadnji put sub 20.6.2020 21:58 (Toma Kruz).
16 godina
offline
Tajne, kvarovi i popravak televizora!

Ha da, vjerojatno je ili t-con ili sam panel. Treba isprobati (odspojiti jednu stranu ekrana, pa onda drugu i vidjeti ima li kakvih pomaka), ili isprobati odmah sa drugim t-conom. U slučaju da je t-con sam modul vjerojatno košta do kojih cca 500kn (pretpostavljam) + ruke, osim ako nećeš riskirati i sam naručiti polovni tcon negdje sa interneta i isprobati... Ako je sam panel, onda gledaj koji drugi tv kupiti :)

Moj PC  
0 0 hvala 1
14 godina
offline
Tajne, kvarovi i popravak televizora!

Pozdrav svima, tv je LG 43LH5100 stavio sam novi firmware preko usb-a i sve je proslo ok,, ali poslije u skeniranju programa tv je zamrznuo.

I sad nece upaliti a gori lampica stand by, ne reagira na daljinski niti na njemu nista.

 

 

Da li treba nova maticna i mora li bas taj model (jer ne znam di naci ) ili se moze popraviti ova? 

 

Poruka je uređivana zadnji put uto 30.6.2020 20:02 (ToNi185).
 
0 0 hvala 0
3 godine
neaktivan
offline
Re: Tajne, kvarovi i popravak televizora!
Potdrav svima... Novi sam ovdje... Ovako imam tv marke Sencor 124cm i opcenito sam ga koristijo da bi kompjuter spojio na njega i gledao filmove, međutim danas sam spojio antenu i nije se htjeo upaliti tojest upali se pokaze sliku na 1-2 sekunde i ugasi se a lampica svjetli zeleno probao sam iskljucit antenu i iskljucit ga iz struje i opet isti problem... Ako neko zna u čemu je problem molijo bih ga za pomoč...
PS: kad ukljucujem kabel od televizora u struju zaiskri mi u utičnici neznam dali je to normalno ili nije...
Poruka je uređivana zadnji put sri 22.7.2020 19:52 (Jasmin.23).
 
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Tajne, kvarovi i popravak televizora!

Pozdrav, može mišljenje, isplati li se dati 2800kn za popravak LG 55SM8200PLA (zamjena ekrana), vidim da novi ima na akciji za 4500kn (možda i 4300kn ako nije greška u tehnopolisu). Star je 8 mjeseci.

 
0 0 hvala 0
3 godine
neaktivan
offline
Re: Tajne, kvarovi i popravak televizora!
Bok ljudi moj sony tv sam ugasio o drugi dan se nece upaliti blinka crvena lampica u intervalu 2x, probao sam hard reset ne uspjeva, dali netko ima iskustva, pomoć?!
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Tajne, kvarovi i popravak televizora!
Gee kaže...
rambox kaže... 

Usput eto ništa novo, ali LG Magic Remote je dosta mušičav.Vezano za njega stari problem, i tu je prošle godine LG Update zahebo stvar pa su ljudi imali problema.

 

 

 Moram te demantirati, LG magic remote nije mušičav, uredno radi.

Nemoj samo reč da demantiraš cjeli internet, ili tokom godina razne muhe/kvarove koje idu uz žutanjak.

 

Da radi uredno dok radi, ali kad pošandrca onda ne radi dakle to je valjda jasno.Žutanjak zraćni miš je mušičav, ili realno žutanjak je prilično kompliciran komad hardvera na kojem po defoltu moš očekivat kad tad probleme.Ako prije kupnje TV-a čitaš iskustva drugih ljudi, brzo dođeš do zaključka da je žutanjak sve samo ne bez mana i problema,

 

Nemoj me tjerat da snimim video, ili problem u kojem se žutanjak smrzava/blokira/traži ponovo reaktivaciju kod prikazivanja Jubitu 4K(LG Jubitu app) ili u blažem obliku i kod 1440p videa.Koje je rješenje problema, osim da na 4K zaslonu gledaš samo gleda 1080p video jer tu žutanjak ne radi probleme.

 

Prebacit ču odgovor u prikladnu temu, pa eto da čekaj rasplet za ovaj dolnji najnoviji LG problem.Dajmo LG-u priliku da pokrpa situaciju, iako nisam baš siguran da če to uopče i rješit.

 

https://forum.bug.hr/forum/topic/televizori/koji-televizor-kupiti-vodic-odabir/48433.aspx?page=1051&jumpto=6177402&sort=asc&view=flat

 

Ja sam znao kaj kupujem, dakle 4K TV koji se odlično snalazi(provjereno ili testirano)u ulozi PC monitora.Dakle ako znaš kaj su ti prioriteti, onda je lako izabrat bilo koji hardver.Dakle ja sam kupio veliki zaslon, a DVB-T prijem me realno uopče i ne zanima.Žutanjak je mušičav i točka, ali to je za mene manje bitno jel ja žutanjak slabo koristim.Za ljude koji žutanjak često koriste, pa ovaj podebljani Jubitu problem je vrlo problematičan.To je samo jedan vrlo specifičan problem, i vrlo lako se primjeti fučkaj ga sad.Ima toga još u praksi, ne u mojem slučaju ali drugi korisnici imaju malo drukčije LG Magic Remote probleme.

 

https://lgcommunity.us.com/categories/4k-ultra-hd-tvs

 

https://forum.bug.hr/forum/topic/televizori/koji-televizor-kupiti-vodic-odabir/48433.aspx?page=1019&jumpto=6143811&sort=asc&view=flat

 

Ako zaboraviš da živiš u potrošačkom dobu, onda buš kad tad dobio hladan tuš na glavu. Kvaliteta jakih TV brendova, to je onako odavno ode baba s kolačima.Danas više nitko ne nudi kvalitetu koja traje, zato je uz bilo koji novi TV glavna prednost što duža standardna garancija.Kao primjer, Samsung "radi kvalitete ima vrlo simpatičan nadimak Samshit".

 

Dalje se nema kaj napisat, osim nadajmo se da LG neče krepat odma drugi dan nakon isteka garancije.

AMD,........is that Epyc or what?
Poruka je uređivana zadnji put ned 27.9.2020 0:02 (rambox).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Tajne, kvarovi i popravak televizora!
Pozdrav. Imam pitanje za vlasnike philips tv model pus7304 ili općenito je pitanje za sve tv-e manje više vjerujem. Znači tokom rada, čuje se neko kvrckanje plastike iza tv-a, nekad češće, pa ne znam potraje neko vrijeme, pol sata, sat, nekad manje, tipa čujem dva tri puta i ne više. Jel to normalno da se dešava. Tv je star par mjeseci.
Što nose vjetrovi sudbine nitko ne može znati.
Poruka je uređivana zadnji put pon 17.8.2020 19:26 (sage).
 
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice