Sve o televizorima izdvojena tema

poruka: 1.725
|
čitano: 485.493
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
offline
Re: Sve o televizorima
Koliko si cekao da servis bude gotov..ja sam kupio u SD!
AUDIOFIL
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Sve o televizorima
volegradele kaže...
Koliko si cekao da servis bude gotov..ja sam kupio u SD!

 Na reklamaciju obavezno,meni su i za B6 i B7 nudili puni povrat novca ili novi tv po izboru nikakve zamjene panela i naravno puna nova garancija uz novi tv.

12 godina
offline
Re: Sve o televizorima
Ufff..novi TV..to bi bilo top..tesko cu to dobit!
AUDIOFIL
Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Sve o televizorima

Hoces ako panela nemaju vise na stanju

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Sve o televizorima

Ja sam kontaktirao direktno servis , brže je jer nema posrednika.

 

Pohvale za Suprameu, riješili su prikup i u roku od tjedan dana mi poslali potvrdu o zamjeni tv-a u bilo kojoj poslovnici SD. Tv star 4 godine , nije bilo panela za zamjenu. Dobiješ puni povrat novca i doplatitš za tv po izboru.

 

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Sve o televizorima
Znaci bolje direkt servis..jel tko zna u ST koji je ovlasteni LG servis..bas sam bio razmisljao na koji nacin TV odnjet na servis..nemam kutije..a tanka je ko list!
AUDIOFIL
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Sve o televizorima
volegradele kaže...
Znaci bolje direkt servis..jel tko zna u ST koji je ovlasteni LG servis..bas sam bio razmisljao na koji nacin TV odnjet na servis..nemam kutije..a tanka je ko list!

možda je bolje direktno servis u lg garantnom roku, ali prvo ti provjeri to sa trgovinom jer sad imaš njihovu garanciju (ili od neke osiguravajuće kuće), pa ti vjerojatno oni moraju dati nalog za servis

11 godina
offline
Re: Sve o televizorima
volegradele kaže...
Znaci bolje direkt servis..jel tko zna u ST koji je ovlasteni LG servis..bas sam bio razmisljao na koji nacin TV odnjet na servis..nemam kutije..a tanka je ko list!

Moras ic u servis gdje imas tu ekstra garanciju,meni je LG.de ispao tesko smece izvan isteka 2 godine garancije ali na srecu ja uvjek uzmem extra 5 godina.

13 godina
offline
Re: Sve o televizorima
Zamjena panela cca 5 do 7 radnih dana ( dok stigne panel iz Poljske/Češke) Svaki puta sam nosio u servis. Dva puta su me zvali kad dođe panel , sačekao 1h i vratim se kući sa zamjenjenim panelom. S obzirom da imaju panela za b7, ne vidim zašto ne bi imali za b8. Tv resetiraju i počinješ kao s novim tv.
11 godina
offline
Re: Sve o televizorima
mr.potter kaže...
Zamjena panela cca 5 do 7 radnih dana ( dok stigne panel iz Poljske/Češke) Svaki puta sam nosio u servis. Dva puta su me zvali kad dođe panel , sačekao 1h i vratim se kući sa zamjenjenim panelom. S obzirom da imaju panela za b7, ne vidim zašto ne bi imali za b8. Tv resetiraju i počinješ kao s novim tv.

Meni su u 2018 rekli da vise nema panela za B7 i da mogu birat novi model TVa,bio sam uzeo Q90R tada.

 

12 godina
offline
Re: Sve o televizorima
A to je DE…ipak se tamo malo bolje kupuje

Nego nezz kako da ga odnesem u servis da ga ne ostetim..
AUDIOFIL
Poruka je uređivana zadnji put pet 22.4.2022 13:15 (volegradele).
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Sve o televizorima
volegradele kaže...
A to je DE…ipak se tamo malo bolje kupuje

 Ma poanta je da su ovdje rekli da nema zamjenskih panela na trzistu vec 2018 a ljudima u Hr mjenjaju te iste panele koju godinu kasnije.....sad jesu li to paneli iz 2017 ili 18/19?.....

Zasto bacate kutije od takvih stvari.......

Ja cuvam i od Ps5,XsX itd

 

Kad kontaktiras servis pitaj ih dali imaju kutiju da ti posude,moguce da imaju od nekakvog oleda.

Takodjer dali ti moras nosit tv ili oni dodju po njega u toj extra garanciji....raspitaj se.

Poruka je uređivana zadnji put pet 22.4.2022 13:18 (MEGATAMA).
15 godina
offline
Re: Sve o televizorima
volegradele kaže...
Evo ga..slikano s mobitelom

 To su plavkasti titlovi ili se samo čini na slici ?

 

15 godina
offline
Sve o televizorima

Ne nosit tdirektno u servis , zako lijepo kaže da moraš trgovca obavijestiti, ako to ne napraviš trgovac nije svjestan kvara i ne snosi nikakvu odgovornost, a jamstvo ne ide od servisa nego od trgovca.
Naravno da će servis popraviti i ako direktno doneseš uređaj u jamstvu, ali dužan si trgovca obavijestiti jer možeš izgubiti neka prava ako to ne napraviš.
Ti si od trgovca dokupio produženo jamstvo tako da obavezno trgovcu reklamiraj. 

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Sve o televizorima
Pixel kaže...

Ne nosit tdirektno u servis , zako lijepo kaže da moraš trgovca obavijestiti, ako to ne napraviš trgovac nije svjestan kvara i ne snosi nikakvu odgovornost, a jamstvo ne ide od servisa nego od trgovca.
Naravno da će servis popraviti i ako direktno doneseš uređaj u jamstvu, ali dužan si trgovca obavijestiti jer možeš izgubiti neka prava ako to ne napraviš.
Ti si od trgovca dokupio produženo jamstvo tako da obavezno trgovcu reklamiraj. 

 Potpuno se slažem. Dok si pod jamstvom proizvođača (LG), možeš direkt serviseru. Produženo jamstvo nije od LG (iako je i on davao akciju jamstva od 5 god). Ovdje se radi o osiguravajućoj kući koja mora pokriti troškove prema servisu (tj. nema veze s proizvođačem). Pitanje da li produženo jamstvo prodavača  pokriva sve što i normalno jamstvo proizvođača (burn in panela). Toplo se nadam da pokriva. Vani po forumima (UK) čitam da je LG izlazio u susret i izvan garancije, uz manji dio učešća kupca u troškovima.

Molim javiti kako je prošlo.

 

 

 

11 godina
offline
Sve o televizorima

G2 je ocekivano izvrstan,iznenadio me peak preko 1000nits te postotak kod image retentiona,vjerovatno povezano sa tako visokim peakom.

 

https://www.rtings.com/tv/reviews/lg/g2-oled

 

Ali svakako me iznenadjuje konacni zakljucak da se ne isplati jer C2 nudi skoro identicne performanse.....uskoro ce im i recenzija C2 pa cemo vidjet testove.

Poruka je uređivana zadnji put pet 22.4.2022 19:19 (MEGATAMA).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Sve o televizorima
MEGATAMA kaže...

G2 je ocekivano izvrstan,iznenadio me peak preko 1000nits te postotak kod image retentiona,vjerovatno povezano sa tako visokim peakom.

 

https://www.rtings.com/tv/reviews/lg/g2-oled

 

Ali svakako me iznenadjuje konacni zakljucak da se ne isplati jer C2 nudi skoro identicne performanse.....uskoro ce im i recenzija C2 pa cemo vidjet testove.

 Mene jedino cudi sto je ABL toliko agresivan.

Opet usporedujem s C8 kojeg imam, pa vec od 25% na dalje c8 je osjetno svjetliji.

znaci kad prevladavaju highlights u tamnim scenama g2 rastura, ali kad je apl veci C8 je bolji.

 

Nije mi jasno ako je c8 to mogao, a da ne moze panel u g2 koji je bolji.

Sad se ceka direktna komparacija g2 i qdoleda

11 godina
offline
Re: Sve o televizorima
Pixel kaže...
MEGATAMA kaže...

G2 je ocekivano izvrstan,iznenadio me peak preko 1000nits te postotak kod image retentiona,vjerovatno povezano sa tako visokim peakom.

 

https://www.rtings.com/tv/reviews/lg/g2-oled

 

Ali svakako me iznenadjuje konacni zakljucak da se ne isplati jer C2 nudi skoro identicne performanse.....uskoro ce im i recenzija C2 pa cemo vidjet testove.

 Mene jedino cudi sto je ABL toliko agresivan.

Opet usporedujem s C8 kojeg imam, pa vec od 25% na dalje c8 je osjetno svjetliji.

znaci kad prevladavaju highlights u tamnim scenama g2 rastura, ali kad je apl veci C8 je bolji.

 

Nije mi jasno ako je c8 to mogao, a da ne moze panel u g2 koji je bolji.

Sad se ceka direktna komparacija g2 i qdoleda

 Nisam siguran da su te direktne usporedbe tocne jer su ovi sa rtings od 2018 mjenjali svoje testove vise puta,od metoda testiranja do vrijednovanja rezultata.

15 godina
offline
Re: Sve o televizorima
MEGATAMA kaže...
Pixel kaže...
MEGATAMA kaže...

G2 je ocekivano izvrstan,iznenadio me peak preko 1000nits te postotak kod image retentiona,vjerovatno povezano sa tako visokim peakom.

 

https://www.rtings.com/tv/reviews/lg/g2-oled

 

Ali svakako me iznenadjuje konacni zakljucak da se ne isplati jer C2 nudi skoro identicne performanse.....uskoro ce im i recenzija C2 pa cemo vidjet testove.

 Mene jedino cudi sto je ABL toliko agresivan.

Opet usporedujem s C8 kojeg imam, pa vec od 25% na dalje c8 je osjetno svjetliji.

znaci kad prevladavaju highlights u tamnim scenama g2 rastura, ali kad je apl veci C8 je bolji.

 

Nije mi jasno ako je c8 to mogao, a da ne moze panel u g2 koji je bolji.

Sad se ceka direktna komparacija g2 i qdoleda

 Nisam siguran da su te direktne usporedbe tocne jer su ovi sa rtings od 2018 mjenjali svoje testove vise puta,od metoda testiranja do vrijednovanja rezultata.

 Da ali ovaj dio je isti, , ako mjeris light output na 50% ekrana s bijelom bojom rezultati su komparativni.

11 godina
offline
Re: Sve o televizorima
Pixel kaže...
MEGATAMA kaže...
Pixel kaže...
MEGATAMA kaže...

G2 je ocekivano izvrstan,iznenadio me peak preko 1000nits te postotak kod image retentiona,vjerovatno povezano sa tako visokim peakom.

 

https://www.rtings.com/tv/reviews/lg/g2-oled

 

Ali svakako me iznenadjuje konacni zakljucak da se ne isplati jer C2 nudi skoro identicne performanse.....uskoro ce im i recenzija C2 pa cemo vidjet testove.

 Mene jedino cudi sto je ABL toliko agresivan.

Opet usporedujem s C8 kojeg imam, pa vec od 25% na dalje c8 je osjetno svjetliji.

znaci kad prevladavaju highlights u tamnim scenama g2 rastura, ali kad je apl veci C8 je bolji.

 

Nije mi jasno ako je c8 to mogao, a da ne moze panel u g2 koji je bolji.

Sad se ceka direktna komparacija g2 i qdoleda

 Nisam siguran da su te direktne usporedbe tocne jer su ovi sa rtings od 2018 mjenjali svoje testove vise puta,od metoda testiranja do vrijednovanja rezultata.

 Da ali ovaj dio je isti, , ako mjeris light output na 50% ekrana s bijelom bojom rezultati su komparativni.

Ima jos cudnih stvari,input lag uz VRR u usporedbi sa 2021 modelima,ekipa pise da ako je 4:3 format slike da input lag skoci za 3x naspram 2021 modela...cudna neka situacija.

Ali vjerujem da su to softverski bugovi jer G2 ima napredniji hardver nego 2021 modeli.

 

Bas me cudi ovih 1150nits na 10%..to je cak i vise nego 1000nits na qdoledu od Samsunga....

15 godina
offline
Sve o televizorima

I meni malo cudno to s nitsima, drugi koji su mjerili kazu da je max oko 950 nits

 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Sve o televizorima
Pixel kaže...

I meni malo cudno to s nitsima, drugi koji su mjerili kazu da je max oko 950 nits

Na G2?

To su onda bas velike oscilacije u mogucnostima panela.

11 godina
offline
Sve o televizorima

Ako je ovo u videu tocno onda je LG poprilicno degradirao C2 naspram G1 a i postaju jasniji neki cudni rezultati G2 testova sa rtingsa.

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Sve o televizorima
MEGATAMA kaže...

Ako je ovo u videu tocno onda je LG poprilicno degradirao C2 naspram G1 a i postaju jasniji neki cudni rezultati G2 testova sa rtingsa.

 

 To da se ne mozes provuci sa C2 vec moras G2... ;-)

 

E, ali ovaj reviewer sa tim iritantnim ambijentalnim osvjetljenjem iza TV-a dok radi testove... vec sam mu rekao da to nije pravilno, vec samo za izgled kod snimanja, pa se poveo izvlaciti da to koristi "za druge namjene"... Ah...

Poruka je uređivana zadnji put pon 25.4.2022 10:22 (Mad Ant).
11 godina
offline
Re: Sve o televizorima
Mad Ant kaže...
MEGATAMA kaže...

Ako je ovo u videu tocno onda je LG poprilicno degradirao C2 naspram G1 a i postaju jasniji neki cudni rezultati G2 testova sa rtingsa.

 

 To da se ne mozes provuci sa C2 vec moras G2... ;-)

 

E, ali ovaj reviewer sa tim iritantnim ambijentalnim osvjetljenjem iza TV-a dok radi testove... vec sam mu rekao da to nije pravilno, vec samo za izgled kod snimanja, pa se poveo izvlaciti da to koristi "za druge namjene"... Ah...

Da to ambijentalno je smijeh,cemu.

Ali i uz to se vidi da C2 u ovom trenutku ima poprilicno slabije performanse sto se tice slike ali kao sto je lik napomenuo G1 je dobio niz updateova kroz godinu a C2 je tek izasao.

Ja sam pisao prije nekog vremena da sam skuzio poprilicni brightness boost iza jednog updatea na G1 i ekipa je pisala istu stvar po internetu.

Moram se zaletit do ovih vecih shopova da vidim Samsung qdoled.

11 godina
offline
Sve o televizorima

Ovi navedeni minusi su u biti dosta znacajni.....

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: Sve o televizorima

Pozdrav ekipi. Dvoumim se oko tcl-ove serije c728 i hisense serije u8gq. Vidio sam oba, teško mi je ocijeniti sliku kad se ne vrti isti filmić u trgovini, onako odoka možda hisense ima mrvicu bolju sliku a tcl ima androidtv pa važem pro et contra.

Moje pitanje je koliko su točne one informacije sa energetskim razredima za te i slične televizije ? Hisense bi trošio preko 200 wati na vuru pa mi to nekako izgleda puno ( 15 sati dnevno puta 31 dan puta cijena kilowata pa ispadne da bi samo taj tv trošio debelo preko 100 kn struje mjesečno ).... Govorim o modu kada su u punom pogonu sve funkcije tipa hdr+ i ostala čudesa....

Bunker
 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Sve o televizorima
bunker kaže...

Pozdrav ekipi. Dvoumim se oko tcl-ove serije c728 i hisense serije u8gq. Vidio sam oba, teško mi je ocijeniti sliku kad se ne vrti isti filmić u trgovini, onako odoka možda hisense ima mrvicu bolju sliku a tcl ima androidtv pa važem pro et contra.

Moje pitanje je koliko su točne one informacije sa energetskim razredima za te i slične televizije ? Hisense bi trošio preko 200 wati na vuru pa mi to nekako izgleda puno ( 15 sati dnevno puta 31 dan puta cijena kilowata pa ispadne da bi samo taj tv trošio debelo preko 100 kn struje mjesečno ).... Govorim o modu kada su u punom pogonu sve funkcije tipa hdr+ i ostala čudesa....

Informacije o energetskim klasama moraju bit tocne da bi dobili certifikat za EU trziste.

7 godina
offline
Re: Sve o televizorima
Da, no svima njima piše g ( ove serije koje razmatram za kupnju ) , zato i pitam da li takvi tv zaista troše toliko struje na mjesečnoj razini ( za tcl c728 nalazim podatke o cca 150 w/h a za hisense u8gq čak do 245 w/h ) ?
Bunker
11 godina
offline
Re: Sve o televizorima
bunker kaže...
Da, no svima njima piše g ( ove serije koje razmatram za kupnju ) , zato i pitam da li takvi tv zaista troše toliko struje na mjesečnoj razini ( za tcl c728 nalazim podatke o cca 150 w/h a za hisense u8gq čak do 245 w/h ) ?

Da,trose pod navedenim uvjetima.

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice