Spajanje TVa na antenski sustav zgrade

poruka: 38
|
čitano: 22.523
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
odjavljen
offline
Re: Spajanje 2 TV-a na istu antenu

Pod uključiš misliš upališ ili spojiš na antenski kabel?

 

Ima li antena pojačalo? Ima li splitter DC pass? Ako nemaš pojačalo, a sppliter ima DC pass, pokušaj u postavkama provjeriti je li isključeno napajanje antene i ako nije, isključi. Moguće da jedan prijemnik drugom šalje DC koji bi trebao ići na antenu, pa se uključi neka zaštita (iako je čudno da SD radi).

 

Možeš slikati splitter?

Privatne poruke su za privatne razgovore. Ne odgovaram na općenita pitanja vezana uz neku temu.
10 godina
offline
Re: Spajanje 2 TV-a na istu antenu

Udaljenost od 30 km nije za zanemariti još kad antena LPDA ima oko 8 dBi pa gušenje na koaksu od preko 15m i gušenje splitera :(

Yagi od 11 el. daje 5 puta jači signal ali možda ni to ne pomogne pa bi mogla ostati LPDA ali ugraditi pojačalo.

Prvo slika splitera ( da se vidi tekst na njemu) kako kolega već reče ..

 

ps: imam 2 tv i na oba (prvo jednu TV pa onda drugu) kad su na antenu spojeni imam sve kanale uz 98% signala, a kad spojim obje preko splitera na obe je signal pao na oko 75% .

Za DVB-T2 treba do 10% jači signal nego kod DVB-T.

15 godina
odjavljen
offline
Re: Spajanje 2 TV-a na istu antenu

Pojačalo može kompenzirati gubitak na kabeli u splitteru, ali slabu antenu nijedno pojačalo ne može nadomjestiti.

 

Ovo što govoriš je u pravilu znak nekvalitetnog prijamnika kojem pojačalo vraća malo šuma na kabel ili uzrokuje pad napona, što se ne bi smjelo događati

Privatne poruke su za privatne razgovore. Ne odgovaram na općenita pitanja vezana uz neku temu.
4 godine
offline
Re: Spajanje 2 TV-a na istu antenu
Upalim tv.Nema pojačalo, signal i snaga i kvaliteta preko 90%. Nemam pojma što je DC pass. mislim da nema. Spliter FVS 2 P 5-2500MHz 2way splitter.
15 godina
odjavljen
offline
Re: Spajanje 2 TV-a na istu antenu

Ovakve slike se drugi put nemoj truditi ni uploadati jer se na njima ništa ne vidi.

 

Po modelu, izgleda da ima DC pass na svim izlazima, što bi mogao biti problem. Pokušaj ugasiti napajanje antenskog pojačala u prijemnicima.

Privatne poruke su za privatne razgovore. Ne odgovaram na općenita pitanja vezana uz neku temu.
4 godine
offline
Re: Spajanje 2 TV-a na istu antenu
MrBlc kaže...

Ovakve slike se drugi put nemoj truditi ni uploadati jer se na njima ništa ne vidi.

 

Po modelu, izgleda da ima DC pass na svim izlazima, što bi mogao biti problem. Pokušaj ugasiti napajanje antenskog pojačala u prijemnicima.

 Sorry, mob mi nije nešto. Ako imaš kakv prijedlog za možda kvalutetniji,pogodniji splitter koji bi radio za obadva tv-a. Sad mi je ok, rijetko se rabe obadva, ali kad ukinu sd signal imat ću problem. Inače su TV-i stari CRT i spojeni scartom na HD recievere nove. Nema pojačala, kad upalim napajanje javlja da je antena "overload".

Zahvaljujem na slušanju!

Poruka je uređivana zadnji put sri 23.9.2020 13:57 (ja-on).
15 godina
odjavljen
offline
Re: Spajanje 2 TV-a na istu antenu

Ako nije do napajanja antene, onda bi stvarno mogla biti potreba za jačom antenom.

 

Ovaj splitter djeluje korektno po specifikaciji:

- 3,8 dB gubitak (većinom imaju oko 4, dok je 3 teoretski minimum kojeg je u praksi nemoguće postići) - manje je bolje

- 18 dB separacija (to znači da će eventualna smetnja od jednog prijemnika na drugi doći cca 64 puta slabija) - više je bolje

 

Moguće da splitter neispravan. S obzirom da su isti poprilično jeftini, možeš uzeti neki drugi, ali da nema DC pass (nema ove crvene strelice od izlaza prema ulazu).

 

Kad je upaljen samo jedan prijemnik, što se događa kad je loše vrijeme, da li prekida signal? Ako je signal granične snage, onda bi pri lošem vremenu prekidao i to je znak da bi bolja antena trebala riješiti problem. Ako je signal stabilan, onda je dovoljno jak i nešto se događa zbog čega se prijamnici ometaju, a DC pass je jedan od sumnjivaca.

Privatne poruke su za privatne razgovore. Ne odgovaram na općenita pitanja vezana uz neku temu.
4 godine
offline
Re: Spajanje 2 TV-a na istu antenu
Signal je stabilan, isti program hvata sa najmanje 2MUX-a, probam ugraditi novi splitter bez DC pass-a pa ću vidjeti.
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice