PC na tv-preko HDMI kabela

poruka: 50
|
čitano: 102.071
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
offline
Re: PC na tv-preko HDMI kabela
Jesi li pokušao promijeniti format slike na televiziji (auto, wide screen, 4:3 itd.)?
13 godina
neaktivan
offline
PC na tv-preko HDMI kabela

Vidiš toga se nisam ni sjetio, sada ću spojiti pa ću probati

 

Upravo je to i bio problem, trebalo je promjeniti iz 16:9 u Auto

Fu**ing posers
Poruka je uređivana zadnji put čet 31.1.2013 12:31 (Milan AS).
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
PC na tv-preko HDMI kabela

Inace ako ti je slika manja i imas crni rub uz sliku i televizor ili ti je slika veca. U Ati Catalystu nađes ovu opciju koju (slika dolje) i tu si riktas po zelji, hoces da bude manja-veca slika na ekranu.

(̅_̅_̅(̲̲̲̲̲̅̅̅̅̅̅(̅_̅_̲̅м̲̅a̲̅я̲̅l̲̅b̲̅o̲̅r̲̅o̲̅̅ _̅_̅_̅()
Poruka je uređivana zadnji put čet 31.1.2013 12:34 (Karlovac_047).
 
1 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
PC na tv-preko HDMI kabela

Pozdrav,

slična situacija, spojio komp i plasmu panasonic fullHD u dnevnom preko 15m hdmi kabela i imam par pitanja... Grafička je intel HD4000.

 

Kada stavim clone display da li mogu imati zvuk i na komp zvučnicima i na plasmi u isto vrijeme ?

Koji refresh rate da stavim za plasmu, što veći to bolje ? imaju neke ferkv sa oznakom p i sa i tj interlaced i progressive, što je bolje ?

Da li nužno već rezolucija postavljena za plasmu znači i bolju sliku tokom streaminga utakmica ? Ide plasma i do 1900 x nesto...

 

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
PC na tv-preko HDMI kabela

Danas sam spoion pc sa sledecom conf na full hd tv 42"

 

AMD Atlon 4000+

1256 mb ram DDR2

na ovoj ploci koja ima integrisanu grafiku ATI Radeon 3000

http://www.biostar.com.tw/app/en/mb/introduction.php?S_ID=453#spec

 

Spoio sam sa HDMI kablom koristeci adapter DVI to HDMI i sve radi odlicno,ali se nekad pojavljuju neki trzaji slike skakanje, linije neke i boje na ekranu

Koristim Windows 7 32 bit, i primjetio sam da na desktopu kad se slike mijenjaju kad dodje jedna odredjena slika na njoj se uvijek to tesava, nekad se na ekranu pojavi natpis od tv.a pise "ŠIROKI"

pa sam nesto cacko po opcijama i to se vise ne pojavljuje ali se slika i dalje nastavlja tresti i sve otstalo navedeno, radi par minuta lijepo i onda se zna desiti taj problem, da li neko zna do cega bi moglo biti???

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: PC na tv-preko HDMI kabela

Znaci za gledanje filmova na TV-u preko laptopa dovoljan je samo HDMI kabel? Spojim i namjestim koji je primary i gledam na TV-u sve sta je na laptopu? A kako ide zvuk? Preko laptopa ili?

Proud to be adicted to WoW
12 godina
neaktivan
offline
Re: PC na tv-preko HDMI kabela
vidikovac kaže...

Znaci za gledanje filmova na TV-u preko laptopa dovoljan je samo HDMI kabel? Spojim i namjestim koji je primary i gledam na TV-u sve sta je na laptopu? A kako ide zvuk? Preko laptopa ili?

Tako je, samo se nekome zna dogoditi da se zvuk ne pribaci automatski na TV pa bi onda tribao podesti u postavkama zvuka.

 

15 godina
neaktivan
offline
Re: PC na tv-preko HDMI kabela
dRoID kaže...
vidikovac kaže...

Znaci za gledanje filmova na TV-u preko laptopa dovoljan je samo HDMI kabel? Spojim i namjestim koji je primary i gledam na TV-u sve sta je na laptopu? A kako ide zvuk? Preko laptopa ili?

Tako je, samo se nekome zna dogoditi da se zvuk ne pribaci automatski na TV pa bi onda tribao podesti u postavkama zvuka.

 

Ok,hvala, to nece biti problem. Samo ja bi uzeo kablo sa Ethernetom, sta bi to tocno znacilo? Da mogu ici na net onda i preko TV-a? Pa sta nije isto mogu i bez to Etherneta gledat sve sta radim na laptopu? Ne kuzim u cemu je razlika?

Proud to be adicted to WoW
11 godina
neaktivan
offline
Re: PC na tv-preko HDMI kabela

ethernet nema veze sa netom na televiziji.....uzmi najjeftiniji bilo koji hdmi kabel i to je to.....kabeli koji imaju ethernet ugl rade na 1.4 verziji i imaju povratni audio siginal, tj kao da imaju i opticki kabel sve u jednom....tebi je to sasvim nebitno

14 godina
neaktivan
offline
Re: PC na tv-preko HDMI kabela
Tionio kaže...

 moras imat istu rezoluciju na tv-u kako i na monitoru

EDIT: a vidim da imas..
onda ides desni klik-screen resolutions i kliknes tu na duplicate..evo SS 

 

Dakle imam sledeći problem, prije 10 -ak dana sam kupio HDMI kablo i povezao Panasonic 42X20E HD rezolucija 1024X768, sa laptopom 1366x768...prvo povezivanje je bilo bez ikakvih problema, odmah je sve radilo i imao sam sliku i na TV i laptopu a da nisam radio nikakva podesavanje...sve je radilo idealno dok ja nisam počeo da "čačkam" tj. htio sam probati i druge opcije, (slika samo na TV i slično)...problem je što sada više ne mogu da dobijem sliku i na TV-u i laptopu, probao sam i sa samanjivanje rezolucije na laptopu(što nisam prvi puta radio-međutim i dalje ništa) čak i nema u ponudi opciju duplicate ??? samo ostale tri:extend , i show on 1 i 2...HELP :D??

10 godina
neaktivan
offline
PC na tv-preko HDMI kabela

windows tipka+P

Only 3 things are infinite - the Universe,human stupidity and WinRar's trial period.
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
PC na tv-preko HDMI kabela

I kada to uradim  tj odaberem duplicate,  samo mi se smanji slika na laptopu(sa strana) i pokazuje mi da imam display 1/2 a to je ustvari laptop...na TV nista...pokazuje mi da je TV pod display 3...

 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: PC na tv-preko HDMI kabela
Tionio kaže...

a onda neces moc, odnosno, moc ces, al na monitoru ce ti postavit 1920x1080

EDIT:

David87 kaže...

da li je moguće napravit da mi je na monitoru rezolucija 1280x1024 a na TV-u 1920x1080 u isto vrijeme? To sam pokušavao ali nikak složiti

 NE!

 

kako sam ja to mogo na svom starom laptopu, acer aspire 5552? A sad na lenovo b50 nemogu, odnosno mora mi bit ista rezolucija i onda mi na tv mala slika, a nemrem povećat više jer ne podržava laptop. U čem je štos, prije čim spojio hdmi i htio duplicirat sliku, znači na tv i lap isto da bude, mogao sam birat rezoluciju za svaki zasebno, a na lenovo mi to ne dozvoljava...

15 godina
offline
Re: PC na tv-preko HDMI kabela
zezo kaže...
..

 

kako sam ja to mogo na svom starom laptopu, acer aspire 5552? A sad na lenovo b50 nemogu, odnosno mora mi bit ista rezolucija i onda mi na tv mala slika, a nemrem povećat više jer ne podržava laptop. U čem je štos, prije čim spojio hdmi i htio duplicirat sliku, znači na tv i lap isto da bude, mogao sam birat rezoluciju za svaki zasebno, a na lenovo mi to ne dozvoljava...

driver (+hw), opcije.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
13 godina
neaktivan
offline
PC na tv-preko HDMI kabela

Imam ja jedan problem. Kada spojim računalo (AMD HD5770, win 7) ili laptop (GTX 870M, win 8.1) preko HDMI-a na LG 39LN5400 slika na tv-u je skraćena za 1-1.5 cm sa svake strane. U čemu je problem ?

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
PC na tv-preko HDMI kabela
Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
PC na tv-preko HDMI kabela

Poštovani prijatelji pomagajte.

Uspeo sam da odjavim monitor od kompa na njemu se pojavi slika na svega par sekundi i onda se ekran zatamni a sliku imam na tv-u  pošto sam povezan sa HDMA kablom. Pokušao sam da isključim kabl ali onda nevidim ništa ranije mi se to dešavalo da mi slika ode na tv a da je nemam na kompu pa sam samo to odrađivao u Skreen resolution, a sad to nemogu da to tamo uradim. kad podesim da se slika pojavi na dva ekrana i pitisnem ok na monitoru se slika pojavi samo na par sekundi i monitor se zatamni. Sad TV koristim kao monitor. Hvala unapred

 
0 0 hvala 0
4 godine
neaktivan
offline
Re: PC na tv-preko HDMI kabela

Spojio sam TV Panasonic s računalom preko HDMI kabela. Slika je u redu, tona nema? Kada spojim TV  s  tabletom, sve radi dobro.

Znači da je problem u postavkama na računalu!!!

Zna li netko kako naštimati postavke na upravljačkoj ploči??? Ja sam pokušao ali neuspješno.

12 godina
offline
Re: PC na tv-preko HDMI kabela
Jedi se kaže...

Spojio sam TV Panasonic s računalom preko HDMI kabela. Slika je u redu, tona nema? Kada spojim TV  s  tabletom, sve radi dobro.

Znači da je problem u postavkama na računalu!!!

Zna li netko kako naštimati postavke na upravljačkoj ploči??? Ja sam pokušao ali neuspješno.

 prebacio zvuk na HDMI audio izlaz u postavkama zvuka ?

15 godina
odjavljen
offline
Re: PC na tv-preko HDMI kabela

Meni zvuk na PC-u ne prebacuje autmatski, ali imaš zgodan programčić - Sound Switch koji omogućuje da jednim klikom biraš gdje će zvuk, na HDMI ili na stereo.

Privatne poruke su za privatne razgovore. Ne odgovaram na općenita pitanja vezana uz neku temu.
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice