Koji televizor kupiti - vodič za odabir izdvojena tema

poruka: 46.331
|
čitano: 14.129.806
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
5 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Upravo tako. Različiti proizvođači televizora imaju različite operacijske sustave u svojim uređajima. Philips, Sony i još neki proizvođači na određenim modelima koriste Android TV operacijski sustav koji omogućuje skidanje aplikacija sa Play Store platforme. Hisense, Samsung, LG imaju svoje sustave koji nisu međusobno kompatibilni. Imaju svoje aplikacije kojih ima osjetno manje nego na Android TV platformi. To nije nužno loše, ali trebaš se prije kupnje informirati ima li taj Tv sve ono što ti treba. Npr. jedni Grundig modeli koriste svoj OS i nemaju Netflix aplikaciju, a neki drugi Grundig modeli imaju Android TV.
 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
user2206 kaže...
WillyWonka kaže...

Pozdrav ekipa,

 

novi sam iako Bug već čitam jako dugo 

 

molio bi Vas savjet, treba mi TV za cca 3000-3500KN. (ako napišem šta glupo - nemojte zamjeriti)

 

Veličina je bitna  , bilo bi lijepo da podržava 4K, i bilo bi dobro da ima ok sučelje, da mogu direktno na njega instalirati IPTV, da mi ne treba dodatni TV box?

Može li se nešto takvo naći?

 

Gledao sam Philips 55PUS7805 4K UHD TV (daju ga u A1) uz pretplatu/produljenje pretplate za cca dodatnih 130kn mjesečno ali recenziju su katastrofa.

 

Hvala Vam. 

 Hisense 55A7500F, dosta je se preporučavao?

 Uzeti u obzir da je 55U7QF 4000kn trenutno a ima FALD kaj ga stavlja u skroz drugu kategoriju.

Inace nam doma plazma napokon crkava i bacam oko na 65U8QF za 7000kn, u odnosu na kaj drugi nude u tom cjenovnom rangu i velicini (LG 8 serija, Samsung TU8/Q60T) mi se cini jako dobar.

Koka, dskoteka, Marlboro, Suzuki
13 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Koji su televizori best buy do 3500 kuna, ekran 55 incha (50-55)

Battlelog:cro1911
Moj PC  
0 0 hvala 0
3 godine
protjeran
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Ja sam se odlučio za gore linkani Sony 9077, jest 1000kn skuplji, možda se ne isplati u odnosu na taj Hisense, al jebi ga sad.

11 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Nisam u tim vodama pa trebam preporuku TV-a za frenda, do cca 15.000kn, obavezno 75-85". LG ili neki Android.

 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Texpi kaže...

Nisam u tim vodama pa trebam preporuku TV-a za frenda, do cca 15.000kn, obavezno 75-85". LG ili neki Android.

 Što je frendu bitno kod gledanja? Ako hoće kvalitetan tv, onda Samsung qled 75Q8, ali će morat nadodati još nekih 1000 kn. Ima i jeftinijih, ali slabijih televizora od navedenog.

14 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
tiki kaže...
Ezio kaže...

Imam nekakav kvar pozadinskog osvjetljenja. TV je Samsung 55JU7000 iz 2015. Kao da jedna od ledica ne radi kako treba. Kad je scena na tom mjestu tamna, problem se ne kuži. Čim je nešto svjetlije, ledica jače svijetli. Ili u biti ledica ne svjetli jače nego više svjetla prodire kad je scena svjetlija...nemam pojma.

Ima li tko kakvog iskustva s time? Gašenje TV-a i resetiranje nije pomoglo.

 Pao ti je difuzor (plastična "kupola" koja ide preko ledice koja ravnomjerno raspršuje svjetlo) sa le diode. 

 OK, to ne zvuči kao skupi kvar. Jedino ako je rastavljanje i sastavljanje komplicirano.

Da li se to možda moglo dogoditi uslijed udarca u ekran? Možda je malac nešto bacio. Iako na ekranu se ništa ne vidi...

PSN - darklydexter
11 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Kao sto sam tvrdio...nista se nije promjenilo kod globalne OLED garancije tojest LG i dalje ne pruza garanciju za najveci problem oled panela i sve ovisi o sreci gdje ste kupili tv tojest hoce li vam prodavac pomoc.

Ovo je AVforums.

 

Dear all
Greetings from west country

We are also having same problem with Sony Bravia Oled KD65AF8 bought from Currys on 23.05.2018 still under warranty till 2023.

We are 68 years old couple bought this tv on advice of very nice salesperson from currys paid £3500 as our final purchase in hope it will last us till end.

It will be great help if you can let us know what was the end result please.
Kind regards

You can read response in email below from Sony. Currys are saying same as well.

Subject: RE: Your complaint regarding image retention - Sony Customer Relations Office [case:22131976] [email:357842805]

Dear Mr Manekporia,
This is to confirm that we have reviewed the report from the inspection.

The service partner has in this case concluded that the image retention showing on your unit is not covered by our limited manufacturer’s warranty, which corresponds to the earlier conclusion from our technical support staff and internal investigation. Regrettably, we cannot agree to accept your claim under warranty and are unable to offer any commercial alternatives under these circumstances.

I understand this is not the answer you had hoped for and apologise for any inconvenience this may cause. I thank you for your understanding that this represents Sony’s final decision in the matter. You may refer back to the advice in my initial e-mail to you 4 May for further information and our public article on how to take care of your OLED screen.

Best regards,

Esben
Customer Relations Officer

Poruka je uređivana zadnji put uto 8.6.2021 8:34 (MEGATAMA).
Moj PC  
0 2 hvala 0
15 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
MEGATAMA kaže...

Kao sto sam tvrdio...nista se nije promjenilo kod globalne OLED garancije tojest LG i dalje ne pruza garanciju za najveci problem oled panela i sve ovisi o sreci gdje ste kupili tv tojest hoce li vam prodavac pomoc.

Ovo je AVforums.

 

e are 68 years old couple bought this tv on advice of very nice salesperson from currys paid £3500 as our final purchase in hope it will last us till end.

It will be great help if you can let us know what was the end result please.
Kind regards

You can read response in email below from Sony. Currys are saying same as well.

Subject: RE: Your complaint regarding image retention - Sony Customer Relations Office [case:22131976] [email:357842805]

Dear Mr Manekporia,
This is to confirm that we have reviewed the report from the inspection.

The service partner has in this case concluded that the image retention showing on your unit is not covered by our limited manufacturer’s warranty, which corresponds to the earlier conclusion from our technical support staff and internal investigation. Regrettably, we cannot agree to accept your claim under warranty and are unable to offer any commercial alternatives under these circumstances.

I understand this is not the answer you had hoped for and apologise for any inconvenience this may cause. I thank you for your understanding that this represents Sony’s final decision in the matter. You may refer back to the advice in my initial e-mail to you 4 May for further information and our public article on how to take care of your OLED screen.

Best regards,

Esben
Customer Relations Officer

 Ali ovo je Sony, ne LG.

Kakve veze imaju garancije na lg tv sa sony tvom.

Pa ne daje garanciju proizvodac panela, koje je opet treca kompanija, nego proizvodac tva.

Malo si pobrkao neke stvari. 
I jao sto je puno outa receno, kod nas ti zamjene panel, a kao sto pratis avs (a nisi jedini), obdabznas da su i drugima mijenjali panele.

16 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Ezio kaže...
tiki kaže...
Ezio kaže...

Imam nekakav kvar pozadinskog osvjetljenja. TV je Samsung 55JU7000 iz 2015. Kao da jedna od ledica ne radi kako treba. Kad je scena na tom mjestu tamna, problem se ne kuži. Čim je nešto svjetlije, ledica jače svijetli. Ili u biti ledica ne svjetli jače nego više svjetla prodire kad je scena svjetlija...nemam pojma.

Ima li tko kakvog iskustva s time? Gašenje TV-a i resetiranje nije pomoglo.

 Pao ti je difuzor (plastična "kupola" koja ide preko ledice koja ravnomjerno raspršuje svjetlo) sa le diode. 

 OK, to ne zvuči kao skupi kvar. Jedino ako je rastavljanje i sastavljanje komplicirano.

Da li se to možda moglo dogoditi uslijed udarca u ekran? Možda je malac nešto bacio. Iako na ekranu se ništa ne vidi...

 Evo da vidiš otprilike o čemu je riječ:

 

 

Difuzori znaju otpasti s vremenom zbog stalnog zagrijavanja. U principu bi bilo najpametnije zamijeniti cijelu pozadinsku rasvjetu kad počnu padati, jer to često znači da ni rasvjeta nije daleko od crkavanja...

 

Ne bi smjeli ispasti zbog udarca u ekran, jedino ako je već ljepilo popustilo onda će lakše pasti nakon udarca.

11 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Pixel kaže...
MEGATAMA kaže...

Kao sto sam tvrdio...nista se nije promjenilo kod globalne OLED garancije tojest LG i dalje ne pruza garanciju za najveci problem oled panela i sve ovisi o sreci gdje ste kupili tv tojest hoce li vam prodavac pomoc.

Ovo je AVforums.

 

e are 68 years old couple bought this tv on advice of very nice salesperson from currys paid £3500 as our final purchase in hope it will last us till end.

It will be great help if you can let us know what was the end result please.
Kind regards

You can read response in email below from Sony. Currys are saying same as well.

Subject: RE: Your complaint regarding image retention - Sony Customer Relations Office [case:22131976] [email:357842805]

Dear Mr Manekporia,
This is to confirm that we have reviewed the report from the inspection.

The service partner has in this case concluded that the image retention showing on your unit is not covered by our limited manufacturer’s warranty, which corresponds to the earlier conclusion from our technical support staff and internal investigation. Regrettably, we cannot agree to accept your claim under warranty and are unable to offer any commercial alternatives under these circumstances.

I understand this is not the answer you had hoped for and apologise for any inconvenience this may cause. I thank you for your understanding that this represents Sony’s final decision in the matter. You may refer back to the advice in my initial e-mail to you 4 May for further information and our public article on how to take care of your OLED screen.

Best regards,

Esben
Customer Relations Officer

 Ali ovo je Sony, ne LG.

Kakve veze imaju garancije na lg tv sa sony tvom.

Pa ne daje garanciju proizvodac panela, koje je opet treca kompanija, nego proizvodac tva.

Malo si pobrkao neke stvari. 
I jao sto je puno outa receno, kod nas ti zamjene panel, a kao sto pratis avs (a nisi jedini), obdabznas da su i drugima mijenjali panele.

Lg Display/Electronics ne nudi garanciju na navedeni problem na panele koje prodaje Sonyu,Panasonicu itd....i onda se svi drze pravila da to ne spada pod garanciju i opravdava se nesavijesnim koristenjem televizora.

Ja sam vec rekao da sam ja prosao odlicno,u obadva slucaja sam mogao birat novi tv ali ne zahvaljujuci LGu nego MediaMarktu i mojoj extra garanciji koju sam platio.

Ima nas hrpa koji smo prosli odlicno ali i jednaka hrpa poput ovih ljudi koji nisu.

13 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
MEGATAMA kaže...

Lg Display/Electronics ne nudi garanciju na navedeni problem na panele koje prodaje Sonyu,Panasonicu itd....i onda se svi drze pravila da to ne spada pod garanciju i opravdava se nesavijesnim koristenjem televizora.

Ja sam vec rekao da sam ja prosao odlicno,u obadva slucaja sam mogao birat novi tv ali ne zahvaljujuci LGu nego MediaMarktu i mojoj extra garanciji koju sam platio.

Ima nas hrpa koji smo prosli odlicno ali i jednaka hrpa poput ovih ljudi koji nisu.

 

 

uzeo si samo onu dodatnu sto nude odmah na product pageu (Plusgarantie za 149€)? to je dovoljno za zamjenu panela ako se pojavi image retention ili se jos moras natezati s njima?

 

 

11 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
mmafan kaže...
Texpi kaže...

Nisam u tim vodama pa trebam preporuku TV-a za frenda, do cca 15.000kn, obavezno 75-85". LG ili neki Android.

 Što je frendu bitno kod gledanja? Ako hoće kvalitetan tv, onda Samsung qled 75Q8, ali će morat nadodati još nekih 1000 kn. Ima i jeftinijih, ali slabijih televizora od navedenog.

 Treba mu za netflix, youtube i tv, nije previše zahtjevan, osim što mu Samsung ne odgovara, radi nekih aplikacija koje ne rade na samsung TV (trenutno ima samsung pa zato traži nešto drugo/veće).

11 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
MarioArt kaže...
MEGATAMA kaže...

Lg Display/Electronics ne nudi garanciju na navedeni problem na panele koje prodaje Sonyu,Panasonicu itd....i onda se svi drze pravila da to ne spada pod garanciju i opravdava se nesavijesnim koristenjem televizora.

Ja sam vec rekao da sam ja prosao odlicno,u obadva slucaja sam mogao birat novi tv ali ne zahvaljujuci LGu nego MediaMarktu i mojoj extra garanciji koju sam platio.

Ima nas hrpa koji smo prosli odlicno ali i jednaka hrpa poput ovih ljudi koji nisu.

 

 

uzeo si samo onu dodatnu sto nude odmah na product pageu (Plusgarantie za 149€)? to je dovoljno za zamjenu panela ako se pojavi image retention ili se jos moras natezati s njima?

 

 

Da samo tu ali za neke modele je 149 a za neke 200eu,mislim prema velicini panela itd.

Ako uzimas novi tv to uzmi obavezno jer ces se postedjet natezanja kasnije.

Meni je dosao lik iz LGa doma i pregledao panel i rekao da je to neupotrebljivo i neispravno ali onda su mi iz LGa odbili popravit/zamjenit kad su me kasnije kontaktirali.

Na svu srecu preko te ekstra garancije se jako brzo rijesilo i ta garancija nema veze sa LGom nego vanjskim osiguranjem sa kojim radi Mediamarkt.

3 godine
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

moram pitati još jednom, 

 

65'' tv je li bolji  Samsung 65Q80T ili Sony 65XH9096(77)...

 

Za svakodnevne potrebe, max tv, netflix, youtube aplikacije i tako to.. 

 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
HrvojeZ kaže...

moram pitati još jednom, 

 

65'' tv je li bolji  Samsung 65Q80T ili Sony 65XH9096(77)...

 

Za svakodnevne potrebe, max tv, netflix, youtube aplikacije i tako to.. 

 To ti je realno jako slicno tojest ista klasa modela i sto je bolje za tebe bi ti trebao sam odlucit...dizajn tva,daljinski,operativni sistem...ako trebas neke ekstra aplikacije onda ti treba android naprimjer.

11 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Texpi kaže...
mmafan kaže...
Texpi kaže...

Nisam u tim vodama pa trebam preporuku TV-a za frenda, do cca 15.000kn, obavezno 75-85". LG ili neki Android.

 Što je frendu bitno kod gledanja? Ako hoće kvalitetan tv, onda Samsung qled 75Q8, ali će morat nadodati još nekih 1000 kn. Ima i jeftinijih, ali slabijih televizora od navedenog.

 Treba mu za netflix, youtube i tv, nije previše zahtjevan, osim što mu Samsung ne odgovara, radi nekih aplikacija koje ne rade na samsung TV (trenutno ima samsung pa zato traži nešto drugo/veće).

 

Onda će mu Sony serija 8 biti super. 11000 kn 75 inčni tv, a ovih preostalih 4000 plati tebi što si mu našao super tv :D 

 

https://www.sancta-domenica.hr/tv-75-sony-bravia-kd-75x81j-2021g.html

 

Ili 85 inčni sony serija 8 iz 2020. g.,

https://www.sancta-domenica.hr/televizori/led-tv/tv-85-sony-bravia-ke-85xh8096-android-2020g.html

 

 

 

Poruka je uređivana zadnji put uto 8.6.2021 12:03 (mmafan).
8 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Pozdrav. Ako može neka preporuka za televizor za dnevni. Dijagonala nek je bar 100cm, za gledanje Netflixa, youtubea. Ako ima nešto ok do 2000kn ako ne mogu i do 2500kn. Hvala.

 
0 0 hvala 0
10 godina
suspendiran
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
neoch kaže...

Pozdrav. Ako može neka preporuka za televizor za dnevni. Dijagonala nek je bar 100cm, za gledanje Netflixa, youtubea. Ako ima nešto ok do 2000kn ako ne mogu i do 2500kn. Hvala.

 

Philips 43PFS5505 televizor, 43" (110 cm), LED (nabava.net)

 

LG 43UN73003LC televizor, 43" (110 cm), LED/NanoCell LED (nabava.net)

 

TCL 40ES560 televizor, 40" (102 cm), LED (nabava.net)

 

 

 

5 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Sad će me dobar dio popljuvati, ali evo jedno subjektivno mišljenje na osnovu dojmova koje sam stekao danas. Kolega je kupio Samsung Q95T u 65" dijagonali. Dakle, top topova QLED TV, nekih 11000 Kn, kvalitetom slike jako blizu OLED tehnologiji itd. TV je stvarno dobro napravljen, ima maaasivni stalak, ulazi su mu odvojeni od ekrana kaj je u stvari dosta spretno rješenje. 120 HZ, HDMI 2.1 itd. itb. Da, vidi se da je svjetlina fakat na tri nivoa iznad televizora niske srednje klase, ali po meni mu je to jedini plus koji sam primjetio u nekih sat vremena što sam se malo igrao s njim. Da bi TV pokazao što može, treba ga nahraniti jako kvalitetnim "ulaznim signalom". Dakle, ako ne gledate puno kvalitetan HDR sadržaj i ne igrate PS5 jednostavno ne vidim smisla kupovati takav TV. OK, ako imate novaca i baš jako želite zadnji krik tehnologije, isto ne vidim problem. Hisense srednje klase s fald osvjetljenjem ekrana će pri prikazivanju standardnog sadržaja skroz pristojno parirati, a za pola cijene, plus što mi je osobno Tizen ne baš atraktivan operativni sustav. Daljinski je kvalitetno napravljen, tu se recimo vidi da je u pitanju visoka klasa, ali velim, taj TV je overkill ukoliko se često ciljano ne gleda jako kvalitetan video sadržaj. Rađe bih uzeo nešto slabijih karakteristika u 75" ili 85".

 
1 0 hvala 0
10 godina
suspendiran
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
BigD_Cro kaže...

Sad će me dobar dio popljuvati, ali evo jedno subjektivno mišljenje na osnovu dojmova koje sam stekao danas. Kolega je kupio Samsung Q95T u 65" dijagonali. Dakle, top topova QLED TV, nekih 11000 Kn, kvalitetom slike jako blizu OLED tehnologiji itd. TV je stvarno dobro napravljen, ima maaasivni stalak, ulazi su mu odvojeni od ekrana kaj je u stvari dosta spretno rješenje. 120 HZ, HDMI 2.1 itd. itb. Da, vidi se da je svjetlina fakat na tri nivoa iznad televizora niske srednje klase, ali po meni mu je to jedini plus koji sam primjetio u nekih sat vremena što sam se malo igrao s njim. Da bi TV pokazao što može, treba ga nahraniti jako kvalitetnim "ulaznim signalom". Dakle, ako ne gledate puno kvalitetan HDR sadržaj i ne igrate PS5 jednostavno ne vidim smisla kupovati takav TV. OK, ako imate novaca i baš jako želite zadnji krik tehnologije, isto ne vidim problem. Hisense srednje klase s fald osvjetljenjem ekrana će pri prikazivanju standardnog sadržaja skroz pristojno parirati, a za pola cijene, plus što mi je osobno Tizen ne baš atraktivan operativni sustav. Daljinski je kvalitetno napravljen, tu se recimo vidi da je u pitanju visoka klasa, ali velim, taj TV je overkill ukoliko se često ciljano ne gleda jako kvalitetan video sadržaj. Rađe bih uzeo nešto slabijih karakteristika u 75" ili 85".

 

Kupio Philips OLED 805, cca 10,000kn bila. Vrlo premium TV, osvjetljenje fenomenalnih 800 nitsa u idealnim okolnostima.

Takodjer, ako nemas dobar signal bas nista od OLEDa ili HDRa neces iskoristiti. Ja gledam Netflix ali nije me briga za HDR, tek poneka serija je Dolby Vision. Sta ja znam, osim sto je crna doista crna po noci, ostalo je tako, meh. Igre ne igram. Mislim nisam pozalio kupnje, ali da sam kupio obican TV (koji cak nije niti qled) takodjer nebi pozalio. Ali eto, nesto recenzije na netu, nesto rtings.com i pljuvanje po svemu sto nije bleeding edge tehnologija, nesto ovaj forum i eto, prosao 5000kn skuplje nego sam trebao. Dobro, platiti ce se za 22 mjeseca ali da je bilo nuzno, nije.

2 godine
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
BigD_Cro kaže...
Upravo tako. Različiti proizvođači televizora imaju različite operacijske sustave u svojim uređajima. Philips, Sony i još neki proizvođači na određenim modelima koriste Android TV operacijski sustav koji omogućuje skidanje aplikacija sa Play Store platforme. Hisense, Samsung, LG imaju svoje sustave koji nisu međusobno kompatibilni. Imaju svoje aplikacije kojih ima osjetno manje nego na Android TV platformi. To nije nužno loše, ali trebaš se prije kupnje informirati ima li taj Tv sve ono što ti treba. Npr. jedni Grundig modeli koriste svoj OS i nemaju Netflix aplikaciju, a neki drugi Grundig modeli imaju Android TV.

 Hvala.

 

Moze li netko reći koja je bolja opcija od ove dvije?

 

https://www.elipso.hr/audio__video/televizori/GRUNDIG-55GFU7904A/

 

Ili 

 

https://www.links.hr/hr/led-tv-55-tcl-55p615-android-tv-4k-uhd-dvb-t2-c-s2-hdmi-wi-fi-usb-bluetooth-energetska-klasa-e-750100920

 

Mogu li oba skidati aplikacije tj jesu li oba AndroidTV i koji je po Vama bolji?

 

Hvala Vam! 🙂

2 godine
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Ekipa pozdrav.
Planiram kupiti samsung 65 q 80 t ali čitam na av forumu da imaju problema sa trzanjem,usporavanjem slike,pogotovo kad se gleda nogomet, ps 5.
Da li ima netko iskustva sa sličnim stvarima.
Hvala
 
0 0 hvala 0
2 godine
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Ekipa pozdrav.
Planiram kupiti samsung 65 q 80 t ali čitam na av forumu da imaju problema sa trzanjem,usporavanjem slike,pogotovo kad se gleda nogomet, ps 5.
Da li ima netko iskustva sa sličnim stvarima.
Hvala
 
0 0 hvala 0
2 godine
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Pozdrav, treba mi 4 tv-a za lokal. Nekih 140cm pa na gore.
Molim vas ako može kakva preporuka? Naravno gledao bi se sport i ostale manifestacije
 
0 0 hvala 0
2 godine
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Pozdrav, treba mi 4 tv-a za lokal. Nekih 140cm pa na gore.
Molim vas ako može kakva preporuka? Naravno gledao bi se sport i ostale manifestacije
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
MEGATAMA kaže...
Pixel kaže...
MEGATAMA kaže...

Kao sto sam tvrdio...nista se nije promjenilo kod globalne OLED garancije tojest LG i dalje ne pruza garanciju za najveci problem oled panela i sve ovisi o sreci gdje ste kupili tv tojest hoce li vam prodavac pomoc.

Ovo je AVforums.

 

e are 68 years old couple bought this tv on advice of very nice salesperson from currys paid £3500 as our final purchase in hope it will last us till end.

It will be great help if you can let us know what was the end result please.
Kind regards

You can read response in email below from Sony. Currys are saying same as well.

Subject: RE: Your complaint regarding image retention - Sony Customer Relations Office [case:22131976] [email:357842805]

Dear Mr Manekporia,
This is to confirm that we have reviewed the report from the inspection.

The service partner has in this case concluded that the image retention showing on your unit is not covered by our limited manufacturer’s warranty, which corresponds to the earlier conclusion from our technical support staff and internal investigation. Regrettably, we cannot agree to accept your claim under warranty and are unable to offer any commercial alternatives under these circumstances.

I understand this is not the answer you had hoped for and apologise for any inconvenience this may cause. I thank you for your understanding that this represents Sony’s final decision in the matter. You may refer back to the advice in my initial e-mail to you 4 May for further information and our public article on how to take care of your OLED screen.

Best regards,

Esben
Customer Relations Officer

 Ali ovo je Sony, ne LG.

Kakve veze imaju garancije na lg tv sa sony tvom.

Pa ne daje garanciju proizvodac panela, koje je opet treca kompanija, nego proizvodac tva.

Malo si pobrkao neke stvari. 
I jao sto je puno outa receno, kod nas ti zamjene panel, a kao sto pratis avs (a nisi jedini), obdabznas da su i drugima mijenjali panele.

Lg Display/Electronics ne nudi garanciju na navedeni problem na panele koje prodaje Sonyu,Panasonicu itd....i onda se svi drze pravila da to ne spada pod garanciju i opravdava se nesavijesnim koristenjem televizora.

Ja sam vec rekao da sam ja prosao odlicno,u obadva slucaja sam mogao birat novi tv ali ne zahvaljujuci LGu nego MediaMarktu i mojoj extra garanciji koju sam platio.

Ima nas hrpa koji smo prosli odlicno ali i jednaka hrpa poput ovih ljudi koji nisu.

 Lg Display i lg electronics su dvije razlicite firme, prva proizvodi panele, druga radi tv-e i to kao sony i ostali koji kupuju panele od ove prve.

Hoce li proizvodac tva dati garanciju na neki dio ovisi o njemu, ne o dobavljacu dijelova.

kao da kazes da ako ti crkne kondenzator na napajanju tva lg electronic ti to nece pokriti jer fitmaid koje kupuju kondenzator ne daje garanciju na njih.

U cijenu tva se ukalkulira trosak popravaka i servisa u garantnom roku i proizvodac je svjestan da ce biti reklamacija i to nema veze s proizvodacem panela nego politikom firme. Da mi se to desi u garantnom roku i da mi ne zele zamijeniti, zavrsilo bi na sudu i morali bi priznati na kraju, toga su svjesno i zato mijenjaju ostecene panele

14 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Kupujen sad televiziju,tribala bi mi preporuka.Triba mi velicina ekrana 165 cm.Kvaliteta zvucnika na samoj televiziji mi nije bitna,jer cu spojit zvuk priko audio video prijemnika(Dolby Atmos 5.1.4 konfiguracija zvucnika).Gledacu tv program sa ultra hd satelitskog prijemnika(vecinon nogometne utakmice,zato mi je bitno da ima sta manje zamucivanja pri pokretnoj slici),igrat igre sa osobnog kompjutera(Nvidia graficka kartica) i gledat filmove priko ultra hd blu-ray prijemnika.Triba mi da televizija podrzava izmjenjivu frekvenciju osvjezavanja slike,"Dynamic HDR",Dolby Vision,HDR 10
+,HDR,Hybrid log-gamma,nacin rada u niskoj latenciji,"Quick Media Switching","Quick Frame Transport","Enhanced Audio Return Channel".Mogu platit najvise 25000 kn.Ako televizija ne podrzava HDR 10+ i Dolby Vision u isto vrime onda cu kupit televiziju sa Dolby Vision podrskon.Ako su izasli u prodaju modeli za 2021 godinu volija bi kupit neki od tih modela.Triba mi ultra hd rezolucija,8k rezolucija samo ako ima takvih modela do 25000 kn cijene.Kupovacu u ducanu iz Hrvatske.

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Imam Philips PUS7304 seriju TV. Preko plex-a gledam filmove i serije te imam problema sa nekim titlovima. Ne želi mi čitati ponekad čžšć znakove nego ih pretvori u ae i tako slično. Uvijek se radi o .srt titlovima ali vjerojatno imaju drugačiji format. Sada je moje pitanje kako otkriti u kojem je formatu sami titl prije nego pokrenem film. Da li postoji neki program da mogu provuć titl kada skinem ga na PC da mi izbaci u kojem je formatu i da ga prebacim odmah u podržani. Hvala 

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Dva su načina. Ili probaj promijeniti kodnu stranicu za titlove u playeru, pa vidi s kojom radi. Ili otvori titl u Notepadu, klikni Save As, na dnu pod Ecoding promjeni u Unicode i tako ga spremi.

Poruka je uređivana zadnji put sri 9.6.2021 12:26 (stipest).
 
2 0 hvala 2
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice