Digitalni programi na smart tv-u bez interneta

poruka: 11
|
čitano: 12.632
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
3 godine
neaktivan
offline
Digitalni programi na smart tv-u bez interneta
Pozdrav svima.
Imam veliki upitnik iznad glave zbog sljedeceg.
Dakle raskinuli smo dvogodisnji ugovor sa Bnet-om, tj. A1 prije 3 mjeseca i vratili ruter. Nismo se prebacili jos ni na jednog mreznog operatera, te tako nemamo ni internet, ni telefon (u paketu smo imali samo tv i net). E sad ono sta mi nije jasno.
Od kud mozemo imati jako puno programa kao sto smo i nekada imali (Tv1000, Fox, Axn, Cinestar itd. itd.) bez rutera, tj.interneta??
Ne razumijem nikako.
Programe nadjem kad skeniram digitalne programe.
Moze li mi itko objasniti u cemu je "kvaka"?
Hvala puno.
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Digitalni programi na smart tv-u bez interneta
Merijela kaže...
Pozdrav svima.
Imam veliki upitnik iznad glave zbog sljedeceg.
Dakle raskinuli smo dvogodisnji ugovor sa Bnet-om, tj. A1 prije 3 mjeseca i vratili ruter. Nismo se prebacili jos ni na jednog mreznog operatera, te tako nemamo ni internet, ni telefon (u paketu smo imali samo tv i net). E sad ono sta mi nije jasno.
Od kud mozemo imati jako puno programa kao sto smo i nekada imali (Tv1000, Fox, Axn, Cinestar itd. itd.) bez rutera, tj.interneta??
Ne razumijem nikako.
Programe nadjem kad skeniram digitalne programe.
Moze li mi itko objasniti u cemu je "kvaka"?
Hvala puno.

 Na što je TV spojen?

12 godina
offline
Re: Digitalni programi na smart tv-u bez interneta
To su ti kanali od EvoTV-a.
Moraš uzet njihovu karticu/uređaj (nisam siguran šta točno treba) da otključaš i možeš gledati te kanale.
http://www.youtube.com/radiopulsfm
13 godina
offline
Re: Digitalni programi na smart tv-u bez interneta

B.net je kabelska televizija. Kako ne bi bušili zidove i provodili vlastite kablove, A1 u nekim zgradama (koje nemaju instalaciju za kabelsku televiziju) koristi postojeći ZAS (zajednički antenski sustav). 

 

Ako imaš televizor koji podržava DVB-C tehnologiju (ili imaš prijemnik koji podržava taj standard), spajanjem istog na zajednički antenski sustav, imati ćeš pristup određenim kanalima kabelske televizije. 

Tako je ekipa godinama gledala analognu kabelsku televiziju preko B.neta besplatno. Štoviše, čak sam čitao da su i tehničari govorili ljudima da se spoje i gledaju televiziju besplatno.

 

Ako me sjećanje dobro služi, A1 je ove godine započeo prelazak na digitalno emitiranje kanala. I zbog toga što njihova kabelska televizija onemogućuje gledanje DVB-T(2) kanala preko ZAS-a, moraju ostaviti da se neki kanale otključane.

 

Možda sam u krivu, ali tako se nešto pisalo po forumima. Ako jesam, neka me netko ispravi...

 

To je što se tiče kabelske televizije. U slučaju da koristiš vlastitu antenu za gledanje TV kanala, navedeni kanali koje je televizor pronašao su od evotv-a. Za gledanje tih TV kanala potrebna je kartica, odnosno, prijemnik aktiviran od strane davatelja usluge. U protivnom, dok ćeš te kanale imati na listi, nećeš ih moći gledati jer ih tvoj televizor ne može dekodirati.

Poruka je uređivana zadnji put sub 8.8.2020 23:51 (Marko :D).
3 godine
neaktivan
offline
Re: Digitalni programi na smart tv-u bez interneta
@Old Iggy na zajednicki antenski sustav
Poruka je uređivana zadnji put ned 9.8.2020 15:29 (Merijela).
3 godine
neaktivan
offline
Re: Digitalni programi na smart tv-u bez interneta
@energyman ali mi gledamo te programe, dakle nije ih tv samo pronasao pa stoje zakljcani. Zato mi i nije jasno kako i preko cega gledamo!
Poruka je uređivana zadnji put ned 9.8.2020 15:29 (Merijela).
3 godine
neaktivan
offline
Re: Digitalni programi na smart tv-u bez interneta
@Marko :D znaci spojeni smo na glavni antenski sustav u zgradi i sve te kanale sto smo nekad placali u paketu A1 sad gledamo besplatno. Ne sve, ali jako puno njih sto su bili na kabelskoj
Poruka je uređivana zadnji put ned 9.8.2020 15:30 (Merijela).
3 godine
neaktivan
offline
Re: Digitalni programi na smart tv-u bez interneta
Znaci spojeni smo na glavni antenski sustav u zgradi i sve te kanale sto smo nekad placali u paketu A1 sad gledamo besplatno. Ne sve, ali jako puno njih sto su bili na kabelskoj
13 godina
offline
Re: Digitalni programi na smart tv-u bez interneta

Onda je to, to što sam napisao. B.net koristi ZAS za kabelsku televiziju i da su zaključali sve kanale, ljudi ne bi mogli uopće gledati televiziju. Budući da ta infrastruktura nije u njihovom vlasništvu, dužni su omogućiti gledanje besplatnih TV kanala, no u znak dobre volje znaju pustiti i neke premium kanale besplatno.

 

Da se radi o evotv kanalima, ne bi ih mogla gledati jer je za otključavanje potreban njihov uređaj (aktiviran od strane njih) ili CI kartica.

Poruka je uređivana zadnji put ned 9.8.2020 15:39 (Marko :D).
3 godine
neaktivan
offline
Re: Digitalni programi na smart tv-u bez interneta
@Marko :D hvala ti puno na objasnjenju :)
16 godina
offline
Digitalni programi na smart tv-u bez interneta

Treba pogledat na kojim se kanalima emitiraju i eventualno ako piše naziv mreže ili nešto u postavkama tv-a. Ne vjerujem da bi bnet tek tako džabe pustio otključane programe. Možda u ZAS-u to distribuiraju?

Moj PC  
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice