75 inch budget TV ili 55 inch QLED?

poruka: 4
|
čitano: 1.776
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
10 godina
suspendiran
offline
75 inch budget TV ili 55 inch QLED?

Pozdrav,

 

što bi vi odabrali da ste u situaciji uzimanja novog TV-a?

 

Ima Philips svoje non OLED verzije TV-a, iako su fenomenalne, 7xxx serija s oko 400 nita osvjetljenjem, koje je na pragu "pravog" HDR-a. Tek neznatno manje od Samsung Q60.

Za tu cijenu može se nabaviti bolji QLED TV, recimo Q80 ali s daleko manjom dijagonalom. Radi se o cijeni od oko 8.000kn

 

Odmak od TV-a 2-3 metra, ovisno o sjedenju. Nikakve igre, isključivo gledanje serija i filmova. Cilj bi bio stvoriti "cinema like experience", koliko god je to moguće.

 

 

Pa me zanima vaše mišljenje, što bi radije uzeli?

 

 

8 75 inch budget
7 55 inch premium
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: 75 inch budget TV ili 55 inch QLED?
ZovemseZoranidolazimizRijeke kaže...

Pozdrav,

 

što bi vi odabrali da ste u situaciji uzimanja novog TV-a?

 

Ima Philips svoje non OLED verzije TV-a, iako su fenomenalne, 7xxx serija s oko 400 nita osvjetljenjem, koje je na pragu "pravog" HDR-a. Tek neznatno manje od Samsung Q60.

Za tu cijenu može se nabaviti bolji QLED TV, recimo Q80 ali s daleko manjom dijagonalom. Radi se o cijeni od oko 8.000kn

 

Odmak od TV-a 2-3 metra, ovisno o sjedenju. Nikakve igre, isključivo gledanje serija i filmova. Cilj bi bio stvoriti "cinema like experience", koliko god je to moguće.

 

 

Pa me zanima vaše mišljenje, što bi radije uzeli?

 

 

Malo prije uzeo svojima 75" Grunding tv. Ima mana.. budžet je.. neki OS meni čudan.. ali...

ali... poslije tog čudovišta koje smo jedva namontirali 55" mi se doima kao neki stari CRT. Kada sam skinuo Tenet full 4K HDR 10-bit ne znam ni koliko je bio GB, kino je nula.

14 godina
offline
Re: 75 inch budget TV ili 55 inch QLED?
Ako je bliže 2 metra nego 3 onda manju kvalitetniju.

Zašto ne 65?
15 godina
offline
75 inch budget TV ili 55 inch QLED?

Eko se ovim tempom nastave razvijati televizori sve većih dijagonala + 8K i OLED u jedno 2031 planiram ih kupiti nekoliko komada i na vikendicu gdje planiram živjeti.
Ono ljeti kada upališ klimu na max, a nma TV-u pustiš neku mećavu još Atmos zvuk...

Danas sam se uvjerio da sci-fi televizor iz Avatara (EE verzija) laganini postaje stvarnost. To je onaj dio na početku kada on ustaje a u pozadini je neki dokumentarac o istrebljenim tigrovima. Jer TV mi se nije doimao toliko velik (jer je bilo još par modela većih) u ogromnom izložbenom salonu, ali unijeti ga u kuću... uh.. vesela muka.

I 65" je ok čak i za sobu 3x3 metra.. sve više je dobro došlo.. eh jedini problem je što očigledno internet neće moći da prati online stream. Danas je pala i mreža BHTelecoma, valjda po prvi puta nakon 20-tak godina... Ubi ih United Grupa.

Moj PC  
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice