spajanje 2 antene na 1 tv

poruka: 17
|
čitano: 58.680
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
neaktivan
offline
spajanje 2 antene na 1 tv

dali se može uspješno spojit 2 antene i da svaka daje svoje kanale.
znaći provučen kable do tv i uštekam u razdjelnicu ili mogu na tavanu spojit u razdjelnicu pa 1 kabel provuč do dolje što bi mi bolje odgovaralo jer je praktičnije

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: spajanje 2 antene na 1 tv
mmisoo kaže...

dali se može uspješno spojit 2 antene i da svaka daje svoje kanale.
znaći provučen kable do tv i uštekam u razdjelnicu ili mogu na tavanu spojit u razdjelnicu pa 1 kabel provuč do dolje što bi mi bolje odgovaralo jer je praktičnije

 

Normalno da se može. U dućanu s elektroopremom nađi pojačalo s dva ulaza i jednim izlazom. Time ćeš odmah riješiti problem s jakošću signala, a združio si dvije antene i po jednom kabelu šalješ signal na TV. Osobno sam tako napravio i sve OK.

 

 

Teško konju kojeg selo hrani i državi koju suknja brani, jedan, dva, evo ti ga na
12 godina
protjeran
offline
Re: spajanje 2 antene na 1 tv
Jura iz druge galaksije kaže...
Normalno da se može. U dućanu s elektroopremom nađi pojačalo s dva ulaza i jednim izlazom. Time ćeš odmah riješiti problem s jakošću signala, a združio si dvije antene i po jednom kabelu šalješ signal na TV. Osobno sam tako napravio i sve OK.

 

ne znam kako je sad s digitalnim signalom no za analogni bi morao imat skretnicu koja bi razdvajala signale jer s dvije ili tri antene samo spojene signal bi se mješao, pa bi većina programa imala dvosliku itd..

 

raspitaj se ovdje, oni to zovu FILTER

 

http://www.chipoteka.hr/proizvodi/313000

sjaši Kurta da uzjaše Murta
Poruka je uređivana zadnji put ned 11.9.2011 20:24 (Provjeren).
16 godina
neaktivan
offline
spajanje 2 antene na 1 tv

Za digitalnu ne treba nikakva skretnica, a svojevremeno sam i na analognoj tv imao slično rješenje bez smetnji.

 

Teško konju kojeg selo hrani i državi koju suknja brani, jedan, dva, evo ti ga na
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
spajanje 2 antene na 1 tv

koliko košta taj razdjelnik, ja sam imao pun kup takvih ali su bili 1 Ž na 2 M, malo čudan problem mi je šta ima samo Rtl 2, dome, Srce tv i ostalih lokalnih kad je antena okrenuta prema jugu (Ivanščica), a hrt 1,2 rtl i nova i slovenija dođu kad okrenem na zapad

Proleteri svih zemalja, ujedinite se !!!
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: spajanje 2 antene na 1 tv
Jura iz druge galaksije kaže...

Za digitalnu ne treba nikakva skretnica, a svojevremeno sam i na analognoj tv imao slično rješenje bez smetnji.

 

vjerojatno, na max-tv u sam pa ne znam, no ja mogu hvatat i bosanske OBN, FTV koje su analogne Mađarsku TV, neke Srbijanske pa bi opet imao bez filtera odn skretnice probleme.

sjaši Kurta da uzjaše Murta
16 godina
neaktivan
offline
Re: spajanje 2 antene na 1 tv
Diplomirani pješak kaže...

koliko košta taj razdjelnik, ja sam imao pun kup takvih ali su bili 1 Ž na 2 M, malo čudan problem mi je šta ima samo Rtl 2, dome, Srce tv i ostalih lokalnih kad je antena okrenuta prema jugu (Ivanščica), a hrt 1,2 rtl i nova i slovenija dođu kad okrenem na zapad

 

Nemoj koristiti ove starije uređaje sa starim antenskim ulazima. Za nekih 100-tinjak kuna sve lijepo možeš spojiti (2 antene + pojačalo + kabel) s F-konektorima i nemaš brige oko loših kontakata, a dobiješ signal s oba odašiljača na tv.

 

Teško konju kojeg selo hrani i državi koju suknja brani, jedan, dva, evo ti ga na
12 godina
protjeran
offline
Re: spajanje 2 antene na 1 tv
Diplomirani pješak kaže...

koliko košta taj razdjelnik, ja sam imao pun kup takvih ali su bili 1 Ž na 2 M, malo čudan problem mi je šta ima samo Rtl 2, dome, Srce tv i ostalih lokalnih kad je antena okrenuta prema jugu (Ivanščica), a hrt 1,2 rtl i nova i slovenija dođu kad okrenem na zapad

http://electronic-center.hr/index.php?cPath=66_188

sjaši Kurta da uzjaše Murta
12 godina
neaktivan
offline
spajanje 2 antene na 1 tv

e to je super

hvala

 

 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
spajanje 2 antene na 1 tv

to pojačalo drastično pojača signal?

ak da možda nebi trebalo spajat 2 antene

 

 
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: spajanje 2 antene na 1 tv
mmisoo kaže...

to pojačalo drastično pojača signal?

ak da možda nebi trebalo spajat 2 antene

 

sve ovisi koje programe želiš gledati i na kojoj strani su ti repetitori.

nekom je dosta jedna. probaj prvo s jednom, pa ako ne vidiš sve što želiš ubaci drugu.

pojačalo nije baš potrebno kod naših digitalnih programa jer su odašiljači većinom dosta jaki da svi mogu hvatat dobar signal jer kod digitalije ili ima signala ili nema, nema između.

aha..ti si iz Brdovca, okreneš antenu prema Sljemenu, tamo ti je najjači signal.

 

sjaši Kurta da uzjaše Murta
Poruka je uređivana zadnji put sri 14.9.2011 9:54 (Provjeren).
16 godina
neaktivan
offline
Re: spajanje 2 antene na 1 tv
mmisoo kaže...

to pojačalo drastično pojača signal?

ak da možda nebi trebalo spajat 2 antene

 

na samom pojačalu možeš podešavati nivo pojačanja. digitalni je signal, pogotovo ako je oslabljen jer anteni gleda u 'rep', i te kako podložan smetnjama. to se očito može vidjeti na tv-u kako dolazi do prekida u tonu, na slici se pojavljuju kockice, itd. itd.

 

Teško konju kojeg selo hrani i državi koju suknja brani, jedan, dva, evo ti ga na
12 godina
protjeran
offline
Re: spajanje 2 antene na 1 tv
Jura iz druge galaksije kaže...

na samom pojačalu možeš podešavati nivo pojačanja. digitalni je signal, pogotovo ako je oslabljen jer anteni gleda u 'rep', i te kako podložan smetnjama. to se očito može vidjeti na tv-u kako dolazi do prekida u tonu, na slici se pojavljuju kockice, itd. itd.

 

hm..nisam znao jer sam već dugo na IPTV.

prije uvođenja digitalne su rekli da neće biti apsolutno nikakvih smetnji.

slike, ili će biti ili neće, neće bit između, kad eto vraga, opet šit. {#}

sjaši Kurta da uzjaše Murta
12 godina
neaktivan
offline
spajanje 2 antene na 1 tv

a kaj se može prek satelitske hvatat zemaljski programi i to iz naših susjednih zemalja. čitao sam o tome na t-com stranici al ako sam dobro shvatio.

evo texta koji tamo piše:

MAXtv Sat prijamnik omogućava prijam digitalnih zemaljskih kanala koji su raspoloživi na vašem području. Iskoristite vašu postojeću zemaljsku antenu i odmah možete uživati u nacionalnim, regionalnim i međunarodnim digitalnim zemaljskim kanalima. Svi raspoloživi nekodirani digitalni zemaljski kanali biti će nadodani u listu kanala i to: od 1 do 19 nacionalni kanali (npr. HRT1, HRT2, RTL, NovaTV), od 950 do 969 nacionalni i regionalni kanali (npr. DomaTV, RTL2) te 970-998 dostupni međunarodni kanali.

 

 
0 1 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
spajanje 2 antene na 1 tv

pozz, trebao bi info...za digitalne kanale imam kucnu antenu sa pojacalom a htjeo bih dodat jos jednu "riblju kost" i stavit je vani da mogu uhvatit pink bosanski...zanima me dali moram kupit skretnicu ili to mogu spojit u jedan izlaz pa u tv...

 
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
spajanje 2 antene na 1 tv

Pozz

Imam crt samsung tv, na njega su spojene 2 antene, jedna je obična riblja kost i s njom "hvatam" neke bosanske programa (i slika je dosta dobra), te imam antenu sličnu ovoj. Riblja kost je sa kablom direktno spojena u tv, a ova druga koja hvata digitalni signal ide u pojačalo ( zbog 1. kata i zaklonjenosti trebam pojačalo) pa iz pojačala u digitalni resiver i iz tog resivera 2 kabla u televiziju (scart i onaj manji, ne znam kako se zove) i sve radi normalno. problem je sljedeći, mislim zamjeniti taj stari tv nekim led lcd-om, kad bih uzeo taj novi tv ne bi mi trebao resiver pa ne znam kako bi spojio obe antene na tv bez da on "posreduje"?

What's the difference between a whore and a ps3/360? Nothing, they both suck and leave your wallet empty!
Poruka je uređivana zadnji put sri 11.12.2013 19:22 (Predator003).
 
0 0 hvala 0
14 godina
moderator
offline
Re: spajanje 2 antene na 1 tv

Kupiš antenski razdjelnik (par kuna) i problem riješen.

TROLLBUSTER!!! Izrada naljepnica za aute, stickerbomba, naljepnica za zidove i majica s tiskom. Banggood kodovi na PP.
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice