Novi MAXTV reciver izdvojena tema

poruka: 1.594
|
čitano: 649.627
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
offline
Re: Novi MAXTV reciver
Dario Hruškar kaže...
Pozdrav. Za sada sam zadovoljan sa HT-om, ali me zanima da li zna netko kako mogu pauzirati neki program.

 -nazoveš vd direktora i zamoliš?.. ili ovako, možeš playati-pauzirati samo ono što playaš.. ne živi tv prijenos-program, to je snimalica, jednako kao video, videoteka, netflix, yt-klipići.. to možeš pauzitati.

-za tv program, to zapravno nije pauza, mada postoji i tako izgleda-rezultat.. postoji medij, npr usb stikić .. i kad stisneš pauzu on snima.. playa tu snimku kad otpustiš, trik ali za to treba medij i cpu snaga, što neki uređaji mogu imati ugrađeno ili dodatni disk-stikić nešto .. ili plaćanje usluge-paketa pod nazivom snimalica i sl.što ovisi o operateru-paketu itd..

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
19 mjeseci
neaktivan
offline
Re: Novi MAXTV reciver
U redu. Hvata ti.
11 godina
offline
Novi MAXTV reciver

Kad ce i da li ce ikad max tv davat 4k rezoluciju?

Kad ćemo gledati 4k kanale napokon?

Vjerojatno nikad haha

 
1 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Novi MAXTV reciver
Za 4K reciver trebaš 4K signal, 4K kameru jer ako nešto u lancu nije 4K onda na TVu nije 4K
Poruka je uređivana zadnji put sub 3.9.2022 10:46 (igy).
2 godine
offline
Re: Novi MAXTV reciver
ihush kaže...

 -nazoveš vd direktora i zamoliš?.. ili ovako, možeš playati-pauzirati samo ono što playaš.. ne živi tv prijenos-program, to je snimalica, jednako kao video, videoteka, netflix, yt-klipići.. to možeš pauzitati.

-za tv program, to zapravno nije pauza, mada postoji i tako izgleda-rezultat.. postoji medij, npr usb stikić .. i kad stisneš pauzu on snima.. playa tu snimku kad otpustiš, trik ali za to treba medij i cpu snaga, što neki uređaji mogu imati ugrađeno ili dodatni disk-stikić nešto .. ili plaćanje usluge-paketa pod nazivom snimalica i sl.što ovisi o operateru-paketu itd..

Netočno.

 

Iskon je imao tu opciju još prije 5 godina.

Ideš na WC, pauziraš na daljinskom, vratiš se, nastavak slijedi od tamo gdje si stao.

Ne znam da li danas to imaju još uvijek, jer sam na T-com.

Du bist eines meiner kleinen Schweinchen !
15 godina
offline
Re: Novi MAXTV reciver

-što je netočno?

-kad već spominješ iskon, eto snimalice.. što je netočno?

-da bi nešto mogao pauzirati, to ne može biti live-prijenos nego mora biti snimka, kao videoteka, s razlikom što ovi ide 'uživo', tj snima se tv program koji gledaš i to ako plaćaš uslugu snimalice. Možeš imati i svoju opremu, recimo dvbt s PVRom, snimati program (ako nije zaključan-kodiran) i gledati, pauzirati itd.. no to je tad snimka, ne prijenos uživo.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
2 godine
offline
Re: Novi MAXTV reciver
ihush kaže...

-što je netočno?

-kad već spominješ iskon, eto snimalice.. što je netočno?

-da bi nešto mogao pauzirati, to ne može biti live-prijenos nego mora biti snimka, kao videoteka, s razlikom što ovi ide 'uživo', tj snima se tv program koji gledaš i to ako plaćaš uslugu snimalice. Možeš imati i svoju opremu, recimo dvbt s PVRom, snimati program (ako nije zaključan-kodiran) i gledati, pauzirati itd.. no to je tad snimka, ne prijenos uživo.

opet netočno...

kod Iskona sam mgao gledati dnevnik u 19h, pauzirati ga 5 min., i nastaviti dalje, dok tebi koji ga gledaš bez prekida ide sve unaprijed odn. onako kako treba.

nije morala biti snimka, ili nekakav film.

 

snimalicu nisam ni spomenuo. 

Du bist eines meiner kleinen Schweinchen !
15 godina
offline
Re: Novi MAXTV reciver

-ako nisi znao, taj fičer.. upravo to je smisao-svrha, ono što radi snimalica, dok ti link na iskon može objasniti .. no koliko vidim, nije ti do argumenata nego nečeg drguog..  pa pa-pa.. :)

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
2 godine
offline
Re: Novi MAXTV reciver
ihush kaže...

-ako nisi znao, taj fičer.. upravo to je smisao-svrha, ono što radi snimalica, dok ti link na iskon može objasniti .. no koliko vidim, nije ti do argumenata nego nečeg drguog..  pa pa-pa.. :)

 -nisi znao ali to nije to o čemu razmišljaš.

ta opcija već 5-6 godina ne postoji na Iskonu, a tko je u to vrijeme imao Iskon može potvrditi da je postojala.

 

ne snimalica u današnjem smislu, već online kako bih rekao.

 

normalno da se zaustavljen program uživo mora snimiti da bi ga gledao, no to nije snimalica kakvu je danas ljudi zamišljaju i koriste...

napominjem, mogao si zaustaviti na 5 minuta i live emisiju, a ne kako ti opet po svome (samo snimljenu, ili film itd odn. statični video)

 

nego, hrvatino, reci ti meni kako da tipkovnici promijenim raspored slova, znači treba mi lijeva zagrada biti iznad broja 9 što je uobičajeno, ona je iznad 8, a desna je iznad broja 9

ne smeta mi što nema oznaka dijakriktičkih znakova, ali ne znam može li se ovo regulirati..

 

to je pitanje za tebe, a ne iskon.. 

Du bist eines meiner kleinen Schweinchen !
15 godina
offline
Re: Novi MAXTV reciver
Zaporožac kaže...
ihush kaže...

-ako nisi znao, taj fičer.. upravo to je smisao-svrha, ono što radi snimalica, dok ti link na iskon može objasniti .. no koliko vidim, nije ti do argumenata nego nečeg drguog..  pa pa-pa.. :)

 -nisi znao ali to nije to o čemu razmišljaš.

ta opcija već 5-6 godina ne postoji na Iskonu, a tko je u to vrijeme imao Iskon može potvrditi da je postojala.

 

ne snimalica u današnjem smislu, već online kako bih rekao.

 

normalno da se zaustavljen program uživo mora snimiti da bi ga gledao, no to nije snimalica kakvu je danas ljudi zamišljaju i koriste...

napominjem, mogao si zaustaviti na 5 minuta i live emisiju, a ne kako ti opet po svome (samo snimljenu, ili film itd odn. statični video)

 

nego, hrvatino, reci ti meni kako da tipkovnici promijenim raspored slova, znači treba mi lijeva zagrada biti iznad broja 9 što je uobičajeno, ona je iznad 8, a desna je iznad broja 9

ne smeta mi što nema oznaka dijakriktičkih znakova, ali ne znam može li se ovo regulirati..

 

to je pitanje za tebe, a ne iskon.. 

 -promašio si temu.. i stadion.

-opet nepotrebna etiketa? šovinizam? smisao?

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
12 godina
offline
Re: Novi MAXTV reciver
Prije par godina sam imao Iskon i koliko se sjecam, mogao si pauzirati live sliku.
Moj PC  
1 0 hvala 0
19 mjeseci
neaktivan
offline
Re: Novi MAXTV reciver
I kod optime se može.
2 godine
offline
Re: Novi MAXTV reciver
ihush kaže...

-promašio si temu.. i stadion.

-opet nepotrebna etiketa? šovinizam? smisao?

Evo, kolege su ti objasnile. 

Du bist eines meiner kleinen Schweinchen !
15 godina
offline
Novi MAXTV reciver

Ne vidim nikakav problem u implementaciji toga.

Gledaš live stream, a kad stisneš pauzu i play uređaj te automatski nakon toga prebaci na "snimalicu" koja kreće s streamanjem od tog trenutka (automatika bez da si ručno odabirao, jer ionako sve možeš gledati unazad).

I tako dalje gledaš sve dok ne prebaciš program.

PSN: DrskaBitanga, Xbox: MalaBitanga, Steam: Bitanga, Battle.net: Bitanga#2872, Uplay: DrskaBitanga, Origin: DrskaBitanga, Nintendo Switch Friend Code: SW-7419-2699-7478
Moj PC  
1 0 hvala 0
19 mjeseci
neaktivan
offline
Re: Novi MAXTV reciver
Problem je u tome jer te funkcije nema na MaxTV-u.
15 godina
offline
Re: Novi MAXTV reciver
Dario Hruškar kaže...
Problem je u tome jer te funkcije nema na MaxTV-u.

 

MaxTV je zaostao u vremenu i prostoru što se tiče softvera općenito.

 

PSN: DrskaBitanga, Xbox: MalaBitanga, Steam: Bitanga, Battle.net: Bitanga#2872, Uplay: DrskaBitanga, Origin: DrskaBitanga, Nintendo Switch Friend Code: SW-7419-2699-7478
10 godina
offline
Novi MAXTV reciver
Svaki puta prilikom pokretanja maxtv-a prikaz je "korisnički vodič". Može li se, i kako, podesiti da mi otvaranje bude npr. zadnje gledani kanal ili barem kanal 1.?

Hvala
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Novi MAXTV reciver

Pozdrav,

Danas mi je "striček" tehničar rekao da imaju neke nove recivere.

Dali netko nešto zna o tome?

Dali se isplati "cimat" za njih ili?
Možda neka fotkica...

 
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Novi MAXTV reciver

Možda za novu platformu.Sumnjam da bi za postojeću

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Novi MAXTV reciver
Gale92 kaže...

Pozdrav,

Danas mi je "striček" tehničar rekao da imaju neke nove recivere.

Dali netko nešto zna o tome?

Dali se isplati "cimat" za njih ili?
Možda neka fotkica...

 Dobio sam nedavno taj novi reciver, stari mi je krepao te su mi dali taj novi. Inace na bakru sam pa mislim da nije kao sto kolega kaze za novu platformu. 

Poruka je uređivana zadnji put sri 23.11.2022 13:04 (Ivanjino96).
11 godina
offline
Re: Novi MAXTV reciver
Ivanjino96 kaže...
Gale92 kaže...

Pozdrav,

Danas mi je "striček" tehničar rekao da imaju neke nove recivere.

Dali netko nešto zna o tome?

Dali se isplati "cimat" za njih ili?
Možda neka fotkica...

 Dobio sam nedavno taj novi reciver, stari mi je krepao te su mi dali taj novi. Inace na bakru sam pa mislim da nije kao sto kolega kaze za novu platformu. 

 Ja ima dva recivera u kuhinji novi u dnevnom boravku stari , taj novi je krepao nakon tjedan dana . Kao zamjenu mi poslali stari reciver koji radi već 3-4 mjeseca , ako mene pitaš sve je to isto čak mi se stari čini kvalitetnijim.

15 godina
offline
Re: Novi MAXTV reciver
Ivanjino96 kaže...
Gale92 kaže...

Pozdrav,

Danas mi je "striček" tehničar rekao da imaju neke nove recivere.

Dali netko nešto zna o tome?

Dali se isplati "cimat" za njih ili?
Možda neka fotkica...

 Dobio sam nedavno taj novi reciver, stari mi je krepao te su mi dali taj novi. Inace na bakru sam pa mislim da nije kao sto kolega kaze za novu platformu. 

 imam ovaki, ima tome cca godinu i pol ako ne i više... Ako te ne zanima previše HDMI CEC i slično slobodno ga zanemari. Ima 4K izlaz što ne igra nikakvu ulogu kad programi nisu u 4K rezoluciji. Meni dobro dođe bolja podrška za HDMI CEC, ono, upalim MaxTV a on upali i AV receiver i preko njega i TV. Upalim Android BOX, AV receiver sam prebaci na njega, a MaxTV prijemnik se ugasi jer više nije potreban. Upalim MaxTV prebacuje se na njega, Ugasim MaxTV pogasi se sve ostalo :) To sa ovim starijim nije baš toliko elegantno radilo.

13 godina
offline
Re: Novi MAXTV reciver
Gnjavator kaže...
Ivanjino96 kaže...
Gale92 kaže...

Pozdrav,

Danas mi je "striček" tehničar rekao da imaju neke nove recivere.

Dali netko nešto zna o tome?

Dali se isplati "cimat" za njih ili?
Možda neka fotkica...

 Dobio sam nedavno taj novi reciver, stari mi je krepao te su mi dali taj novi. Inace na bakru sam pa mislim da nije kao sto kolega kaze za novu platformu. 

 imam ovaki, ima tome cca godinu i pol ako ne i više... Ako te ne zanima previše HDMI CEC i slično slobodno ga zanemari. Ima 4K izlaz što ne igra nikakvu ulogu kad programi nisu u 4K rezoluciji. Meni dobro dođe bolja podrška za HDMI CEC, ono, upalim MaxTV a on upali i AV receiver i preko njega i TV. Upalim Android BOX, AV receiver sam prebaci na njega, a MaxTV prijemnik se ugasi jer više nije potreban. Upalim MaxTV prebacuje se na njega, Ugasim MaxTV pogasi se sve ostalo :) To sa ovim starijim nije baš toliko elegantno radilo.

 meni upravo tako radi i ovaj stari...mozda ovaj novi ima neki noviji IC pa podrzava vise uređaja ali meni samsung tv iz 2019.isto tako radi..

9 godina
offline
Re: Novi MAXTV reciver
Ivanjino96 kaže...
Gale92 kaže...

Pozdrav,

Danas mi je "striček" tehničar rekao da imaju neke nove recivere.

Dali netko nešto zna o tome?

Dali se isplati "cimat" za njih ili?
Možda neka fotkica...

 Dobio sam nedavno taj novi reciver, stari mi je krepao te su mi dali taj novi. Inace na bakru sam pa mislim da nije kao sto kolega kaze za novu platformu. 

 To nisu novi.Kaon se pojavio 2020 godine.

15 godina
offline
Re: Novi MAXTV reciver
Igor666 kaže...
Gnjavator kaže...
Ivanjino96 kaže...
Gale92 kaže...

Pozdrav,

Danas mi je "striček" tehničar rekao da imaju neke nove recivere.

Dali netko nešto zna o tome?

Dali se isplati "cimat" za njih ili?
Možda neka fotkica...

 Dobio sam nedavno taj novi reciver, stari mi je krepao te su mi dali taj novi. Inace na bakru sam pa mislim da nije kao sto kolega kaze za novu platformu. 

 imam ovaki, ima tome cca godinu i pol ako ne i više... Ako te ne zanima previše HDMI CEC i slično slobodno ga zanemari. Ima 4K izlaz što ne igra nikakvu ulogu kad programi nisu u 4K rezoluciji. Meni dobro dođe bolja podrška za HDMI CEC, ono, upalim MaxTV a on upali i AV receiver i preko njega i TV. Upalim Android BOX, AV receiver sam prebaci na njega, a MaxTV prijemnik se ugasi jer više nije potreban. Upalim MaxTV prebacuje se na njega, Ugasim MaxTV pogasi se sve ostalo :) To sa ovim starijim nije baš toliko elegantno radilo.

 meni upravo tako radi i ovaj stari...mozda ovaj novi ima neki noviji IC pa podrzava vise uređaja ali meni samsung tv iz 2019.isto tako radi..

 TV ok, ali imaš li i AV receiver između?

2 godine
offline
Re: Novi MAXTV reciver
Ivanjino96 kaže...
Dobio sam nedavno taj novi reciver, stari mi je krepao te su mi dali taj novi. Inace na bakru sam pa mislim da nije kao sto kolega kaze za novu platformu. 

Hvala na slici..

Bem ti, je mu lijep dizajn.

Kao da su ga dizajnirala djeca na tehničkom, u osnovnoj školi (bio bi ljepši)

Ante Gelo kaže; Hej..Drago,si čuo kako onaj mali loše svira bubanj.. Drago Laban kaže;.. Ma,neka svira. Bolje da svira, nego da krade.
2 godine
offline
Re: Novi MAXTV reciver
Tascam kaže...
To nisu novi.Kaon se pojavio 2020 godine.

Imaš li slikicu novih ?

Ante Gelo kaže; Hej..Drago,si čuo kako onaj mali loše svira bubanj.. Drago Laban kaže;.. Ma,neka svira. Bolje da svira, nego da krade.
9 godina
offline
Novi MAXTV reciver

Nemam.Spominjali su se na drugom forumu novi Android STB-ovi za novu platformu koja je trebala po pričama dobro obaviještenih zaživjeti ovu jesen.

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Novi MAXTV reciver
Gnjavator kaže...
Igor666 kaže...
Gnjavator kaže...
Ivanjino96 kaže...
Gale92 kaže...

Pozdrav,

Danas mi je "striček" tehničar rekao da imaju neke nove recivere.

Dali netko nešto zna o tome?

Dali se isplati "cimat" za njih ili?
Možda neka fotkica...

 Dobio sam nedavno taj novi reciver, stari mi je krepao te su mi dali taj novi. Inace na bakru sam pa mislim da nije kao sto kolega kaze za novu platformu. 

 imam ovaki, ima tome cca godinu i pol ako ne i više... Ako te ne zanima previše HDMI CEC i slično slobodno ga zanemari. Ima 4K izlaz što ne igra nikakvu ulogu kad programi nisu u 4K rezoluciji. Meni dobro dođe bolja podrška za HDMI CEC, ono, upalim MaxTV a on upali i AV receiver i preko njega i TV. Upalim Android BOX, AV receiver sam prebaci na njega, a MaxTV prijemnik se ugasi jer više nije potreban. Upalim MaxTV prebacuje se na njega, Ugasim MaxTV pogasi se sve ostalo :) To sa ovim starijim nije baš toliko elegantno radilo.

 meni upravo tako radi i ovaj stari...mozda ovaj novi ima neki noviji IC pa podrzava vise uređaja ali meni samsung tv iz 2019.isto tako radi..

 TV ok, ali imaš li i AV receiver između?

 ne znam gdje mislis između? imam soundbar spojen na TV. sve radi sa jednim daljinskim.

13 godina
offline
Novi MAXTV reciver

Ma dok radi radi.. isti vrag je sve to

 
0 1 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice