Telemach – Fiksne i mobilne usluge [Rasprava]

poruka: 1.692
|
čitano: 738.218
|
moderatori: XXX-Man, pirat, DrNasty, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
3 godine
neaktivan
offline
Re: Telemach – FIKSNE I MOBILNE USLUGE [RASPRAVA]
To mogu isto potvrditi kao dezinformaciju.
Na cat21 uređaju i A1 na bonove kazaljka na speedtestu je pokazivala 555 Mbit/s downloada.

Morao sam prije toga uključiti 4G, za 0, 0kn
Poruka je uređivana zadnji put pet 9.4.2021 11:45 (ccc2002).
 
0 0 hvala 0
4 godine
offline
Re: Telemach – FIKSNE I MOBILNE USLUGE [RASPRAVA]
bunker kaže...

Casperius , svaka tvrtka na ovoj planeti je osnovana sa ciljem da donese čim veću zaradu svojim osnivačima, ulagačima, dioničarima .... Zašto misliš da bi teleoperateri trebali imati drugačiju poslovnu politiku ? Pa to su tvrtke a ne socijalne ustanove....

 Neki ljudi daju pogreške informacije. Ne mislim da to rade namjerno. Operateri su ukidali tarife, pa i Tele2 (zero in / out, Tarificu i još neke). Čudi me da još drže aktivnom staru tarifu Smart koja je bila jedna od najboljih ikada.

6 godina
offline
Telemach – FIKSNE I MOBILNE USLUGE [RASPRAVA]

Kupim bon preko aplikacije, uredno mi uzmu lovu s karticea a od bona ni b, šizim zovem korisnicku podrsku, jedva se dokopam nekog i oni imaju problem s kupovinom preko aplikacije o boze mili jednom u zivotu to napravim i bas na mene i sere nesto danas ce otklonit, ma pun mi ih je k..ja ima jos onu staru smart tarifu 4 g i to mi je super vise mi ne treba, ne znam kam bi se makla..pun mi ih je k

 
2 1 hvala 0
14 godina
offline
Telemach – FIKSNE I MOBILNE USLUGE [RASPRAVA]

ja si lepo uzel simpa karticu ukljucim si internet dan za 10 kn i skidam igri kolko ocu (mobile hotspot) na mobu tak sam i ovaj zadnji update  modern warfare od 132 gb skinul prek toga i nikakvog ogranicenja nije bilo sve po maximalnoj 4 g brzini uz to naravno imam telemach karticu za pozive za koju placam pretplatu jos do 9- mj( nekom nije isplativo al jbg) a dalje cemo videt sta cemo sigurno je da cu se maknut s tele 2 jer onim potezom su me totalno razocarali

Samobor je lepa varoš
Poruka je uređivana zadnji put pet 9.4.2021 12:32 (geek_boy).
Moj PC  
2 1 hvala 0
3 godine
neaktivan
offline
Re: Telemach – FIKSNE I MOBILNE USLUGE [RASPRAVA]
Meni je na A1 dobra Weekend opcija, 15kn, neograničen download cijeli petak od 17h, subotu nedjelju

Nema nažalost dan za 10kn kao simpa
Ali ima 9za9, 9 giga za 9kn.
Poruka je uređivana zadnji put pet 9.4.2021 12:38 (ccc2002).
 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Telemach – FIKSNE I MOBILNE USLUGE [RASPRAVA]

Meni je rečeno za mobilne usluge da mi se ništa ne mijenja.

 

everyday i'm shuffling...
Moj PC  
0 0 hvala 0
3 godine
neaktivan
offline
Re: Telemach – FIKSNE I MOBILNE USLUGE [RASPRAVA]
Synthium kaže...
ccc2002 kaže...
A nemožeš obrnuto 2STAY karticu, ubaciti u mobitel?

Mozes, ali ti vrijede pravila 2STAY tarife. Također, neces moci nikoga nazvati s te kartice. Ali mozes.

 Jebiga, onda staviš u mobitel prvu sim karticu 2stay, a drugu sim karticu 2go na bonove 20kn  ako slučajno moraš koga nazvat, iako se danas to više ne radi nego ljudi pričaju preko WhatsApp i vibera. 

12 godina
offline
Re: Telemach – FIKSNE I MOBILNE USLUGE [RASPRAVA]

Mijenja se, ali ništa na štetu korisnika - cijena ti i dalje ostaje ista, ako si imao popust on ti i dalje vrijedi do kada je trebao, kao i ugovor ako si ga imao, a niti ćeš dobiti novu ugovornu obvezu, već ćeš dobiti dodanu vrijednost da možeš imati Tidal besplatno

Poruka je uređivana zadnji put pet 9.4.2021 17:48 (axor).
4 godine
neaktivan
offline
Telemach – FIKSNE I MOBILNE USLUGE [RASPRAVA]

Ne sviđa mi se poslovna politika telemach-a. Počeli su sa pokućnim , a sada sa tarifama. Tele2 nikada nije samovoljno mjenjao tarifu nego su te pitali dali želiš prijeći na novu tarifu, dok kod A1 i VIP-a je to bio slučaj i zato nikada nisam ni razmatrao nihove ponude. Telemach je bahati teleoperater koji ima običaj samovoljno mijenjati ugovore i tarife, tako da ću se riješiti tarife i telemach-a kako sam se riješio i pokućnog. Čitao sam malo uvijete i neznam dali sam dobro skužio točku 16 gdje piše da se ne dozvoljava konferencijski pozivi i prosljeđivanje poziva, a u točci 14 Radi osiguravanja optimalnog korisničkog iskustva tijekom korištenja podatkovnog prometa svim Telemach korisnicima, Telemach Hrvatska može na Paketima smanjiti brzinu pristupa internetu na maksimalnu brzinu do 1 Mbps kod slanja i preuzimanja podataka. Web im je očajan kao i APP. Imam osjećaj da žele otjerati korisnike, a mislim da im ide od ruke. Gledam sada MMS mi naplaćuju dodatno u tarifi raspali ili po njihovoj novoj unlimited

Poruka je uređivana zadnji put sub 10.4.2021 0:13 (psiho051).
 
3 1 hvala 0
6 godina
offline
Re: Telemach – FIKSNE I MOBILNE USLUGE [RASPRAVA]
MMS se oduvijek naplaćivao posebno, u svakoj tarifi.

I neka. U doba Messengera, Vibera, Whatsappa, Telegrama, Signala i tarifa s neograničenom količinom prometa, MMS je još i jeftin.
15 godina
offline
Re: Telemach – FIKSNE I MOBILNE USLUGE [RASPRAVA]
mms se u bilo kojim novim tarifama ne naplacuje....samo u starim tarifama jos uvijek ide naplata, mislim 2 kn mms
battletag:MasnaKrvavic#2275
10 godina
offline
Telemach – FIKSNE I MOBILNE USLUGE [RASPRAVA]

MMS U 2021? o.O

Uređaji u zadnjih 12mj: Iphone 6s/7/8plus/XR. Xiaomi: mi8/mi9/mi9t/mi9tpro/mi note10/poco F1/ note7. Samsung: Note9/s9/s9+/s10/s10+/note10/a70/a71. Pixel 2xl, Realme x2 pro. Huawei:p30pro/mate20p
Moj PC  
1 2 hvala 0
13 godina
offline
Re: Telemach – FIKSNE I MOBILNE USLUGE [RASPRAVA]
thebatman kaže...

MMS U 2021? o.O

 Neš vjerovat al i dalje se koristi, osobno imam frenda koji nema fejs, instagram, whatsapp, viber, signal itd pa šalje slike putem mms-a 

LP
3 godine
protjeran
offline
Re: Telemach – FIKSNE I MOBILNE USLUGE [RASPRAVA]
Jer ga preko ovih aplikacija prate pa ih ne želi imati, jel?
4 godine
offline
Re: Telemach – FIKSNE I MOBILNE USLUGE [RASPRAVA]
psiho051 kaže...

Ne sviđa mi se poslovna politika telemach-a. Počeli su sa pokućnim , a sada sa tarifama. Tele2 nikada nije samovoljno mjenjao tarifu nego su te pitali dali želiš prijeći na novu tarifu, dok kod A1 i VIP-a je to bio slučaj i zato nikada nisam ni razmatrao nihove ponude. Telemach je bahati teleoperater koji ima običaj samovoljno mijenjati ugovore i tarife, tako da ću se riješiti tarife i telemach-a kako sam se riješio i pokućnog. Čitao sam malo uvijete i neznam dali sam dobro skužio točku 16 gdje piše da se ne dozvoljava konferencijski pozivi i prosljeđivanje poziva, a u točci 14 Radi osiguravanja optimalnog korisničkog iskustva tijekom korištenja podatkovnog prometa svim Telemach korisnicima, Telemach Hrvatska može na Paketima smanjiti brzinu pristupa internetu na maksimalnu brzinu do 1 Mbps kod slanja i preuzimanja podataka. Web im je očajan kao i APP. Imam osjećaj da žele otjerati korisnike, a mislim da im ide od ruke. Gledam sada MMS mi naplaćuju dodatno u tarifi raspali ili po njihovoj novoj unlimited

 To bi bila velika sramota i ja bih zbog toga otišao s mreže. Meni je konferencijski poziv važan da ne pojašnjavam / prenosim sugovornicima što je rekla treća osoba, pa se spojimo svi u jedan razgovor i tako brže riješimo problem.

13 godina
offline
Re: Telemach – FIKSNE I MOBILNE USLUGE [RASPRAVA]
dado16 kaže...
mms se u bilo kojim novim tarifama ne naplacuje....samo u starim tarifama jos uvijek ide naplata, mislim 2 kn mms

Čitam malo uvjete da vidim što ima novo i naiđem na ovo;

 


Da li to znači da sve tarife imaju neograničen internet, ali da najmanja i srednja imaju određen broj GB po maksimalnoj brzini? 

zelenapaprika kaže...
psiho051 kaže...

Ne sviđa mi se poslovna politika telemach-a. Počeli su sa pokućnim , a sada sa tarifama. Tele2 nikada nije samovoljno mjenjao tarifu nego su te pitali dali želiš prijeći na novu tarifu, dok kod A1 i VIP-a je to bio slučaj i zato nikada nisam ni razmatrao nihove ponude. Telemach je bahati teleoperater koji ima običaj samovoljno mijenjati ugovore i tarife, tako da ću se riješiti tarife i telemach-a kako sam se riješio i pokućnog. Čitao sam malo uvijete i neznam dali sam dobro skužio točku 16 gdje piše da se ne dozvoljava konferencijski pozivi i prosljeđivanje poziva, a u točci 14 Radi osiguravanja optimalnog korisničkog iskustva tijekom korištenja podatkovnog prometa svim Telemach korisnicima, Telemach Hrvatska može na Paketima smanjiti brzinu pristupa internetu na maksimalnu brzinu do 1 Mbps kod slanja i preuzimanja podataka. Web im je očajan kao i APP. Imam osjećaj da žele otjerati korisnike, a mislim da im ide od ruke. Gledam sada MMS mi naplaćuju dodatno u tarifi raspali ili po njihovoj novoj unlimited

 To bi bila velika sramota i ja bih zbog toga otišao s mreže. Meni je konferencijski poziv važan da ne pojašnjavam / prenosim sugovornicima što je rekla treća osoba, pa se spojimo svi u jedan razgovor i tako brže riješimo problem.

Čitam uvjete i stvarno piše da se ne dozvoljava korištenje navedenog. Meni nebitno budući da nikada nisam koristio konferencijske pozive i prosljeđivanje poziva.

Poruka je uređivana zadnji put sub 10.4.2021 12:31 (Marko :D).
15 godina
offline
Re: Telemach – FIKSNE I MOBILNE USLUGE [RASPRAVA]
livas kaže...
Nastavi
Nastavi
Nastavi
Nastavi
Nastavi
Nastavi
......
dobar trening. staviš mobitel u drugu sobu pa te diže svakih par minuta jednu 50 puta dok ne skineš igru💪

Ja sam to riješio aplikacijom koja je super radila, ali nije bilo interesa pa sam odustao od daljnjeg razvoja.

Have you tried turning it off and on again?
6 godina
offline
Re: Telemach – FIKSNE I MOBILNE USLUGE [RASPRAVA]
Tasker i Automagic rade sasvim dobro, čak i IFTTT.

Koristim Automagic i poskidam 100+ GB u komadu bez greške.
Moj PC  
0 0 hvala 0
3 godine
neaktivan
offline
Re: Telemach – FIKSNE I MOBILNE USLUGE [RASPRAVA]
Zato jer je nepotrebno iako trivijalno za skodirati, Bez linije koda, postavki i s nula appova možeš postići isto.

Tako da koristiš fuckin tarifu koja je za download i namijenjena.
Poruka je uređivana zadnji put sub 10.4.2021 15:59 (ccc2002).
12 godina
offline
Re: Telemach – FIKSNE I MOBILNE USLUGE [RASPRAVA]

Čitam malo uvjete da vidim što ima novo i naiđem na ovo;

 

Da li to znači da sve tarife imaju neograničen internet, ali da najmanja i srednja imaju određen broj GB po maksimalnoj brzini?

 

Nemoj da te ovi iz teme Neograničeni internet u Tele2! čuju - to nije neograničeni internet ...

Poruka je uređivana zadnji put sub 10.4.2021 16:31 (axor).
8 godina
offline
Re: Telemach – FIKSNE I MOBILNE USLUGE [RASPRAVA]
Jel vama ova nova aplikacija pokazuje krivu potrošnju Internet prometa i ne pokazuje datum isteka tarife ?
 
0 0 hvala 0
4 godine
offline
Re: Telemach – FIKSNE I MOBILNE USLUGE [RASPRAVA]
Marko :D kaže...

Čitam uvjete i stvarno piše da se ne dozvoljava korištenje navedenog. Meni nebitno budući da nikada nisam koristio konferencijske pozive i prosljeđivanje poziva.

 Ja jesam i to puno puta. Konferencijski pozivi su blagodat u slučaju dogovora više od dvoje ljudi, a da se o tome ne piskara u Whatsappu, konferencira putem Zooma i sl. Zbog toga sigurno ne bih koristio Telemach.

 

Prosljeđivanje sada koristim iznimno rijetko, ali sam ga koristio i prema meni (fiksna linija na mobitel) i od mene (mobitel na drugi mobitel ili fiksnu liniju). 


Svatko ima drugačije potrebe. Telemach stoga nije za mene. I dobro da sam to saznao na vrijeme.

Poruka je uređivana zadnji put ned 11.4.2021 14:49 (zelenapaprika).
3 godine
neaktivan
offline
Re: Telemach – FIKSNE I MOBILNE USLUGE [RASPRAVA]
U kojoj to tarifi nema preusmjeravanja i konferencijskih poziva?

Ko je to reko?
preusmjeravanje je funkcija mobitela koja nema veze s operaterom.

Kao što su promjena pina, i prikaz IMEI-a

Poruka je uređivana zadnji put ned 11.4.2021 15:55 (ccc2002).
 
0 3 hvala 0
3 godine
neaktivan
offline
Re: Telemach – FIKSNE I MOBILNE USLUGE [RASPRAVA]
ccc2002 kaže...
U kojoj to tarifi nema preusmjeravanja i konferencijskih poziva?

Koji tukac je to reko?
preusmjeravanje je funkcija mobitela koja nema veze s operaterom.

Kao što su promjena pina, i prikaz IMEI-a

 Pojedine tarife imaju onemoguceno koristenje preusmjeravanja poziva radi sprjecavanja zlouporabe.

3 godine
neaktivan
offline
Re: Telemach – FIKSNE I MOBILNE USLUGE [RASPRAVA]
Kako onemogućeno, kad Android i svaki mobitel podržava preusmjeravanje?

Možda se zabranjuje.
Poruka je uređivana zadnji put ned 11.4.2021 16:07 (ccc2002).
13 godina
offline
Re: Telemach – FIKSNE I MOBILNE USLUGE [RASPRAVA]
zelenapaprika kaže...
Marko :D kaže...

Čitam uvjete i stvarno piše da se ne dozvoljava korištenje navedenog. Meni nebitno budući da nikada nisam koristio konferencijske pozive i prosljeđivanje poziva.

 Ja jesam i to puno puta. Konferencijski pozivi su blagodat u slučaju dogovora više od dvoje ljudi, a da se o tome ne piskara u Whatsappu, konferencira putem Zooma i sl. Zbog toga sigurno ne bih koristio Telemach.

 

Prosljeđivanje sada koristim iznimno rijetko, ali sam ga koristio i prema meni (fiksna linija na mobitel) i od mene (mobitel na drugi mobitel ili fiksnu liniju). 


Svatko ima drugačije potrebe. Telemach stoga nije za mene. I dobro da sam to saznao na vrijeme.

Nisam ni znao da se preko mobilne mreže mogu raditi konferencijski pozivi. Kako pokrećeš konferencijski poziv? Koliko se isti inače naplaćuje? 😁

ccc2002 kaže...
U kojoj to tarifi nema preusmjeravanja i konferencijskih poziva?

Ko je to reko?

https://telemach.hr/upload/pdf/Uvjeti_koristenja_Telemach_paketa_na_pretplatu.pdf

ccc2002 kaže...
preusmjeravanje je funkcija mobitela koja nema veze s operaterom.

Kao što su promjena pina, i prikaz IMEI-a

Čovjek bi mislio. Ti imaš postavku na mobitelu za preusmjeravanje poziva, ali za to ti treba i odobrenje mreže. Jer, mobilna mreža je ta koja prosljeđuje poziv, a ne mobitel. Inače se poziv ne bi mogao prosljediti ukoliko je mobilni uređaj isključen.

 

Ista stvar kao i kod Wi-Fi hotspota. Tvoj mobitel može napraviti Wi-Fi mrežu, ali ista neće raditi ako je mreža zabranila dijeljenje interneta.

ccc2002 kaže...
Kako onemogućeno, kad Android i svaki mobitel podržava preusmjeravanje?

Možda se zabranjuje.

Preusmjeravanje ne radi mobitel, nego mobilna mreža. Ono što tvoj (i svi ostali) mobiteli imaju je postavka za lakše postavljanje preusmjeravanja (da ne moraš zvati operatera svaki put kad želiš preusmjeriti poziv). 

Poruka je uređivana zadnji put ned 11.4.2021 17:10 (Marko :D).
3 godine
neaktivan
offline
Re: Telemach – FIKSNE I MOBILNE USLUGE [RASPRAVA]
ccc2002 kaže...
Kako onemogućeno, kad Android i svaki mobitel podržava preusmjeravanje?

Možda se zabranjuje.

 Da, zabranjuje se. Same difference.

3 godine
neaktivan
offline
Re: Telemach – FIKSNE I MOBILNE USLUGE [RASPRAVA]
Aha, OK thanks.
Nisam znao.
Poruka je uređivana zadnji put ned 11.4.2021 18:52 (ccc2002).
 
0 0 hvala 0
3 godine
neaktivan
offline
Re: Telemach – FIKSNE I MOBILNE USLUGE [RASPRAVA]
Kod wifi hotspot-a ili tethering-a je drugačije, mreža odluči heuristikom da je upaljen tethering, kao što je recimo visok TTL, pa onemogući. Tu stvarno operater nije potreban. Jer se sve događa na klijentu.
Poruka je uređivana zadnji put ned 11.4.2021 19:15 (ccc2002).
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Telemach – FIKSNE I MOBILNE USLUGE [RASPRAVA]
bunker kaže...

Casperius , svaka tvrtka na ovoj planeti je osnovana sa ciljem da donese čim veću zaradu svojim osnivačima, ulagačima, dioničarima .... Zašto misliš da bi teleoperateri trebali imati drugačiju poslovnu politiku ? Pa to su tvrtke a ne socijalne ustanove....

 Objasni mi gdje sam ja tvrdio drugačije.

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice