Koji tablet da uzmem? izdvojena tema

poruka: 3.688
|
čitano: 1.908.939
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
11 godina
offline
Koji tablet da uzmem?

Pozdrav. Tast mi trazi neki tablet koji bi koristio za mbanking aplikacije, za neko pretraživanje, gledanje nekih videa na YouTubeu i tako. Laptop kaze da mu je prevelik i da zeli bas neki tablet, sad koliko ja kuzim, bolje bi bilo gledati sto bolji CPU i sto vise RAM-a da mu radi sto fluidnije + ako bude sto visa rezolucija za bolju sliku.

 

Ima li sto pametno da se nudi do 1000-1200kn?

Moze se i iz Njemacke ako ima tamo bolja ponuda, do cca 150-160€

Gledao sam amazonove tablete, kakvi su oni?

 

EDIT: vidim da su ovi amazonovi zapravo nesto kao kindle, vise za citanje e-books i slicno.

 

Blackview Tab 12, Samsung Galaxy Tab A8, Lenovo Tab M10 3.gen, Lenovo Tab K10 za sad pronalazim do tih para kao nesto najbolje. Jesam li u pravu?

Kovačić
Poruka je uređivana zadnji put ned 27.11.2022 10:39 (acmilan2).
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Koji tablet da uzmem?
Ja sam narucio Blackview tab 13 i tipkovnicu za njega. Vidit cu kakav je kad dode, tu sam postavio pitanje ali niko nije odg. Malo je preko tvog budzeta al mislim da je isplativo. Ima 6 gb rama softverski prosirivo na 10 ja mislim. Svi ostali u tom ramgu imaju uglavnom 4 gb
i nogom u guzicu je korak naprijed
8 godina
offline
Re: Koji tablet da uzmem?

Kakvo softversko proširenje RAM-a!? Upaliti tj. povećati swap na jadnoj emmc memoriji?

12 godina
neaktivan
offline
Koji tablet da uzmem?

Imate ovdje nešto dobrih Android i Windows tableta na BF akciji:

https://promotion.chuwi.com/shopify-black-friday-2022/

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Koji tablet da uzmem?
Ne znam nisam ulazio u detalje i ja pretpostavljam da je tako. Vidit cu kad mi stigne o cemu se konkretno radi i kak se ponasa sa 6 gb i "10" gb
i nogom u guzicu je korak naprijed
11 godina
offline
Koji tablet da uzmem?

Uzeo sam na kraju samsungov galaxy a8 3/32GB sa ovog linka, cini mi se da ce biti dovoljan za njega, a on je i sam rekao kako je prije imao samsung neki stariji model i bio zadovoljan pa reko za iznenadjenje, novi ovaj ce biti ja mislim dobar + ubacim neku 128/256GB microSD karticu i cao.

Kovačić
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Koji tablet da uzmem?

Može preporuka za tablet starcima ono osnovno viber,mail,surf...1500kn može više,manje

 

Koliko vidim ovaj gore Samsung Galaxy A8 je jeftiniji preko Alija za 40tak eur ali dostava ubija pa dodje ista cijena kao u Hr....jel to best buy po toj cijeni?

Poruka je uređivana zadnji put uto 29.11.2022 10:18 (kaw_liga).
Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Koji tablet da uzmem?
Jel se može nešto do 2000 kuna uzeti (može i rabljeno) za isključivo gledanje sadržaja i lagani surf?

Dakle, nikakav gejming, samo Netflix, YouTube i eto tu i tamo Bug forum i slično.

Htio bih Xiaomi Pad 5, ali izlazi iz budžeta, a rabljenih - nema. Ciljam stoga na neke druge, manje popularne brendove.
 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Koji tablet da uzmem?
Za to sam si uzeo Fire HD 10 Plus, 110 eura sa amazona.de i odrađuje savrseno
17 mjeseci
protjeran
offline
Re: Koji tablet da uzmem?
MedO1337 kaže...
Jel se može nešto do 2000 kuna uzeti (može i rabljeno) za isključivo gledanje sadržaja i lagani surf?

Dakle, nikakav gejming, samo Netflix, YouTube i eto tu i tamo Bug forum i slično.

Htio bih Xiaomi Pad 5, ali izlazi iz budžeta, a rabljenih - nema. Ciljam stoga na neke druge, manje popularne brendove.

 Ja sam uzeo Amazon Fire HD 10 obični za 70 eura, i to onaj s reklamama na lock screenu jer je jeftiniji, a to se lako riješi s onim alatićem za 2 minute

Poruka je uređivana zadnji put ned 4.12.2022 14:11 (SaintGriz).
9 godina
offline
Re: Koji tablet da uzmem?
Zanimljiv mi je taj Amazonov, pogotovo za cijenu...

A kako se čini Xiaomijev novi Redmi Pad? Na papiru izgleda okej, nudi 90-hercni zaslon što je ispred konkurencije u tom rangu do 2000 kuna. Samo je misterija jel Netflix pokreće u Full HD-u, recenzenti to uopće ne spominju
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Koji tablet da uzmem?
MedO1337 kaže...
Zanimljiv mi je taj Amazonov, pogotovo za cijenu...

A kako se čini Xiaomijev novi Redmi Pad? Na papiru izgleda okej, nudi 90-hercni zaslon što je ispred konkurencije u tom rangu do 2000 kuna. Samo je misterija jel Netflix pokreće u Full HD-u, recenzenti to uopće ne spominju

 Ide Netflix u Full HD, imaš u ovom videu od 1:25

 

8 godina
offline
Koji tablet da uzmem?

Možda ovo do 1500kn. 1440kn sa DHL shippingom iz Francuske. Bez nameta. 6/128gb, Snapdragon 680.

Lenovo Xiaoxin Pad 2022 
https://a.aliexpress.com/_mqqpF4A

Poruka je uređivana zadnji put sri 7.12.2022 19:31 (hardcoree).
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Koji tablet da uzmem?

jesi ga uzeo?!

7 godina
offline
Koji tablet da uzmem?

Molim preporuku za univerzalnu stylus olovku sa debelim i tankim vrhom za tablet i mobač ali da nije neki šrot do 200 kn. 

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Koji tablet da uzmem?
Mogu li dobiti preporuku za tablet od bar 12". Treba biti sexy i brz. Može li to do oko 450€?
lol
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Koji tablet da uzmem?

Od 12" samo Samsung S7 FE...

a manji Xiaomi pad 5 i IPAD. 

Koliko se sjećam drugih nema ili im je podrška loša...

Pucaaaajjjj :)
Poruka je uređivana zadnji put uto 3.1.2023 15:27 (bNeo).
Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Koji tablet da uzmem?

Lenovo yoga 13 je oko 500,600e

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Koji tablet da uzmem?
hardcoree kaže...

Možda ovo do 1500kn. 1440kn sa DHL shippingom iz Francuske. Bez nameta. 6/128gb, Snapdragon 680.

Lenovo Xiaoxin Pad 2022 
https://a.aliexpress.com/_mqqpF4A

 Bez nameta?!

 

6 godina
offline
Koji tablet da uzmem?

dva aspirina! (morao sam - ipak je 36-i mj 2020)

NULL!=NULL
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Koji tablet da uzmem?

Onaj s Alija ima snapdragon 662 i Qualcomm Adreno 610 grafu!

Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Koji tablet da uzmem?
unky kaže...
hardcoree kaže...

Možda ovo do 1500kn. 1440kn sa DHL shippingom iz Francuske. Bez nameta. 6/128gb, Snapdragon 680.

Lenovo Xiaoxin Pad 2022 
https://a.aliexpress.com/_mqqpF4A

 Bez nameta?!

 

 Bez nameta, ali izgleda i bez OTA. 

Uzeo sam Redmi pad kod nas na kraju. 

15 godina
offline
Koji tablet da uzmem?

Budemo vidjeli!!

Poruka je uređivana zadnji put pet 6.1.2023 20:05 (unky).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Koji tablet da uzmem?

hehe jebiga ja sam uzeo ovaj sto si preporucio!

Koliko vidim gogole play bude radio a i netflix!

Javim dojmove

8 godina
neaktivan
offline
Koji tablet da uzmem?

Pozdrav,

molio bih preporuku za tablet koji bi koristila starija osoba isključivo za čitanje (večernji, jutarnji, njuškalo).

Znači potpuno nezahtjevan korisnik kojem je bitnije da slova na ekranu budu čitka nego snaga procesora.

Eh da, i što jeftinije to bolje, a opet ne bih htio da zbog parsto kuna tablet bude neupotrebljiv.

 

Unaprijed hvala

 
1 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Koji tablet da uzmem?
Prigor kaže...

Pozdrav,

molio bih preporuku za tablet koji bi koristila starija osoba isključivo za čitanje (večernji, jutarnji, njuškalo).

Znači potpuno nezahtjevan korisnik kojem je bitnije da slova na ekranu budu čitka nego snaga procesora.

Eh da, i što jeftinije to bolje, a opet ne bih htio da zbog parsto kuna tablet bude neupotrebljiv.

 

Unaprijed hvala

 Priključujem se pitanju. I zanima me rade li ikako oni tableti sa 2gb rama, zašto sad i jeftini mobiteli imaju 4gb a tablete rade sa 2gb ili čak 1gb?

http://d-u-d.deviantart.com http://500px.com/Dado_D https://dariodrvodelic.wordpress.com/ https://www.flickr.com/photos/95774435@N02/?hide_photostream_welcome=1
12 godina
neaktivan
offline
Re: Koji tablet da uzmem?
Dud kaže...
Prigor kaže...

Pozdrav,

molio bih preporuku za tablet koji bi koristila starija osoba isključivo za čitanje (večernji, jutarnji, njuškalo).

Znači potpuno nezahtjevan korisnik kojem je bitnije da slova na ekranu budu čitka nego snaga procesora.

Eh da, i što jeftinije to bolje, a opet ne bih htio da zbog parsto kuna tablet bude neupotrebljiv.

 

Unaprijed hvala

 Priključujem se pitanju. I zanima me rade li ikako oni tableti sa 2gb rama, zašto sad i jeftini mobiteli imaju 4gb a tablete rade sa 2gb ili čak 1gb?

Zašto bi uopće razmatrao tablete sa 1GB ili 2GB kad već za 1000kn imaš modele sa 6GB, a za 1500kn se može naći odličan tablet sa 8GB RAMa?

 

Koji su to uopće modeli sa 1/2GB RAMa? Vidim da ima u ponudi Alcatel za 500kn, 1GB RAMa i 16GB ROMa, ako na to misliš moj savjet ti je bježi od toga, to je samo problem.

 

1000kn je nekakva početna cijena za upotrebljiv tablet, sve ispod toga su uglavnom igračke koje mogu poslužiti maloj djeci za nekakvo osnovno igranje nezahtjevnih igrica.

Poruka je uređivana zadnji put ned 8.1.2023 16:22 (mzopg).
15 godina
offline
Koji tablet da uzmem?

https://a.aliexpress.com/_mqqpF4A

Odavde uzeo tablet prije 7 dana i danas stigao iz Francuske!

Nema nameta nicega!Ima google play!

Netflix je vec instaliran

Samo sam uzeo 4/64 gb verziju!!

 

Moj PC  
1 0 hvala 2
6 godina
offline
Re: Koji tablet da uzmem?
mzopg kaže...
Dud kaže...
Prigor kaže...

Pozdrav,

molio bih preporuku za tablet koji bi koristila starija osoba isključivo za čitanje (večernji, jutarnji, njuškalo).

Znači potpuno nezahtjevan korisnik kojem je bitnije da slova na ekranu budu čitka nego snaga procesora.

Eh da, i što jeftinije to bolje, a opet ne bih htio da zbog parsto kuna tablet bude neupotrebljiv.

 

Unaprijed hvala

 Priključujem se pitanju. I zanima me rade li ikako oni tableti sa 2gb rama, zašto sad i jeftini mobiteli imaju 4gb a tablete rade sa 2gb ili čak 1gb?

Zašto bi uopće razmatrao tablete sa 1GB ili 2GB kad već za 1000kn imaš modele sa 6GB, a za 1500kn se može naći odličan tablet sa 8GB RAMa?

 

Koji su to uopće modeli sa 1/2GB RAMa? Vidim da ima u ponudi Alcatel za 500kn, 1GB RAMa i 16GB ROMa, ako na to misliš moj savjet ti je bježi od toga, to je samo problem.

 

1000kn je nekakva početna cijena za upotrebljiv tablet, sve ispod toga su uglavnom igračke koje mogu poslužiti maloj djeci za nekakvo osnovno igranje nezahtjevnih igrica.

 "kad već za 1000kn imaš modele sa 6GB, a za 1500kn se može naći odličan tablet sa 8GB", može prijedlog?

15 godina
offline
Koji tablet da uzmem?

imas s ali expressa linkao sam! 6/128 gb

Moj PC  
0 0 hvala 1
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice