PC konfiguracija do 20.000KN za Adobe programe

poruka: 48
|
čitano: 15.295
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
offline
RE: PC konfiguracija do 20 000KN za Adobe programe
MatkoBB kaže...
mario.L_hr kaže...
Bene kaže...

ti sve te stvari možeš jednako dobro radit na pc-u, al stvarno nevidim kako opravdat 20k kn za pc....jednostavno

nema potrebe toliko potrošit

Čovjek kupuje računalo za firmu!

 

1. radi toršak kojim će si umanjiti dobit i platiti manje poreza na dobit,

2. trošak kupnje će amortizirati kroz poslove koje radi, s dobro uhodanim poslom to će biti za manje od 3 mjeseca,

3. jednostavno mu za posao treba jako i kvalitetno profesionalno računalo (ne koriste svi na poslu računalo za office i tetris).

Sve je to istina, ali Mac koji kod nas košta 20k kn nije nešto "posebno" da ga treba toliko veličati... PC od isto toliko pojede ovog Maca za doručak...

 

Pogleda specifikacije:

http://store.apcom.hr/macproone28ghzquadcoreintelxeon3gb1tbradeon5770sd-p-370.html

 

2.8 GHz procesor, 3GB RAM-a 1066 MHz, 1 TB HDD

 

Za tu lovu možeš nabaviti PC:

 

3.2 GHz procesor, 6GB RAM-a 1600 MHz, 2 TB HDD + 2x80GB SSD u RAID. + USB 3.0 podrška, sata 3

 

Što se tiče "usklađenosti" komponenti na Macu... nije to moderna fizika, bez problema se složi PC koji će imati jednako tako usklađene komponente. U Americi je Mac također skuplji od ostalih PC-a, ali to se može pravdati odličnom Apple korisničkom podrškom koja bez puno problema i pitanja otklanja kvar ili zamjenjuje uređaj... Kod nas to nije slučaj... Samo za reklamaciju kvara na iPhonu im nerijetko treba par tjedana jer se sve šalje u Mađarski itd.., ali to je već neka druga tema.

...

 

Istina da je za firmu i da se porez vraća, ali opet nije vrijeme za razbacivanje (barem je to moje mišljenje), a autor teme neka odluči... njegovi novci, on će raditi na tom računalu...

Zadnjisam koji će glorificirati MAC-a i Appleove proizvode. Činjenica je da ljudi koje ja poznam (nakupilo se godina paih poznamdoosta), a rade u istoj ili sličnoj branši kao autor, otkada su prešli na MAC-a (još jedan se neda) ne žele ni čuti za PC na poslu. Doma je druga stvar. Ti ljudi su oduvijek imali strojeve nad kojima mi je curila slina.

16 godina
neaktivan
offline
PC konfiguracija do 20 000KN za Adobe programe
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
PC konfiguracija do 20 000KN za Adobe programe

Ovako nešto možda. Nisam stavljao matičnu tipa RampageIII jer je to prvenstveno za clockanje namijenjena. Ova ti ima USB3.0,SATA 3, 2x Gb LAN...

 

Proc ti jesasvim dovoljan, sigurno ga možeš još i clockati ako bi brzine, uzmeš samo neki bolji hladnjak. A procesor tipa 980x bi izbjegavao jer je to doslovno bacanje novaca ako se ne baviš clockanjem proca, nije ni malo isplativ.

 

Za grafičku sam stavio ove dvije, mislim da uzmeš bilo koje dvije tipa 460/470 nećeš pogriješiti. Samo pazi na buku, uzmi neku sa nereferentnim hladnjakom koja nije jako bučna.

 

Stavio sam ti SSD od 128GB, mislim da je to dosta za OS, programe i neke fileove. Ostalo staviš na 2 WD-ova blue harda od 1TB. Njih staviš u RAID1 i imaš backup, ili na 0 ako bi brzinu.

 

Napajanje je HX750, modularno što mislim da je dosta za ovu konfu. Ako misliš da je na knap, ima i 850 ili čak 1kW ali mislim da je to već pretjerivanje.

 

Kućište i DVD po izboru, to nisam ni stavljao.

 

I opet ti ostane 6 000,7 000 krznenih koje možeš spi#kati na monitor, bolje hlađenje ili nešto treće.

...Borba za mir je kao jebanje za nevinost...
Moj PC  
0 0 hvala 1
15 godina
offline
PC konfiguracija do 20 000KN za Adobe programe

Evo jedne konfiguracije za 20k...

 

XD XD
 
0 1 hvala 1
15 godina
offline
PC konfiguracija do 20 000KN za Adobe programe
@ pero dinamit

Sli nema pol posto poboljsanja za rad u adobe programima, napajanje i maticna su overkill, proc i ram su preslabi, a SSD je puno bolja Corsairova Force series, sve ovo pod predpostavkom da si isao na sto nizu cjenu.

S time da je konfa do 20k kn i biti ce koristena iskljucivo za posao, stoga je svaka kuna koja se ulozi u PC isplativa, jer ce biti u roku par mjeseci u potpunosti isplacena.
I i7 960D0 I HD5970 I 12Gb Kingmax I EX-58 UD-5 I Xilence1200W I 2Tb Hitachi I Antec 1200 I
Moj PC  
1 0 hvala 1
16 godina
neaktivan
offline
RE: PC konfiguracija do 20 000KN za Adobe programe
mario.L_hr kaže...
Bene kaže...

ti sve te stvari možeš jednako dobro radit na pc-u, al stvarno nevidim kako opravdat 20k kn za pc....jednostavno

nema potrebe toliko potrošit

Čovjek kupuje računalo za firmu!

 

1. radi toršak kojim će si umanjiti dobit i platiti manje poreza na dobit,

2. trošak kupnje će amortizirati kroz poslove koje radi, s dobro uhodanim poslom to će biti za manje od 3 mjeseca,

3. jednostavno mu za posao treba jako i kvalitetno profesionalno računalo (ne koriste svi na poslu računalo za office i tetris).

 

 

Hvala sto si odgovorio u moje ime, mi smo dobro iskalkulisali sta nam treba i odlucili...

nije to vezano za troskove da platimo manje poreza, nego cisto potreba.

 

ukratko / novi djelatnik uzima PC od designera, designeru treba bolji, taj odjel u firmi odlicno zaradjuje i nema nikakve prepreke da se u njih "ulozi" 20 000kn.

samo hocu da "pametno" izaberemo...

sad cemo uzet ove konfiguracije koje ste predlozili pa malo "raspravit"...

 

jos smo "zapeli" na HP Z800 pa me zanima ima li iko komentara na nesto tog tipa ?

celeron 333mhz / 64sdram / monitor u boji
14 godina
neaktivan
offline
PC konfiguracija do 20 000KN za Adobe programe

Ja bi na vašem mjestu uzeo mac pro, a što se tiče prelaska na Mac OSX, imate tutoriale napravljene od strane Applea na njihovoj stranici, no i dalje možete instalirati Windowse.

 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: PC konfiguracija do 20 000KN za Adobe programe
jim kaže...

jos smo "zapeli" na HP Z800 pa me zanima ima li iko komentara na nesto tog tipa ?

Ako ostajete na Windows PC-u ,najbolje i najjače rješenje je Z600.

 

Zašto? Z800 jeste noviji ,ali je single processor unit.

 

Apropo MacPro-a ,imate li u firmi vremena (i novaca koji će iscurit) za obrazovanje dizajnera i prilagodbu na OSX??

Pogotovo ako ste do sada radili isključivo na Windowsima.

Oprostite mi.... nisam svjestan svoje nesvjesnosti...
14 godina
neaktivan
offline
RE: PC konfiguracija do 20 000KN za Adobe programe
Ray0 kaže...

Ja bi na vašem mjestu uzeo mac pro, a što se tiče prelaska na Mac OSX, imate tutoriale napravljene od strane Applea na njihovoj stranici, no i dalje možete instalirati Windowse.

Sta ce ti Mac sa Windowsima Belji se

The ONE and ONLY!
15 godina
neaktivan
offline
PC konfiguracija do 20 000KN za Adobe programe

Neki HP workstation tipa Z800 bi bio dobro rjesenje ako nije preskup (ne mogu naci partnera koji ih prodaje te po kojoj cijeni ide),

zbog supporta: "3-year worldwide parts, labour and next business day onsite service", sto je neusporedivo s onim sto se dobije

ako se sam slaze PC. Ako mislite koristiti hardversku akceleraciju u Premieru nebi bilo lose dodati jednu od podrzanih kartica, pri

cemu mislim da mozete uzeti slobodnu najeftiniju koju mozete naci jer bi na svima primjena gpu ubrzanih efekata,prijelaza i sl. trebalo biti

u realtime-u. 

 

Sluzbeno podrzane kartice za Adobe Premiere CS5:

 

  • GeForce GTX 285 (Windows and Mac OS)
  • GeForce GTX 470 (Windows)
  • Quadro 4000 (Windows)
  • Quadro 5000 (Windows)
  • Quadro FX 3800 (Windows)
  • Quadro FX 4800 (Windows and Mac OS)
  • Quadro FX 5800 (Windows)
  • Quadro CX

 

All religions are the same: religion is basically guilt, with different holidays.
Poruka je uređivana zadnji put pet 29.10.2010 3:04 (drnde).
 
0 0 hvala 1
16 godina
neaktivan
offline
RE: PC konfiguracija do 20 000KN za Adobe programe
drnde kaže...

Neki HP workstation tipa Z800 bi bio dobro rjesenje ako nije preskup (ne mogu naci partnera koji ih prodaje te po kojoj cijeni ide),

zbog supporta: "3-year worldwide parts, labour and next business day onsite service", sto je neusporedivo s onim sto se dobije

ako se sam slaze PC. Ako mislite koristiti hardversku akceleraciju u Premieru nebi bilo lose dodati jednu od podrzanih kartica, pri

cemu mislim da mozete uzeti slobodnu najeftiniju koju mozete naci jer bi na svima primjena gpu ubrzanih efekata,prijelaza i sl. trebalo biti

u realtime-u. 

 

SLuzbeno podrzane kartice za Adobe Premiere CS5:

 

  • GeForce GTX 285 (Windows and Mac OS)
  • GeForce GTX 470 (Windows)
  • Quadro 4000 (Windows)
  • Quadro 5000 (Windows)
  • Quadro FX 3800 (Windows)
  • Quadro FX 4800 (Windows and Mac OS)
  • Quadro FX 5800 (Windows)
  • Quadro CX

 

 

 

Ove informacije su mi izuzetno pomogle.. iskreno nismo bili upuceni u ovo "SLuzbeno podrzane kartice za Adobe Premiere CS5:"

 

mislimo da je odluka pala na HP Zxxx

 

sad samo da izaberemo koji tocno

celeron 333mhz / 64sdram / monitor u boji
16 godina
neaktivan
offline
RE: PC konfiguracija do 20 000KN za Adobe programe
kizo2703 kaže...
jim kaže...

jos smo "zapeli" na HP Z800 pa me zanima ima li iko komentara na nesto tog tipa ?

Ako ostajete na Windows PC-u ,najbolje i najjače rješenje je Z600.

 

Zašto? Z800 jeste noviji ,ali je single processor unit.

 

Apropo MacPro-a ,imate li u firmi vremena (i novaca koji će iscurit) za obrazovanje dizajnera i prilagodbu na OSX??

Pogotovo ako ste do sada radili isključivo na Windowsima.

 

Mislim da je ovo bilo najbolje pitanje do sad  "imate li u firmi vremena (i novaca koji će iscurit) za obrazovanje dizajnera i prilagodbu na OSX??"

 

vjerovatno nemamo...

 

hvala na ostalim odgovorima

celeron 333mhz / 64sdram / monitor u boji
14 godina
neaktivan
offline
PC konfiguracija do 20 000KN za Adobe programe

Da li za Photoshop ili AutoCAD ili te neke preograme za obradu VIDEA i za obradu SLIKA i za obradu MUZIKE treba biti jak komp

 

jel je dovoljno ovo za odradu:videa,slika i muzike -Intel C2D E6600 i 4GB memorije i integrirana grafička

 

                                                                                     ili mora biti i grafička kartica neka jača

 

                                                                                      ili je ovo dovoljno ---- intel i3 i 4GB memorije

 

 

 
0 3 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: PC konfiguracija do 20 000KN za Adobe programe
Jughead kaže...

Da li za Photoshop ili AutoCAD ili te neke preograme za obradu VIDEA i za obradu SLIKA i za obradu MUZIKE treba biti jak komp

 

jel je dovoljno ovo za odradu:videa,slika i muzike -Intel C2D E6600 i 4GB memorije i integrirana grafička

 

                                                                                     ili mora biti i grafička kartica neka jača

 

                                                                                      ili je ovo dovoljno ---- intel i3 i 4GB memorije

 

 

 

 

Mislim da bi bilo najpametnije da instaliras PS3 na svoj PC, te preko bluetootha pokrenes prenos videa u muziku, te upalis procesor.

celeron 333mhz / 64sdram / monitor u boji
13 godina
neaktivan
offline
PC konfiguracija do 20.000KN za Adobe programe

Imamo u uredu 4xZ600 i 2xZ800, što god da uzmeš nećeš pogriješit Smijeh

 
1 0 hvala 1
16 godina
neaktivan
offline
RE: PC konfiguracija do 20.000KN za Adobe programe
josip-ac kaže...

Imamo u uredu 4xZ600 i 2xZ800, što god da uzmeš nećeš pogriješit Smijeh

Zahvaljujem..

 

Mozes li mi objasnit koja je razlika medju njima, posto nisam uspio "skontat"

celeron 333mhz / 64sdram / monitor u boji
13 godina
neaktivan
offline
PC konfiguracija do 20.000KN za Adobe programe

Z800 podržava od Nvidie Tesla GPU-ove Smijeh možeš u njega strpat 3x više rama, do 192gb ako se ne varam i malo veći izbor procesora imaš za njega.

Ako ideš sam konfigurirat Z800 workstation probiješ granicu od 20k bez ikakvih problema a dobiješ skoro pa superkompjuter.

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
RE: PC konfiguracija do 20.000KN za Adobe programe
josip-ac kaže...

Z800 podržava od Nvidie Tesla GPU-ove Smijeh možeš u njega strpat 3x više rama, do 192gb ako se ne varam i malo veći izbor procesora imaš za njega.

Ako ideš sam konfigurirat Z800 workstation probiješ granicu od 20k bez ikakvih problema a dobiješ skoro pa superkompjuter.

Ja sam također gledao ovu seriju i mislim da ja izuzetno opaka.

 

Nekako sam se spustio na zemlju i malo sa strane škicam seriju Z600 vs složene konfe (problem je što kupujemo 6 komada odjednom).

 

Obje serije su jako dobre i nećeš pogriješiti ako se odlučiš za neki od ovih uređaja (uz malo dodataka biti će to bomba).

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice