Desktop PC na WiFi

poruka: 4
|
čitano: 4.172
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
neaktivan
offline
Desktop PC na WiFi
Pozdrav svima, evo ovako.

Imam stolno racunalo, koje je trenutno u dnevnoj sobi te boh ga htjeo prebaciti u sobu, stvar je sto da kada bih kabel koristio morao bih ga razvuci 20-30m a kroz zid da ga busim nije bas jednostavno. Ugl gledam kako boh premjestio PC a da imam pristup internetu na njemu, znam da postoji adapter za PC da se moze spojiti bezicno, medjutim trebao bih koristiti i powerline wifi extender, ili obican pojacivac wifia posto mi do sobe nema signala. Ugl. dali netko ima iskustva sa slicnime i koliko je to izvedivo bez da gubim puno brzine interneta?
LP
Moj PC  
0 0 hvala 0
4 godine
offline
Re: Desktop PC na WiFi

Ja sam se isto jebao s tim kabelom , kako cu sta cu, odlucio kupiti powerline adapter za zicano spajanje preko uticnice, najbolja investicija ikad.

Spojis jedan adapter u uticnicu kod modema i ustekas kabel u njega, a drugi adapter kod pc-a i iz njega kabel ustekas u komp. Imas žičanu konekciju preko strujnog kruga stana.

Gubitak brzine apsolutno ne postoji ni par posto. Mjerio sam direktno i preko powerlinea. Wifi je uzas za igre tako da grozim se wifija na bilo čemu osim mobitelu.

15 godina
offline
Desktop PC na WiFi

.. power je ok kad su drugi načini teže izvedivi, samo pripaziti na brzinu koja može biti ograničena npr 100 (nije strašno, ali..) + naravno cijena i moguć problem s fazama-smetnjama tj ovisi kako je koja kuća napravljena.

-koliko god bilo nezgodno bušiti zid, jednom se to napravi i miran si .. pogotovo ako gledamo cijenu.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
 
0 0 hvala 0
7 godina
protjeran
offline
Desktop PC na WiFi

Zica ce ti uvjek biti bolja od WIFI-ja, makar imao 5cm WIFI ruter od WIFI kartice na PC-u.

 

Ako mozes provuci kroz crijevo od struje u zidovima do sobe,

ti je najelegantnije rijesenje, ali i najvise posla, jer je nekad tesko progudati patch kroz crijevo,

osobito pod cudnim kutevima. A i trebas iskljuciti osigurace, da nebi slijedeci patch provlacio kod Sv.Petra.

 

Druga opcija je da napravis kabliranje sa kanalicama uz rub dna zida, isto imas nesto posla, ali ne moras se muciti

sa guranjem kroz crijeva. Jedino mogu biti pragovi nezgodni.

 

Treca opcija je super, ako imas laminat - mozes provuci kabel ispod poda i pod prag, i jedino ti kanalice trebaju do rutera,

a ruter smjestis fiksno na jedno mjesto, najbolje ga objesit na zid, onda ako i mjenjas polozaj namjestaja, on ostaje na istom mjestu.

 

U najgorem slucaju, ako ti se bas nista od toga neda, na dnu zida izbusis rupu za patch, proguras ga, prekitas elektricarskim kitom da bude

donekle lijepo, i onda najkracom rutom kanalicama do rutera.

Steel for Humans, Silver for Monsters, Gold for the Witcher...
Moj PC  
2 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice