Klima uređaj - pitanje izdvojena tema

poruka: 1.117
|
čitano: 781.158
|
moderatori: pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
4 godine
offline
Re: Klima uređaj - pitanje
Bimbas kaže...
Pozdrav,
Uzeo sam tu Azuri klimu: https://shorturl.at/cgn37

Ukupno me izašlo sa montažom 590,16 € (4.446,56kn). Klima je tek naručena, tak da će je tek montirati za kojih 15 dana. Danas vidim da se 2020 godine ista klima prodavala za tisuću kuna jeftinije.

Dali se isplati uzeti tu kliku za trenutnu cijenu ili da tražim dalje?

 Pa isplatilo se preklani kada je bila jeftinija, ali si napisao da je već uzeta, čestitam  Inače taj ti Azurijev model ima kvalitetne komponente (zapravo to ti je rebrandirani Gree - nećeš pogriješiti), Wi-Fi mogućnost i još puno toga. Hlađenje i grijanje je fantazija, bolje će se pokazati od Midee ili Vestela, te njihovih rebrandova (Vivax, Hyundai, QZen, Maxon, Beko, entry-level Samsunzi i ostali, ako si jednu od ovih dosada imao i dizala ti se kosa na glavi od ovih) 

Only a little Eskimo guy which can loudly say only his name.
Poruka je uređivana zadnji put sub 20.5.2023 18:24 (Vavoom).
7 godina
neaktivan
offline
Re: Klima uređaj - pitanje
Bio sam u apartmanu prije dvije godine di su imali tu klimu, jakoo dobro hladi. Plus sam mogao sa plaže upaliti klimu 30min prije nego smo krenuli sa plaže prema apartmanu.
6 godina
offline
Re: Klima uređaj - pitanje
Vavoom kaže... (zapravo to ti je rebrandirani Gree - nećeš pogriješiti)

Koji dio je njihov rebrandiran? Sve ili imaju svojih dijelova?

16 godina
offline
Re: Klima uređaj - pitanje
Bimbas kaže...
Bio sam u apartmanu prije dvije godine di su imali tu klimu, jakoo dobro hladi. Plus sam mogao sa plaže upaliti klimu 30min prije nego smo krenuli sa plaže prema apartmanu.

 Wifi adapter za moju Toshibu košta puno previše pa sam uzeo preko alia WIFI IR remote koji radi na isti ili barem sličan način. Tako da se to može napraviti za bilo koju klimu koja se pali/gasi preko daljinskog.

Dvije su stvari beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran - Einstein
4 godine
offline
Re: Klima uređaj - pitanje
love2ml86 kaže...
Vavoom kaže... (zapravo to ti je rebrandirani Gree - nećeš pogriješiti)

Koji dio je njihov rebrandiran? Sve ili imaju svojih dijelova?

Ako imaš neki Azurijev model doma, malo bolje si ju pogledaj, počni od vanjske jedinice pa sve do komponenata, pa je usporedi sa nekim Gree modelom istih specifikacija 

Only a little Eskimo guy which can loudly say only his name.
Poruka je uređivana zadnji put pon 22.5.2023 11:19 (Vavoom).
12 godina
offline
Re: Klima uređaj - pitanje
Ekipa uzeti 3.5 ili 5 kw?

Na kraju ce klima biti gdje je zeleno označeno, dakle hladila bi boravak, otvorenu kuhinju i hodnik = cca 35 m2. U nadi i spavacu sobu, ali znam da bi to teško funkcioniralo. Ovog zida oznacenog sa x nece biti. Stan je jugozapad, zadnji kat, fasada ima stiropor 10, stolarija drvena. Tako da bi preko ljeta radila vjerojatno 0-24h.
7 godina
online
Re: Klima uređaj - pitanje

Ideš na najjače kaj ti budžet dopušta.

Znači, ak imaš para za 5 kW samo daj, bar se ne bude puno mučila.

 

Edit: osim 7 kW i jače, za njih trebaš instalaciju od 2.5 mm2, tj. "16A osigurač".

 

 

umjereno intelektualno oštećen i ponosim se time
Poruka je uređivana zadnji put uto 23.5.2023 10:21 (fer-de-lance).
9 godina
online
Re: Klima uređaj - pitanje
mrbean kaže...
Ekipa uzeti 3.5 ili 5 kw?

Na kraju ce klima biti gdje je zeleno označeno, dakle hladila bi boravak, otvorenu kuhinju i hodnik = cca 35 m2. U nadi i spavacu sobu, ali znam da bi to teško funkcioniralo. Ovog zida oznacenog sa x nece biti. Stan je jugozapad, zadnji kat, fasada ima stiropor 10, stolarija drvena. Tako da bi preko ljeta radila vjerojatno 0-24h.

 nemre se štemat dimnjak, a? Vidio sam ga tamo, ali sam mislio da si to nekako rješio.

Poruka je uređivana zadnji put uto 23.5.2023 21:10 (miki_the_pirat).
12 godina
offline
Re: Klima uređaj - pitanje

Zid između hodnika i boravka ipak ostaje gore, plus ne da mi se razvlacit kanalice od balkona do hodnika (cca 5-6m).

 

Na kraju sam upecao ovaj model za 610,00 €: https://www.klimakoncept.hr/hr/klima_uredaji-vivax_klima_uredaj_acp_18ch50aesi_r32-s_design_pro_inverter__komplet_bijela_zidna_unutarnja_i_vanjska_jedinica/3523/199 

6 godina
offline
Re: Klima uređaj - pitanje
mrbean kaže...

Zid između hodnika i boravka ipak ostaje gore, plus ne da mi se razvlacit kanalice od balkona do hodnika (cca 5-6m).

 

Na kraju sam upecao ovaj model za 610,00 €: https://www.klimakoncept.hr/hr/klima_uredaji-vivax_klima_uredaj_acp_18ch50aesi_r32-s_design_pro_inverter__komplet_bijela_zidna_unutarnja_i_vanjska_jedinica/3523/199 

Super kupovina, Midea u principu.

4 godine
offline
Re: Klima uređaj - pitanje
mrbean kaže...

Zid između hodnika i boravka ipak ostaje gore, plus ne da mi se razvlacit kanalice od balkona do hodnika (cca 5-6m).

 

Na kraju sam upecao ovaj model za 610,00 €: https://www.klimakoncept.hr/hr/klima_uredaji-vivax_klima_uredaj_acp_18ch50aesi_r32-s_design_pro_inverter__komplet_bijela_zidna_unutarnja_i_vanjska_jedinica/3523/199 

 Dabogda imao sreće sa njom, ja sam već na prošlim stranicama opisao svoja iskustva sa Vivaxom/Mideom koja su negativna, pokajao sam se šta sam je uzeo, bačena lova bezveze (detaljno sam napisao u temi zašto treba izbjegavati Vivax) 

Only a little Eskimo guy which can loudly say only his name.
Poruka je uređivana zadnji put sri 24.5.2023 22:55 (Vavoom).
13 godina
offline
Re: Klima uređaj - pitanje
Vavoom kaže...
mrbean kaže...

Zid između hodnika i boravka ipak ostaje gore, plus ne da mi se razvlacit kanalice od balkona do hodnika (cca 5-6m).

 

Na kraju sam upecao ovaj model za 610,00 €: https://www.klimakoncept.hr/hr/klima_uredaji-vivax_klima_uredaj_acp_18ch50aesi_r32-s_design_pro_inverter__komplet_bijela_zidna_unutarnja_i_vanjska_jedinica/3523/199 

 Dabogda imao sreće sa njom, ja sam već na prošlim stranicama opisao svoja iskustva sa Vivaxom/Mideom koja su negativna, pokajao sam se šta sam je uzeo, bačena lova bezveze (detaljno sam napisao u temi zašto treba izbjegavati Vivax) 

 Jel ti razumijes da tvoja jedna losa vivaxica ne znaci da su sve za kurac, stalno ponavljas jedno te isto tu..

Onda ljudi koji ti kazu da njima radi dobro valjda lazu jer ako je tvoja sfusana i drnda i oce opast sa nosaca znaci da svacija mora bit jednako sfusana?

Frend ima korel, sto bi rekao ti rebrand midea/vivax, sve oke radi i nikakve buke vani od 2000 db (sto je neko tu  rekao da su im vanjske jedinice glasne, je mozda ta jedna al nisu sve jebemu). Ali ne kupovati to ni slucajno jer ta jedna je losa. 

Pitam se sta bi reko da su ti sfusali azuri, gree ili mitsubishi. Na 50 klimi jedna od tog svetog trojstva koje se smiju kupiti bit ce s greskom ko tvoja, jel onda treba nasrat cijeli brend i nikad vise kupit nista njihovo? 

12 godina
offline
Re: Klima uređaj - pitanje
Imamo na moru vivax, tast doma vec 2 godine i sve radi bez greške. Tako da mislim da ce bit okej, pogotovo za namjenu - samo hlađenje.
7 godina
online
Re: Klima uređaj - pitanje
domac5 kaže...

 Jel ti razumijes da tvoja jedna losa vivaxica ne znaci da su sve za kurac, stalno ponavljas jedno te isto tu..

Onda ljudi koji ti kazu da njima radi dobro valjda lazu jer ako je tvoja sfusana i drnda i oce opast sa nosaca znaci da svacija mora bit jednako sfusana?

Frend ima korel, sto bi rekao ti rebrand midea/vivax, sve oke radi i nikakve buke vani od 2000 db (sto je neko tu  rekao da su im vanjske jedinice glasne, je mozda ta jedna al nisu sve jebemu). Ali ne kupovati to ni slucajno jer ta jedna je losa. 

Pitam se sta bi reko da su ti sfusali azuri, gree ili mitsubishi. Na 50 klimi jedna od tog svetog trojstva koje se smiju kupiti bit ce s greskom ko tvoja, jel onda treba nasrat cijeli brend i nikad vise kupit nista njihovo? 

Je, lik je u križarskom pohodu protiv Vivaxa, ziher se regao na sve forume i društvene mreže i 0-24 pljuje Vivax i ima noćne more svake noći, grči se u bolovima i plače svake noći, pred očima mu se vrti znak: Vivax...

Nije jedini, znam ih još par.

 

Eto, kad nam se onaj iz Europrodaje konačno odkeljio s teme, dođe ovaj.

Premda me ne bi čudilo da i ovaj zapravo u pp šalje ponude ljudima iz dućana u kojem radi...

Ono, reklamira tu klime koje imaju na lageru pa čeka žrtvu.

 

umjereno intelektualno oštećen i ponosim se time
4 godine
offline
Re: Klima uređaj - pitanje
domac5 kaže...

 Jel ti razumijes da tvoja jedna losa vivaxica ne znaci da su sve za kurac, stalno ponavljas jedno te isto tu..

Onda ljudi koji ti kazu da njima radi dobro valjda lazu jer ako je tvoja sfusana i drnda i oce opast sa nosaca znaci da svacija mora bit jednako sfusana?

Frend ima korel, sto bi rekao ti rebrand midea/vivax, sve oke radi i nikakve buke vani od 2000 db (sto je neko tu  rekao da su im vanjske jedinice glasne, je mozda ta jedna al nisu sve jebemu). Ali ne kupovati to ni slucajno jer ta jedna je losa. 

Pitam se sta bi reko da su ti sfusali azuri, gree ili mitsubishi. Na 50 klimi jedna od tog svetog trojstva koje se smiju kupiti bit ce s greskom ko tvoja, jel onda treba nasrat cijeli brend i nikad vise kupit nista njihovo? 

 Paaaa... ja sam ovu svoju Vivaxicu uzeo po preporuci kolege (da ga sad ne spominjem, na početku teme) koji je stalno hvalio i promovirao Mideu (i rebrandove Vivax, QZen, Hyundai, entry-level Samsunge....), mislio sam da ću dobro proći, kad ono razočarao se odmah prvi dan - klima ne radi kako treba, postao sam skoro lud i luđi, čak sam se obratio servisu i oni mi tamo vele da ja ne znam dobro rukovati klimom i da trebam bolje pročitati upute , pa sam onda napisao na temi ovdje, i svi su mi od prve rekli da nije do klime, već da je neškolovani montažer zeznuo nešto pri ugradnji, te zbog toga mi klima ima malfunction 

 

Mogao sam za iste pare, koje sam nepotrebno bacio na "sfusanu" Vivaxicu uzeti neki Azurijev ili Vaillantov model sa kvalitetnijim komponentama (Gree), a ne rebrandiranu Mideu s kojom ću se morati "usrećiti" 

Only a little Eskimo guy which can loudly say only his name.
Poruka je uređivana zadnji put čet 25.5.2023 12:06 (Vavoom).
6 godina
offline
Re: Klima uređaj - pitanje
Vavoom kaže...
domac5 kaže...

 Jel ti razumijes da tvoja jedna losa vivaxica ne znaci da su sve za kurac, stalno ponavljas jedno te isto tu..

Onda ljudi koji ti kazu da njima radi dobro valjda lazu jer ako je tvoja sfusana i drnda i oce opast sa nosaca znaci da svacija mora bit jednako sfusana?

Frend ima korel, sto bi rekao ti rebrand midea/vivax, sve oke radi i nikakve buke vani od 2000 db (sto je neko tu  rekao da su im vanjske jedinice glasne, je mozda ta jedna al nisu sve jebemu). Ali ne kupovati to ni slucajno jer ta jedna je losa. 

Pitam se sta bi reko da su ti sfusali azuri, gree ili mitsubishi. Na 50 klimi jedna od tog svetog trojstva koje se smiju kupiti bit ce s greskom ko tvoja, jel onda treba nasrat cijeli brend i nikad vise kupit nista njihovo? 

 Paaaa... ja sam ovu svoju Vivaxicu uzeo po preporuci kolege (da ga sad ne spominjem, na početku teme) koji je stalno hvalio i promovirao Mideu (i rebrandove Vivax, QZen, Hyundai, entry-level Samsunge....), mislio sam da ću dobro proći, kad ono razočarao se odmah prvi dan - klima ne radi kako treba, postao sam skoro lud i luđi, čak sam se obratio servisu i oni mi tamo vele da ja ne znam dobro rukovati klimom i da trebam bolje pročitati upute , pa sam onda napisao na temi ovdje, i svi su mi od prve rekli da nije do klime, već da je neškolovani montažer zeznuo nešto pri ugradnji, te zbog toga mi klima ima malfunction 

 

Mogao sam za iste pare, koje sam nepotrebno bacio na "sfusanu" Vivaxicu uzeti neki Azurijev ili Vaillantov model sa kvalitetnijim komponentama (Gree), a ne rebrandiranu Mideu s kojom ću se morati "usrećiti" 

Osobno imam Mideu (brezzeless model), radi kao urica. Imam poznanika koji radi u prodaji/sevisu klima uređaja i kaže da im je Midea jedan od najpouzdanijih u nekom normalnom cijenovnom razredu.

Ja smatram da su i Gree i Midea prilično dobri proizvođači.

Poruka je uređivana zadnji put čet 25.5.2023 16:04 (love2ml86).
13 godina
offline
Re: Klima uređaj - pitanje
Vavoom kaže...
domac5 kaže...

 Jel ti razumijes da tvoja jedna losa vivaxica ne znaci da su sve za kurac, stalno ponavljas jedno te isto tu..

Onda ljudi koji ti kazu da njima radi dobro valjda lazu jer ako je tvoja sfusana i drnda i oce opast sa nosaca znaci da svacija mora bit jednako sfusana?

Frend ima korel, sto bi rekao ti rebrand midea/vivax, sve oke radi i nikakve buke vani od 2000 db (sto je neko tu  rekao da su im vanjske jedinice glasne, je mozda ta jedna al nisu sve jebemu). Ali ne kupovati to ni slucajno jer ta jedna je losa. 

Pitam se sta bi reko da su ti sfusali azuri, gree ili mitsubishi. Na 50 klimi jedna od tog svetog trojstva koje se smiju kupiti bit ce s greskom ko tvoja, jel onda treba nasrat cijeli brend i nikad vise kupit nista njihovo? 

 Paaaa... ja sam ovu svoju Vivaxicu uzeo po preporuci kolege (da ga sad ne spominjem, na početku teme) koji je stalno hvalio i promovirao Mideu (i rebrandove Vivax, QZen, Hyundai, entry-level Samsunge....), mislio sam da ću dobro proći, kad ono razočarao se odmah prvi dan - klima ne radi kako treba, postao sam skoro lud i luđi, čak sam se obratio servisu i oni mi tamo vele da ja ne znam dobro rukovati klimom i da trebam bolje pročitati upute , pa sam onda napisao na temi ovdje, i svi su mi od prve rekli da nije do klime, već da je neškolovani montažer zeznuo nešto pri ugradnji, te zbog toga mi klima ima malfunction 

 

Mogao sam za iste pare, koje sam nepotrebno bacio na "sfusanu" Vivaxicu uzeti neki Azurijev ili Vaillantov model sa kvalitetnijim komponentama (Gree), a ne rebrandiranu Mideu s kojom ću se morati "usrećiti" 

 Opet isto ponavljas a ja cu opet isto pitanje postavit. Sta da si uzeo sveti azuri ili gree i dobio jednako sfusano sranje a iz ducana ti kazu da bolje procitas upute? 

4 godine
offline
Re: Klima uređaj - pitanje
domac5 kaže...
Sta da si uzeo sveti azuri ili gree i dobio jednako sfusano sranje a iz ducana ti kazu da bolje procitas upute? 

Pa, ako uzmem neki Azurijev ili Vaillantov model koji ne radi kak treba....fino ventilatore na plafon ili ću si izraditi DIY klimu od npr. pasivnog coolera za gaming PC  Alternative postoje za neispravnu klimu, meni je bitnije da se fino mrznem po ljeti, bez kajanja ili dizanja kose na glavi  

Only a little Eskimo guy which can loudly say only his name.
Poruka je uređivana zadnji put pet 26.5.2023 19:02 (Vavoom).
13 godina
offline
Re: Klima uređaj - pitanje
Vavoom kaže...
domac5 kaže...
Sta da si uzeo sveti azuri ili gree i dobio jednako sfusano sranje a iz ducana ti kazu da bolje procitas upute? 

Pa, ako uzmem neki Azurijev ili Vaillantov model koji ne radi kak treba....fino ventilatore na plafon ili ću si izraditi DIY klimu od npr. pasivnog coolera za gaming PC  Alternative postoje za neispravnu klimu, meni je bitnije da se fino mrznem po ljeti, bez kajanja ili dizanja kose na glavi  

 Svi pogrijese jednom, pa tako i azuri. Ako ti je pokvareno jel treba pljuvati cijelu tvornicu onda? To je ono sto ti radis sad sa vivax/korel/midea brendom, taj trojac vecinom i vidam kod ljudi okolo i bas zbog ovih sranja procitanih tu pitam kako to radi i dobijem pozitivna iskustva..

I sta da ja tebi onda kazem kad svakih par dana pljujes po ove 3 marke kad neko pita i ko papiga samo azuri i vailant a nikome ne mozes garantirat da ne budu dobili robu s greskom kao sto si ti dobio. Al ne, ako je tvoja vivax losa onda su sve vivax lose.. 

4 godine
offline
Re: Klima uređaj - pitanje
domac5 kaže...
Svi pogrijese jednom, pa tako i azuri. Ako ti je pokvareno jel treba pljuvati cijelu tvornicu onda? To je ono sto ti radis sad sa vivax/korel/midea brendom, taj trojac vecinom i vidam kod ljudi okolo i bas zbog ovih sranja procitanih tu pitam kako to radi i dobijem pozitivna iskustva..

 A kako ti znaš da postoje i Gree, Azuri, Vaillant i ostali njegovi rebrandovi sa istim problemima koji ja imam sa svojom Vivaxicom (vanjska i unutarnja jedinica nisu u stanju komunicirati, drndanje i osjećaj kao da će vanjska da padne sa svog nosača)?

 

Šta si imao već neki Greeov model, te uz njega i jedan Midein model istih specifikacija (vjerovatno su koštali isto), pa onda odmah nakon montaže je Gree imao iste probleme kakve ja imam, dok su vanjska i unutarnja klima od Midee uredno komunicirala (propelor u vanjskoj se odmah zavrti istovremeno kada se uključi unutarnja), nije uopće bila bučna te je hladila i grijala fantazivno?

Ja smatram Gree (i njegove rebrandove Vaillant, Azuri, Viessmann...) jednim od best buy izbora (uz Panasonic i mid-range Samsungove modele), jer koliko sam čuo Gree se veoma dobro pokazao u svemu (jako dobro hladi i grije), kvalitetne komponente unutra (zna se kakva je Greeova kvaliteta), i tak to 

Only a little Eskimo guy which can loudly say only his name.
Poruka je uređivana zadnji put sub 27.5.2023 16:12 (Vavoom).
7 godina
online
Re: Klima uređaj - pitanje

Kao prvo, da su ti montirali kak spada ne bi imao te probleme.

Kod mene kad su postavljali (Vivax) momak je udarnim odvijačem (ili kak se već zove ono kaj na točni moment steže šarafe) stegnuo apsolutno sve šarafe na nosačima i još jednom provjerio sve.

I profil (nosač) na koji je montirana je ušarafljen u metalnu tiplu, a ne običnu plastičnu.

Kad se moram popeti na krov penjem se po klimi, ne trza ni milimetra 

 

A ovo da unutarnja i vanjska ne komuniciraju, kak znaš?

Obično se ni ne pale vanjska i unutarnja istodobno jer zbog efikasnosti gađaju točku u kojoj je rashladno sredstvo u idealnoj točci, tak da uopće nemaš kaj promatrat kad se pali unutarnja a kad vanjska.

I koja god da je marka u pitanju, ona mora raditi (i sigurno radi) unutar nazivnih specifikacija ako je ispravna i ispravno montirana.

Ti si vidio dvije klime koje ne rade kak spada i sad znaš da su apsolutno sve klime tih marki smeće, a uopće ne znaš kaj se događa.

 

Tipični 'rvat, ništa više...

(ili tek sad proživljavaš najteže dane puberteta).

 

 

umjereno intelektualno oštećen i ponosim se time
Poruka je uređivana zadnji put sub 27.5.2023 8:25 (fer-de-lance).
13 godina
offline
Re: Klima uređaj - pitanje
Vavoom kaže...
domac5 kaže...
Svi pogrijese jednom, pa tako i azuri. Ako ti je pokvareno jel treba pljuvati cijelu tvornicu onda? To je ono sto ti radis sad sa vivax/korel/midea brendom, taj trojac vecinom i vidam kod ljudi okolo i bas zbog ovih sranja procitanih tu pitam kako to radi i dobijem pozitivna iskustva..

 A kako ti znaš da postoje i Gree, Azuri, Vaillant i ostali njegovi rebrandovi sa istim problemima koji ja imam sa svojom Vivaxicom (vanjska i unutarnja jedinica nisu u stanju komunicirati, drndanje i osjećaj kao da će vanjska da padne sa svog nosača)?

 

Šta si imao već neki Greeov model, te uz njega i jedan Midein model istih specifikacija (vjerovatno su koštali isto), pa onda odmah nakon montaže je Gree imao iste probleme kakve ja imam, dok su vanjska i unutarnja klima od Midee uredno komunicirala (propelor u vanjskoj se odmah zavrti istovremeno kada se uključi unutarnja), nije uopće bila bučna te je hladila i grijala fantazivno?

Ja smatram Gree (i njegove rebrandove Vaillant, Azuri, Viessmann...) jednim od best buy izbora (uz Panasonic i mid-range Samsungove modele), jer koliko sam čuo Gree se veoma dobro pokazao u svemu (jako dobro hladi i grije), kvalitetne komponente unutra (zna se kakva je Greeova kvaliteta), i tak to 

 Kad bi ja cito to kaj ti smatras dobrim a kaj ne, nebi nikad kupio to po cemu pljujes na temelju tvoje jedne nesretne klime.. A to kaj poznajem 4-5 ljudi sa upravo tim klimama po kojima pljujes i kazu sve je oke, dobro radi onda radije da se vodim tvojim tekstom sa interneta?

Znaci i sam kazes da je ugradnja sfusana, da klima oce opast sa nosaca, pa sta onda pljujes po klimi? Ko je reko da bi tako radila da je ugradena kako treba? Pitaj boga sta su oni tebi napravili.. Al klima je kriva, nije fuser. 

I to sto su te odjebali u ducanu kad si se pozalio je isto marka klime kriva. 

 

 

4 godine
offline
Re: Klima uređaj - pitanje

domac5 

 

Po postu ti vidim da nisi dobro shvatio moj post koji je iznad, pa samo citiraš post i okrećeš drugu temu...

 

Inače, svoje iskustvo sam napisao iz osobnih, znači ne trolujem i ne pišem gluposti  Nigdje nisam napiso da mi je klima "sfusano" ugrađena, to su mi kasnije svi ovdje na temi napisali, montažeri (davno sam napiso u temi koji su) su bili ljubazni i prave šaljivdžije, tek čim sam opisao svoje probleme sa svojom Vivaxicom, svi su mi napisali da su neškolovani, pa mi zato klima ne radi kak treba 

 
Štavise, preklani sam boravio u jednom studio apartmanu sa ugrađenom Vivaxicom (isto X-Design, ali 9-ka ako se dobro sjećam), i imala je malo "nevidljive" probleme, tipa slab domet daljinca, ali mislim da vlasnicima to čak i ne smeta, ne diže im se kosa na glavi kao šta se meni dizala 

 

Aj ti sad fino legni na kauč, rastegni se, uključi svoju "odličnu" i "fantastičnu" Mideu (ili neki njezin rebrand), otvori si jednu bocu pive i uživaj. 

Only a little Eskimo guy which can loudly say only his name.
Poruka je uređivana zadnji put sub 27.5.2023 19:11 (Vavoom).
6 godina
offline
Re: Klima uređaj - pitanje
Nadam se da će se na ovoj temi manje profilirati ljudi kod kojih je očigledno da su laici a daju savjete drugima kontra brendova što nije potkrijepljeno podacima nego anegdotalnih primjerima. I Gree i Midea su poznati i kvalitetni proizvođači.
Poruka je uređivana zadnji put sub 27.5.2023 19:13 (love2ml86).
13 godina
offline
Re: Klima uređaj - pitanje
Vavoom kaže...

domac5 

 

Po postu ti vidim da nisi dobro shvatio moj post koji je iznad, pa samo citiraš post i okrećeš drugu temu...

 

Inače, svoje iskustvo sam napisao iz osobnih, znači ne trolujem i ne pišem gluposti  Nigdje nisam napiso da mi je klima "sfusano" ugrađena, to su mi kasnije svi ovdje na temi napisali, montažeri (davno sam napiso u temi koji su) su bili ljubazni i prave šaljivdžije, tek čim sam opisao svoje probleme sa svojom Vivaxicom, svi su mi napisali da su neškolovani, pa mi zato klima ne radi kak treba 

 
Štavise, preklani sam boravio u jednom studio apartmanu sa ugrađenom Vivaxicom (isto X-Design, ali 9-ka ako se dobro sjećam), i imala je malo "nevidljive" probleme, tipa slab domet daljinca, ali mislim da vlasnicima to čak i ne smeta, ne diže im se kosa na glavi kao šta se meni dizala 

 

Aj ti sad fino legni na kauč, rastegni se, uključi svoju "odličnu" i "fantastičnu" Mideu (ili neki njezin rebrand), otvori si jednu bocu pive i uživaj. 

A jesi ti strucnjak cuo za promjenu slabih baterija u daljinskom? To ti je vivax kriv sto niko ne mjenja slabe baterije i svaka vivax klima ima slab domet jer je jedna u tvom apartmanu na moru tako imala.. Smece od marke, na gree klimama se baterije u daljinskom nikad ne prazne 

Poruka je uređivana zadnji put sub 27.5.2023 19:34 (domac5).
4 godine
offline
Re: Klima uređaj - pitanje

@Domac5

 

Kao prvo, smiri se malo, naporan si mi do ušiju. Kao drugo, gost u apartmanima ne smije ništa mijenjati/popravljati u apartmanu bez vlasnikove dozvole, valjda ti je to jasno  Nije mi uopće palo na pamet zvati vlasnike za jednu malu zamjenu baterija, mislio sam da će mi reći da je to normalno. Šta si ti na tudim mjestima mijenjo baterije, i ne samo u klimama, već i u drugim uređajima koji se napajaju pomoću baterija? 

Only a little Eskimo guy which can loudly say only his name.
Poruka je uređivana zadnji put sub 27.5.2023 23:01 (Vavoom).
4 godine
offline
Re: Klima uređaj - pitanje
domac5 kaže...

 To ti je vivax kriv sto niko ne mjenja slabe baterije i svaka vivax klima ima slab domet jer je jedna u tvom apartmanu na moru tako imala.. Smece od marke, na gree klimama se baterije u daljinskom nikad ne prazne 

 Nije Vivax/MSan kriv, već Midea čije klime MSan rebrandira u Vivax, isto vrijedi i za QZen, Maxon, Hyundai, Grundig/Beko i ostale Midea rebrandove 

Only a little Eskimo guy which can loudly say only his name.
13 godina
offline
Re: Klima uređaj - pitanje
Vavoom kaže...

@Domac5

 

Kao prvo, smiri se malo, naporan si mi do ušiju. Kao drugo, gost u apartmanima ne smije ništa mijenjati/popravljati u apartmanu bez vlasnikove dozvole, valjda ti je to jasno  Nije mi uopće palo na pamet zvati vlasnike za jednu malu zamjenu baterija, mislio sam da će mi reći da je to normalno. Šta si ti na tudim mjestima mijenjo baterije, i ne samo u klimama, već i u drugim uređajima koji se napajaju pomoću baterija? 

 Ko je tu tocno naporan? Ja ili ti koji kokodaces na svakoj stranici ove teme kako vivax/midea ne valja i guras gree jer to je nepogresivo. Nisi ovdje u raspravi oko toga samo samnom tako da ti to valjda nesto govori. 

Los domet daljinskog, tebi valjda da se golub posere na nju i tu bi bio vivax kriv.. Imas jos koju retardiranu primjedbu na te klime da se jos malo nasmijemo? Mozda nijansa boje krivo pogodena? Divim se kolko mozes srat

17 mjeseci
protjeran
offline
Klima uređaj - pitanje

Jel ovo dobra cijena?

 

1 Ne
5 Da
4 godine
offline
Re: Klima uređaj - pitanje

@Domac5

 

Naravno da si ti naporan, napišem ti svoja mišljenja i odgovorim ti kak spada, a ti umjesto da lijepo pročitaš post, osvrnjuješ se na nešto drugo.

 

Ne pljujem po Midei (i njihovim rebrandovima Vivaxu, QZenu, Hyundaiju, Beku, Boschu...) zato jer mi se ne sviđa, već zbog osobnih iskustava i problema koje i osobno imam. Ti meni hoćeš reći da ja nikad u životu Mideu vidio nisam? (problematičnu naravno!)

 

Za sada nemam trenutno niš drugo, ovo su mi jedina iskustva sa Vivaxicom (koje vrijedi i za ostale rebrandirane Midea klime), ako mi se pojavi još neki problem, slobodno ću ga opisati ovdje, pa ti sad piši da je Midea kriva za ovo, ono šta će se desiti 

 

A tebi za kraj zadatak, razumno pročitaj sve moje postove pa onda shvati o čemu govorim, naravno uz uključenu Mideicu koja po tebi "fantastično" hladi i bocu hladne Žuje 

Only a little Eskimo guy which can loudly say only his name.
Poruka je uređivana zadnji put ned 28.5.2023 21:49 (Vavoom).
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice