Kutak za ljubitelje Formule 1 izdvojena tema

poruka: 29.440
|
čitano: 3.567.039
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
offline
Kutak za ljubitelje Formule 1

Kakva završnica, jaoo Sainz

McLaren big win

3 tjedna
offline
Kutak za ljubitelje Formule 1

Eee moj Norris, kakvu si i ovdje priliku propustio. Vrhunski odvoženo, ali uzalud. Barem su prestigli RB u konstruktorima.

Poruka je uređivana zadnji put ned 15.9.2024 14:49 (Krellac).
16 godina
offline
Re: Kutak za ljubitelje Formule 1
Krivo mi je i zbog Pereza, najzad je odvezao odličnu trku i...
WP/WM fanovi, prestanite više lagat ovaj napaćeni narod, nemate to pravo!
13 godina
offline
Re: Kutak za ljubitelje Formule 1
Koja greska Sainza….meni bez obzira na sve zanimljiva utrka
AUDIOFIL
15 godina
offline
Re: Kutak za ljubitelje Formule 1
volegradele kaže...
Koja greska Sainza….meni bez obzira na sve zanimljiva utrka

 Uopće nije greška Sainza nego glupog Pereza koji se nabio na Sainza i vozio se iza njega milimetar lijevo je imao mjesta koliko je htio ... a on ga na kraju pogodi u kotač i dalje je sve samo situacija na koju ne možeš reagirat

3 tjedna
offline
Re: Kutak za ljubitelje Formule 1
volegradele kaže...
Koja greska Sainza….meni bez obzira na sve zanimljiva utrka

 Meni se ipak čini da je Perez malo dao desno dovoljno da zahvati Sainzov stražnji lijevi kotač.

13 godina
offline
Kutak za ljubitelje Formule 1

nezz bas, nije da je Perez bio iza, bio je bar metar-metar i pol uz Sainza i oba su vozila blizu jedan drugog..sljedeci zavoj je bio ljevo i to je odgovaralo Perezu ..obojica nisu bas popustila i minimalni dodir kola je obojicu odveo u zid,,trkaci incident koji je mozda i mogao bit izbjegnut!

AUDIOFIL
15 godina
offline
Kutak za ljubitelje Formule 1

Priznajem jedna od zanimljivijih utrka F1 ove sezone, no ono sto meni zena vec dvije godine tupi (a ispada da je u pravu), F2 je puno uzbudljivja od od F1 i mislim da i ovaj vikend je to dokazao.

 

Vise se veselim F2 utrci nego F1.

 

Usput (IMHO), Sainz je ovaj put usrao i sefa i stanicu.

We live in a society exquisitely dependent on science and technology, in which hardly anyone knows anything about science and technology.
13 godina
offline
Kutak za ljubitelje Formule 1

Meni je na prvu bilo Sainz WTF, al realno je racing incident. Perez je držao liniju ali je mogao malo više mjesta ostaviti čisto da može reagirati ako se Sainz krene micati, Sainz je pak imao laganu putanju prema sredini staze a mogao je držati liniju uz zid... Shit happens. Žao mi je zbog obojice

16 godina
offline
Kutak za ljubitelje Formule 1

Carlos nije vidio što se dogodilo.

 

Kada se gleda iz njegove kamere onda se vidi da je on prešao Pereza i nije niti gledao iza sebe. Cijelo vrijeme se fokusirao na Leclerca i njegovu putanju u idući zavoj. Perez je došao odozada i previše se približio Carlosu. Mislio je da ga što više pritisne desno da ima bolji ulazak u lijevi zavoj. Dobra ideja Pereza, ali Sainz nije niti gledao taj lijevi retrovizor. Nije bilo namjere da potrga Pereza. 

 

Perez je imao pregled cijele situacije i mogao je birati što će napraviti. Odabrao je ratničku strategiju stiskanja Carlosa prema desnom zidu. Krivi odabir, što se pokazalo nakon što je Carlos pomaknuo volan 2mm prema lijevo.

16 godina
offline
Re: Kutak za ljubitelje Formule 1
Korny1603987 kaže...

...

Perez je imao pregled cijele situacije i mogao je birati što će napraviti. Odabrao je ratničku strategiju stiskanja Carlosa prema desnom zidu. Krivi odabir, što se pokazalo nakon što je Carlos pomaknuo volan 2mm prema lijevo.

 Žena kolege objašnjava kako je njena prijateljica doživela udes: "Ona je samo htela da se prestroji, ali on je nije pustio!" - žena "regularno" bez gledanja skrenula u vozilo u susednoj traci.

 

Inače, u trenutku kada se desio incident, Sainz je se već solidno udaljio od zida i imao je dosta prostora desno od sebe:

 

Sainz uz zid:

 

Sainz uz Pereza:

 

Kontakt:

WP/WM fanovi, prestanite više lagat ovaj napaćeni narod, nemate to pravo!
Poruka je uređivana zadnji put ned 15.9.2024 22:15 (Ivan(4)).
15 godina
offline
Kutak za ljubitelje Formule 1

Bilo je par krugova prije kad je Piastri naglo skrenuo ulijevo na istom mjestu gdje su se Sainz i Perez dotakli.

Leklerk naravno nema reflekse mrtve krave i reagirao je strasno brzo - vrijedno jednog vozaca F1

Dok Perez s druge strane ne znam sto je ocekivao. On ide pravo, pa ovaj ispred nek se misli kako ce vozit. Amaterski potez.

13 godina
offline
Kutak za ljubitelje Formule 1

Racing incident i točka. Šteta za obojicu jer su imali dobru utrku.
Puno više mi je drago da se Perez trgnuo i probudio, doduše na svojoj najdražoj utrci, ali baš bezvezno.

I slažem se s odlukom FIA-e, nikom ništa i gotovo.

Batllelog: sudy_freak | Steam: sudy_freak | PUBG: slav_baba_yaga
16 godina
offline
Kutak za ljubitelje Formule 1

Dakle Carlos vozi ravno po liniji koju je stvarao Leclerc. Perez je čimbenik koji dolazi pozadi i bira kuda će on za razliku od Carlosa. Odabrao je da ignorira putanju Carlosa koji ide ravno prema točki gdje se nalazi Leclerc.

16 godina
offline
Kutak za ljubitelje Formule 1

Sainz je imao loš izlaz iz T2 nakon borbe sa Leclercom. Trebao je biti svjestan da će ga napasti Perez. Argumenti tipa Perez je bio iza i imao je bolji pregled situacije i birao je kuda će su nebitni i više primjenjivi za promet a ne utrkivanje. Da, mogao je izbjeći sudar, ali nije bio dužan da se skloni Sainzu. Stavio je Sainza u neobranjivu situaciju a sebe u rizičnu. Tahnički je postavljen bio savršeno, ograničio Sainza a maksimizirao svoj izlaz iz T2. Savršeno, pod uvjetom da je protivnik svjestan situacije u kojoj se našao i pošteno je prihvatio. Sainzovo pravdanje poslije utrke da je isto odvezao kao i svaki prije krug je naivno i djelomično priznavanje krivice, jer u prethodnim krugovima nije bio pod napadom, ne možeš se pretvarati da si sam na stazi i vozit "svojom putanjom" kad imaš auto pored sebe koji te pretiče. Sainz je skrenuo u Pereza i zato je 100% kriv po meni. Perez je precijenio Sainzov pregled situacije u ovom slučaju i to mu je greška.

Podsjeća me na Kanadu 2011 kad je Button prikucao Lewisa u zid(ili Lewis pokušao nemoguće pretjecanje, ovisno kako gledate) nakon Jensonovog kriminalno lošeg izlaza na startno ciljni pravac. Jedna od najsretnijih i najnezasluženijih pobjeda svih vremena, čovjek sudjelovao u dva sudara, bio super spor dok je padalo, kasnije se vozilo pod Safetom dok se nije osušilo i McLaren došao na svoje kao najbrži auto tog vikenda.

15 godina
offline
Re: Kutak za ljubitelje Formule 1
Schumix kaže...

 Sainz je skrenuo u Pereza i zato je 100% kriv po meni. Perez je precijenio Sainzov pregled situacije u ovom slučaju i to mu je greška.

 

 Nije Sainz pomaknuo volan uopce, samo je imao svoju putanju. Mora bit nekog kompromisa, ne mogu oba vozaca cuvat svoju liniju pa sta bude bude.

Perez nije bio na pola bolida vozaca kojeg pretice i uopce nije bio u ulasku nego u izlasku iz zavoja. Vozac ispred ima diskreciju u pozicioniranju bolida.

16 godina
offline
Re: Kutak za ljubitelje Formule 1
passat kaže...
Schumix kaže...

 Sainz je skrenuo u Pereza i zato je 100% kriv po meni. Perez je precijenio Sainzov pregled situacije u ovom slučaju i to mu je greška.

 

 Nije Sainz pomaknuo volan uopce, samo je imao svoju putanju. Mora bit nekog kompromisa, ne mogu oba vozaca cuvat svoju liniju pa sta bude bude.

Perez nije bio na pola bolida vozaca kojeg pretice i uopce nije bio u ulasku nego u izlasku iz zavoja. Vozac ispred ima diskreciju u pozicioniranju bolida.

 Glupost. Da su bili na ulasku u zavoj sa ovolikom količinom preklapanja, onda bi onaj iza trebao popustiti, ponovo ovaj pravac je trebao je utvrditi tko će na kraju biti ispred. Ako na samom početku pravca napadač koji se već preklapa djelomično sa vozečem "ispred" treba puštati gas definitivno odustaje od prilike za napad u tom trenutku. Da je Perez ostavio više mjesta što nikako nije bio dužan sigurno donekle olakšava Sainzu i sebi otežava. Vozač ispred ima "diskreciju"... Da ako je ispred a ne sa protivnikovim prednjim kotačem pored sebe. Nije isto kad si ispred na ulazu u zavoj i kad si djelomično ispred na početku pravca u fazi ubrzavanja. Sainz u najboljem slučaju nije bio svjestan(što čisto sumnjam s obzirom da ga prati reputacija "inteligentnog" vozača) a mislim da se pravio glup i ignorirao Pereza a Perez u najgorem slučaju bio naivan očekivajući da će ga Sainz ispoštovati.

Perez nije svetac ali ovdje nije ništa protiv pravila učinio.

13 godina
offline
Re: Kutak za ljubitelje Formule 1
Kad pogledam ponovno Perez je trebao popustit..Sainz je drzao svoju liniju i isao lagano put zavoja,Perez isto ali dva ne mogu proc nikako,laganu prednost je ipak imao Sainz a na kraju smo dobili trkaci incident a njih dva skrseni bolid i 0 bodova na kontu!
AUDIOFIL
Poruka je uređivana zadnji put uto 17.9.2024 9:52 (volegradele).
16 godina
offline
Kutak za ljubitelje Formule 1

Kao da su obojica bili preumorni. Na stranu ko je možda pre trebalo da se skloni onom drugom, obojica su držala putanje koje su ih polako približavale jednog drugom, bez ikakvih naglih pokreta volanom, i bili su iznenađeni kad je došlo do kontakta, kao da Perez nije ideo vozilo do sebe, a Sainz u retrovizoru bolid za koji je znao da je tu i da pokušava da ga obiđe (i čiji mu je "kljun" već došao do ramena).

WP/WM fanovi, prestanite više lagat ovaj napaćeni narod, nemate to pravo!
13 godina
offline
Kutak za ljubitelje Formule 1

Unpopular opinion, mala je šansa, ali na tom dijelu je stvarno užasan odbljesak od sunca bio plus Sainz je bio u sjeni cijelo vrijeme.

Krivo su obojica procjeniili i jebi ga

Batllelog: sudy_freak | Steam: sudy_freak | PUBG: slav_baba_yaga
13 godina
offline
Re: Kutak za ljubitelje Formule 1
passat kaže...
Schumix kaže...

 Sainz je skrenuo u Pereza i zato je 100% kriv po meni. Perez je precijenio Sainzov pregled situacije u ovom slučaju i to mu je greška.

 

 Nije Sainz pomaknuo volan uopce, samo je imao svoju putanju. Mora bit nekog kompromisa, ne mogu oba vozaca cuvat svoju liniju pa sta bude bude.

Perez nije bio na pola bolida vozaca kojeg pretice i uopce nije bio u ulasku nego u izlasku iz zavoja. Vozac ispred ima diskreciju u pozicioniranju bolida.

 Naravno da je pomaknuo volan s obzirom da je driftao lijevo, što se i vrlo jasno vidi. Nije stvar u tome što je on pomaknuo volan nego je stvar što je to radio dok mu je drugi auto do pola bio pored njega, što on ko vozač inače mora znati i paziti. Ovdje nije i to je to. Plus je bio odbljesak sunca i tako dalje. Vrlo glup kontakt i skupo je koštao obojicu. 

15 godina
offline
Kutak za ljubitelje Formule 1

Ako Perez ove sezone ne izleti iz RB-a onda neće nikad. Već se obistinjuju najave o tome da će Lawson zamijenit Ricciarda a pitanje je šta će biti dalje sa Perezom.

5 godina
offline
Kutak za ljubitelje Formule 1

Ekipa kako komentirate masovni bijeg zaposlenika iz Red Bulla? Navodno i management i radnici bježe po konkurentima i šalju prijave za posao.

Koliko je to istina i koliko je realno da se RB raspadne? Sad već izgledaju kao osrednja ekipa nažalost.

7 godina
offline
Re: Kutak za ljubitelje Formule 1
Hrabar.Dabar kaže...

Ekipa kako komentirate masovni bijeg zaposlenika iz Red Bulla? Navodno i management i radnici bježe po konkurentima i šalju prijave za posao.

Koliko je to istina i koliko je realno da se RB raspadne? Sad već izgledaju kao osrednja ekipa nažalost.

Nije to egzodus. RBR ima velik broj kvalitetnog i talentiranog kadra, ali taj kadar uglavnom radi za novac. Pa ako naiđe netko tko će dati više novaca, jasno da će otići dalje.

 

Ali mogu razumjeti i da je suprotno, na kraju krajeva, dobar dio sezone je Jos operirao po paddocku pa mi i nije tako čudno da je ekipi dosta svega.

 

Plus, File-76.JPG

13 godina
offline
Re: Kutak za ljubitelje Formule 1
Zalosno je sto ce i ovakav RB s Maxom uzet naslov bez pobjede do kraja sezone!
AUDIOFIL
15 godina
offline
Re: Kutak za ljubitelje Formule 1
volegradele kaže...
Zalosno je sto ce i ovakav RB s Maxom uzet naslov bez pobjede do kraja sezone!

 uff, ne bih bas toliko daleko isao sa prognozama.

 

RB je uhodani stroj i ne bih ga bas tako odmah odbacio.

 

S druge strane, iznimno mi je drago da nakon 3 godine ipak ima malo neizvjesnosti.

 

No opet cu ja, pratite malo intenzivnije F2.

 

12 utrka (sprint + glavna utrka) 16 pobjednika.

 

Jedva cekam slijedecu F2 utrku.

 

We live in a society exquisitely dependent on science and technology, in which hardly anyone knows anything about science and technology.
7 godina
offline
Re: Kutak za ljubitelje Formule 1
Ako ne bude znatnog poboljšanja, konstruktorska titula ide McLarenu. Jednostavno imaju odličan bolid i iznadprosječne vozače.
3 tjedna
offline
Kutak za ljubitelje Formule 1

Ma da Norris bude malo pažljiviji, a McLaren pametniji još se tu može zakuhati jer nisu ostale samo trke do kraja... tu su i sprintevi.

16 godina
offline
Kutak za ljubitelje Formule 1

Istina, još tri sprinta, otprilike bodova kao za još jednu trku.

 

Na poslednjih 5 grand prixa, Lando ima 3 podijuma (jednu pobedu), 3 pole pozicije i 3 najbrža kruga. Max od svega toga ima jedan podijum. Landu treba da nastavi da bude dobar u kvalifikacijama (poslednja trka je izuzetak i delimično splet nesrećnih okolnosti) i da ga Oscar štiti na startu, što su valjda dogovorili, i ima ozbiljnu šansu.

WP/WM fanovi, prestanite više lagat ovaj napaćeni narod, nemate to pravo!
13 godina
offline
Kutak za ljubitelje Formule 1

Mene fascinira Maxov pad, od nedodirljivog u zadnje dvije sezone + početak ove da bi na kraju sad i Perez bio brži od njega. 

Some people are like clouds. When they disappear, it’s a beautiful day.
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice