Savjeti o nadogradnji računala izdvojena tema

poruka: 24.232
|
čitano: 3.826.613
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
9 godina
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala
Pozdrav forumaši,

Imam ovaj stari komp, cilj mi ga je dovest u neko stanje da se može fluidnije koristiti, ništa specijalno, samo surfanje i eventualno zoom ili nešto za online nastavu.

Jako je star, preko deset godina vjerojatno, i znam da se ne može puno, ali što predlažete? Mislio sam možda staviti više RAM-a...

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala
MedO1337 kaže...
Pozdrav forumaši,

Imam ovaj stari komp, cilj mi ga je dovest u neko stanje da se može fluidnije koristiti, ništa specijalno, samo surfanje i eventualno zoom ili nešto za online nastavu.

Jako je star, preko deset godina vjerojatno, i znam da se ne može puno, ali što predlažete? Mislio sam možda staviti više RAM-a...

 Prva i osnovna stvar ubaciti SSD disk umjesto mehaničkog diska, svaki stariji komp prodiše posle toga, naravno u skladu sa ostatkom konfiguracije.

Još 4 GB RAM bi bilo i više nego poželjno.

 

Sljedeći korak bi bio da se procesor zamijeni nekim i5 ili i7 više klase sa ove liste:

https://www.asrock.com/mb/Intel/H61M-VS/index.asp#CPU

 

Ako bi se mijenjao procesor eventualno bi prije trebalo nadograditi BIOS na matičnoj ploči.

15 godina
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala

Na to se eventualno isplati stavit SSD makar ni to nece na max radit zbog sata2 na toj ploci, nista drugo nebi diro jel se ne isplati bacat novce na to. Bolje ti je neku light linux distru stavit gore.

16 godina
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala
MedO1337 kaže...
Pozdrav forumaši,

Imam ovaj stari komp, cilj mi ga je dovest u neko stanje da se može fluidnije koristiti, ništa specijalno, samo surfanje i eventualno zoom ili nešto za online nastavu.

Jako je star, preko deset godina vjerojatno, i znam da se ne može puno, ali što predlažete? Mislio sam možda staviti više RAM-a...

 Kao sto je receno obaveza je neki SSD, obzirom da je SATA2 na ploci uzmi slobodno neki najeftiniji koji nadjes jer i sa SATA2 ces osjetiti razliku sa SSD-om i komp ce biti znatno agilniji.

 

Druga stvar je ako nadjes negdje povoljno jos jedan keks od 4GB RAM-a i to je to. Ja tu ne bih uzimao bolji proc ukoliko se komp koristi za surfanje i Zoom, nema potrebe ali bih isao na dodatni RAM ukoliko se nadje po nekoj pristojnijoj cijeni. 

3 godine
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala
Samo uzmi neki I5 i ubaci ssd
Čak ne trebaš dizat memoriju jer za to kaj ti treba je dovoljno,ali pošto su jeftilen onda ubodi još 4gb ako želiš
A za proc,ak si u prolazu kroz Jasku stani,ja ču ti ga poklonit,imam ih dosta(platiš kavu)
10 godina
neaktivan
offline
Savjeti o nadogradnji računala

Pozdrav,

 

Imam pitanje za malo iskusniju ekipu ako je moguce.

 

<span;>Intel Core i7-8700K Coffee L.
<span;>Hladnjak LC POWER LC-CC-120
<span;>Gigabyte Z370_HD3
<span;>Crucial DRAM 16GB DDR4 2400
<span;>MSI GF GTX 1080 Gaming X 8GB
<span;>CRUCIAL MX500 500GB SSD
<span;>Toshiba P300 1TB, HIGH PERF.
<span;>Corsair PSU, 750W, RMx Series

 

Ovo mi je trenutna konfa i htio bi uzeti rame (nisam definirao jos jel bi prosirio samo sa jos 16 ili potpuno novo jer bi volio dobit konkretan odg sta bi bilo bolje i zasto) jer mislim da mi dosta usporavaju pogotovo u Rust-u koji je poznat kao dosta zahtjevna igra ali mi 80, 90 FPS mi nisu realni. To traje vec 3 god al tek sam se sad odlucio da bih zapravo mogao to promijenit 😅 

 

Hvala 🍺

 

Poruka je uređivana zadnji put ned 27.6.2021 16:37 (stefzgXXX).
 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala

Imaš 80,90 fps  sad u Rustu , s tom konfiguracijom?

10 godina
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala
stefzgXXX kaže...

Pozdrav,

 

Imam pitanje za malo iskusniju ekipu ako je moguce.

 

<span;>Intel Core i7-8700K Coffee L.
<span;>Hladnjak LC POWER LC-CC-120
<span;>Gigabyte Z370_HD3
<span;>Crucial DRAM 16GB DDR4 2400
<span;>MSI GF GTX 1080 Gaming X 8GB
<span;>CRUCIAL MX500 500GB SSD
<span;>Toshiba P300 1TB, HIGH PERF.
<span;>Corsair PSU, 750W, RMx Series

 

Ovo mi je trenutna konfa i htio bi uzeti rame (nisam definirao jos jel bi prosirio samo sa jos 16 ili potpuno novo jer bi volio dobit konkretan odg sta bi bilo bolje i zasto) jer mislim da mi dosta usporavaju pogotovo u Rust-u koji je poznat kao dosta zahtjevna igra ali mi 80, 90 FPS mi nisu realni. To traje vec 3 god al tek sam se sad odlucio da bih zapravo mogao to promijenit 😅 

 

Hvala 🍺

 

 Da ti odma kazem, situacija ti se nece promijenit jer, takva je igra, a i ovisno na kojem serveru igras (lowpop/highpop itd), tih 80-90 je zapravo solidno ako se radi o high popu sa prosjecno velikom mapom, ljudi sa puno jacom konfom (tipa 10900k + rtx 3080) imaju ak udju u neku udarno mjesto po 60ak fpsa (u raidu necu nit govorit, ako je malo veci fajt, tipa 10v10 tu ti fps ide daleko ispod 60), tako da je ovih 80-90 fpsa solidno i stavljanjem brzih rama neces u ovoj igri nista dobit.

10 godina
neaktivan
offline
Savjeti o nadogradnji računala

Pa evo na serveru kad je bilo po 200 300 ljudi mi je palo na 60fps-a..nez iskreno mislim da bi to moglo bolje jer sam cuo da je za rust dosta bitan RAM a ekipa koja ima dosta slabije konfe na istim serverima je imala slivne fps-e

 
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala

Evo zadnja 2, 3 dana igramo na warbanditsu 200-300 ljudi je bilo oko 60tak sam imao..al bio je wipe puno je baza bilo a i server im je u banani nes svima je stekalo pa sam to time opravdavao 

10 godina
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala
stefzgXXX kaže...

Pa evo na serveru kad je bilo po 200 300 ljudi mi je palo na 60fps-a..nez iskreno mislim da bi to moglo bolje jer sam cuo da je za rust dosta bitan RAM a ekipa koja ima dosta slabije konfe na istim serverima je imala slivne fps-e

Hah gle... Igra je stvarno cudna sto se tice optimizacije i sa tim sam se odavno pomirio, ja ti u prosjeku imam 70-80 fpsa tipa na Rustopiji EU Main/Rusty Moose eu monthly, znace ogromne mape sa hrpa igraca... Isto sam i cuo price da ljudi sa dosta slabijom konfe od moje imaju slicno fpsa kao ja, no i cuo/vidio da i ljudi sa dosta jacim konfama imaju isto tako slican fpsa kao i ja no ja mislim da u Rustu ram ne igra neku ulogu, a i nemoguce je benchat ovu igru osim ako se oba bencha naprave u isto vrijeme i da jedan hoda za drugim na istom serveru. Ovaj tjedan bi trebao vec bacit 5600X u konfu pa ti javim dal se sta poboljsalo (iako sumnjam, ja racunam da cu dobit max 20 fpsa, ako i tolko). 

11 godina
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala

isto mislim da ubacivanjem RAM-a nećeš puno postić.  Prije nego ideš ulagat u to, provjeri MSI afterburnerom koliko pojedinih resursa ti se koristi tjekom igranja. Komp ti je debelo preko preporučene konfiguracije, možda ćeš postić koji fps više sa 2666 Mhz, al sa 16 na 32 nisam siguran da ćeš postić neki napredak.

Poruka je uređivana zadnji put uto 29.6.2021 10:53 (grgaRi).
10 godina
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala
grgaRi kaže...

isto mislim da ubacivanjem RAM-a nećeš puno postić.  Prije nego ideš ulagat u to, provjeri MSI afterburnerom koliko pojedinih resursa ti se koristi tjekom igranja. Komp ti je debelo preko preporučene konfiguracije, možda ćeš postić koji fps više sa 2666 Mhz, al sa 16 na 32 nisam siguran da ćeš postić neki napredak.

 To za ovu igru ne vrijedi.

10 godina
neaktivan
offline
Savjeti o nadogradnji računala

Zaboravio sam rec igram u 2k rezoluciji tak da je to jedan od problema takoder zas imam manje nego ostali 😅

 
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala

Pa to je isto jedna od mogucnosti uzet brzi i veci RAM ako je cijena normalna neka jer sam ja uzeo prije neke 3 god kad je bas bio peek cijene i dosta sam preplatio sve al nisam vise mogao na laptopu 🙄🤑😑

12 godina
offline
Savjeti o nadogradnji računala

Vec me dugo godina sluzi moj stari pc u pocetku se na njemu i igralo sad ponekad djeca nesto online al sluzi iskljucivo za osnovne stvari surf,muziku itd. U zadnje vrijeme i to šteka vj bi trebalo nasnimiti winse nanovo jer su ovi godinama nemjenjani samo update na 10tku.

Ovo je PC Procesor: QuadCore AMD Phenom II X4 Black Edition 965, 3400 MHz (17 x 200) - Jezgra: DENEB
Matična ploca: ASUSTeK M4A87TD
Grafička kartica: ATI Radeon HD 5570 (1024 MB)
Tvrdi disk: WDC WD10EARS-00Y5B1 ATA Device (931 GB, IDE)
DVD: Optiarc DVD RW AD-7260S ATA Device
Monitor: Acer G235H [23" LCD]
RAM: Kingmax FLGF65F-C8KK9A 8 GB DDR3-1333 DDR3 SDRAM

 

da li se po vama isplati šta mjenjati ili samo nove winse staviti pa dok traje traje ?

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala
kaw_liga kaže...

Vec me dugo godina sluzi moj stari pc u pocetku se na njemu i igralo sad ponekad djeca nesto online al sluzi iskljucivo za osnovne stvari surf,muziku itd. U zadnje vrijeme i to šteka vj bi trebalo nasnimiti winse nanovo jer su ovi godinama nemjenjani samo update na 10tku.

Ovo je PC Procesor: QuadCore AMD Phenom II X4 Black Edition 965, 3400 MHz (17 x 200) - Jezgra: DENEB
Matična ploca: ASUSTeK M4A87TD
Grafička kartica: ATI Radeon HD 5570 (1024 MB)
Tvrdi disk: WDC WD10EARS-00Y5B1 ATA Device (931 GB, IDE)
DVD: Optiarc DVD RW AD-7260S ATA Device
Monitor: Acer G235H [23" LCD]
RAM: Kingmax FLGF65F-C8KK9A 8 GB DDR3-1333 DDR3 SDRAM

 

da li se po vama isplati šta mjenjati ili samo nove winse staviti pa dok traje traje ?

 Ako sluzi iskljucivo za te osnovne stvari samo si ubaci jedan SSD i na njega baci svjeze windowse. Neda mi se sada googlati specke te tvoje MBO ali mislim da bi trebala imati SATA 3 portove tako da bi ti jedan SSD tu stosta drasticno promijenio. Ostalo ne vrijedi mijenjati, neka sljaka tako dok moze 

12 godina
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala
Dr. Vicko kaže...
kaw_liga kaže...

Vec me dugo godina sluzi moj stari pc u pocetku se na njemu i igralo sad ponekad djeca nesto online al sluzi iskljucivo za osnovne stvari surf,muziku itd. U zadnje vrijeme i to šteka vj bi trebalo nasnimiti winse nanovo jer su ovi godinama nemjenjani samo update na 10tku.

Ovo je PC Procesor: QuadCore AMD Phenom II X4 Black Edition 965, 3400 MHz (17 x 200) - Jezgra: DENEB
Matična ploca: ASUSTeK M4A87TD
Grafička kartica: ATI Radeon HD 5570 (1024 MB)
Tvrdi disk: WDC WD10EARS-00Y5B1 ATA Device (931 GB, IDE)
DVD: Optiarc DVD RW AD-7260S ATA Device
Monitor: Acer G235H [23" LCD]
RAM: Kingmax FLGF65F-C8KK9A 8 GB DDR3-1333 DDR3 SDRAM

 

da li se po vama isplati šta mjenjati ili samo nove winse staviti pa dok traje traje ?

 Ako sluzi iskljucivo za te osnovne stvari samo si ubaci jedan SSD i na njega baci svjeze windowse. Neda mi se sada googlati specke te tvoje MBO ali mislim da bi trebala imati SATA 3 portove tako da bi ti jedan SSD tu stosta drasticno promijenio. Ostalo ne vrijedi mijenjati, neka sljaka tako dok moze 

 Nažalost koliko vidim nema SATA 3 portova evo vidi i ti https://www.cnet.com/products/asus-m4a87td-usb3-motherboard-atx-socket-am3-amd-870-series/

 

Interfaces Storage: ATA-133, Serial ATA-600 (RAID)
  • USB 3.0 / FireWireUSB 3.0
Cable Details Type: IDE cable, Serial ATA cable
p.s. a evo nasao sam i sliku svoje ploce
Poruka je uređivana zadnji put pon 12.7.2021 1:06 (kaw_liga).
16 godina
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala
kaw_liga kaže...
Dr. Vicko kaže...
kaw_liga kaže...

Vec me dugo godina sluzi moj stari pc u pocetku se na njemu i igralo sad ponekad djeca nesto online al sluzi iskljucivo za osnovne stvari surf,muziku itd. U zadnje vrijeme i to šteka vj bi trebalo nasnimiti winse nanovo jer su ovi godinama nemjenjani samo update na 10tku.

Ovo je PC Procesor: QuadCore AMD Phenom II X4 Black Edition 965, 3400 MHz (17 x 200) - Jezgra: DENEB
Matična ploca: ASUSTeK M4A87TD
Grafička kartica: ATI Radeon HD 5570 (1024 MB)
Tvrdi disk: WDC WD10EARS-00Y5B1 ATA Device (931 GB, IDE)
DVD: Optiarc DVD RW AD-7260S ATA Device
Monitor: Acer G235H [23" LCD]
RAM: Kingmax FLGF65F-C8KK9A 8 GB DDR3-1333 DDR3 SDRAM

 

da li se po vama isplati šta mjenjati ili samo nove winse staviti pa dok traje traje ?

 Ako sluzi iskljucivo za te osnovne stvari samo si ubaci jedan SSD i na njega baci svjeze windowse. Neda mi se sada googlati specke te tvoje MBO ali mislim da bi trebala imati SATA 3 portove tako da bi ti jedan SSD tu stosta drasticno promijenio. Ostalo ne vrijedi mijenjati, neka sljaka tako dok moze 

 Nažalost koliko vidim nema SATA 3 portova evo vidi i ti https://www.cnet.com/products/asus-m4a87td-usb3-motherboard-atx-socket-am3-amd-870-series/

 

Interfaces Storage: ATA-133, Serial ATA-600 (RAID)
  • USB 3.0 / FireWireUSB 3.0
Cable Details Type: IDE cable, Serial ATA cable
p.s. a evo nasao sam i sliku svoje ploce

 Koliko ja znam serial ATA-600 je SATA 3, tacnije podrzava brzine do 600 MB/s. 

Na slici ploce graficka ti blokira donji dio ploce pa ne vidim gdje su SATA portovi. 

12 godina
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala

Evo uslikao sam portove izgleda da si u pravu to bi trebao biti ovaj port sa slike 6 Gbs...može li neki link gdje da uzmem,koji mislim da mi je 500gb dovoljno dal se dobije i kabl uz njega ?

16 godina
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala
kaw_liga kaže...

Evo uslikao sam portove izgleda da si u pravu to bi trebao biti ovaj port sa slike 6 Gbs...može li neki link gdje da uzmem,koji mislim da mi je 500gb dovoljno dal se dobije i kabl uz njega ?

 Pa kapacitet zavisi sta planiras drzati na njemu. Ako mislis imati samo windowse, komp koristiti za multimediju i surfanje onda mozes slobodno uzeti i neki od 240 - 250 GB da se ne izlazes nekom trosku mada danas su SSD-ovi jeftini. KOliko znam SATA kablo ne dodje uz njih ali to mozes uzeti u bilo kojoj radnji kompjuterske opreme. Ako imas kutiju od MBO provjeri da nemas tu gdje viska kablo. 

7 godina
offline
Savjeti o nadogradnji računala

Pozdrav,

 

trenutno imam ovu konfu u PC-u. Uzeo bih još 8gb RAM-a, ali nema u prodaji točno takvog više kod nas. Možete mi preporučiti neki koji odgovara ovom koji trenutno imam? Isto tako bi uzeo neki SSD - 512 gb, neka razumna cijena?

 

hvala vam!

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala
Dr. Vicko kaže...
kaw_liga kaže...

Evo uslikao sam portove izgleda da si u pravu to bi trebao biti ovaj port sa slike 6 Gbs...može li neki link gdje da uzmem,koji mislim da mi je 500gb dovoljno dal se dobije i kabl uz njega ?

 Pa kapacitet zavisi sta planiras drzati na njemu. Ako mislis imati samo windowse, komp koristiti za multimediju i surfanje onda mozes slobodno uzeti i neki od 240 - 250 GB da se ne izlazes nekom trosku mada danas su SSD-ovi jeftini. KOliko znam SATA kablo ne dodje uz njih ali to mozes uzeti u bilo kojoj radnji kompjuterske opreme. Ako imas kutiju od MBO provjeri da nemas tu gdje viska kablo. 

Trenutno na ovom PC-u jedan stari Ata disk od 1t i on je popunjen oko 500gb....tako da novi možda može biti od 250 ili max 500 gb ako nije neka razlika u cjeni..čisto razmisljam ako bi ovaj crkao stari pa dok prebacim sve na ovaj novi.

Možes li dati neki link gdje je najpovoljnije uzeti disk i kabl(pretražio nema nigdje) a živim u zabiti pa moram sve skoro naručivati

16 godina
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala
kaw_liga kaže...
Dr. Vicko kaže...
kaw_liga kaže...

Evo uslikao sam portove izgleda da si u pravu to bi trebao biti ovaj port sa slike 6 Gbs...može li neki link gdje da uzmem,koji mislim da mi je 500gb dovoljno dal se dobije i kabl uz njega ?

 Pa kapacitet zavisi sta planiras drzati na njemu. Ako mislis imati samo windowse, komp koristiti za multimediju i surfanje onda mozes slobodno uzeti i neki od 240 - 250 GB da se ne izlazes nekom trosku mada danas su SSD-ovi jeftini. KOliko znam SATA kablo ne dodje uz njih ali to mozes uzeti u bilo kojoj radnji kompjuterske opreme. Ako imas kutiju od MBO provjeri da nemas tu gdje viska kablo. 

Trenutno na ovom PC-u jedan stari Ata disk od 1t i on je popunjen oko 500gb....tako da novi možda može biti od 250 ili max 500 gb ako nije neka razlika u cjeni..čisto razmisljam ako bi ovaj crkao stari pa dok prebacim sve na ovaj novi.

Možes li dati neki link gdje je najpovoljnije uzeti disk i kabl(pretražio nema nigdje) a živim u zabiti pa moram sve skoro naručivati

 Pa onda uzmes od 500 GB i rijesis se dilema.

 

A sto se tice preporuke zaista ne mogu jer ja sam iz BiH (Tuzla) tako da niti znam odakle si ti, a i iskreno neda mi se bas googlati i pregledati.

Sto se tice preporuke ne razumijem se bas toliko u SSD-ove, Samsungovi su na cijeni i navodno medju kvalitetnijim, kod mene su tri Kingstonova, u jednom kompu je 240 GB A400 i 500GB A2000 Nvme, aa u drugom kompu jos jedan A400 od 240 GB i za sada sam prezadovoljan i nikakvih problema sa njima. Znam da su kolege ovdje na forumu preporucivali Crucial-ov neki model koliko se sjecam da je imao odlicne performanse za cijenu. 

 

Uglavnom koji god uzmes bit ce bolji i brzi od HDD-a. 

11 godina
neaktivan
offline
Savjeti o nadogradnji računala

Pozdrav svima!

Imam vec dosta star Pc pa bi njega prodao i onda kupio dijelove za drugi ali priko njuskala,znaci polovne dijelove i samo poslagat.

Evo ovo su specifikacije trenutne:

i5 4460 

Gtx 1060 3g 

16 gb ddr3

I ne znam trenutno koja je maticna,znaci ovaj bi prodao i onda jos dodao kuna i kupio nesto ne sad najnovije komponiente nego eto npr da moze pokrenuti novije igrice a da ne pada ispod 60+fps

Jedino sam gledao za graficku i svida mi se RTX 2060 a i jeftinija dosta Gtx 1070 8gb
Hvala svima unaprijed !

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
online
Re: Savjeti o nadogradnji računala
Ako ti je uvjet da fps ne pada ispod 60, onda prvo moraš gledat noviji procesor.
Ja sam imao nešto jači 4590 sa gtx 1070 i uzeo sam novi 11400 s dobrom b560 pločom. U sp igrama koje igram nisam dobio veliku razliku, osim u stabilnosti minimalnog fps-a, dakle ovo što ti stavljaš kao najvažniji uvjet.
Gledaj uzeti barem 10400f za početak, a grafe su ionako još uvijek preskupe i bolje ti je još malo pričekati za taj upgrejd
14 godina
offline
Savjeti o nadogradnji računala

Pozdrav,

malo bi nadogradili ovu dolje konfiguraciju pa ako može prijedlog za procesor i matičnu.

Imam doma viška 1x8 gb Kingston Hyperx Fury 240MHz, CL 15 pa ako se može iskoristiti.

Budžet 1300 - 1500 kn, za online igranje Fortnite, Apex, Overwatch, Titanfall

Hvala

 

Intel G4560
Gigabyte GA-B250M-DS3H
Patriot Signature 2x4 GB DDR4
2400 MHz
Sapphire RX 570 4 GB Nitro plus OC
SSD Kingston A400 120 GB
Toshiba P300 1 TB
Corsair CX450M
Thermaltake Versa H18
Monitor LG 24MP59G

Poruka je uređivana zadnji put sub 17.7.2021 12:06 (mrgud1).
Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Savjeti o nadogradnji računala

Molio bi savjet oko nadogradnje. Trenutno sam na i5 8400. 

 

Jako jednostavno, stavit ću glasanje, ali može i poneki koment, zašto. Matične bi išle b560m aorus pro ili neka bolja b550 u slučaju amd-a.

Primarna namjena je data science, deep learning, tj. koristi se pc na poslu. Gaming, ponekad vikendom ili sad kroz GO bude nešto više.

Hvala!

 

3 i7 10700 - 2375.05 kn
6 5800x - 3134.05 kn
Poruka je uređivana zadnji put ned 18.7.2021 7:27 (Karlek_19).
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
online
Re: Savjeti o nadogradnji računala
Karlek_19 kaže...

Jako jednostavno...

 

 vraga je jednostavno, većina nema pojma kako se koji od tih procesora ponaša u tvojim potrebama

ono što je jednostavno je da pogledaš na netu čmarkove za specifične programe koje koristiš i prema tome odabereš

 

na prvu, ja bi rekao rajzen

12 godina
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala
mrgud1 kaže...

Pozdrav,

malo bi nadogradili ovu dolje konfiguraciju pa ako može prijedlog za procesor i matičnu.

Imam doma viška 1x8 gb Kingston Hyperx Fury 240MHz, CL 15 pa ako se može iskoristiti.

Budžet 1300 - 1500 kn, za online igranje Fortnite, Apex, Overwatch, Titanfall

Hvala

 

Intel G4560
Gigabyte GA-B250M-DS3H
Patriot Signature 2x4 GB DDR4
2400 MHz
Sapphire RX 570 4 GB Nitro plus OC
SSD Kingston A400 120 GB
Toshiba P300 1 TB
Corsair CX450M
Thermaltake Versa H18
Monitor LG 24MP59G

 i5 10400f + h410 ploča

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice