Savjeti o nadogradnji računala izdvojena tema

poruka: 24.232
|
čitano: 3.819.054
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala
MGloc kaže...

Najbolje sve prodat i kupit novi pc.

A mozes ubacit fx 8300 i rx 480/580 i jos jednu plocicu od 8gb ddr3.

 Koliko ja vidim, dobro si napisao.

Neki od 83xx procesora. Kojeg pronađe najjeftiniji. Ako se ne varam, svi idu do bar 4.2 Ghz i to uz undervolt. U igrama je vidljiva razlika pa definitivno preporučam.

Uz ove dvije kartice pogledati i 1060 (malo slabija od 580, ali i manja potrošnja, a naletio sam i na nižu cijenu).

I spomenutih još 8gb memorije.

 

A ako može više uložiti i čekati da se proda stari, onda prodaja svega i kupovina svega novog. (Rabljenog) 

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
Poruka je uređivana zadnji put ned 22.11.2020 15:24 (CyberDemonVZ).
12 godina
neaktivan
offline
Savjeti o nadogradnji računala

znači ovo je totalni shit kaj imam?

 

 

 
0 0 hvala 0
7 godina
neaktivan
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala
maminho #74 kaže...

znači ovo je totalni shit kaj imam?

 

 

I na Shitu se daju igrati igrice. Sve ovisi sto ocekujes. Nekome je opcenito igranje na 1080p 60hz shit, a netko je zadovoljan da ima 30fps.

Ajde sad napisi koliko love planiras za nadogradnju?

Ako ces nadogradivat, za fx 8xxx ne daj vise od 300kn, te nadi gtx 1060/ rx 580 do 700kn.

Za novo, dosta vise, jer ide nova maticna i rami. 

AMD Fanboyčina
Poruka je uređivana zadnji put ned 22.11.2020 12:08 (GdjeSuBikovi).
10 godina
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala
maminho #74 kaže...

Znači imam ovu konfiguraciju, uskoro staru 6 godina.



1 x AMD CPU Desktop FX-Series X4 4300 (3.8GHz,8MB,95W,AM3+) box
1 x LC POWER LC-CC-95, socket 775/1155/1156/AMD
1 x GIGABYTE GA-970A-DS3P, AM3+
1 x Crucial 8GB DDR3 1600 Mhz (PC3-12800) CL11
1 x HDD Desktop TOSHIBA DT01ACA050 (3.5", 500GB, 32MB, SATA III-600)
1 x MSI R7 260 OC, 1GB GDDR5, VGA, DVI, HDMI
1 x Optički uređaj Samsung SH-224DB SATA Bulk Crni
1 x MS PHOENIX kućište bez napajanja
1 x Fortron Hyper 500W, 80+


Što nadograditi? I koje bi bilo najpovoljnije i najoptimalnije rješenje. Za recimo Asseto Corsu, F1, FIFU/ PES i slične igre.

 baš ti ja imam fx8350 radi ko urica, sljedeći tjedan nadograđujem komp pa se javi ako hoćeš.

Steam ID: MasterG ; Origin ID: MasterGCro
12 godina
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala
MGloc kaže...

Najbolje sve prodat i kupit novi pc.

A mozes ubacit fx 8300 i rx 480/580 i jos jednu plocicu od 8gb ddr3.

 

Pa sta sam ja prvo napisao evo podebljat cu.Stvar je u tome sto ce ga novi pc sa ddr4 kostat oko 2000kn minimalno.

A ispod toga sam mu napisao da moze uzet Fx i rx 480 sto ce ga izaci oko 800-900kn da proda svoj 4300 i r7 260 ispalo bi ga i manje.

Normalno da to nije vise isplativo ako se gledaju performanse, ali mu je prihvatljivije za novcanik ubacit fx od 300kn nego kupit novu am4 maticnu ,ddr4 ram i ryzen.

Kada si pogleda cijene on sam mora odlucit sto hoce.

Edit: LP i izvinjavam se za ovo s orguljama.

Poruka je uređivana zadnji put ned 22.11.2020 13:21 (MGloc).
12 godina
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala
GdjeSuBikovi kaže...

I na Shitu se daju igrati igrice. Sve ovisi sto ocekujes. Nekome je opcenito igranje na 1080p 60hz shit, a netko je zadovoljan da ima 30fps.

....

 Eto, ja sam recimo svoj FX 8320 prodao kad je izašao Battlefield 1, fps mi je počeo padati ispod 60 fpsa. Ali ako je i ovu prilično procesorski zahtjevnu igru tjerao oko 60 fpsa, onda je još ok za neke starije, ako i novije manje cpu zahtjevne igre. Pogotovo s boljom grafičkom

 

Edit: prije pola godine sam nabavio gtx 1060 s 3gb za 500 kn. Promakla mi je jedna za 450kn. Tako da za spomenutih 700 kn već vjerojatno imaš i 1060 6gb verziju ili 580 s 8gb.

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
Poruka je uređivana zadnji put ned 22.11.2020 15:22 (CyberDemonVZ).
10 godina
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala

da kažem sad za svoj "SHIT"...rokam AC odessey bez nekih većih problema (osim povremenih frame dropova, na high) sa konfiguracijom starom 7god.

 

FX8350 black vishera

sabertooth 990fx

ddr3 16gb

strix 1050ti

 

 

da se igrat, ali vjerojatno bi Valhallu ipak teže igrivo bilo.

Doslovno u 7god nisam kupio ništa osim 8gb rama i low level grafučku prije godinu i pol dana.

 

Pa eto, rekoh ako hoćeš javi se, dogovorimo se.

Steam ID: MasterG ; Origin ID: MasterGCro
12 godina
neaktivan
offline
Savjeti o nadogradnji računala

Pozdrav forumaši. Trenutna konfiguracija koju imam (Moj PC) već lagano ulazi u 10 godinu te iako se još drži sa igrama koje igram (CS:GO, LoL, CoD itd.) uočavam da je već lagano vrijeme za neki update. Zanima me oko koje normalne cifre (7,8 dovoljno za traženo?) bi se kretao update sa monitorom (24'' najviše jer već 10 godina igram na 22'' te smatram da bi išta više bilo previše) koji bi izdržao sljedećih 5+ godina za navedene igrice i buduće serijale uz možda poneko streamanje itd., te koliko bi mogao dobiti za trenutni PC? Unaprijed zahvaljujem. 

 
0 0 hvala 0
3 godine
neaktivan
offline
Savjeti o nadogradnji računala

Pozdrav svima,

 

početkom 2017. sam si složio ovaj komp koji mi i dan danas služi i više nego dovoljno. No pošto znam da će kad-tad doći vrijeme da se kupuju nove komponente, a ja nisam uopće pratio situaciju na tržištu otkako sam si složio komp, javljam se ovdje za savjet... dakle, zanima me što mi je "prvo" na redu za nadograđivati, odnosno što je bottleneck ove konfiguracije. Ja pretpostavljam da je procesor. Preporučate li mi nadogradnju komponenata jednu po jednu, ili kompletno mijenjanje kompa? Kroz godinu-dvije se nadam uzeti neki VR sustav, pa bi volio da mi je komp spreman za to. Uglavnom, evo konfiguracije pa mi savjetujte što biste vi radili...

 

MB: Asus Z170 PRO

SSD: 128 GB, ne znam točno koji model, taj mi je uglavnom samo za OS

SSD: Samsung 750 EVO 500GB (igre)

HDD: WD Blue 1TB 7200 RPM (filmovi, serije, storage)

CPU: Intel i5-6500 3.2GHz 

GPU: Palit GTX 1060 6GB

RAM: Corsair Vengeance LPX 16GB DDR 3000 MHz (2 x 8 GB)

COOLER: Cooler Master Hyper 212 Evo

 

Poruka je uređivana zadnji put pon 23.11.2020 12:55 (chaymonk).
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala
chaymonk kaže...

Pozdrav svima,

 

početkom 2017. sam si složio ovaj komp koji mi i dan danas služi i više nego dovoljno. No pošto znam da će kad-tad doći vrijeme da se kupuju nove komponente, a ja nisam uopće pratio situaciju na tržištu otkako sam si složio komp, javljam se ovdje za savjet... dakle, zanima me što mi je "prvo" na redu za nadograđivati, odnosno što je bottleneck ove konfiguracije. Ja pretpostavljam da je procesor. Preporučate li mi nadogradnju komponenata jednu po jednu, ili kompletno mijenjanje kompa? Kroz godinu-dvije se nadam uzeti neki VR sustav, pa bi volio da mi je komp spreman za to. Uglavnom, evo konfiguracije pa mi savjetujte što biste vi radili...

 

MB: Asus Z170 PRO

SSD: 128 GB, ne znam točno koji model, taj mi je uglavnom samo za OS

SSD: Samsung 750 EVO 500GB (igre)

HDD: Intel i5-6500 3.2GHz (filmovi, serije, storage)

GPU: Palit GTX 1060 6GB

RAM: Corsair Vengeance LPX 16GB DDR 3000 MHz (2 x 8 GB)

COOLER: Cooler Master Hyper 212 Evo

 

 Po meni se ne isplati tu ništa nadograđivat, to je već mrtav socket nećeš dobiti nikakvu veliku razliku. Danas imaš i3-10100F za 700kn koji pojede i7 6 ili 7 generacije. Ili ga ostavi neko vrijeme još kod sebe ili ga prodaj ali se nemoj nadati nekakvoj velikoj zaradi.

8 godina
offline
Savjeti o nadogradnji računala

Lijep pozdrav,
zanima me jel isplativo nešto nadograđivati oko Ryzen procesora i MBO...ovo trenutno posjedujem a ostalo je navedneno pod my PC
MBO MSI B450 GAMING PRO CARBON AC
Ryzen 5 2600

Unaprijed hvala

Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Savjeti o nadogradnji računala

Neznam koja bi poanta te nadogradnje bila?

 

Igre, posao?

Mislim, uvijek se moze nadograditi, no, ovo je konfiguracija na kojoj mozes sve, pa ne vidim poantu sad nesto nadogradjivati.....

Children Shouldnt Play with Dead Things
Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala

Općenito pitam s obzirom na novoizašle Ryzen procesore

16 godina
offline
Savjeti o nadogradnji računala

Pozdrav svima, treba mi savjet za nadogradnju. Imam konfiguraciju iz potpisa, ali trebao bi radi nekih aplikacija u kojima radim napraviti upgrade RAM-a na 32GB. Htio bih da to bude 2x16GB, zapelo mi je za oko Corsair Vengeance RGB Pro 32GB. Ali vidim da su neki korisnici okolo imali problema sa usklađivanjem ove memorije i asus ploča, ali ne samo tih, već i dosta ostalih ploča. Al dobro sad, svašta se pročita, isto tako ne pratim QVL jer iz iskustva to više vidim kao prijedlog nego baš nešto čega se treba slijepo držati, plus što se ne radi update tih lista prečesto i nemoguće je testirati sve module i memorije na tržištu. Jel netko imao iskustvo s ovom memorijom i ovom ili sličnom konfiguracijom, jer sam vidio da ljudi imaju problema sa brzinama koje zapnu na XMP profilu na nekih 2133 MHz ili oko te visine, a htio bih memoriju koja može biti na nekih 3000~3200 MHz, jer ipak je to nekih 1000~1500 kn investicija. Hvala svima unaprijed

Bolje ispast glup nego iz aviona
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala
zero cool kaže...

Pozdrav svima, treba mi savjet za nadogradnju. Imam konfiguraciju iz potpisa, ali trebao bi radi nekih aplikacija u kojima radim napraviti upgrade RAM-a na 32GB. Htio bih da to bude 2x16GB, zapelo mi je za oko Corsair Vengeance RGB Pro 32GB. Ali vidim da su neki korisnici okolo imali problema sa usklađivanjem ove memorije i asus ploča, ali ne samo tih, već i dosta ostalih ploča. Al dobro sad, svašta se pročita, isto tako ne pratim QVL jer iz iskustva to više vidim kao prijedlog nego baš nešto čega se treba slijepo držati, plus što se ne radi update tih lista prečesto i nemoguće je testirati sve module i memorije na tržištu. Jel netko imao iskustvo s ovom memorijom i ovom ili sličnom konfiguracijom, jer sam vidio da ljudi imaju problema sa brzinama koje zapnu na XMP profilu na nekih 2133 MHz ili oko te visine, a htio bih memoriju koja može biti na nekih 3000~3200 MHz, jer ipak je to nekih 1000~1500 kn investicija. Hvala svima unaprijed

 Naruči online ovu Corsair memoriju koju gledaš i imaš dva tjedna da isprobaš i vratiš ako će biti nekompatibilna s pločom

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
3 godine
neaktivan
offline
Savjeti o nadogradnji računala

Pozdrav svima,

 

Trebam savjet u vezi nadogradnje starijeg PC-a, te trebam savjet isplati li se ili kupiti novo računalo.

Uglavnom igram manje zahtjevne igre poput ETS 2, FS 19 (na srednjim postavkama), te bih htio za nadolazeće simulacije malo popraviti konfiguraciju.

Prvenstveno bih htio nadograditi grafičku koja je integrirana (AMD Radeon R7) i nadograditi memoriju (trenutno 4 GB RAM)

 

Trenutna konfiguracija:

 

AMD A10-7800 Radeon R7, 12 Compute Cores 4C+8G  (4CPUs, ~3.5GHz

Memorija 4GB DDR3

Windows 7 64-bit

Napajanje je (mislim) 400W

Ako nije problem, može neka preporuka za grafičku.

 

Hvala

 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala

ne vrijedi u to išta ulagati, i da uzmeš najjače što matična podržava opet imaš "crap" od pc-a za današnje naslove

7 godina
offline
Savjeti o nadogradnji računala

Pozdrav,

 

kolegi se računalo počelo gasiti samo od sebe, posebno kad igra tarkov. Mijenjao je sve komponente pred par mjeseci osim napajanja (chieftec smart series 600W, gps-600a8, atx v2.3, 120mm vent, PFC) koje je staro već 4 godine pa najviše sumnjamo u njega. Rekao je da bi onda kupio novo, pa vas molim za savjet koje napajanje kupiti.

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala

budžet?

7 godina
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala
ibme74 kaže...

budžet?

 najbolje uloženo dobiveno. Mislim da 700 kn ne bi trebao biti problem

12 godina
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala
Sama Armor 750W Gold- 500kn
 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala
mikiFrajer kaže...
ibme74 kaže...

budžet?

 najbolje uloženo dobiveno. Mislim da 700 kn ne bi trebao biti problem

 

https://www.nabava.net/napajanja/seasonic-napajanje-ssr-650lc-cijena-650-w-120mm-vent-aktivni-pfc-90600531

 

 

 

Poruka je uređivana zadnji put sri 25.11.2020 16:09 (ibme74).
3 godine
neaktivan
offline
Savjeti o nadogradnji računala

Poštovani, posjedujem ovaj laptop.

 

https://www.instar-informatika.hr/ultrabook-hp-pavilion-x360-14-dw0018nm-133u0ea-14-fhd-ips-touch-intel-core-i5-1035g1-up-to-36ghz-8gb-ddr4-512gb-nvme-ssd-intel-uhd-graphics-no-odd-win-10-3-god-/0391217/product/

 

Mogu li mu nadograditi RAM na 2x8gb, mislim da mogu, pa mi je drugo pitanje koju točno memoriju da kupim? 

 

CT8G4SFRA32A, ovo gledam uzeti, a zanima me hoće li pasati.

Poruka je uređivana zadnji put sri 25.11.2020 18:41 (Matej221).
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Savjeti o nadogradnji računala

Koja bi bila cijena konfiguracije da se normalno mogu igrat igre? Ili je isplativije kupit recimo PS5?

 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala

Koje igre? Na kojim postavkama? Koja rezolucija monitora? Koji refresh rate?

7 godina
neaktivan
offline
Savjeti o nadogradnji računala

Pozdrav, htio bih si nadograditi ram na 16gb(2x8gb) i uspio sam naći ovo i ovo. Jedino što nisam siguran koliko su kvalitetni i dal postoji možda neki bolji ram za tu cijenu?

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala
Dorky1201 kaže...

Pozdrav, htio bih si nadograditi ram na 16gb(2x8gb) i uspio sam naći ovo i ovo. Jedino što nisam siguran koliko su kvalitetni i dal postoji možda neki bolji ram za tu cijenu?

Oba su dobra, ako zelis dosta bolje rame onda si uzmes za 550kn 2x8 Ballistix 3200 CL16. Zasto ? Pa iz razloga sto ovi Ballistix rami idu na 3800 CL16 bez problema pa ce ti to posluzit za buduci procesor (a i ovaj, jer mozes ih vjerovano stavit na 3400 CL14-15).

12 godina
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala
Daj kupi te Patriot Vipet ne zamaraj se overklokom nitko ti ne garantira da će radit.
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala
maminho #74 kaže...

Koja bi bila cijena konfiguracije da se normalno mogu igrat igre? Ili je isplativije kupit recimo PS5?

 Ako mislis da za cijenu PS5 nadjes racunar koji ce ti davati te performanse onda tesko. 
Sto se tice sirove snage za te novce je po mom misljenju PS5 isplativiji. 

 

Ja sam barem tako razmisljao i planirao ici na plejku radi i portabilnosti i pozajmim od frenda cetvroku onako da vidim kako to ide jer nikada nisam imao konzolu prije i peti dan mu je vratim jer ja ne mogu, necu i mislim da se nikada necu moci naviknuti na onaj kontrolor i one joysticke male na njemu. Znaci svaka fps i sl. igra je meni bila neigriva i uzasno iskustvo. 

 

Ako si navikao na igranje na konzolama idi na konzolu, ako nikada nisi onda prvo isprobaj i provjeri kako ti ide. 

8 godina
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala
HyperX fury ti se isto odlicno clocka, aegis bi mi bio zadnji izbor.....
Children Shouldnt Play with Dead Things
Moj PC  
0 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice