Savjeti o nadogradnji računala izdvojena tema

poruka: 24.234
|
čitano: 3.844.370
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
11 godina
suspendiran
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala

1600af bez beda izgura rx5600xt, disk je isto dobar, samo monitor promjeni na g2u, nemoj taj zakrivljeni sa VA matricom

3 godine
offline
Savjeti o nadogradnji računala

Bok ekipa, odlučio sam kupiti novu grafičku karticu te bih trebao neke preporuke. Razmišljao sam uzeti neku rabljenu te je budžet negdje oko 500 - 700kn.

 

Trenutne specifikacije:

 

evga gtx 660 2gb

i5 4460

8gb ram

matična: asrock h81m-hds r2.0

 

Hvala unaprijed.

 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala
Nov0sel kaže...

Bok ekipa, odlučio sam kupiti novu grafičku karticu te bih trebao neke preporuke. Razmišljao sam uzeti neku rabljenu te je budžet negdje oko 500 - 700kn.

 

Trenutne specifikacije:

 

evga gtx 660 2gb

i5 4460

8gb ram

matična: asrock h81m-hds r2.0

 

Hvala unaprijed.

 RX 570, taman za taj proc 

3 godine
neaktivan
offline
Savjeti o nadogradnji računala

Bok ljudi crkla mi grafa pa bi trebo novu za ovu konfu : 

 

I5 6500

B150m mortar

Corsair 550w

 

Do kraja godine sam mislio nadogradit novu maticnu i ryzena pa trebam grafu koja ce bit dobra i za to.

Budget oko 1500kn

Hvala

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Savjeti o nadogradnji računala

Pozdrav

 

Da li se isplati dati 1800kn za navedeno:

 

AMD Ryzen 5 2600X + org cooler  (nema garanciju)

Gigabyte B450 Aorus Elite       (ima garanciju)

G.Skill Aegis 2x8 Gb 3000MHz    (ima garanciju)

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala
Nažalost prošla su vremena kada se za 1500 kn moglo kupiti dobru novu grafičku karticu. Sada za tu cijenu imaš 1650 super ili 5500 xt koje su dno ponude u 2020. Da kupujem novo minimum bih išao na 1660 super koja je 2000 kn.

Ako ostaješ pri budgetu preporučio bih da nađeš rabljenu 1070/1070ti koje su kilometrima ispred novih u tom cjenovnom rangu.
10 godina
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala
Remzi kaže...

Pozdrav

 

Da li se isplati dati 1800kn za navedeno:

 

AMD Ryzen 5 2600X + org cooler  (nema garanciju)

Gigabyte B450 Aorus Elite       (ima garanciju)

G.Skill Aegis 2x8 Gb 3000MHz    (ima garanciju)

 Ja bi osobno dao jedno 300injak kn vise za novo. Tipa R5 1600 AF + B450 Pro4(f) + 2x8 ballistix sport 3000 cl15. Dobijes sve novo, isti proc, bolju maticnu i bolje rame.

12 godina
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala

Trenutno imam doma ASRock AB350M PRO4, uzeo prošli tjedan u Mikronisu, bila dosta povoljna samo mi trenutno stoji u kutiji. Trazim nesto s dobrom cijenom, ali rijetko ima ryzena na oglasnicima.

16 godina
offline
Savjeti o nadogradnji računala

Pozzz ekipa imam par pitanja. 

 

Danas sam pokusao spojiti kod stare svoje kuciste od kompjutera koje sam donio sa sobom sa HDMI kablom koje je bilo spojeno na tv. 
Kada sam pokusao spojiti tj. kada je kablo dotaklo onaj dio oko HDMI utora na grafickoj doslo je do manjeg spoja i varnica i kablo se spalilo (barem je zasmrdilo). Komp je poslije toga uredno radio jer sam ga spojio na drugi televizor sa drugim kablom i sve je radilo kako treba pa sam pretpostavio da je najvjerovatnije do kabla i nakon toga (budala ja) spajam ponovo kuciste sa tim prvim televizorom jer je on UHD, kablo je tada bilo vec ustekano u HDMi port na grafickoj i opet varnicenje i spoj ovaj put na televizoru kojom prilikom je spalio HDMI port na tv-u, kablo , a nakon toga vise ni HDMI na grafickoj nije davao sliku iako se racunar palio i pretpostavljam da radi.

 

Pisao sam u drugim temama i misljenja su da je najvjerovatnije doslo do proboja 220V na televizoru i da se napon prenio preko HDMI kabla.

 

TV je pod garancijom i to cu pokusati rijesiti sutra ukoliko budu radili obzirom da su prvo majski praznici, ako ne onda u ponedlejak.

I graficka je takodje pod garancijom i pokusat cu i nju da reklamiram.

 

Sada kakva su vam iskustva vezano za reklamaciju graficke jer fakticki napon na nju je dosao sa vana, da li ce se priznavati ili ne?? 

Obzirom da nisam u svom stanu do sutra ne znam da li mi displayport i DVI rade na grafickoj, mozda je samo do HDMI porta (nadam se barem).

 

Drugo pitanje ukoliko je graficka skroz riknula i ne budem je mogao reklamirati za garanciju morat cu uzeti novu. Prvi pik mi je trenutno MSI gtx 1070 OC Armor. Drugi pik je Gigabyte 1660TI windforce OC. Ukoliko bih odlucio da se protegnem malo jace u izboru su jos ASUS 5700XT i INNO3D RTX 2060 super compact ali za ovog zadnjeg proizvodjaca nisam bas cuo a i kompakt je, manja pa ne znam da li je pozeljna kupovina. 

 

Nisam neki gejmer, povremeno igram pa glavna dilema je izmedju 1070 i 1660TI. Po vama koja je bolji izbor, tj koja daje bolje performanse jer ne pratim bas trziste grafickih, znam da je RTX serija bolja od ove obje ali ne znam kako se 1660 nosi sa 1070. 

 

Napajanje je 600W pa ukoliko se odlucim za neku od ovih grafickih ima li potrebe mijenjati napajanje?? 

trenutna grafa je Gigabyte 1060 6GB. 

Poruka je uređivana zadnji put pet 1.5.2020 20:06 (Dr. Vicko).
 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala

Nije valjda da si uštekavao na upaljen tv

AMD prljavi, pokvareni bugoviti gadovi
16 godina
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala
nicky.sl kaže...

Nije valjda da si uštekavao na upaljen tv

 Tv je bio ugasen u ovom slucaju  kao i kuciste ali znao sam ustekavati i na upaljen tv i nikada nisam imao problema. 

Koliko puta sam spajao laptop na upaljen tv i tu uopste ne bi trebalo biti problema jer koliko znam voltaza na HDMI je niska mislim nekih 5V ili tako nesh tako da ne bi trebalo tu da pravi probleme. 

 

13 godina
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala
Preporuka cpu coolera za 1600 af da je što tiši do cca 300kn max? Trenutno je stock na njemu.
PSN: Carlikaa
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
suspendiran
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala

Arctic Freezer 34 Duo

3 godine
neaktivan
offline
Savjeti o nadogradnji računala

Pozdrav ljudi, 

Imam matičnu MSI-Z390-GAMING-PRO-CARBON-AC  i procesor Intel i7 8700k, dobio sam ovo na poklon ( matična i procesor su ostavljeni sa stvarima iz jednog stana, tako da ne znam dali rade ili ih je netko odbacio zbog kvara ).
Ideja je napraviti sljedeci build s tom maticnom i istim procesorom, ali naravno ako ove komponente funkcioniraju kako treba. 

Trebao bih navedeno testirati te krenuti od toga dalje, u Zagrebu sam par mjeseci tek te ne znam nikoga s kime bih mogao ovo testirati. 

Ako postoji netko tko je voljan pomoci oko testiranja, častim cevapima i pivom :D


 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Savjeti o nadogradnji računala

Definitivno trebam mijenjati grafu, igram pretezno Wolrd of tanks i Starwars Battlefront 2, u zadnje vrijeme volim igranje na televizoru (UHD) pa sto se tice performansi na vecim rezolucijama sta je najbolji pik od ovoga (poredane i po cijeni):

 

 

0 RX 590
11 GTX 1070
0 GTX 1650 SUPER
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Savjeti o nadogradnji računala

Pozdrav, trebao bih par savjeta za nadogradnju svog računala.

Trenutno imam i5 6402p ali bih prešao na nešto novije i od AMD-a, osjećam da mi je ovaj procesor spor za neke intezivnije radnje, photoshop i sl...

Ali treba mi biti dobar i za igranje. Ploča mi treba imati m.2, 4 utora za DDR i minimum 4 SATA unutarnja priključka.

 

Budžet mi je oko 1500kn treba mi mbo i cpu, gledao sam nešto tipa Ryzen 7 2700 + neka matična za 400-500kn... ili da idem na Ryzen 5 2600 šta ima nešto malo veći clock speed?


Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala
Dr. Vicko kaže...

Definitivno trebam mijenjati grafu, igram pretezno Wolrd of tanks i Starwars Battlefront 2, u zadnje vrijeme volim igranje na televizoru (UHD) pa sto se tice performansi na vecim rezolucijama sta je najbolji pik od ovoga (poredane i po cijeni):

 

 

 tenkovi vole zelene, tako da svakako u njihov tabor odi.

9 godina
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala

aaaa zato su enemy tenkovi crveni... sad mi jasno zašto neki imaju onaj ljubičanstveni mod... crveni tabor pa se snalaze

10 godina
neaktivan
offline
Savjeti o nadogradnji računala

Pozdrav, zanima me isplati li se išta od ovih komponenti zadržati. Cilj kupnje pojedinih ili svih novih komponenti jer igranje COD Warzone na 1080p na barem normal da radi 60fps.

 

Radi se o kompu od mlađeg brata što sam mu kupio nemam pojma kada i totalno sam ispao iz toka cijele priče.

 

Dakle:

 

Intel Core i5-3350P @ 3.10GHz

Kingston 8GB DDR3 PC3 - 12800 (2x4)

Asrock Z68 mainboard

AMD Radeon HD 7870 2GB

XFX neko napajanje 550W 80+

SSD 256GB

Zalman Z5

 

 

Znam da je grafička problem, a vjerojatno i DDR3 memorija, a onda i MBO.....ali bolje da ne lupetam. Hvala unaprijed!!!!!!!!!!!!!!

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala
MatrixGP kaže...

Znam da je grafička problem, a vjerojatno i DDR3 memorija, a onda i MBO.....ali bolje da ne lupetam. Hvala unaprijed!!!!!!!!!!!!!!

Kreneš od grafičke kartice, pa kasnije onda mijenjaš procesor, ploču i RAM, npr. RX5600XT, GTX 1650 Super ili polovna RX 580.

Kasnije Ryzen 1600AF, 3600, neka B450 ploča i 16 GB RAMa DDR4 na barem 3000 MHz.

Za sva pitanja i pomoć, obratiti se preko privatne poruke. :D
10 godina
neaktivan
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala

Hvala care!

12 godina
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala
MatrixGP kaže...

Pozdrav, zanima me isplati li se išta od ovih komponenti zadržati. Cilj kupnje pojedinih ili svih novih komponenti jer igranje COD Warzone na 1080p na barem normal da radi 60fps.

 

Radi se o kompu od mlađeg brata što sam mu kupio nemam pojma kada i totalno sam ispao iz toka cijele priče.

 

Dakle:

 

Intel Core i5-3350P @ 3.10GHz

Kingston 8GB DDR3 PC3 - 12800 (2x4)

Asrock Z68 mainboard

AMD Radeon HD 7870 2GB

XFX neko napajanje 550W 80+

SSD 256GB

Zalman Z5

 

 

Znam da je grafička problem, a vjerojatno i DDR3 memorija, a onda i MBO.....ali bolje da ne lupetam. Hvala unaprijed!!!!!!!!!!!!!!

 Najjeftinija opcija je RX 570/580, dodatnih 8 Gb rama i i7 2600k/3770k pošto imaš Z68 ploču s kojom se može overclockati, a drugu opciju je već kolega predložio

13 godina
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala
Remzi kaže.. 

 Najjeftinija opcija je RX 570/580, dodatnih 8 Gb rama i i7 2600k/3770k pošto imaš Z68 ploču s kojom se može overclockati, a drugu opciju je već kolega predložio

A kaj će bacat novce na nadogradnju kad npr. i7 3770k košta po 600 ili 700 kn, a novi Ryzen 1600AF košta 800 ili 900 kn, a s njim znaš i sam dobija puno više.

Za sva pitanja i pomoć, obratiti se preko privatne poruke. :D
14 godina
offline
Savjeti o nadogradnji računala

Bok trenutni build mi je sljedeci:

 

1. Procesor: Intel CPU Desktop Core i5-6600K (3.5GHz, 6MB,LGA1151) box

2. Hladnjak za procesor: Corsair Hydro Series H60, Compatible with Intel
(LGA115x, LGA1366, LGA 2011) and AMD (AM2, AM3, FMx), 120mm Radiator

3. RAM: Kingston 8GB 2133MHz DDR4 CL14 DIMM HyperX FURY Black, EAN:
'740617256512

4. Maticna: GIGABYTE Main Board Desktop INTEL Z170 D3H (Socket
LGA1151,4xDDR4,DVI/HDMI/VGA,1xPCIEX16/1xPCIEX4/2xPCIEX1/3xPCI,USB3.0/USB2.0,
6xSATA III/3xSATA Express/1xM.2 socket3,RAID,LAN) ATX retail

5. Disk 1: Samsung SSD 250GB 750 Evo 2.5" SATA 6Gbps, Warranty: 3 yrs/70TBW,
retail

6. Graficka: Inno3D Video Card GeForce GTX 1060 GDDR5 6GB/192bit,
1569MHz/8200MHz, PCI-E 3.0 x16, HDMI, 2xDVI-D, DP, Ichill 3X Cooler LED
Logo(Double Slot), HerculeZ Backplate, Retail

7. Disk 2: WESTERN DIGITAL HDD Desktop Caviar Blue (3.5", 1TB, 64MB, SATA
III-600)

8. Napajanje: Corsair PSU Builder Series CS650M, 650 Watt, Modular Power
Supply, EU Version

9. Kuciste: Corsair 400R Mid Tower Gaming Chassis Black

 

I mislim da je polako vrijeme za upgrade. Prvenstveno gledam upgradeat RAM i GPU, pa nakon toga CPU, mobo i cooler.

Za RAM sam se vise manje odlucio da idem na 2*8 GB, Kingston HyperX Fury 3200 MHz.

Za graficku gledam 2070 SUPER, ali nezz koji proizvodac bi bio najbolji, uvijek sam mislio da je Gigabyte dobar, ali cujem podijeljena misljenja.

 

Najvise mi treba savjet za CPU, mobo i cooler, jer iskreno to nisam bas previse pratio i citam svakakva misljenja.

Ono sto trazim je 1080p 144Hz gaming, za monitor se takoder odlucio i biti ce AOC 24G2U, cim ga nadem negdje da je dostupan.

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Savjeti o nadogradnji računala

Sorry ekipa ali jos jedno pitanje. 

Nisam stigao danas otici upiknuti graficku zbog posla i obaveza i pred kraj radnog vremena zavrsim sa jednim kolegom sa drugog odjela i pocnemo tako neku pricu, ja spomenem da ako stignem bih trebao otici upiknuti si graficku i onda mi taj kolega spomene kako kod njega od brata malac prodaje graficku neku dobru.

 

Raspitamo se i ispostavi se da mali prodaje Vega 64, kaze da je on jedini vlasnik, da je koristena samo za gaming i nudi je za 220 eura (U BiH sam pa zato navodim u eurima) pa me zanima je li to povoljno, koliko je uopce isplativo uzeti polovnu graficku kojoj je istekla garancija i koliko mi je poznato to cudo trosi struju kao kakav Transformer pa da li je Chieftec Element od 700W dovoljno napajanje za nju ?? 

 
0 0 hvala 0
15 godina
protjeran
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala
djdragon95 kaže...

Bok trenutni build mi je sljedeci:

 

1. Procesor: Intel CPU Desktop Core i5-6600K (3.5GHz, 6MB,LGA1151) box

2. Hladnjak za procesor: Corsair Hydro Series H60, Compatible with Intel
(LGA115x, LGA1366, LGA 2011) and AMD (AM2, AM3, FMx), 120mm Radiator

3. RAM: Kingston 8GB 2133MHz DDR4 CL14 DIMM HyperX FURY Black, EAN:
'740617256512

4. Maticna: GIGABYTE Main Board Desktop INTEL Z170 D3H (Socket
LGA1151,4xDDR4,DVI/HDMI/VGA,1xPCIEX16/1xPCIEX4/2xPCIEX1/3xPCI,USB3.0/USB2.0,
6xSATA III/3xSATA Express/1xM.2 socket3,RAID,LAN) ATX retail

5. Disk 1: Samsung SSD 250GB 750 Evo 2.5" SATA 6Gbps, Warranty: 3 yrs/70TBW,
retail

6. Graficka: Inno3D Video Card GeForce GTX 1060 GDDR5 6GB/192bit,
1569MHz/8200MHz, PCI-E 3.0 x16, HDMI, 2xDVI-D, DP, Ichill 3X Cooler LED
Logo(Double Slot), HerculeZ Backplate, Retail

7. Disk 2: WESTERN DIGITAL HDD Desktop Caviar Blue (3.5", 1TB, 64MB, SATA
III-600)

8. Napajanje: Corsair PSU Builder Series CS650M, 650 Watt, Modular Power
Supply, EU Version

9. Kuciste: Corsair 400R Mid Tower Gaming Chassis Black

 

I mislim da je polako vrijeme za upgrade. Prvenstveno gledam upgradeat RAM i GPU, pa nakon toga CPU, mobo i cooler.

Za RAM sam se vise manje odlucio da idem na 2*8 GB, Kingston HyperX Fury 3200 MHz.

Za graficku gledam 2070 SUPER, ali nezz koji proizvodac bi bio najbolji, uvijek sam mislio da je Gigabyte dobar, ali cujem podijeljena misljenja.

 

Najvise mi treba savjet za CPU, mobo i cooler, jer iskreno to nisam bas previse pratio i citam svakakva misljenja.

Ono sto trazim je 1080p 144Hz gaming, za monitor se takoder odlucio i biti ce AOC 24G2U, cim ga nadem negdje da je dostupan.

CPU Ryzen 3600, uz to ne kupuješ nikakav cooler jer ti ne treba (cooler dolazi sa CPU i dobar je sam po sebi).

Bilo koji drugi CPU da uzmeš (govorim o novijim CPUovima) - nikako se ne isplati. Trebalo mi je 4 tjedna istraživanja da dođem do ovoga zaključka i nisam prvi koji je do toga zaključka došao (teško se dođe do ove informacije jer su rijetki review-i nesponzorirani).

Što se MOBO tiče, postoji tri opcije: B450 Gaming K4, Tuf B450M Pro i B450 A-PRO Max. Osobno sam uzeo ovu drugu (igrom slučaja, u isto vrijeme je i moj nećak uzeo istu tu a nismo se dopisivali haha ... e da, i isti CPU je uzeo haha).

10 godina
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala

Ja bih na njegovom mjestu, ako covjek ima zivaca i strpljenja jos 2 mjeseca, sacekao B550 socket koji ce uz X570 za razliku od 4xx i 3xx ploca podrzavati Zen3, tj. zadnju generaciju AM4 Ryzena koja dolaze na jesen: https://www.pcgamer.com/amd-ryzen-4000-zen-3-motherboard-compatibility/ B550 bi trebala izaci u prodaju polovicom 6.mj..

 

Takodjer, uskoro dolazi 3300X 4/8 Zen2 procesor koji bi trebao biti best buy, bolji u gamingu od 1600AF i skoro pa jednako dobar u gamingu kao 3600. Cijenu u HR cemo jos vidjeti, a u .de je 130 eura: https://www.idealo.de/preisvergleich/ProductCategory/3019.html?q=ryzen+3300x

 

Naravno B450 + 3600 je i dalje super kombinacija, kao i nesto slicno tome, npr. 2700X.

15 godina
offline
Savjeti o nadogradnji računala

Imam dilemu. Imam izuzetno staro računalo (cca 10 godina)

 

Asrock H55 ploča,

i3 530,

2*2DB DDR3 (mislim hyperx 1600)i

HDD 1TB 5400 rpm sa original win 10.

 

Mojima treba PC, ovo koristim ko HTPC, problem je što mi je IZUZETNO spor i živcira me, dođe mi bacit ga kroz prozor i sve manje ga koristimo.

I dalje mi povremeno treba i onda ga koristim, upaljen je gotovo uvijek, ... nije za bacit, ali 4GB RAM i izuzetno spori disk su postali ogroman problem.

 

Da li se isplati, tipa kupit 2*4 GB RAM (toliko stane na MBO) , prodat ovaj RAM koji imam, te kupit SSD od 120 GB i gnjvit se prebacivanjem windowsa sa HDD na SSD, ili je ovo toliko staro da takva intervencija neće puno poboljšat stvar?

 

Drugih ploča baš i nema na tržištu da mijenjam ploču i dokupim 4*4 GB RAM (bar moja ne podržava keks od 8GB, mislim da je do chipseta, da su tek kasnije na drugim socketima počeli podržavati 8GB keksove), a preko 400-500kn ne mislim u ovo ulagati ni u kojem slučaju.

 

Ako dam svojima u trenutnom obliku, sterat će me u rodni kraj, zaista nije upotrebljivo, meni toliko ide na živce da bih ga najradije upoznao sa čekićem, spor je na rubu iskoristivosti u trenutnom obliku i zapravo ne znam što sa time...

 

Ima ko ideju? Što i kako sa ovim... ili ništa i nikako, kupit drugo bolje ili štoveć?

Poruka je uređivana zadnji put čet 7.5.2020 21:11 (Rhodin).
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Savjeti o nadogradnji računala

To je čini mi se i3 530, a ne i5. A gle možeš probat, nać jeftine ispravne rame i stavit 4+4GB i ssd, nije neki trošak, a trebao bi dobit na brzini, sad točno ne znam koliko, al se mora osjetit dosta po mojoj procjeni. Da je staro, staro je, možda je čak bolje neki Pentium ko moj 7th gen za 100-200kn i H110 matična i 4gb ddr4 za početak i ssd, trebalo bi bit ok, al treba to prvo nać sve što jeftinije. E sad kolko si spreman izdvojit novaca za komp, tj nadogradnju ili prelazak na novije/bolje. Ak ti je žao mijenjat tu starudiju, probaj ju oživjet prvo sa SSD-om. Taj disk na 5400rpm nevalja ništa.

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Savjeti o nadogradnji računala

Tako i ja razmišljam.

 

Stvar je, kad se kupovalo, prije 10 godina, taman su došli "i" procesori, alternativa su bili C2D i C2Q procesori, ovo je sa 4GB RAM bio avion ua HTPC. 10 godina kasnije mrtvo jer sa 4GB RAM i cashiranjem na swap file na 5400 disku zakolje ga pokretanje notepada.

 

Tu leži dilema - da li uopće gledat kako to nadogradit, ispod 500kn ne vidim da mogu dokupiti RAM i SSD. Sa druge strane za 1300kn dobijem NOVI athlon 3000g sa A320 pločom i 8GB RAM, oko 1500kn sa nvme SSD-om, za 300-400kn više mislim da je 3200g koji je 4/8 procesor ako se ne varam... ili barem 4/4 (moguće je znatno skuplji 3400g tek 4/8, ali ima i opcija 2400g koja je sigurno 4/8)

 

Dakle koliko planiram uložiti? Sve između 300-600kn ako dobijem puno je Ok, preko 900kn definitivno bih išap na novu varijantu, a ne kupovao rabljeni škart bez garancije na njuškalu.

 

Stvar je u tome da je opcija a) osposobit i dat mojima, opcija b) ako bude "prejak" odnosno postane adekvatan u ulozi HTPC, onda ostaje tu gdje je.

Moj PC  
0 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice