Savjeti o nadogradnji računala izdvojena tema

poruka: 24.232
|
čitano: 3.838.074
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
9 godina
offline
Savjeti o nadogradnji računala

Pogledaj si malo ovu ploču MSI MPG Z390 Gaming Pro Carbon/ ili GA-Z370 AORUS Gaming 7. To je sad stvar preferencije - za taj novac zbilja imaš pregršt opcija.

 

Poruka je uređivana zadnji put sri 15.4.2020 13:38 (Baldric).
 
0 0 hvala 0
11 godina
online
Re: Savjeti o nadogradnji računala
hahhaajaads kaže...

 CSGO se vise oslanja na IPC, a tu je ryzen jaci. Tipa r5 3600 na 4.1ghz bi davao cca 30-40 fpsa vise od 9600k 

 

9 godina
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala
hahhaajaads kaže...
el.šef kaže...

Hvala ali ne planiram se micat s Intela.

I koliko vidim i7 9700k je jaci od svakog Ryzena.

Csgo je igra koja radi ponajvise na osnovi procesora a i rx 580 bolje radi u csgo nego ta 1660.

Planiram kasnije uzeti RTX 2070.

Za sad me zanima samo koja je ploca najbolja za i7 9700k.

Hvala svakako 

 CSGO se vise oslanja na IPC, a tu je ryzen jaci. Tipa r5 3600 na 4.1ghz bi davao cca 30-40 fpsa (i to ne u full hdu nego se ovdje prica o rezolucijama koje su normala za CS, tj. sve popularne ispod 1080p, isto tako bi min fps bio stabilniji) vise od 9600k koji radi na turbo boostu tj. na 4.5-4.6ghz u CSu. Ali da, ako ciljas intel onda 9700k i dobra ploca i kloknut ga dokle ide (s tim da bi onda trebao i drugi tj. bolji cooler ak zelis opravdat kupnju te i7ce, ja mislim da nebi ciljao na nista ispod 5.0-5.1-5.2ghz).

 Kakav bolji cooler? Mislim ga klokat da ali ne odmah.

Sta nece bit dovoljan moj cooler? Sta onda preporucujes?

Baldric kaže...

Pogledaj si malo ovu ploču MSI MPG Z390 Gaming Pro Carbon/ ili GA-Z370 AORUS Gaming 7. To je sad stvar preferencije - za taj novac zbilja imaš pregršt opcija.

 

Uzet cu Z390 Aorus Pro Wi-Fi. 

Malo sam gledao po redditu i najvise ljudi je preporucuje, kao da je najbolja u ponudi za te novce.

ibme74 kaže...
hahhaajaads kaže...

 CSGO se vise oslanja na IPC, a tu je ryzen jaci. Tipa r5 3600 na 4.1ghz bi davao cca 30-40 fpsa vise od 9600k 

 

evo premotaj na 05:49.

Znaci taj r5 3600 ima bolji avrage fps od i7 9700k, r7 3700x i r7 3800x? 

Nema sanse tu mi nesto smrdi 

Barcelona - Mes que un club
14 godina
neaktivan
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala
el.šef kaže...

 za housefire od 9700K/9900K ti nikako nece bit dovoljan taj Freezer, tj. ako ga zelis dic na konkurentni OC od 4.9-5.1GHz.

Treba ti masivan dual tower kuler ala NHD14/15, Scythe Fuma/Ninja/Mugen, Dark Rock Pro, Cryorig R1, Zalman CNPS20X itd.

Koka, dskoteka, Marlboro, Suzuki
Poruka je uređivana zadnji put sri 15.4.2020 14:56 (8ax).
11 godina
online
Re: Savjeti o nadogradnji računala
el.šef kaže...
ibme74 kaže...
hahhaajaads kaže...

 CSGO se vise oslanja na IPC, a tu je ryzen jaci. Tipa r5 3600 na 4.1ghz bi davao cca 30-40 fpsa vise od 9600k 

 

evo premotaj na 05:49.

Znaci taj r5 3600 ima bolji avrage fps od i7 9700k, r7 3700x i r7 3800x? 

Nema sanse tu mi nesto smrdi 

 

Na tom video sto si ti linkao je test rađen na high podešenjima dok je vidio koji sam ja linkao na low podešenjima

14 godina
neaktivan
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala
ibme74 kaže...

 

Na tom video sto si ti linkao je test rađen na high podešenjima dok je vidio koji sam ja linkao na low podešenjima

 Drzi na umu da neke postavke u CS moraju bit minimalno na medium inace imas competitive disadvantage u odnosu na druge igrace (modeli ne bacaju sjene)

Koka, dskoteka, Marlboro, Suzuki
11 godina
online
Re: Savjeti o nadogradnji računala

ma nebitno, poanta je u tome da je razlika između ta da videa u postavkama high vs low, zato je razlikau FPS-u takva kakva je, kako je testirano na r5 3600 tako je testirano i na i5 9600k

 

 

Poruka je uređivana zadnji put sri 15.4.2020 15:29 (ibme74).
9 godina
offline
Savjeti o nadogradnji računala

A mozda da uzmem neki AIO za CPU?

Samo nikad nisam imao vodeno pa sam malo skeptican.

Koje bi mi preporucili onda za i7 9700k/Aorus Pro? Do 800/1200kn

Je li mi to dobar izbor i za clock kasnije?

Barcelona - Mes que un club
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala
el.šef kaže...

A mozda da uzmem neki AIO za CPU?

Samo nikad nisam imao vodeno pa sam malo skeptican.

Koje bi mi preporucili onda za i7 9700k/Aorus Pro? Do 800/1200kn

Je li mi to dobar izbor i za clock kasnije?

 Ja sam imao dosta loših iskustava sa AIOima i od poznatih i nepoznatih brendova, tako da bi preporučio standardni kuler.

Zalman CNPS20X je 715kn nažalost samo ga ima u eDigitalu ali je apsolutna zvijerka, bolji od bilo kojeg AIO.

Koka, dskoteka, Marlboro, Suzuki
Poruka je uređivana zadnji put sri 15.4.2020 16:06 (8ax).
10 godina
offline
Savjeti o nadogradnji računala

+ za CNPS17X i 20X. Po reviewima 17X je po temperaturama rang NH-D15 dok 20X ima i nize temperature.

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala
8ax kaže...
el.šef kaže...

A mozda da uzmem neki AIO za CPU?

Samo nikad nisam imao vodeno pa sam malo skeptican.

Koje bi mi preporucili onda za i7 9700k/Aorus Pro? Do 800/1200kn

Je li mi to dobar izbor i za clock kasnije?

 Ja sam imao dosta loših iskustava sa AIOima i od poznatih i nepoznatih brendova, tako da bi preporučio standardni kuler.

Zalman CNPS20X je 715kn nažalost samo ga ima u eDigitalu ali je apsolutna zvijerka, bolji od bilo kojeg AIO.

Kakvih? 

Ja nisam nikad imao vodeno.

Svida mi se sto je dosta clean look a i koliko vidim na internetu dobri su za clockanje cpua, s druge strane ako postoji sansa da mi zezne maticnu/cpu ili nesto onda ipak bolje ne ali vidim da su navodno ovi novi modeli dosta sigurni.

 

Sto se tice nornalnig kulera, sta je na kraju sa ovim kojeg trenutno imam? 

Sta on ne bi bio dovoljan cak iako ne bi klokao i7?

A sta god zmem vjv cu uzet sve iz iste trgovine. Instar/links.

Ovaj Dark Rock Pro je u linksu 700kn a u instaru ima  CNPS17X covjece ode mi pola maticne samo na kuler zato mi je ovaj AIO zanimljiv.

Sta kazete?

Barcelona - Mes que un club
Poruka je uređivana zadnji put sri 15.4.2020 16:37 (el.šef).
12 godina
neaktivan
offline
Savjeti o nadogradnji računala
Pozdrav svima, trebao bi pomoc oko izbora graficke kartice i ram memorije.
Budget za novu graficku je 200e plus ram posebno.

Pc spec:
Proc: Intel Core i5 4460 3.20GHz
Mbo: MSI H81M-P33
Ram: 8.00GB Single-Channel DDR3 799MHz
Grafika: nvidia gtx 960 4gb
Napajenje: corsair TX650 — 80+ gold

Hvala unaprijed.
 
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala
el.šef kaže...

Kakvih? 

Ja nisam nikad imao vodeno.

Svida mi se sto je dosta clean look a i koliko vidim na internetu dobri su za clockanje cpua, s druge strane ako postoji sansa da mi zezne maticnu/cpu ili nesto onda ipak bolje ne ali vidim da su navodno ovi novi modeli dosta sigurni.

 

Sto se tice nornalnig kulera, sta je na kraju sa ovim kojeg trenutno imam? 

Sta on ne bi bio dovoljan cak iako ne bi klokao i7?

A sta god zmem vjv cu uzet sve iz iste trgovine. Instar/links.

Ovaj Dark Rock Pro je u linksu 700kn a u instaru ima  CNPS17X covjece ode mi pola maticne samo na kuler zato mi je ovaj AIO zanimljiv.

Sta kazete?

koliko sam shvatio, za tvoju matičnu/CPU ste najveća prijetnja ti i frend... tako da AiO neće biti problem

Zezam, naravno. Da dobar air cooler uzme velik komad ploče - to je istina. AiO izgleda super, ali opet je tu ta pouzdanost - kad nešto crkne onda može biti partijana žešća (a i ne mora). Na tvom mjestu bih izbjegavao AiO rješenja... eventualno custom loop al to je puno previše love/skilla/obveza za nekog tko nije baš baš lud za relativno redovitim šarafanjem po kućištu.

EDIT: tvoj cooler sasvim solidno ohladi bilo koji stock i7... a poslije vidiš situaciju.

Poruka je uređivana zadnji put sri 15.4.2020 20:20 (miki_the_pirat).
11 godina
online
Re: Savjeti o nadogradnji računala
kix23 kaže...
Pozdrav svima, trebao bi pomoc oko izbora graficke kartice i ram memorije.
Budget za novu graficku je 200e plus ram posebno.

Pc spec:
Proc: Intel Core i5 4460 3.20GHz
Mbo: MSI H81M-P33
Ram: 8.00GB Single-Channel DDR3 799MHz
Grafika: nvidia gtx 960 4gb
Napajenje: corsair TX650 — 80+ gold

Hvala unaprijed.

 

za grafu bi ganjao neku rabljenu GTX1660 (nedaj vise od 1400-1500kn s obzirom da nove nekoristene sa 3 god gare idu od 1.800kn), za ram uzmi jos jednu istu plocicu i ubaci.

9 godina
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala
Sto bi preporucili ovdje za upgrade, za malo bolje iskustvo gaminga ?

MBO: ASUS M5 A97 R2.0

CPU AMD FX8300

GPU XFX R7 260X 2GB

RAM 2x4GB

SSD 120GB

HDD 2 TB

PSU 500W (mozda i jace, trenutno ne mogu provjeriti)

Trenutno raspolazem sa nekih 1200, 1500kn...
 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala
Nema nekog znacajnog bottlenecka ali bi ga bilo da upgradeas bilo CPU ili GPU.

Ako prodas trenutne komponente (cpu gpu mbo ram) to je jos cca 1300kn i uzmes ryzen upgrade paket linkan proslu ili stranicu prije (mislim u futuri it?) i bolje napajanje ili veci ssd, ovisno kaj ti prije treba.
Koka, dskoteka, Marlboro, Suzuki
Poruka je uređivana zadnji put čet 16.4.2020 4:59 (8ax).
12 godina
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala
zvrle kaže...
Sto bi preporucili ovdje za upgrade, za malo bolje iskustvo gaminga ?

MBO: ASUS M5 A97 R2.0

CPU AMD FX8300

GPU XFX R7 260X 2GB

RAM 2x4GB

SSD 120GB

HDD 2 TB

PSU 500W (mozda i jace, trenutno ne mogu provjeriti)

Trenutno raspolazem sa nekih 1200, 1500kn...

 Prodati mbo, cpu, gpu i ram. Uzeti Polovnu RX 570/580(500-750kn) i probati piknuti neki ryzen combo sa ostattkom. Ako ne nađeš Ryzena onda uzeti nekog Intela jer praktički na kaj god da pređeš budeš osjetio ogroman boost u performansama.

10 godina
offline
Savjeti o nadogradnji računala

Pozdrav, nedavno sam složio novo računalo,pa me zanima koje programe preporučate za svježe računalo tipa praćenje temperature hardwarea i takve stvari.

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
online
Re: Savjeti o nadogradnji računala

HW Monitor, ako imas Ryzena za njega je najtocniji Ryzen Master, za in-game pracenje MSI Afterburner + Riva Tuner.

14 godina
neaktivan
offline
Savjeti o nadogradnji računala

Planiram upgrade s i7 2600k na Ryzen 5 3600. Može li netko preporučiti matičnu i ram (16 gb) koji dobro idu uz procesor?

SpyGi je mato.
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala
Gauta kaže...

Planiram upgrade s i7 2600k na Ryzen 5 3600. Može li netko preporučiti matičnu i ram (16 gb) koji dobro idu uz procesor?

 B450m Pro4(f), Tuf B450 Pro, A-PRO Max, Mortar MAX, Tomahawk MAX, Gaming K4 + 2x8 Ballistix Sport 3000 CL15 ili 3200 CL16. Sa kojom god maticnom odes, neces pogrijesit 

4 godine
neaktivan
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala
Pozdrav, kupio sam polovnu xfx rx580 8gb gts bulk oc+ edition. Zanima me kako promijeniti termalnu pastu jer mi se cini nemoguce rastaviti graficku 😂. Hvala unaprijed
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Savjeti o nadogradnji računala

Pogledaj bilo koji video na youtubu, nema tu puno filozofije, uglavnom su 4 sarafa iza grafe koja odsarafis i onda dobis pristup gpu. 

Danas je tesko biti glup jer je konkurencija prevelika!!!
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
online
Re: Savjeti o nadogradnji računala

Ako ti se grafa ne pregrijava nemas sta drndati po tome.

16 godina
offline
Savjeti o nadogradnji računala

Svima hvala na svjetima oko nadogradnje eto sve se vrti nakon 8 godina imam novi GPU/CPU/MBO/RAM  i td .. 

 

Hvala svima na svjetima.

Moj PC  
2 0 hvala 0
13 godina
offline
Savjeti o nadogradnji računala

Pozz ekipa...planiram ubaciti SSD u komp pa me zanima koji je best buy od 500GB do nekih 700kn? Konfa je pod moj pc. Tnx 

 

Ed: uzeo bih sata disk

 

Ed2: valja li ovaj s njuške? https://www.njuskalo.hr/ssd-disk/intel-ssd-disk-512-gb-545s-oglas-31031963

Poruka je uređivana zadnji put sub 18.4.2020 21:43 (Ćoby).
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
online
Re: Savjeti o nadogradnji računala
13 godina
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala

Hvala, naručeno :)

15 godina
offline
Savjeti o nadogradnji računala

Ja sam bio oduševljen ovim

 

Edit: skuplji je od ovoga koji si spomenuo, na testovima kopiranja preko 60-70 GB mu ponestane bufera, zagrije se i padnu mu performanse, ali u svakodnevnom radu, za 900 kn sam dobio 1TB SSD za pokretat igre i oduševljen sam razlikom naspram pokretanja sa HDD-a.

 

U dosta slučajeva mi je više nego prepolovilo load time.

 

Znam da kažu da "nema smisla za igre jer ne pomaže u performansama , ali meni je izazvalo oduševljenje.

Jeftin je, velik, cijenom oduševljava

Poruka je uređivana zadnji put ned 19.4.2020 10:27 (Rhodin).
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala

Da, ja sam SSD kupio samo zbog igara. Recimo u BF4 učitavanje s neoptimiziranog HDDa nekim mapama traje malo preko minute. Sa SSDa oko desetak sekundi. A pošto sam tu igru igrao svaki dan, nije bilo teško odlučiti za SSD.

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice