Savjet za odabir napajanja i ram-a

poruka: 3
|
čitano: 1.325
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
3 godine
neaktivan
offline
Napajanje i ram

pozdrav dobri ljudi,

moj prvi post i mogu reći da sam tu saznao puno korisnih savjeta

 

Slažem si ADM entry konf. CPU-R3 1200/b350/16GB/SSD 0,5 TB za OS, programe i HDD 2TB za pizdarije..GPU če biti nešto u rangu RX 570 4BG i imam jednu, zapravo dvije nedoumice..

 

Volim kvalitetnija napajanja, ali opet ne želim pretjerivat.. Sada si uzimam R3, sa tendencijom nadogradnje sutra na neki srednji R5 i još podebljat ram.

 

Napajanja između kojih se nemogu odlučiti:

- Zalman 700W PSU TXII - 456kn (ovo gađam)

- SilentiumPC Elementum E2 550W, 80+ - 319kn

- Riotoro BUILDER EDITION PSU 600W 80 Plus - 477kn

- Seasonic SS-500GB, 500W, 80+ Bronze - 452kn

 

Druga stvar se tiće RAM memorije, uzimam sada 16GB, za koju god dodatno još 16GB.

Netreba mi nikakva nabrijana memorija sa frekvencijom 3200MHz, više gledam neku na 2666 ili neku dobru priliku na 3000MHz.. dilema je više vezana uz proizvođača: Crucial, Kingston, G Skill, Patriot.. recimo koja ima manje reklamacija, dužu ganaciju.. tako nešto bi mi presudilo u odabiru, vizualni efekt mi nije kriterij.

 

 

 

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Napajanje i ram
sambo_zg kaže...

pozdrav dobri ljudi,

moj prvi post i mogu reći da sam tu saznao puno korisnih savjeta

 

Slažem si ADM entry konf. CPU-R3 1200/b350/16GB/SSD 0,5 TB za OS, programe i HDD 2TB za pizdarije..GPU če biti nešto u rangu RX 570 4BG i imam jednu, zapravo dvije nedoumice..

 

Volim kvalitetnija napajanja, ali opet ne želim pretjerivat.. Sada si uzimam R3, sa tendencijom nadogradnje sutra na neki srednji R5 i još podebljat ram.

 

Napajanja između kojih se nemogu odlučiti:

- Zalman 700W PSU TXII - 456kn (ovo gađam)

- SilentiumPC Elementum E2 550W, 80+ - 319kn

- Riotoro BUILDER EDITION PSU 600W 80 Plus - 477kn

- Seasonic SS-500GB, 500W, 80+ Bronze - 452kn

 

Druga stvar se tiće RAM memorije, uzimam sada 16GB, za koju god dodatno još 16GB.

Netreba mi nikakva nabrijana memorija sa frekvencijom 3200MHz, više gledam neku na 2666 ili neku dobru priliku na 3000MHz.. dilema je više vezana uz proizvođača: Crucial, Kingston, G Skill, Patriot.. recimo koja ima manje reklamacija, dužu ganaciju.. tako nešto bi mi presudilo u odabiru, vizualni efekt mi nije kriterij.

 na osnovu prilično kontradiktornih izjava u postu (puno rama, dobra grafička a entry level), preporučujem 32 GB RAM odmah (ne "za koju godinu"), GSkill je ok (kupi u kitu, ako se može, 4 x 8 ili 2 x 16 - nije toliko skupo da bi činilo neku razliku troška). napajanje traži minimalno s certifikatom 80 gold, snaga oko 550 je (i bit će) ok. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
3 godine
neaktivan
offline
Re: Napajanje i ram

kad ja gledam cijene danas i prije 10-15g sve je otišlo u nebo.. tako da ovo što ja gledam ispada da je ulaz u digitalni svijet.

znači GSkill, a napajanje mora bit 80 Gold, thx

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice