High-end laptop ili gaming racunar ??

poruka: 7
|
čitano: 4.679
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
neaktivan
offline
High-end laptop ili gaming racunar ??

Vjerovatno vec ima hiljade slicnih tema ali nisam pronasao nesto sto meni odgovara..

 

Nisam neki ljubitelj desktop racunara, jer si stalno vezan za 1 mjesto vise volim laptop ali ne znam sta izabrati kada se radi o igrama. Kada pricam o igrama nisam neki hardcore gamer.. znaci igram Counter-Strike Global Offensive vjerovatno vise od 5 sati dnevno (ako imam vremena obicno 2-3) i moguce da igram neki PES ili FIFU to je to.

 

Trenutno koristim PC - sa x4 750k procesorom, hd7770 grafickom, 500 gb hdd.. 8 gb rama, asrock fm2a85x extreme 4 plocom i 450w corsair napajanjem.. nije lose racunalo imam tu i tamo 200 fps na CS:GO sto je odlicno za mene, glatko rade i FIFA i PES tako da bi molio nekog da mi preporuci neki laptop koji bi mogao da bude rame uz rame sa ovim PC-om.

 

Sry za duzi tekst nisam mogao nista krace napisat. Hvala i pozdrav.

 
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Re: High-end laptop ili gaming racunar ??

Po mom se CS može igrati i na prijenosniku vrijednosti 4500kn, sa i5, 4gb rama, grafičkom ge force 820M 1TB hdd ili još bolje SSD 480Gb. Ali za nešto zahtijevnije igre kao što su iz 2013 godine Crysis 3, BF4, Metro, ACIV itd. Da bi se mogle igrati na ultra postavkama singlplayer ili multiplayer. Ali što se tiče hardcoregamer prijenosnika evo link: 

http://www.links.hr/?naziv=prijenosno-racunalo-dell-inspiron-7537-core-i7-4510u-dvdrw-8gb-1000gb-geforce-gt-750m-15-6-led-fhd-g-lan-bt-kamera-hdmi-usb-3-0-linux-srebrno&option=artikl&id_artikl=015.040.015  . Ako želite igrati sve ima svoju cijenu :\ , ali za najbolje igre se isplati dati poveću svotu :).

Josip Dropučić
16 godina
neaktivan
offline
Re: High-end laptop ili gaming racunar ??
Head optimus prime95 kaže...

Po mom se CS može igrati i na prijenosniku vrijednosti 4500kn, sa i5, 4gb rama, grafičkom ge force 820M 1TB hdd ili još bolje SSD 480Gb. Ali za nešto zahtijevnije igre kao što su iz 2013 godine Crysis 3, BF4, Metro, ACIV itd. Da bi se mogle igrati na ultra postavkama singlplayer ili multiplayer. Ali što se tiče hardcoregamer prijenosnika evo link: 

http://www.links.hr/?naziv=prijenosno-racunalo-dell-inspiron-7537-core-i7-4510u-dvdrw-8gb-1000gb-geforce-gt-750m-15-6-led-fhd-g-lan-bt-kamera-hdmi-usb-3-0-linux-srebrno&option=artikl&id_artikl=015.040.015  . Ako želite igrati sve ima svoju cijenu :\ , ali za najbolje igre se isplati dati poveću svotu :).

sa 750m sigurno nece igrati Crysis i Metro na ultra postavkama sa 750m,ja sa svojom 770m vecinu zahtjevnih igara nemogu igrati na ultra (high da) racunam tu 60fps jel...30 se moze postici sa 770m u vecini ali opet ponavljam High je ono opcija s mojim laptopom (u potpisu) za ugodno igranje.

 

EDIT: http://www.instar-informatika.hr/notebook-lenovo-y50-70-59432215-win-81-intel-core-i7-4710hq-up-to-350-ghz-ram-8gb-ddr3l-hdd-1tb-nvidia-gf-gtx860m-4gb-156-uhd-ips-slim-best-buy/len-nb-59432215 ili http://www.instar-informatika.hr/notebook-asus-g771jm-republic-of-gamers-presales-u-tijeku-isporuka-cca-1201/G771JM-T7104D za nesto ugodnije igranje zahtjevnijih igara na laptopu,ali s obzirom na cijene i dalje ti je bolje Desktop uzet osim ako nisi student ili nesto pa cesto mjenjas mjesto boravka

trenutna kanta: Asus Rog g750jx intel i7,16gb ram,256ssd,750gb hdd,gtx 770m 3gb ddr5
Poruka je uređivana zadnji put uto 30.12.2014 16:05 (Rei Ayanami).
15 godina
offline
High-end laptop ili gaming racunar ??

sto se tice CSGO-a, na mom laptopu radi 60lock na 1366x768 i sve na low. sad ako lovis visi broj slicica, onda preporucam jaci procesor jer gt740m je dovoljna na csgo.

Steam: charmander2005 || Origin: Bassotronic
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: High-end laptop ili gaming racunar ??
Zerro Ace kaže...

Vjerovatno vec ima hiljade slicnih tema ali nisam pronasao nesto sto meni odgovara..

 

Nisam neki ljubitelj desktop racunara, jer si stalno vezan za 1 mjesto vise volim laptop ali ne znam sta izabrati kada se radi o igrama. Kada pricam o igrama nisam neki hardcore gamer.. znaci igram Counter-Strike Global Offensive vjerovatno vise od 5 sati dnevno (ako imam vremena obicno 2-3) i moguce da igram neki PES ili FIFU to je to.

 

Trenutno koristim PC - sa x4 750k procesorom, hd7770 grafickom, 500 gb hdd.. 8 gb rama, asrock fm2a85x extreme 4 plocom i 450w corsair napajanjem.. nije lose racunalo imam tu i tamo 200 fps na CS:GO sto je odlicno za mene, glatko rade i FIFA i PES tako da bi molio nekog da mi preporuci neki laptop koji bi mogao da bude rame uz rame sa ovim PC-om.

 

Sry za duzi tekst nisam mogao nista krace napisat. Hvala i pozdrav.

 

za nabrojane igre dovoljna je neka 730m ili 740m. bilo bi dobro da gledaš 8xx, a ako ti nije hitno, pričekaj da se popuni serija 9xx (koja daje odlične performanse, mobilni modeli daju oko 30% manje performanse od desktop verzija, to je najmanja razlika u performansama postignuta do sada).

kad je proc u pitanju bio bi dovoljan i5 (ne niskonaponski), ali ja bi ipak išao na i7 - ne zato jer je i5 nedovoljan, nego jednostavno ako poželiš zaigrati nešto novije, a i njim dobiješ kakav-takav future-proof laptop.

 

kod procesora gledaj i model. npr. i7 4510U. ovaj U znači undervolt (ili niskonaponski) model koji ima smanjet takt kako bi se smanjila potrošnja baterije. zato gledaj da umjesto U piše H, M, HQ, MQ. razlika između M i H je u virtualizaciji - za igranje nebitno i M modeli se mogu izvaditi bez tzv. chip extractora - opet nebitno za igre.

Q u imeni znači da je proc quad-core. i5 u laptopima su dvojezgreni procovi sa hyper-threadingom, zato nemaju Q pored imena.

 

moj savjet je da izbjegavaš AMD/ATI u gaming laptopu - nisu na razini intel/nvidia.

 

 

edit: kaj se tiče preporuke samog laptopa, napiši koliki ti je novčani limit i trgovine koje preferiraš (ili izbjegavaš) pa će se naći nešto.

Kappa
Poruka je uređivana zadnji put sri 31.12.2014 15:15 (Apachy).
7 godina
neaktivan
offline
High-end laptop ili gaming racunar ??

Pozz svima, meni je potreban neki gaming računar da može podržati sve igrice na Medium, High, ja već imam neke komponente ali ne znam da li je to baš sve na mjestu, volio bih da igram GTA V a treba mi pomoć oko sastavnih dijelova računara, ovo su neke komponente koje planiram kupiti ali ne znam da li se isplati sve to kupiti za 400e Proc: AMD FX-6300 Grafička: Nvidia GeForce GTX750 RAM:Kingston HyperX Beast CL9 1x8GB 1600Mhz i matična: ASRock 970 Pro3 R2.0 , ne znam da li ste već negdje pričali na ovakve teme ali nisam mogao naći. LP svima

Mareyoutube
Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
neaktivan
offline
High-end laptop ili gaming racunar ??

Za nekih 400e mislim da bi ovo bilo bolje:

  Proc: Intel i3 6100

  Matična: MSI H110M PRO-D

  Memorija: 2 x Crucial 4 GB DDR4

  Grafika: AMD Radeon RX 460

 

 

 
1 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice