Državna matura 2015

poruka: 2.293
|
čitano: 398.892
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
offline
Državna matura 2015

Možda je malo rano, ali s maturom nema zezancije. Što prije, to bolje krenuti u pohod. 

 

- Kaledar ljetnog roka 2014./2015.: http://dokumenti.ncvvo.hr/Drzavna_matura/2014-05-15/kalendar_dm_2015_ljeto.pdf

 

- Ispitni katalozi za šk. godinu 2014./2015.: http://www.ncvvo.hr/drzavnamatura/web/public/katalozi2015

 

Ova tema bi trebala obuhvaćati sve vezano za državnu maturu, upisima na fakultete, prijavi predmeta, prijamnima i slično.

 

Dinamo Zagreb
12 godina
offline
Državna matura 2015

samo što upisat {#}

12 godina
neaktivan
offline
Državna matura 2015

Ja planiram FER. {#} Iako jos nisam siguran. 

12 godina
offline
Državna matura 2015

ja mogu planirat krac s prosjekom od 3,0 u ekonomskoj, mada mogu ja naučit ali trenutno znanje mi je 0 iz svega i sad je došla zezancija i ne učenje na naplatu. Potrudit ću se maximalno sad da stignem zaostatak i položim maturu solidno.

13 godina
offline
Državna matura 2015

Imate li neke skripte za maturu koje možete podijeliti s nama?

“The only thing standing between you and your goal is the bullshit story you keep telling yourself as to why you can't achieve it.”
12 godina
offline
Državna matura 2015

EDIT: krivo sam pročitao.

 

 

Poruka je uređivana zadnji put sub 11.10.2014 14:05 (Over(C)lock).
12 godina
offline
Državna matura 2015

Jel neko zna gdje ima literatura neka dobra iz koje bi se učilo za pojedini predmet i gdje su najbolje pripreme za maturu vidim da se po netu dosta nude.

13 godina
offline
Državna matura 2015
Nadam se da će ove sitnice nekome pomoći:

Prolaznost i ocjene za obavezne predmete. Na stranici možete naći iste podatke za ostale predmete!
http://dokumenti.ncvvo.hr/Matura_13_14/Pragovi/hrva.pdf (hrvatski A razina)
http://dokumenti.ncvvo.hr/Matura_13_14/Pragovi/hrvb.pdf (hrvatski B razina)
http://dokumenti.ncvvo.hr/Matura_13_14/Pragovi/enga.pdf (engleski A razina)
http://dokumenti.ncvvo.hr/Matura_13_14/Pragovi/engb.pdf (engleski B razina)
http://dokumenti.ncvvo.hr/Matura_13_14/Pragovi/mata.pdf (matematika A razina)
http://dokumenti.ncvvo.hr/Matura_13_14/Pragovi/matb.pdf (matematika B razina)

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011. Steve Jobs: 1955 - 2011
9 godina
neaktivan
offline
Državna matura 2015

Zdravo, dolazim iz slovenije i voljela bi se upisat na medicinski fakultet u Rijeku.

 

Čula sam, da mi je dovoljno polagat izpite iz bio, kem, i fiz na državnoj maturi, pa da li je to prava informacija?

 

Kako se kod vas prijavi na državnu maturu?

Mogu polagat samo 3 predmeta?

 

Kod nas možeš polagat samo preko škole. Prijaviš se na neku školu i onda tamo pišeš maturu.

 

Svaka informacija bi mi vrlo dobro došla.

14 godina
offline
Re: Državna matura 2015
byyy kaže...

Zdravo, dolazim iz slovenije i voljela bi se upisat na medicinski fakultet u Rijeku.

 

Čula sam, da mi je dovoljno polagat izpite iz bio, kem, i fiz na državnoj maturi, pa da li je to prava informacija?

 

Kako se kod vas prijavi na državnu maturu?

Mogu polagat samo 3 predmeta?

 

Kod nas možeš polagat samo preko škole. Prijaviš se na neku školu i onda tamo pišeš maturu.

 

Svaka informacija bi mi vrlo dobro došla.

Otiđi na postani-student.hr, to je stranica koja služi za prijavu fakulteta i ispita državne mature. Na desnoj strani imaš link na Brošura za kandidate koji srednje obrazovanje završavaju ili su završili izvan Republike Hrvatske . To pročitaj, tu ti sve piše.

9 godina
neaktivan
offline
Državna matura 2015

tko sve planira FER upisat ove godine?

9 godina
neaktivan
offline
Državna matura 2015

tko sve planira fer upisat?

14 godina
neaktivan
offline
Državna matura 2015

Da "oživim" temu s obzirom na to da sam i ja maturant.....Idem u opću gimnaziju i prolazim sa solidnom (4.2) četvorkom zadnje 3 godine....Ne znam za vas ali mene pomalo brine upis na faks s obzirom na to da nas ima 4000 više nego prošle godine...I da ne mislim na FER i slične fakultete jer se baš ne slažem s matematikom {#}

14 godina
offline
Državna matura 2015

Iz koje literature/stranica ce te uciti matematiku?

 

Idem vec na skolske pripreme (1 sat tjedno), ali to je goli gnjurac. Planiram preko praznika nesto poceti, ali ne znam od kuda i kako bi bilo najbolje. (ne bih zelio placati posebne pripreme)

 

Takodjer, znate li za kakve skripte iz hrvatkog za B razinu? U ove 4 godine toliko sam naucio hrvatskog kao i da nisam bio na njemu. Hvala bogu sto mi treba samo prolaz iz te B razine. {#}

EUNE: Ferritin
14 godina
neaktivan
offline
Državna matura 2015

najbolje ti je da prvo pogledaš u katalog (bar po meni se tako najlakše organizirat) i onda si iz udžbenika i/ili sam sastaviš nešto

15 godina
offline
Re: Državna matura 2015

Googlaj malo, ja sam imo bookmaran sajt ali buduci da mi to odavno netreba nemam vise. Uglavnom frajer ti je rjesio sve drzavne mature iz mat(sa postupkom). Imas sve zivo kaj ti treba, a i po meni je daleko najbolje rjesavat stare mature jel su ti tipovi zadataki isti pa tocno radis ono sta ces imat.

 

EDIT:nadoh za min :D

 

http://bkovacic.weebly.com/matematika-na-dr382avnoj-maturi-rijescaroneni-zadatci.html

[ Xfire: slickman25 ] [ Steam: ryou229 ] [ Battle.net: exzzy#2808 ] [ EUNE:exzzy ][ EUNE:exzzy ][ EUNE:exzzy ][EUW:exzzy]
Poruka je uređivana zadnji put sri 17.12.2014 0:49 (R4zOR229).
15 godina
offline
Re: Državna matura 2015
nijo123 kaže...

Da "oživim" temu s obzirom na to da sam i ja maturant.....Idem u opću gimnaziju i prolazim sa solidnom (4.2) četvorkom zadnje 3 godine....Ne znam za vas ali mene pomalo brine upis na faks s obzirom na to da nas ima 4000 više nego prošle godine...I da ne mislim na FER i slične fakultete jer se bašne slažem s matematikom {#}

Ako ne misliš pisati višu razinu matematike, onda stvarno ne vidim razlog za brigu, jer hrv i eng su prejednostavni na maturi.

14 godina
neaktivan
offline
Državna matura 2015

Znam ali kao što rekoh ima nes višeove godine pa će biti malo teže doći do mjesta na faksu.....

14 godina
neaktivan
offline
Državna matura 2015

Evo nekih bodovnih okvira za neke fakseve od prošle godine (mjesto - bodovi)

 

FER:

  • 450. - 802
  • 500. - 791
  • 550. - 773
  • 600. - 756
  • 640. - 744

 

FSB (strojarstvo):

  • 200. - 718
  • 250. - 703
  • 300. - 687
  • 345. - 672

 

PMF (fizika, istraživački smjer):

  • 20. - 842
  • 30. - 811
  • 40. - 741
  • 50. - 687

 

TVZ (elektrotehnika):

  • 80. - 629
  • 130. - 600
  • 180. - 577
10 godina
online
Državna matura 2015

Meni nije jasno sto se toliko brinete oko drzavne mature.

 

Moje iskustvo s tim:

Srednja elektro tehnika,prolazio sam s 3-4,da sam puno ucio nisam,jedino kad zagusti samo da se izvucem.

Moja generacija je bila 1. koja je to pisala,pisali smo prvo testnu pred kraj 3.raz. (to je bilo kad je tek uvedena drz.mat).

I mi smo malo izgubljeni bili s tim kad su nam rekli da ce mo to radit da se vidi kako ce proc bla,bla...normalno nije nam ni svejedno bilo,odjednom nesto novo o cem ce nam ovisit faks,sta sad koji k...

Onda kad su dosli dani za polaganje i redali se ispiti,ne znam bi li se smija ili plaka,glupost najveca,jos sam izabrao tezu razinu cisto da vidim odma u pocetku sta i kako(jer je testna pa i ako userem nesto ipak je testna).

Sve polozio i kasnije u 4 raz. ista stvar sve odabrao teze razine i polozio(fizika 2 ili 3 ne sicam se,eng 4,hrv 3 ,inf 4) sve osim matematike jer me neka prof napala jer sam zasara slucajno po koverti onoj di materijal dodje i pocela mi pritit izbacit ce me s drzavne,onemogucit ce mi polaganje bla,bla(ustvari je to stara cura,koja Kurza nije vidila vjerovatno 20g) i ja uzeo osobnu i izasa s matematike i to je to(vec sam skontao prije da cu u Mostaru studirat pa me i nije brigalo sta ova prica).

Ne znam ko vas je poplasio tako s tom drzavnom i ove generacije prije isto samo panika,kako ovo,kako ono.Onaj ko je ima IQ veci od 20 ce polozit sigurno,ne mora na nikakve pripreme ic ni nista,cisto bacanje para,ako imale imas u glavi nesto moc ces proc bez problema.

A ostala ekipa,bilo je gori ucenika u raz od mene i svi su upali di su planirali.

I sto sam mogao procitat da neki fakulteti to vise ne uzimaju u obzir i da se planira ukidanje.

LoL: SirHectorDeMaris , Origin: cohr23
Poruka je uređivana zadnji put sri 17.12.2014 10:33 (hrka11).
14 godina
offline
Re: Državna matura 2015
Looka kaže...

Evo nekih bodovnih okvira za neke fakseve od prošle godine (mjesto - bodovi)

 

FER:

  • 450. - 802
  • 500. - 791
  • 550. - 773
  • 600. - 756
  • 640. - 744

 

FSB (strojarstvo):

  • 200. - 718
  • 250. - 703
  • 300. - 687
  • 345. - 672

 

PMF (fizika, istraživački smjer):

  • 20. - 842
  • 30. - 811
  • 40. - 741
  • 50. - 687

 

TVZ (elektrotehnika):

  • 80. - 629
  • 130. - 600
  • 180. - 577

Gdje to nađeš? Postoji neka stranica na kojoj je to sve ili po stranicama od fakulteta?

While some see them as the crazy ones, we see genius. Because the people who are crazy enough to think they can change the world, are the ones who do.---R.I.P S.J.|||Minecraft: njofra|BF3: nj0fra
13 godina
offline
Re: Državna matura 2015
power_user kaže...
Looka kaže...

skraćeno....

Gdje to nađeš? Postoji neka stranica na kojoj je to sve ili po stranicama od fakulteta?

To je objavio jedan prošlogodišnji maturant na bug hr forum

“The only thing standing between you and your goal is the bullshit story you keep telling yourself as to why you can't achieve it.”
Poruka je uređivana zadnji put sri 17.12.2014 14:58 (Top Bugovac).
12 godina
offline
Državna matura 2015

Kako se planirate pripremat za ispite? koje literature su najbolje? Koliko sam gledo, ima dosta knjiga baš za pripremu, neznam što bi uzo i jel uopće potrebno?

Pripremao bi se za:

HRVATSKI         A

MATEMATIKA    B

ENGLESKI         B

15 godina
offline
Re: Državna matura 2015

Za mat, rjesi stare mature, za eng nema potrebe. Hrv nisam piso nikad A razinu tak da nzn.

[ Xfire: slickman25 ] [ Steam: ryou229 ] [ Battle.net: exzzy#2808 ] [ EUNE:exzzy ][ EUNE:exzzy ][ EUNE:exzzy ][EUW:exzzy]
13 godina
offline
Državna matura 2015

Hrvatski, engleski B razina, matematika A i fizika

Za Hrvatski ću se početi pripremati u 2-3 mjesecu kod jednog iz šire obitelji (prof. Hrv), engleski se neću nešto posebno pripremati(koji test ću riješiti i vidjeti što mi nije jasno), s matematikom počinjem sam nakon nove godine, a fiziku sam već počeo s jednom prof s naše škole(privatni sati)

“The only thing standing between you and your goal is the bullshit story you keep telling yourself as to why you can't achieve it.”
14 godina
offline
Re: Državna matura 2015
Over(C)lock kaže...

Kako se planirate pripremat za ispite? koje literature su najbolje? Koliko sam gledo, ima dosta knjiga baš za pripremu, neznam što bi uzo i jel uopće potrebno?

Pripremao bi se za:

HRVATSKI         A

MATEMATIKA    B

ENGLESKI         B

Ići ću sve na A razinu i fiziku i informatiku od izbornih. Predbilježio sam se na pripreme u Algebri za matematiku i fiziku, engleski se ne mislim posebno pripremati, hrvatski ću sam proći par tjedna prije, a za informatiku još ne znam, nisam je imao u školi, a boduje se bolji rezultat od izbornih predmeta, pa ću pogledati stare testove i odlučiti, za sada mislim da idem jer me ništa ne košta probati, a može mi se posrećiti.

While some see them as the crazy ones, we see genius. Because the people who are crazy enough to think they can change the world, are the ones who do.---R.I.P S.J.|||Minecraft: njofra|BF3: nj0fra
15 godina
offline
Re: Državna matura 2015

Bolje ti je pisat informatiku, puno je laksa osim ako ti fizika bas nejde super. Informatika je prbacivanje iz brojevnih sustava, malo elementarnog znanja o kompu i pseudokod.

[ Xfire: slickman25 ] [ Steam: ryou229 ] [ Battle.net: exzzy#2808 ] [ EUNE:exzzy ][ EUNE:exzzy ][ EUNE:exzzy ][EUW:exzzy]
11 godina
neaktivan
offline
Re: Državna matura 2015
R4zOR229 kaže...

Bolje ti je pisat informatiku, puno je laksa osim ako ti fizika bas nejde super. Informatika je prbacivanje iz brojevnih sustava, malo elementarnog znanja o kompu i pseudokod.

prošle godine info i povijest bili najteži predmet,pogledaj na ncvvo pa ćeš vidjet ima par bukvalnih zadataka no ima i onih koji su mindfuck

edit i psihologija je yebena bila 2012

A true man is not how much liquor he can drink,nor how much asses he can whip,a true man is how he takes care of his family and handles himself in crisis.
Poruka je uređivana zadnji put sub 20.12.2014 23:33 (Ikarus01).
15 godina
offline
Re: Državna matura 2015

Znam ja kakva je bila, piso sam ju vec dvije godine za redom {#}

[ Xfire: slickman25 ] [ Steam: ryou229 ] [ Battle.net: exzzy#2808 ] [ EUNE:exzzy ][ EUNE:exzzy ][ EUNE:exzzy ][EUW:exzzy]
14 godina
offline
Re: Državna matura 2015
R4zOR229 kaže...

Bolje ti je pisat informatiku, puno je laksa osim ako ti fizika bas nejde super. Informatika je prbacivanje iz brojevnih sustava, malo elementarnog znanja o kompu i pseudokod.

Fizika mi ide dosta dobro i nju ću definitivno pisati, a informatiku vjerojatno hoću. Dosta mi je položiti jedan, ali ako položim oba predmeta gleda se samo bolji koliko sam ja shvatio.

While some see them as the crazy ones, we see genius. Because the people who are crazy enough to think they can change the world, are the ones who do.---R.I.P S.J.|||Minecraft: njofra|BF3: nj0fra
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice