Ultimativna antivirus tema - P&O izdvojena tema

poruka: 48.432
|
čitano: 6.636.673
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
3 godine
neaktivan
offline
Ultimativna antivirus tema - P&O

Evo laptop je stigao, pokrenula sam ga itd, uzela sami neki expressVPN, prvi mjesec free, poslije 6-7 dolara ili eura, zaboravih sad. Guglala sam i vidjela da ga preporučuju pa rekoh zasto ne. Ali u biti ne znam šta sam kupila🤦‍♀️ šta to radi? 

14 godina
offline
Re: Ultimativna antivirus tema - P&O
MagiMagi kaže...

Evo laptop je stigao, pokrenula sam ga itd, uzela sami neki expressVPN, prvi mjesec free, poslije 6-7 dolara ili eura, zaboravih sad. Guglala sam i vidjela da ga preporučuju pa rekoh zasto ne. Ali u biti ne znam šta sam kupila🤦‍♀️ šta to radi? 

  VPN ti je servis koji uspostavlja kriptiranu vezu između tebe i servera odn. ostatka interneta. Pri tome ti skriva i IP adresu i daje ti IP adresu zemlje koju želiš. Stranica kojoj pristupaš koristeći VPN misli da pristupaš npr. iz SAD ili Kanade a ti si u stvarnosti u HR. Tako možeš koristiti neke usluge koje su ograničene na samo određene zemlje. VPN te dodatno štiti jer nitko pa čak ni tvoj ISP ne vidi kojim stranicama pristupaš, što trenutno preuzimaš i koje podatke šalješ. Vide samo gomilu nerazumljivih bita koji putuju mrežom. U svakom slučaju VPN je dobra stvar i za novac koji platiš dobivaš dobru uslugu.

Your dad always said that one day Del Boy would reach the top. Then again, he always said Millwall would win the cup.
13 godina
offline
Re: Ultimativna antivirus tema - P&O

uss kaže...

U svakom slučaju VPN je dobra stvar i za novac koji platiš dobivaš dobru uslugu.

 

 Je ako ga trebaš, ako ne, onda nema smisla kupovati nešto što ti ne treba.

 

Kod antivirusa je drugačija situacija, ako hoćeš sigurnije (ili se tako želiš osjećat) onda plati.

14 godina
offline
Ultimativna antivirus tema - P&O

Ne mora se kupovati. Ima besplatnih sa dovoljno prometa za neke osnovne potrebe. Ja sam ulovio 2 accounta Windscribe sa lifetime licencom po 50GB mjesečno. Treba ljudima objasniti prednosti VPN-a. Većina bi koristila kada bi znali kakvu razinu zaštite i privatnosti nudi.

Your dad always said that one day Del Boy would reach the top. Then again, he always said Millwall would win the cup.
14 godina
offline
Ultimativna antivirus tema - P&O

Najs 

 

 

Some people are so poor... all they have is money!
14 godina
offline
Ultimativna antivirus tema - P&O

Evo dobre prilike tko traži dobar antivirusni program...

BitDefender za samo 5€

Link

Some people are so poor... all they have is money!
14 godina
offline
Ultimativna antivirus tema - P&O

Koji antivirus uzet, pa i platit? Malwarebytes?

Pametan čovjek primjećuje sve. Glup za sve ima poneku zamjerku.
15 godina
offline
Re: Ultimativna antivirus tema - P&O
uss kaže...

Ne mora se kupovati. Ima besplatnih sa dovoljno prometa za neke osnovne potrebe. Ja sam ulovio 2 accounta Windscribe sa lifetime licencom po 50GB mjesečno. Treba ljudima objasniti prednosti VPN-a. Većina bi koristila kada bi znali kakvu razinu zaštite i privatnosti nudi.

... i koliko usporava brzinu Interneta! Recimo, meni je trebao za pristupiti Amazon Store-u, pa sam baš probao taj Windscribe koji ti besplatno nudi bijedna 2gb prometa i skreše mojih 1Gbits na 200mbits-a u DL-u. A to uredno plaćam t-scumu 25 kuna mjesečno. Nisam paranoik da ću žrtvovati brzinu za kriptirani promet, ne vidim potrebe.

Smetenjaci i smutljivci, mutikaše i bezglavnici, jalnuški diletanti i jednostavno, hm...prodane duše! Crni, žuti, zeleni vragovi, ne da se nude, nego bi i prodali Hrvatsku za Judine škude!
Poruka je uređivana zadnji put pon 18.4.2022 4:40 (BlackMoon).
16 godina
offline
Re: Ultimativna antivirus tema - P&O
x18x05x kaže...

Koji antivirus uzet, pa i platit? Malwarebytes?

 Eto ti (post iznad tvog) Bitdefender AV za 5€

http://av-gurus.blogspot.com/ | http://www.facebook.com/antivirusna.ekipa | http://www.youtube.com/user/TheDjigibao/videos
13 godina
offline
Re: Ultimativna antivirus tema - P&O
BlackMoon kaže...
uss kaže...

Ne mora se kupovati. Ima besplatnih sa dovoljno prometa za neke osnovne potrebe. Ja sam ulovio 2 accounta Windscribe sa lifetime licencom po 50GB mjesečno. Treba ljudima objasniti prednosti VPN-a. Većina bi koristila kada bi znali kakvu razinu zaštite i privatnosti nudi.

... i koliko usporava brzinu Interneta! Recimo, meni je trebao za pristupiti Amazon Store-u, pa sam baš probao taj Windscribe koji ti besplatno nudi bijedna 2gb prometa i skreše mojih 1Gbits na 200mbits-a u DL-u. A to uredno plaćam t-scumu 25 kuna mjesečno. Nisam paranoik da ću žrtvovati brzinu za kriptirani promet, ne vidim potrebe.

Ovisi kako kada, Windscribe često nudi i do 60 GB besplatno (moj račun trenutno ima 64 GB). 2 GB imaš ako se registriraš bez e-mail adrese; 10 GB imaš ako se registriraš s e-mail adresom i dopuštaš im da ti šalju spam.

 

Za tebe je savršen proxy. Ne smanjuje brzinu, a skriva tvoju IP adresu. 🙂

Poruka je uređivana zadnji put pon 18.4.2022 9:25 (Marko :D).
13 godina
offline
Re: Ultimativna antivirus tema - P&O
Marko :D kaže...

 Za tebe je savršen proxy. 

Meni npr. se jako dopalo ovo: https://artica-proxy.com/.

Fino preko Hyper Va zavrtiš i sva računala propustiš preko toga, mrak.

No Fear. No Excuses. No Limits. :D
Poruka je uređivana zadnji put pon 18.4.2022 9:35 (Valentin17).
14 godina
offline
Re: Ultimativna antivirus tema - P&O
djigibao kaže...
x18x05x kaže...

Koji antivirus uzet, pa i platit? Malwarebytes?

 Eto ti (post iznad tvog) Bitdefender AV za 5€

 Piše da je to pretplata i nije više 5 eur.

Pametan čovjek primjećuje sve. Glup za sve ima poneku zamjerku.
13 godina
offline
Re: Ultimativna antivirus tema - P&O
x18x05x kaže...

 Piše da je to pretplata i nije više 5 eur.

5 eura licenca za godinu dana i je, i dalje je 5 eura.

No Fear. No Excuses. No Limits. :D
14 godina
offline
Re: Ultimativna antivirus tema - P&O
Valentin17 kaže...
x18x05x kaže...

 Piše da je to pretplata i nije više 5 eur.

5 eura licenca za godinu dana i je, i dalje je 5 eura.

 Kao što rekoh.

Pametan čovjek primjećuje sve. Glup za sve ima poneku zamjerku.
13 godina
offline
Re: Ultimativna antivirus tema - P&O
x18x05x kaže...

 Kao što rekoh.

Isprika, nisam klikao na buy. Koji su to isto prevaranti.

No Fear. No Excuses. No Limits. :D
16 godina
offline
Re: Ultimativna antivirus tema - P&O
x18x05x kaže...
Valentin17 kaže...
x18x05x kaže...

 Piše da je to pretplata i nije više 5 eur.

5 eura licenca za godinu dana i je, i dalje je 5 eura.

 Kao što rekoh.

 

Valentin17 kaže...
x18x05x kaže...

 Kao što rekoh.

Isprika, nisam klikao na buy. Koji su to isto prevaranti.

 

Pise da je popust za prvo placanje.

 

 

http://av-gurus.blogspot.com/ | http://www.facebook.com/antivirusna.ekipa | http://www.youtube.com/user/TheDjigibao/videos
15 godina
offline
Re: Ultimativna antivirus tema - P&O
Pored Defendera, nepotrebno!
Smetenjaci i smutljivci, mutikaše i bezglavnici, jalnuški diletanti i jednostavno, hm...prodane duše! Crni, žuti, zeleni vragovi, ne da se nude, nego bi i prodali Hrvatsku za Judine škude!
13 godina
offline
Re: Ultimativna antivirus tema - P&O
djigibao kaže..

Hvala. 

BlackMoon kaže...
Pored Defendera, nepotrebno!

Ja sam sebi izabrao Avast free, meni je u redu. Svakom njegovo. 

No Fear. No Excuses. No Limits. :D
Poruka je uređivana zadnji put pon 18.4.2022 15:39 (Valentin17).
16 godina
offline
Re: Ultimativna antivirus tema - P&O
Valentin17 kaže...
Marko :D kaže...

 Za tebe je savršen proxy. 

Meni npr. se jako dopalo ovo: https://artica-proxy.com/.

Fino preko Hyper Va zavrtiš i sva računala propustiš preko toga, mrak.

 

Jel ta Artica free?

http://av-gurus.blogspot.com/ | http://www.facebook.com/antivirusna.ekipa | http://www.youtube.com/user/TheDjigibao/videos
13 godina
offline
Re: Ultimativna antivirus tema - P&O
djigibao kaže...

 Jel ta Artica free?

Da, besplatna je. Isprobao sam i radi super.  Možeš podesiti kako god ti odgovara. 

No Fear. No Excuses. No Limits. :D
Poruka je uređivana zadnji put pon 18.4.2022 15:51 (Valentin17).
13 godina
offline
Ultimativna antivirus tema - P&O

Pitanje, kako Ublock Origin ne blokira reklame na forumu? Odem desni klik, odaberem blokiraj element, odaberem stvaraj i makne se, ali nakon nekoga vremena se vrati ponovno ili na istom mjestu ili negdje između postova.

No Fear. No Excuses. No Limits. :D
Poruka je uređivana zadnji put pon 18.4.2022 16:58 (Valentin17).
14 godina
offline
Re: Ultimativna antivirus tema - P&O
Valentin17 kaže...

Pitanje, kako Ublock Origin ne blokira reklame na forumu? Odem desni klik, odaberem blokiraj element, odaberem stvaraj i makne se, ali nakon nekoga vremena se vrati ponovno ili na istom mjestu ili negdje između postova.

Nisi jedini. Uvijek se vrate.

Pametan čovjek primjećuje sve. Glup za sve ima poneku zamjerku.
13 godina
offline
Re: Ultimativna antivirus tema - P&O
x18x05x kaže...

Nisi jedini. Uvijek se vrate.

Na Adguardu nisam imao problem sa tim. Hvala na informaciji.

No Fear. No Excuses. No Limits. :D
Poruka je uređivana zadnji put pon 18.4.2022 17:09 (Valentin17).
13 godina
offline
Ultimativna antivirus tema - P&O

Meni sve uredno blokira, ali to je zato što sam ručno blokirao skripte i domene za serviranje oglasa.

15 godina
offline
Ultimativna antivirus tema - P&O

Ja od stoljeća sedmog korstim AdGuard na browseru i blokira sve šta treba, koji put i šta ne treba. Malo je "teži", ali znatno bolji od ublock-a, koji dosta toga i propusti, pogotovo na reklamno agresivnim stranicama, kao što je Bug. Btw, tek mi nedavno prošlo kroz glavu da je AdGuard ruski?

Smetenjaci i smutljivci, mutikaše i bezglavnici, jalnuški diletanti i jednostavno, hm...prodane duše! Crni, žuti, zeleni vragovi, ne da se nude, nego bi i prodali Hrvatsku za Judine škude!
13 godina
offline
Re: Ultimativna antivirus tema - P&O

Mene kod AdGuarda smeta što ne podržava sve sintakse filtera, dok uBlock Origin podržava. uBlock Origin je i snažniji od AdGuarda te nudi puno više mogućnosti i tehnika blokiranja.

 

Što se tiče blokiranja oglasa na Bugu, meni ih ni jedan ad blocker nije blokirao jer oni oglase serviraju s vlastite domene za koju nisam siguran da je u nekom od filtera.

 

15 godina
offline
Re: Ultimativna antivirus tema - P&O
Jel dovoljno imat od AV na windows 10 samo windows defender. Nisam se dugo igrao s tim av programima ne znam šta je aktualno sad, a dobro. Prije davno sam koristio eset smart security. Plus tako dodatno tipa malverbytes. Pošto nemam pojma šta je sad aktualno, može neka preporuka šta je dobro imat od tih programa. Po mogućnosti da je free, ako uopće ima šta free, a da je "dobro".
Što nose vjetrovi sudbine nitko ne može znati.
Poruka je uređivana zadnji put sub 23.4.2022 17:05 (sage).
13 godina
offline
Re: Ultimativna antivirus tema - P&O

Redoslijed po zaštiti bi išao ovako negdje:

Kaspersky free > Bitdefender free > Avast/AVG > Microsoft Defender

 

Možeš proći i sa MS Defenderom, ali ako želiš bolju zaštitu onda jedan od gore navedenih.

Top free produkti su bolji nego plaćeni od nekih drugih. Naravno plaćene verzije tih free verzija su još bolje, ali za običnog korisnika je free dovoljno.

Dodaš adblocker u browser i to je manje više to.

15 godina
offline
Re: Ultimativna antivirus tema - P&O
Ok. Ima li gdje za nabaviti jefiniije licencu za eset. Tipa sa stranica koje prodaju razne licence windowsa, poput onih što se nalaze na bug hr stranici.
Što nose vjetrovi sudbine nitko ne može znati.
13 godina
offline
Re: Ultimativna antivirus tema - P&O
njonji kaže...

Redoslijed po zaštiti bi išao ovako negdje:

Kaspersky free > Bitdefender free > Avast/AVG > Microsoft Defender

 

Možeš proći i sa MS Defenderom, ali ako želiš bolju zaštitu onda jedan od gore navedenih.

Top free produkti su bolji nego plaćeni od nekih drugih. Naravno plaćene verzije tih free verzija su još bolje, ali za običnog korisnika je free dovoljno.

Dodaš adblocker u browser i to je manje više to.

Bez uvijede ikome, ali u potpunosti je nepotrebno instalirati smeća od antivirusnih programa trećih strana (u koja su se pretvorili zadnjih godina). Windows Defender više nije kao što je prije bio, siromašan antivirusni program koji propušta sve i svašta. Danas je Defender doslovno besplatan Internet Security paket. Nudi puno više toga od onoga što je nudio prije nekoliko godina, a razina zaštite porasla je višestruko. Stvarno mislim, a mislim i da će se većina ekipe ovdje samnom složiti, da je Defender sve što je potrebno svakom računalu. Pa čak i onim korisnicima koji nisu baš vješti u korištenju računala i skidaju sve i svašta. Od Windowsa 10, odnosno, otkad je poboljšan Defender, još nisam vidio neko zaraženo računalo, pa čak ni kod već spomenutih korisnika. Uz to sve, besplatan je i zato što ga je napravio Microsoft, šanse za nekakve probleme su minimalne, gotovo nepostojeće.

 

Koliko je Defender dobar, dovoljno je pogledati aktivnost ove teme zadnjih par godina. Doslovno je pomeo konkurenciju pa se više ovdje nema o čemu ni raspravljat. A i teme za pomoć pri uklanjanju virusa na forumu su postale endemske; već godinama nisam vidio ni jednu. 

 

Stoga moj savjet kolegi sage ; uštedi novac, kriza je. Nema potrebe plaćati za nešto što će ti samo sjediti na računalu i ne raditi apsolutno ništa, osim povremeno izazvati kojekakav problem. Deinstaliraj postojeće antivirusne programe trećih strana, aktiviraj Windows Defender i instaliraj si programčić imena DefenderUI. To je sve što ti treba. Uz naravno uBlock Origin u preglednik. Ništa više.

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice