Preporuka za firewall

poruka: 23
|
čitano: 16.531
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
offline
Preporuka za firewall

...koji firewall je dobar a da je besplatan za komercijalnu upotrebu ( za winXp) ?

14 godina
neaktivan
offline
RE: Preporuka za firewall
tintin kaže...

...koji firewall je dobar a da je besplatan za komercijalnu upotrebu ( za winXp) ?

Online armor, Comodo (malo kompliciran), Outpost, PC tools fw Plus

Poruka je uređivana zadnji put pet 14.5.2010 10:04 (brixy).
14 godina
protjeran
offline
RE: Preporuka za firewall
tintin kaže...

...koji firewall je dobar a da je besplatan za komercijalnu upotrebu ( za winXp) ?

Vidi ovdje

14 godina
protjeran
offline
RE: Preporuka za firewall
tintin kaže...

...koji firewall je dobar a da je besplatan za komercijalnu upotrebu ( za winXp) ?

Vidi ovdje

Mada sumnjam da je i jedan besplatan za komercijalnu upotrebu.

 

EDIT: Sorry na duplom postu.

Poruka je uređivana zadnji put sub 15.5.2010 7:57 (BlackFoot).
14 godina
offline
Preporuka za firewall

Ja imam Online Armor Free i meni je cisto odlican,samo kada ga instaliras sam feature za programe disable-as zato sto ti to netreba..Jer ce te svaki put pitat za neki program dali da mu dozvoli ovo i ono..

Self Scientific Love Allah Feat Krondon Chase Infinite DJ Khalil Rap West HipHop The Self Science
14 godina
offline
Preporuka za firewall

Svakako bi i ja preporučio Online Armor free firewall.Nekada je dosta opterečivao dizanje Windowsa ali kako je izišla nova verzija postao je jako dobar vatrozid.Dobro je što Online Armor na početku instalacije snimi sve programe tj kada ih ideš pokretati ne pita te više samo ako je nešto novo ili sumljivo tako da nema kao kod  drugih vatrozida  prvi put da nešto uvijek pita.Tako da Online Armor free svakako jako dobar vatrozid.Smijeh

14 godina
neaktivan
offline
Preporuka za firewall

Koristio sam Pc Tools Firewall Plus jedino,i mogu reć da je firewall stvarno dobar. Ima preljepo sučelje,lako se podešava..ma sve što treba firewallu. Nemogu reć da je najbolji jer nije,nije ni jedan najbolji. Naravno,COMODO je jedan od boljih,kako kažu stručnjaci,ali kažu da je i kompliciran. Na tebi je da odlučiš. Isprobaj svaki i ostavi onoga koji ti paše.

14 godina
neaktivan
offline
RE: Preporuka za firewall
filipvk1000 kaže...

Naravno,COMODO je jedan od boljih,kako kažu stručnjaci,ali kažu da je i kompliciran.

Uopće nije kompliciran. Treba uložiti malo vremena, ali prilagođen je i početnicima.

Štoviše, njegovi alerti su vizualno i opisno meni najintuitivniji....uf, kad se sjetim OA alerta...živa jeza!

Svi bi htjeli odmah sve znati od prve....sjetite se samo koliko ste truda i vremena morali uložiti ko klinci da naučite abecedu....tak vam je i ovo....

Čovjek uči dok je živ....bez muke nema nauke...ne biti lijen!Namigiva

14 godina
neaktivan
offline
Preporuka za firewall

Ja sam već tu na forumu govorio koje sam probleme imao sa Comodo i Online Armor firewal-ima, ali evo da ponovim

valjda se nećete ljutitiCool:

- Comodo mi je blokirao neke aplikacije, jednostavno se nisu mogle pokrenuti ili instalirati i javljalo se: "Error while unpacking program, code LP5"

- Online Armor mi je rušio firefox, samo bi prestao raditi, dok bi u sandboxu (sandboxie) radio normalno, nisu imali kvalitetna riješenja ni na njihovom službenom forumu.

 

Sada koristim PC Tools Firewall plus i potpuno sam zadovoljan.

14 godina
protjeran
offline
Preporuka za firewall

imam online armor nema greške, rabim IE8 ne blokira ništa, samo te prvi put pita i klikni zapamti odluku i više e na javlja. lagan na resursima, ne usporava komp jednostavan za rukovanje. teško da ima bolji free FW, to mi kažu i puno iskusniji kompjuteraši kojima je to struka.

karma slijepom daje vid
15 godina
offline
Preporuka za firewall

Koji jednostavni i ne zahtjevni "freeware" Firewall mi možete preporučiti za kompjuter od dvije mlađe cure (13/16 god.)

(C2D E4300/1GB RAM/integrirana grafička/200GB disk), koje nemaju baš iskustva sa firewall-ovima

i antivirusnim alatima?

Za antivirus bi stavio free Avira-u ili imate drugi prijedlog antivirusa da nije težak i gladan za resursima?

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011.
14 godina
neaktivan
offline
Re: Preporuka za firewall
Matozan kaže...

Koji jednostavni i ne zahtjevni "freeware" Firewall mi možete preporučiti za kompjuter od dvije mlađe cure (13/16 god.)

(C2D E4300/1GB RAM/integrirana grafička/200GB disk), koje nemaju baš iskustva sa firewall-ovima

i antivirusnim alatima?

Za antivirus bi stavio free Avira-u ili imate drugi prijedlog antivirusa da nije težak i gladan za resursima?

PC Tools Firewall Plus i  Avira,tako i ja koristim ali moze i Avast,mislim da je Avast jos manje primjetan{#}. PC Tools je meni super kad ga tek instaliras stavis kvaku na nesto kao da sam prepoznaje (ne mogu se sjetit tacno) i to je to nema problema,rijetko kad te pita nesto

14 godina
offline
Re: Preporuka za firewall
Matozan kaže...

Koji jednostavni i ne zahtjevni "freeware" Firewall mi možete preporučiti za kompjuter od dvije mlađe cure (13/16 god.)

(C2D E4300/1GB RAM/integrirana grafička/200GB disk), koje nemaju baš iskustva sa firewall-ovima

i antivirusnim alatima?

Za antivirus bi stavio free Avira-u ili imate drugi prijedlog antivirusa da nije težak i gladan za resursima?

Za njih ostavi windows firewall svi ostali kao i Pc tools firewall samo če ih pitati a one neće znati odgovoriti i onda češ imati posla a mogu i sve zablokirati.Zato za takve windows firewall{#}

http://slikaricaliky.weebly.com/
15 godina
offline
Re: Preporuka za firewall
TonyM kaže...
Matozan kaže...

Koji jednostavni i ne zahtjevni "freeware" Firewall mi možete preporučiti za kompjuter od dvije mlađe cure (13/16 god.)

(C2D E4300/1GB RAM/integrirana grafička/200GB disk), koje nemaju baš iskustva sa firewall-ovima

i antivirusnim alatima?

Za antivirus bi stavio free Avira-u ili imate drugi prijedlog antivirusa da nije težak i gladan za resursima?

Za njih ostavi windows firewall svi ostali kao i Pc tools firewall samo če ih pitati a one neće znati odgovoriti i onda češ imati posla a mogu i sve zablokirati.Zato za takve windows firewall{#}

O tome sam razmišljao (ostaviti windows firewall), samo nisam znao da li je dovoljan tj. da li dobro služi svojoj svrsi.

Samo ću još staviti Aviru i WOT i to je to.

Je sam li još što zaboravio?

 

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011.
14 godina
offline
Re: Preporuka za firewall
Matozan kaže...
TonyM kaže...
Matozan kaže...

Koji jednostavni i ne zahtjevni "freeware" Firewall mi možete preporučiti za kompjuter od dvije mlađe cure (13/16 god.)

(C2D E4300/1GB RAM/integrirana grafička/200GB disk), koje nemaju baš iskustva sa firewall-ovima

i antivirusnim alatima?

Za antivirus bi stavio free Avira-u ili imate drugi prijedlog antivirusa da nije težak i gladan za resursima?

Za njih ostavi windows firewall svi ostali kao i Pc tools firewall samo če ih pitati a one neće znati odgovoriti i onda češ imati posla a mogu i sve zablokirati.Zato za takve windows firewall{#}

O tome sam razmišljao (ostaviti windows firewall), samo nisam znao da li je dovoljan tj. da li dobro služi svojoj svrsi.

Samo ću još staviti Aviru i WOT i to je to.

Je sam li još što zaboravio?

 

Za njihove potrebe če to biti dovoljno.Što vrijedi staviti a onda da si nešto zablokiraju i da imaš i ti i one problem,kad neznaju s time raditi ili da nauče.Ovo si dobro rekao Avira ili Avast free,Wot i još im stavi skenere Malwarebytes,superantispyware i Hitman pro da se može povremeno očistiti.I ako budu se pametno služile biti če kompjuter dugo vremena čist..{#}

http://slikaricaliky.weebly.com/
12 godina
offline
Preporuka za firewall

Windows Firewall. Pripazi, ovo nije besplatno rješenje jer sami windowsi zahtjevaju licenciranje i nemoj zaboraviti da već imaš firewall na routeru tako da ti onaj na tvome računalu koristi samo da te brani od sumnjivih paketa koji se već nalaze u tvojoj lokalnoj mreži.

14 godina
neaktivan
offline
Re: Preporuka za firewall

Windows Firewall, za razliku od MSE, radi i na nelicenciranim (piratskim) Windozama. {#}

Moja anti-malware zaštita:CIS+Panda URL Filter+Sendori DNS
8 godina
neaktivan
offline
Preporuka za firewall

Molim ako netko može ukratko odgovoriti?

Kako se firewall odnosi prema operacijskim sustavima? Primjeri operacijskih sustava koji uključuju razne oblike firewalla. Kako se dizajn samog operacijskog sustava mijenja s obzirom na ono što smo naučili iz firewalla?

8 godina
neaktivan
offline
Preporuka za firewall

Ako netko može ukratko odgovoriti?

kako se firewall odnosi prema operacijskim sustavima? Primjeri operacijskih sustava koji uključuju razne oblike firewalla. Kako se dizajn samog operacijskog sustava mijenja s obzirom na ono što smo naučili iz firewalla?

14 godina
offline
Preporuka za firewall

Kolege,

Moze preporuka za firewall?

Imao sam davno Online Armor i Outpost....njih vise nema...bili su mi fantasticni jer su za svaku pizdariju pitali moze li na internet... Super mi je to kod programa kojima ogranicim priatup internetu, ali nije nuzno glavni.exe taj koji ide na internet nego i razni pod programi, dll ovi itd.

 

Don’t make a habit out of choosing what feels good over what’s actually good for you.
16 godina
offline
Re: Preporuka za firewall
Imaš Comodo firewall (iskljucis mu ostale module ako zelis) ili ZoneAlarm.
http://av-gurus.blogspot.com/ | http://www.facebook.com/antivirusna.ekipa | http://www.youtube.com/user/TheDjigibao/videos
12 godina
neaktivan
offline
Re: Preporuka za firewall
Fake_Alert kaže...

Kolege,

Moze preporuka za firewall?

Imao sam davno Online Armor i Outpost....njih vise nema...bili su mi fantasticni jer su za svaku pizdariju pitali moze li na internet... Super mi je to kod programa kojima ogranicim priatup internetu, ali nije nuzno glavni.exe taj koji ide na internet nego i razni pod programi, dll ovi itd.

 

 GlassWire program koji ima i Firewall. Ne znam da li je free. Pogledaj ovdje https://computelogy.com/2020/best-free-firewall-for-windows-10-pc/

"Just A Dream ".
2 godine
offline
Preporuka za firewall

simplewall i amen.

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice