Samsung Galaxy S22/S22+/S22 Ultra - [Rasprava] izdvojena tema

poruka: 1.071
|
čitano: 415.895
|
moderatori: XXX-Man, vincimus, Lazarus Long
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S22/S22+/S22 Ultra - [Rasprava]
Je netko ptebacivao walet sa jednog na drugi telefon (s22u) i na prijasnjem je bilo 3 kartice a sad je na novom prazan
Ima li kakvo riješenje da ne moram opet ubacivat sve nazad
SAMSUNG NOTE 10+
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S22/S22+/S22 Ultra - [Rasprava]
pasko kaže...
Je netko ptebacivao walet sa jednog na drugi telefon (s22u) i na prijasnjem je bilo 3 kartice a sad je na novom prazan
Ima li kakvo riješenje da ne moram opet ubacivat sve nazad

 Misliš kao da komplet prebaciš kartice i da ti radi odmah na drugom? Ne funkcionira to tako iz sigurnosnih razloga. Kao što ne prebacuje bankovnu aplikaciju. Do sad sam morao svaki put radit ponovne reaktivacije i zvat pbz da mi posebno na mobu a posebno na vuri aktivira gpay. Revolut karticu samo iz appa potvrdi

6 godina
offline
Samsung Galaxy S22/S22+/S22 Ultra - [Rasprava]

Napravio sam nadogradnju na Android 13 krajem proslog mjeseca i u zadnjih tjedan dana telefon mi se zbesiro 3 puta prilikom dolaznog poziva i restartirao se.
Citao sam o tom problemu koji se javljao na ultrama na A12, ja nisam imao s svojom problema tada, ali zato se sad pojavljuje s A13.

Ima li jos tko takvu situaciju...svaki prijedlog da se to rijesi je dobrodosao...znam da je zadnja opcija reset ali to mi se za sad ne radi jedino ako stvarno bude voda do usiju...

 
3 0 hvala 1
14 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S22/S22+/S22 Ultra - [Rasprava]
Evo i ja docekao svoju ultru napokon i odmah sranje u dva dana prilikom dolaznog poziva mobitel se smrzne i resetira sam od sebe
Poludio sam
Frend vec promjenio dva S22+ i kod oba ima isti slucaj kao i ja
Pa sto se to dogada
Imam android 13 update i odraden factory reset
Ja sam na bonbonu frend ima tcom unlimited tarifu
Pomoc
P.S. jedina poveznica izmedu mene i frenda je sto oba imamo galaxy watch 5 pro
SAMSUNG NOTE 10+
Poruka je uređivana zadnji put uto 15.11.2022 7:25 (pasko).
Moj PC  
3 1 hvala 0
14 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S22/S22+/S22 Ultra - [Rasprava]
Nece ti pomoci reset
SAMSUNG NOTE 10+
2 godine
offline
Samsung Galaxy S22/S22+/S22 Ultra - [Rasprava]

Imam S22+ nešto više od tri mjeseca, i nikada problema.

Aktivan je i GW4...

 

Prilično puno telefoniram.

Ante Gelo kaže Hej..Drago,si čuo kako onaj mali loše svira bubanj.. Drago Laban kaže.. Ma,neka svira. Bolje da svira, nego da krade.
 
1 0 hvala 1
15 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S22/S22+/S22 Ultra - [Rasprava]
Buliman kaže...

Napravio sam nadogradnju na Android 13 krajem proslog mjeseca i u zadnjih tjedan dana telefon mi se zbesiro 3 puta prilikom dolaznog poziva i restartirao se.
Citao sam o tom problemu koji se javljao na ultrama na A12, ja nisam imao s svojom problema tada, ali zato se sad pojavljuje s A13.

Ima li jos tko takvu situaciju...svaki prijedlog da se to rijesi je dobrodosao...znam da je zadnja opcija reset ali to mi se za sad ne radi jedino ako stvarno bude voda do usiju...

 rekli bi dušebrižnici ne znaš koristit mobitel.

ista stvar i meni jutros, samo se nije resetira već je zapea na logo screenu, pa sam mora shutdown i volume down

15 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S22/S22+/S22 Ultra - [Rasprava]
Makić kaže...
Buliman kaže...

Napravio sam nadogradnju na Android 13 krajem proslog mjeseca i u zadnjih tjedan dana telefon mi se zbesiro 3 puta prilikom dolaznog poziva i restartirao se.
Citao sam o tom problemu koji se javljao na ultrama na A12, ja nisam imao s svojom problema tada, ali zato se sad pojavljuje s A13.

Ima li jos tko takvu situaciju...svaki prijedlog da se to rijesi je dobrodosao...znam da je zadnja opcija reset ali to mi se za sad ne radi jedino ako stvarno bude voda do usiju...

 rekli bi dušebrižnici ne znaš koristit mobitel.

ista stvar i meni jutros, samo se nije resetira već je zapea na logo screenu, pa sam mora shutdown i volume down

 

Resetiranje mobitela kod poziva je stvaran problem, nitko normalan ne bi rekao "ne znaš koristit mobitel" zbog toga.

Nikakva resetiranja ili smrzavanja kod poziva se ne bi smjela događati u modernim operativnim sustavima.

PSN: DrskaBitanga, Xbox: MalaBitanga, Steam: Bitanga, Battle.net: Bitanga#2872, Uplay: DrskaBitanga, Origin: DrskaBitanga, Nintendo Switch Friend Code: SW-7419-2699-7478
12 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S22/S22+/S22 Ultra - [Rasprava]
S22+ od prije nekoliko dana primjećen problem sa kamerom. Uslikam nešto na bijeloj podlozi, sve izgleda ok dok gledam to što slikam na ekranu. Uđem u galeriju, vidim da nešta vrti kod te slike, otvorim sliku i bijela pozadina je siva, slika katastrofa. Zvao Samsung, spajali se da vide, kažu prijavljivali su im to, misle da je zbog update-a na android 13.
Moj PC  
0 1 hvala 0
11 godina
offline
Samsung Galaxy S22/S22+/S22 Ultra - [Rasprava]

Od kad sam instalirao Android 13 na s22,tipkovnica mi vise ne detektira dobro kao 0rije i radim enormno vise krivih unosa prilikom dodira slova.

Brat mi kaze da je njemu jednak dojam na s21 od kada je stavio Android 13......

Moj PC  
0 1 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: Samsung Galaxy S22/S22+/S22 Ultra - [Rasprava]
Prema komentarima (pogotovo nakon A13) vidim bolje onda uzet iph 13 umjesto s22/s22+
(:
pm
Moj PC  
1 0 hvala 0
2 godine
offline
Re: Samsung Galaxy S22/S22+/S22 Ultra - [Rasprava]
toyota rav4 kaže...
Prema komentarima (pogotovo nakon A13) vidim bolje onda uzet iph 13 umjesto s22/s22+
(:

Imaš pogrešan dojam.

Ovdje se uglavnom jave korisnici, njih 5% koji imaju nekakav problem s tom generacijom mobitela, a mi koji nemamo se, ili ne javimo, ili kažemo sve je OK.

 

Nas šestero u firmi je prije 4 mjeseca dobilo službene S22+, i nitko nema ni jedan jedini problem, a koristimo ga jako puno.

Ako netko misli (ili ima) da ima problem, ima garanciju, pa neka to riješi s ovlaštenim servisom.

 

S ovim kukanjem po forumu, netko drugi poput tebe može steći dojam da je ta serija telefona falš, a nije.

 

Iphone 13 ima lošiji ekran, mali zaslon koji je meni nepodnošljiv 6,1 inch.....podjednaku kameru, garanciju samo 1 godina, oštećenja od tekućina nisu pokrivena jamstvom ?!, mislim ono ?!

Ili misliš da kod tog telefona nema 5% ljudi koji isto imaju realan problem ?

 

 

Ante Gelo kaže; Hej..Drago,si čuo kako onaj mali loše svira bubanj.. Drago Laban kaže;.. Ma,neka svira. Bolje da svira, nego da krade.
Poruka je uređivana zadnji put sub 19.11.2022 18:46 (Zaporožac).
13 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S22/S22+/S22 Ultra - [Rasprava]
Jučer bio sitan stability improvement update. 710MB
Moj PC  
2 0 hvala 1
12 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S22/S22+/S22 Ultra - [Rasprava]
dax-lax kaže...
Jučer bio sitan stability improvement update. 710MB

 Za koji to mobitel? Ja čekam update na S22+ u nadi da će mi popraviti taj problem s kamerom.

13 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S22/S22+/S22 Ultra - [Rasprava]
display name ivo kaže...
dax-lax kaže...
Jučer bio sitan stability improvement update. 710MB

 Za koji to mobitel? Ja čekam update na S22+ u nadi da će mi popraviti taj problem s kamerom.

 S22U

11 godina
neaktivan
offline
Re: Samsung Galaxy S22/S22+/S22 Ultra - [Rasprava]
Dvoumim se između obicnog s22, xiaomia 12 i iphona 13. Cijene necemo gledat. Od mobitela ocekujem prije svega odlicnu kameru, dobru ergonomiju i zaslon, performase i dobru bateriju.

Jako mi se sviđa s22, ali doslovno gdje god da pogledam, ljudi pišu kako je baterija očajna, ako želiš da izgura iza 7 navečer svakako ju treba puniti, a kako tek nakon 2 godine uporabe... Student sam i ne igram nikakve igre, ali na mobitelu sam često.

Kakva su vaša iskustva s baterijom na običnom s22?
pm
Moj PC  
0 0 hvala 0
2 godine
offline
Re: Samsung Galaxy S22/S22+/S22 Ultra - [Rasprava]
display name ivo kaže...

Za koji to mobitel? Ja čekam update na S22+ u nadi da će mi popraviti taj problem s kamerom.

 Ja sam jučer u jutro napravio taj update S22+

Ante Gelo kaže; Hej..Drago,si čuo kako onaj mali loše svira bubanj.. Drago Laban kaže;.. Ma,neka svira. Bolje da svira, nego da krade.
11 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S22/S22+/S22 Ultra - [Rasprava]
Ja imam s22 I ja sam zadovoljan sa baterijom. Ne igram igrice, ali dosta poziva, Facebook, YouTube, I još dosta Internet pretraživanja + viber, mesenger. I navečer ide na punjač sa 30tak nekad i više postotka
Usput sve što je moguće je upaljeno, ne gasim ništa jer nema logike kupiti takav mobitel a pogasiti sve.
12 godina
offline
Samsung Galaxy S22/S22+/S22 Ultra - [Rasprava]

Imam S22 i baterija je apsolutno smece. Na poslu ga slabo uopce i koristim i svejedno ga moram dva puta dnevno punit.

Moj PC  
1 1 hvala 1
11 godina
neaktivan
offline
Re: Samsung Galaxy S22/S22+/S22 Ultra - [Rasprava]
I sta onda misliti na kraju... 😭
Mob bi koristio za web, instagram, yt, fb i WhatsApp, tu i tamo nesto s kamerom i jedan poziv na dan. Mailovi obavezno aktivni.

Je li razlika u tome sto netko ima stavljene aplikacije u deep sleep i sl.?
pm
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S22/S22+/S22 Ultra - [Rasprava]
toyota rav4 kaže...
I sta onda misliti na kraju... 😭
Mob bi koristio za web, instagram, yt, fb i WhatsApp, tu i tamo nesto s kamerom i jedan poziv na dan. Mailovi obavezno aktivni.

Je li razlika u tome sto netko ima stavljene aplikacije u deep sleep i sl.?

 

Nemaš šta misliti. Kao i za svaki uređaj, ako čitaš mišljenja korisnika nećeš ništa kupiti jer ćeš na internetu naći uglavnom samo probleme, oni kojima dobro sve radi ne tipkaju po internetu.

Ako želiš android kupi Samunga, ako želiš iOS kupi iPhone.

Ionako je sve to kompromis. Nema nijednog savršenog uređaja.

PSN: DrskaBitanga, Xbox: MalaBitanga, Steam: Bitanga, Battle.net: Bitanga#2872, Uplay: DrskaBitanga, Origin: DrskaBitanga, Nintendo Switch Friend Code: SW-7419-2699-7478
9 godina
neaktivan
offline
Re: Samsung Galaxy S22/S22+/S22 Ultra - [Rasprava]
Iz osobnog iskustva ti mogu reći da je na Samsunzima baterija kriminalno loša (službeni su mi uvijek ili S serija ili Iphone), iPhone je ranije bio loš od 13 su puno bolji (14 Max vs S22 Ultra ga dere 2x u bateriji). Jedan od razloga zašto koristim dva telefona je taj što je na S seriji bateriji katastrofa s time da ne igram igrice nego eventualno čitam nešto na mobu i wapp + nešto sitno youtube. Ukoliko pričamo o scenariju da si vani na max svjetlini ekrana + video ili navigacija u 14:00 ti je mobitel mrtav. Jedino što je pomoglo je prebacivanje s 4G na 3G donekle (bug u Vipnet mreži) na T Mobile u nema tog problema ali to nije samo Samsungov problem.
15 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S22/S22+/S22 Ultra - [Rasprava]
Bgang kaže...
Iz osobnog iskustva ti mogu reći da je na Samsunzima baterija kriminalno loša (službeni su mi uvijek ili S serija ili Iphone), iPhone je ranije bio loš od 13 su puno bolji (14 Max vs S22 Ultra ga dere 2x u bateriji). Jedan od razloga zašto koristim dva telefona je taj što je na S seriji bateriji katastrofa s time da ne igram igrice nego eventualno čitam nešto na mobu i wapp + nešto sitno youtube. Ukoliko pričamo o scenariju da si vani na max svjetlini ekrana + video ili navigacija u 14:00 ti je mobitel mrtav. Jedino što je pomoglo je prebacivanje s 4G na 3G donekle (bug u Vipnet mreži) na T Mobile u nema tog problema ali to nije samo Samsungov problem.

 

Da, to sam nedavno čuo za A1 da puno jače troši bateriju od HTa jer su mijenjali nešto u protokolu komunikacije s baznim stanicama nedavno, ali izgleda i da to traje neko dulje vrijeme već.

PSN: DrskaBitanga, Xbox: MalaBitanga, Steam: Bitanga, Battle.net: Bitanga#2872, Uplay: DrskaBitanga, Origin: DrskaBitanga, Nintendo Switch Friend Code: SW-7419-2699-7478
12 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S22/S22+/S22 Ultra - [Rasprava]
toyota rav4 kaže...
I sta onda misliti na kraju... 😭
Mob bi koristio za web, instagram, yt, fb i WhatsApp, tu i tamo nesto s kamerom i jedan poziv na dan. Mailovi obavezno aktivni.

Je li razlika u tome sto netko ima stavljene aplikacije u deep sleep i sl.?

 Za sve što si naveo koristiti tebi po meni ne treba flagship nego bi i neki midrange mobitel sa štedljivijim procesorom i većom baterijom bio bolji izbor. Uz to bi prošao i jeftinije.

 

Moje neko zapažanje je da svi trenutni flagshipi ne idu na to da baterija traje duže jer bi u tom slučaju stavljali veće baterije što bi im tada povečalo gabarite što ne ide u skladu sa dizajnom koji se od njih očekuje. Nego se ide u pravcu što bržeg punjenja baterije. S22+ se puni na 45W max, Xiaomi 12 na 66W max... To ti realno dođe na to da sa 10-20% baterije dođeš na 90-100% na 10-20 minuta. Imam Xiaomi 12, žena ima S22+ tako da govorim iz iskustva. Moj Xiaomi 12 je na 50% od jutra do podne. Ali mi ga nije problem ubost na par minuta na punjač i opet je na 100%. Ali da će dan mog korištenja izdražati s jednim punjenjem - neće.


EDIT: dodao bih još da neću gasiti ništa niti stavljati ekran na manje herza, isto kao što ni na smartwatchu imam sve popaljeno... ako sam kupio takav uređaj zbog tih i tih mogućnosti onda ću ih i koristiti. Da, možeš smanjiti osvježenje ekrana na 60hz, možeš smanjiti svjetlinu ekrana, možeš ugasiti 5G, i sl. ali šta si napravio? Platio skuplje za mogućnosti koje ne koristiš. Onda možeš u startu uzeti mobitel sa tim karakteristikama i još uštedjeti.

Poruka je uređivana zadnji put pon 21.11.2022 17:27 (display name ivo).
11 godina
neaktivan
offline
Re: Samsung Galaxy S22/S22+/S22 Ultra - [Rasprava]
Ma stvar je u tome da mogu uzeti ili s21fe za 380 eur, s22 i xiaomi 12 svaki po 400 eur ili iphone 13 za 500 eur. Osim ako se ne prebacim na Iphone koji mi se čini ko najbolji uređaj bez obzira na 100eur veću cijenu, od Androida mi se čini najbolja kupnja s22, a sad valjda će mobitel moći izdržati 4h SOT-a od 10.30 ujutro do 01 navecer bez punjača.
pm
Poruka je uređivana zadnji put pon 21.11.2022 22:32 (toyota rav4).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S22/S22+/S22 Ultra - [Rasprava]
Bitanga kaže...
Bgang kaže...
Iz osobnog iskustva ti mogu reći da je na Samsunzima baterija kriminalno loša (službeni su mi uvijek ili S serija ili Iphone), iPhone je ranije bio loš od 13 su puno bolji (14 Max vs S22 Ultra ga dere 2x u bateriji). Jedan od razloga zašto koristim dva telefona je taj što je na S seriji bateriji katastrofa s time da ne igram igrice nego eventualno čitam nešto na mobu i wapp + nešto sitno youtube. Ukoliko pričamo o scenariju da si vani na max svjetlini ekrana + video ili navigacija u 14:00 ti je mobitel mrtav. Jedino što je pomoglo je prebacivanje s 4G na 3G donekle (bug u Vipnet mreži) na T Mobile u nema tog problema ali to nije samo Samsungov problem.

 

Da, to sam nedavno čuo za A1 da puno jače troši bateriju od HTa jer su mijenjali nešto u protokolu komunikacije s baznim stanicama nedavno, ali izgleda i da to traje neko dulje vrijeme već.

istina, mobitel ne može otić u idle, non-stop bazna šalje komunikaciju da je u connected stanju.

ne znam jesu bila P3 mjerenja ili su zbog nečeg drugog napravili da ispadne brža uspostava poziva, etc

ali za korisnike svakako banana

Poruka je uređivana zadnji put pon 21.11.2022 22:36 (Makić).
9 godina
neaktivan
offline
Re: Samsung Galaxy S22/S22+/S22 Ultra - [Rasprava]
Meni iOS nikako ne leži, vjerujem da ako se netko barem malo razumije u tehnologiju ne može biti sretan s tim OS-om. Od ovog gore bi uzeo S21 FE i stavio gcam.
15 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S22/S22+/S22 Ultra - [Rasprava]
toyota rav4 kaže...
Ma stvar je u tome da mogu uzeti ili s21fe za 380 eur, s22 i xiaomi 12 svaki po 400 eur ili iphone 13 za 500 eur. Osim ako se ne prebacim na Iphone koji mi se čini ko najbolji uređaj bez obzira na 100eur veću cijenu, od Androida mi se čini najbolja kupnja s22, a sad valjda će mobitel moći izdržati 4h SOT-a od 10.30 ujutro do 01 navecer bez punjača.

 Ja sam imao slicnu dilemu (sve osim xiaomia je bilo ukljuceno) i narucio iPhone 13 nakon vise od desetljeca na Androidu. Sad imam s10e (preko 3 ipo godine), super mobitel, svakim updateom je bio sve bolji i bolji, ne trza niti malo. Stvarno sam odusevljen al baterija je problem od pocetka. Prije njega sam imao Huawei P9 lite i nakon 3 godine mu je baterija vise drzala nego sSamsungu prvi dan.

Htio sam s22, opet exynos i opet spominju probleme s baterijom. Nisam puno mozgao i narucio 13 iako vjerujem da ce mi bit iOS ogranicavajuc faktor jer sam koristio dosta OneUI featurea. Nisam neki hardcore korisnik, doslovno whatsapp, youtube i browser al nemam vise volje stalno gasiti bluetooth, nfc il kad odem negdje u prirodu da moram razmisljati hoce li izdrzati...
Vjerujem da je s22 bolja situacija al ocito nisam htio riskirati.

I sad kad vidim da je cijena S22 koji je noviji a rekao bi i bolji mobitel toliko pala u odnosu na iPhone koja stoji zacementirana bez obzira sta je proslogodisnji model sve je jasno. Prodam iPhone ako ne bude to to, uzmem nesto drugo i jos "zaradim"....

Poruka je uređivana zadnji put uto 22.11.2022 9:18 (SHELBY_09).
15 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S22/S22+/S22 Ultra - [Rasprava]
Bgang kaže...
Meni iOS nikako ne leži, vjerujem da ako se netko barem malo razumije u tehnologiju ne može biti sretan s tim OS-om. Od ovog gore bi uzeo S21 FE i stavio gcam.

 

Da, kao što rekoh sve je to kompromis. Meni su neke stvari na iOSu odlične, a neke smetaju (npr. budala koja je smislila da je back button u svim formama gore lijevo treba jako patiti), neke su mi na Androidu odlične, a neke ne toliko.

Pa onda još kad usporediš kameru, hardver, softver općenito, cijenu, tek onda ne znaš što bi kupio.

 

Imam iPad Pro M1 i to mi je stvarno savršenstvo od uređaja, čak i top android tableti su osrednja žalost.

Ali za mobitel i dalje ne znam jel bih uzimao iPhone, iako sam neki dan vidio iPhone 14 Pro Max u iStyleu i stvarno je odličan, ali košta 12k kn. Što je za 4k kn više od S22U i još nema ni olovčicu (koliko god ona bila uglavnom beskorisna nekad dobro dođe, pogotovo dok klincu moram pokazati fiziku ili elektrotehniku na daljinu :-D).

PSN: DrskaBitanga, Xbox: MalaBitanga, Steam: Bitanga, Battle.net: Bitanga#2872, Uplay: DrskaBitanga, Origin: DrskaBitanga, Nintendo Switch Friend Code: SW-7419-2699-7478
9 godina
neaktivan
offline
Re: Samsung Galaxy S22/S22+/S22 Ultra - [Rasprava]

Di je tebi back button na forumima gore ljevo na iphone, o cem ti 😂

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice