Samsung Galaxy S22/S22+/S22 Ultra - [Rasprava] izdvojena tema

poruka: 1.071
|
čitano: 415.841
|
moderatori: XXX-Man, vincimus, Lazarus Long
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S22/S22+/S22 Ultra - [Rasprava]
MEGATAMA kaže...

Evo nesto dojmova i usporedbi nakon par dana koristenja....S20+ vs S22

 

Ekran mi djeluje fantasticno na obadva mobitela i jedina primjetna razlika je veci display na s20+

S22 je nesto brzi u koristenju aplikacija koje ja koristim

Baterija je za sada slabija nego na s20+ ali mobitel se mora "izradit" sto se tice baterije tojest optimizirat,takoje bilo u startu i sa s20+

Kamera je na prvi pogled puno bolja na s22

Tipkovnica bolje detektira pritisak na slova tojest preciznije na s22 iako je povrsina ekrana manja a ja imam vece ruke

Senzor za otkljucavanje otiskom puno bolje radi na s22

 

Uglavnom sve ono stoje meni bitno je sad bolje nego prije,tu se ubraja i ergonomija jer napokon imam mob koji mi stane u dzep normalno.

Konacni dojam za sad je 9/10

 

 

I ja sam presao sa S20+ na S22 Ultra, i osim kamerom, i citljivoscu ekrana na suncu, nemam nista pozitivno za rec. Tezak, u masu stvari mi sporije radi od S20, pogotovo kad scrollam recimo kroz FB, web, i sl. 

Galeriju u FB appu mi otvara po pola minute. Face recogniton je los. Fingerprint doduse, dosta poboljsan.

Dosta appova mi steka. Recimo dobijem notifikaciju na redditu, kliknem na nju, pocne otvarat reddit, i tu zapne. I tako sam primjetio jos na par appova.
Zao mi je sto sam ga i otvarao uopce. Trebao sam ga prodati dok je jos bio zapakiran, dobio ga na poslu, i nastaviti sa S20+

15 godina
online
Re: Samsung Galaxy S22/S22+/S22 Ultra - [Rasprava]
jucca kaže...

I ja sam presao sa S20+ na S22 Ultra, i osim kamerom, i citljivoscu ekrana na suncu, nemam nista pozitivno za rec. Tezak, u masu stvari mi sporije radi od S20, pogotovo kad scrollam recimo kroz FB, web, i sl. 

Galeriju u FB appu mi otvara po pola minute. Face recogniton je los. Fingerprint doduse, dosta poboljsan.

Dosta appova mi steka. Recimo dobijem notifikaciju na redditu, kliknem na nju, pocne otvarat reddit, i tu zapne. I tako sam primjetio jos na par appova.
Zao mi je sto sam ga i otvarao uopce. Trebao sam ga prodati dok je jos bio zapakiran, dobio ga na poslu, i nastaviti sa S20+

 

Meni savršeno radi, nikakvih problema. Jbg.

PSN: DrskaBitanga, Xbox: MalaBitanga, Steam: Bitanga, Battle.net: Bitanga#2872, Uplay: DrskaBitanga, Origin: DrskaBitanga, Nintendo Switch Friend Code: SW-7419-2699-7478
13 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S22/S22+/S22 Ultra - [Rasprava]
Penzija kaže...

Evo novo odlično iskustvo sa S22 ultra. Nakon poziva sam izgubio mrežu pa sam mobitel resetirao. 3 minute nakon toga se opet sam unutar poziva resetirao. Well done samsung!
Sve mi se čini da ću prijeći na apple pogotovo radi autonomije koju imaju s baterijom (iako mi puno znači otvorenost sustava androida)

 Yup, u firmi nas 10ak ima Ultru i svi imamo isti problem.

 

Navodno je problem uzrokovan smart switch prebacivanjem postavki. Ja sam ga krknia na tvornicke i smart switchom samo vratia podatke, bez aplikacija i settingsa i evo sad u zadnjih mjesec i sitno dana se desilo samo jednom, dva puta. Prije toga doslovno na dnevnoj bazi, a pogotovo kad se prica preko BT-a.

 

Isto tako velika zamjerka. Ekran se friža ko lud, doslovno nakon dva dana korištenja je bia pun mikro scratcheva. Nisam baš pobornik zaštite na ekranima, pogotovo na zaobljenima jer se odlipe u roku keks ako ne paziš, a i SPen puno bolje radi bez, ali doslovno ima više friževa nego s10+ u tri godine korištenja.

 

Zadovoljan sam kamerama i SPenom, sve ostalo ni približno ne vridi novaca koje traže za telefon. S22+ mi se čini kao odlična zlatna sredina.

Pingu ;)
11 godina
offline
Samsung Galaxy S22/S22+/S22 Ultra - [Rasprava]

Ja za sada jedini problem koji imam sa s22 su oscilacije svijetline ekrana predvece/u mraku jer je ekran cesto daleko presvijtao za trenutno ambijentalno osvijetljenje.

Malo se popravilo nakon zadnjeg updatea ali ne u potpunosti,isti problem sam imao i na s20+

 

Edit

Kamera na s22 je velik skok naspram s20+ koja mi je bila razocaranje naspram P20 Pro.

Poruka je uređivana zadnji put ned 31.7.2022 18:05 (MEGATAMA).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
online
Re: Samsung Galaxy S22/S22+/S22 Ultra - [Rasprava]
Vapor kaže...
Penzija kaže...

Evo novo odlično iskustvo sa S22 ultra. Nakon poziva sam izgubio mrežu pa sam mobitel resetirao. 3 minute nakon toga se opet sam unutar poziva resetirao. Well done samsung!
Sve mi se čini da ću prijeći na apple pogotovo radi autonomije koju imaju s baterijom (iako mi puno znači otvorenost sustava androida)

 Yup, u firmi nas 10ak ima Ultru i svi imamo isti problem.

 

Navodno je problem uzrokovan smart switch prebacivanjem postavki. Ja sam ga krknia na tvornicke i smart switchom samo vratia podatke, bez aplikacija i settingsa i evo sad u zadnjih mjesec i sitno dana se desilo samo jednom, dva puta. Prije toga doslovno na dnevnoj bazi, a pogotovo kad se prica preko BT-a.

 

Isto tako velika zamjerka. Ekran se friža ko lud, doslovno nakon dva dana korištenja je bia pun mikro scratcheva. Nisam baš pobornik zaštite na ekranima, pogotovo na zaobljenima jer se odlipe u roku keks ako ne paziš, a i SPen puno bolje radi bez, ali doslovno ima više friževa nego s10+ u tri godine korištenja.

 

Zadovoljan sam kamerama i SPenom, sve ostalo ni približno ne vridi novaca koje traže za telefon. S22+ mi se čini kao odlična zlatna sredina.

 

Ja sam isto koristio smart switch, niti jednom mi se mob nije resetirao unutar poziva. Ako i je do toga onda je neka kombinacija raznih uzroka.

 

Također nemam niti jednu ogrebotinu za sad otkako je izašao, a ne koristim nikakvu zaštitu za ekran.

PSN: DrskaBitanga, Xbox: MalaBitanga, Steam: Bitanga, Battle.net: Bitanga#2872, Uplay: DrskaBitanga, Origin: DrskaBitanga, Nintendo Switch Friend Code: SW-7419-2699-7478
13 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S22/S22+/S22 Ultra - [Rasprava]

A ko ce ga znat, kad sam istraziva nasa sam temu na members forumu, imala je priko 100 stranica ljudi sa istim problemom.

 

Ne znam koliko frekventno koristis pozive, problem je prisutan kad se prica preko par minuta ili netom tokom javljanja.

 

A sta se tice frizanja, uvik mi je u desnom djepu samo mobitel, bez ikakvih kljuca/kovanica. Stavi ekran pod jako svitlo ili na sunce direktno pa vidi vide li se. Nas par bez zastite je primjetilo dosta micro scratcheva.

 

Pingu ;)
15 godina
online
Re: Samsung Galaxy S22/S22+/S22 Ultra - [Rasprava]
Vapor kaže...

A ko ce ga znat, kad sam istraziva nasa sam temu na members forumu, imala je priko 100 stranica ljudi sa istim problemom.

 

Ne znam koliko frekventno koristis pozive, problem je prisutan kad se prica preko par minuta ili netom tokom javljanja.

 

A sta se tice frizanja, uvik mi je u desnom djepu samo mobitel, bez ikakvih kljuca/kovanica. Stavi ekran pod jako svitlo ili na sunce direktno pa vidi vide li se. Nas par bez zastite je primjetilo dosta micro scratcheva.

 

 

Pogledam sutra, nema više sunca sad :-)

Micro scratchevi na suncu nisu bitni, problem su oni koji se vide kad je ekran upaljen i koje osjetiš pod prstom ili ti olovka zapinje na njima. Imao sam jedan takav na Note 8.

 

Nema veze što nemaš ništa u džepu, dovoljno je jedno nevidljivo zrnce pijeska i zgulit će ti gorilla glass tijekom vremena na sto mjesta.

PSN: DrskaBitanga, Xbox: MalaBitanga, Steam: Bitanga, Battle.net: Bitanga#2872, Uplay: DrskaBitanga, Origin: DrskaBitanga, Nintendo Switch Friend Code: SW-7419-2699-7478
Poruka je uređivana zadnji put ned 31.7.2022 20:36 (Bitanga).
15 godina
offline
Samsung Galaxy S22/S22+/S22 Ultra - [Rasprava]

U zadnje vrime se dogada da me ljudi ne mogu dobiti na poziv i onda odjedom dode par sms-ova o propustenim pozivima.

na pocetku je bilo jednom u tjedan dana danas 5 puta. Jel jos netko ima problema?

Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S22/S22+/S22 Ultra - [Rasprava]
Makić kaže...

U zadnje vrime se dogada da me ljudi ne mogu dobiti na poziv i onda odjedom dode par sms-ova o propustenim pozivima.

na pocetku je bilo jednom u tjedan dana danas 5 puta. Jel jos netko ima problema?

 Koristimo supruga i ja bonbon i to nam se znalo dogadati....mislim da je do mreze jer ona koristi iphone..

11 godina
offline
Samsung Galaxy S22/S22+/S22 Ultra - [Rasprava]

Nevjerovatno mi je koliko je ekran vidljiv na direktnom suncu vani,kad se sjetim starih mobitela pa prekrivanja ekrana dlanom da bi se napravila sjena i mozda nesto vidjelo 😄

Moj PC  
3 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S22/S22+/S22 Ultra - [Rasprava]
Podvodno snimanje, probao tko? Ja sam na Note 10+ snimao bez problema, ali treba isključiti touch screen dok je pod vodom, a nikako pronaći na S22 Ultra di je to u postavkama
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S22/S22+/S22 Ultra - [Rasprava]
Evo ne znam jel dosad bilo ovdje priče o futrolama i problemima s istima, pa samo da skomentiram svoj.
Uz quadlock uzeo sam si i onu neku preklopnu futrolu s alija.
I sve je bilo ok dok u toj preklopnoj nisam trebao koristiti s pen i skuzim da na jednom dijelu s pen uopće ne reagira (vidi sliku). Proguglao i vidim da je bilo već ljudi s istim problemom i da problem radi magnet u usranoj futroli. Ljudi pišu da neke maske s magnetom ne rade probleme ili je područje malo, moje je poprilično, tak da će maskica za dva tjedna na duže vrijeme u ladicu.
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Samsung Galaxy S22/S22+/S22 Ultra - [Rasprava]

Dali jos netko ima problema sa senzorom svijetline tojest isti ne funkcionira kako treba u mraku pa ako screen brightness drzim na auto skoro pa uvjek bude daleko presvijetlo i tek u rijetkim prilikama senzor ocita ambijentalno osvijetljenke kako treba i prilagodi svijetlinu zaslona.

Isto je bilo i na S20+..........

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
online
Re: Samsung Galaxy S22/S22+/S22 Ultra - [Rasprava]
MEGATAMA kaže...

Dali jos netko ima problema sa senzorom svijetline tojest isti ne funkcionira kako treba u mraku pa ako screen brightness drzim na auto skoro pa uvjek bude daleko presvijetlo i tek u rijetkim prilikama senzor ocita ambijentalno osvijetljenke kako treba i prilagodi svijetlinu zaslona.

Isto je bilo i na S20+..........

ista stvar na S10 Lite.. oči bole koliko jako svijetli, moram ga ručno smanjivati.. u početku mi je to radilo odlično, ali sad već dosta dugo ne.. kažu ljudi da ga smanjuješ ručno, pa bi on trebao naučiti kako ti odgovara i onda stavljati na manje.. prije toga sam probao i resetirati sve podatke za svjetlinu, ali to nije pomoglo

11 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S22/S22+/S22 Ultra - [Rasprava]
ministar kaže...
MEGATAMA kaže...

Dali jos netko ima problema sa senzorom svijetline tojest isti ne funkcionira kako treba u mraku pa ako screen brightness drzim na auto skoro pa uvjek bude daleko presvijetlo i tek u rijetkim prilikama senzor ocita ambijentalno osvijetljenke kako treba i prilagodi svijetlinu zaslona.

Isto je bilo i na S20+..........

ista stvar na S10 Lite.. oči bole koliko jako svijetli, moram ga ručno smanjivati.. u početku mi je to radilo odlično, ali sad već dosta dugo ne.. kažu ljudi da ga smanjuješ ručno, pa bi on trebao naučiti kako ti odgovara i onda stavljati na manje.. prije toga sam probao i resetirati sve podatke za svjetlinu, ali to nije pomoglo

Takodjer sam primjetio da iza pojedinih fw updateova ta funkcija proradi pa se naknadno opet pogubi....iritantno i nevjerovatno koliko Samsung moze sjebat.

15 godina
online
Re: Samsung Galaxy S22/S22+/S22 Ultra - [Rasprava]
MEGATAMA kaže...
ministar kaže...
MEGATAMA kaže...

Dali jos netko ima problema sa senzorom svijetline tojest isti ne funkcionira kako treba u mraku pa ako screen brightness drzim na auto skoro pa uvjek bude daleko presvijetlo i tek u rijetkim prilikama senzor ocita ambijentalno osvijetljenke kako treba i prilagodi svijetlinu zaslona.

Isto je bilo i na S20+..........

ista stvar na S10 Lite.. oči bole koliko jako svijetli, moram ga ručno smanjivati.. u početku mi je to radilo odlično, ali sad već dosta dugo ne.. kažu ljudi da ga smanjuješ ručno, pa bi on trebao naučiti kako ti odgovara i onda stavljati na manje.. prije toga sam probao i resetirati sve podatke za svjetlinu, ali to nije pomoglo

Takodjer sam primjetio da iza pojedinih fw updateova ta funkcija proradi pa se naknadno opet pogubi....iritantno i nevjerovatno koliko Samsung moze sjebat.


Ja to nikad ne koristim, želim da mi ekran uvijek svijetli najbolje što može.

No, možda je najjednostavnije rješenje napraviti bixby routine ili kako se već sad zove da se poslije tipa 21h brightness smanji na neku vrijednost, a poslije 7 ujutro vrati na drugu. 

PSN: DrskaBitanga, Xbox: MalaBitanga, Steam: Bitanga, Battle.net: Bitanga#2872, Uplay: DrskaBitanga, Origin: DrskaBitanga, Nintendo Switch Friend Code: SW-7419-2699-7478
11 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S22/S22+/S22 Ultra - [Rasprava]
Bitanga kaže...
MEGATAMA kaže...
ministar kaže...
MEGATAMA kaže...

Dali jos netko ima problema sa senzorom svijetline tojest isti ne funkcionira kako treba u mraku pa ako screen brightness drzim na auto skoro pa uvjek bude daleko presvijetlo i tek u rijetkim prilikama senzor ocita ambijentalno osvijetljenke kako treba i prilagodi svijetlinu zaslona.

Isto je bilo i na S20+..........

ista stvar na S10 Lite.. oči bole koliko jako svijetli, moram ga ručno smanjivati.. u početku mi je to radilo odlično, ali sad već dosta dugo ne.. kažu ljudi da ga smanjuješ ručno, pa bi on trebao naučiti kako ti odgovara i onda stavljati na manje.. prije toga sam probao i resetirati sve podatke za svjetlinu, ali to nije pomoglo

Takodjer sam primjetio da iza pojedinih fw updateova ta funkcija proradi pa se naknadno opet pogubi....iritantno i nevjerovatno koliko Samsung moze sjebat.


Ja to nikad ne koristim, želim da mi ekran uvijek svijetli najbolje što može.

No, možda je najjednostavnije rješenje napraviti bixby routine ili kako se već sad zove da se poslije tipa 21h brightness smanji na neku vrijednost, a poslije 7 ujutro vrati na drugu. 

Ili jos jednostavnije....da Samsung popravi funkciju koja radi na enormno jeftinijim mobitelima 🥂

 

 

15 godina
online
Re: Samsung Galaxy S22/S22+/S22 Ultra - [Rasprava]
MEGATAMA kaže...

Ili jos jednostavnije....da Samsung popravi funkciju koja radi na enormno jeftinijim mobitelima 🥂

 

 

Ne znam, možda, ja još nisam doživio da auto-brightness radi meni dobro (to je prva stvar koju odmah i svugdje ugasim), a pogotovo da se nešto popravi kad bih ja to htio.

Obično uvijek nađem alternativno rješenje, u ovom slučaju da podesim brightness na 85% cca i nikad više ne diram :-)

PSN: DrskaBitanga, Xbox: MalaBitanga, Steam: Bitanga, Battle.net: Bitanga#2872, Uplay: DrskaBitanga, Origin: DrskaBitanga, Nintendo Switch Friend Code: SW-7419-2699-7478
Poruka je uređivana zadnji put pon 8.8.2022 11:17 (Bitanga).
13 godina
online
Re: Samsung Galaxy S22/S22+/S22 Ultra - [Rasprava]
Oči su ti zahvalne garant. Oled ekran također. Samo guraj na max do kraja.
Osobno bi mi po noći odgovarao brightness manji od onog koji mi mob minimalno nudi. Preko dana u zatvorenom prostoru mi je na 30-60%. Sve više me iritira. Logično, na suncu skokne na max jer je tako jedino vidljivo.

Btw, u petak mi preko moj telekom app-a iskoči meni prihvatljiva akcijska ponuda za s22 ultra ali nema boga da prođe narudžba jer ih isti dan više kao nema na stanju. Šteta, mob bi ispao 6880kn na kraju. Obzirom da ih mijenjam svakih 5 let, to mi nije puno. Sad se čeka neka nova ponuda.
Poruka je uređivana zadnji put pon 8.8.2022 13:58 (dax-lax).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
online
Re: Samsung Galaxy S22/S22+/S22 Ultra - [Rasprava]
dax-lax kaže...
Oči su ti zahvalne garant. Oled ekran također. Samo guraj na max do kraja.
Osobno bi mi po noći odgovarao brightness manji od onog koji mi mob minimalno nudi. Preko dana u zatvorenom prostoru mi je na 30-60%. Sve više me iritira. Logično, na suncu skokne na max jer je tako jedino vidljivo.

Btw, u petak mi preko moj telekom app-a iskoči meni prihvatljiva akcijska ponuda za s22 ultra ali nema boga da prođe narudžba jer ih isti dan više kao nema na stanju. Šteta, mob bi ispao 6880kn na kraju. Obzirom da ih mijenjam svakih 5 let, to mi nije puno. Sad se čeka neka nova ponuda.

 

Ha gle, ne guram na max jer nema potrebe, 80-85% je sasvim ok. Nemam nikakvih problema s gledanjem u ekran jer dark mode čini čuda. 

Radije uživam u lijepom ekranu s lijepim bojama koji sam platio. 

Plus imam možda 10-15 minuta screen-on timea dnevno, a navečer sam na kompu, ne blejim u mob. Naravno, svatko ima svoje preferencije.

PSN: DrskaBitanga, Xbox: MalaBitanga, Steam: Bitanga, Battle.net: Bitanga#2872, Uplay: DrskaBitanga, Origin: DrskaBitanga, Nintendo Switch Friend Code: SW-7419-2699-7478
12 godina
neaktivan
offline
Re: Samsung Galaxy S22/S22+/S22 Ultra - [Rasprava]
Bitanga kaže...
dax-lax kaže...
Oči su ti zahvalne garant. Oled ekran također. Samo guraj na max do kraja.
Osobno bi mi po noći odgovarao brightness manji od onog koji mi mob minimalno nudi. Preko dana u zatvorenom prostoru mi je na 30-60%. Sve više me iritira. Logično, na suncu skokne na max jer je tako jedino vidljivo.

Btw, u petak mi preko moj telekom app-a iskoči meni prihvatljiva akcijska ponuda za s22 ultra ali nema boga da prođe narudžba jer ih isti dan više kao nema na stanju. Šteta, mob bi ispao 6880kn na kraju. Obzirom da ih mijenjam svakih 5 let, to mi nije puno. Sad se čeka neka nova ponuda.

 

Ha gle, ne guram na max jer nema potrebe, 80-85% je sasvim ok. Nemam nikakvih problema s gledanjem u ekran jer dark mode čini čuda. 

Radije uživam u lijepom ekranu s lijepim bojama koji sam platio. 

Plus imam možda 10-15 minuta screen-on timea dnevno, a navečer sam na kompu, ne blejim u mob. Naravno, svatko ima svoje preferencije.

Kolega, sorry, ali jednostavno nisi relevantan u ovoj raspravi oko svjetline, netko tko ima 10-15min. SoT dnevno je debelo van prosjeka i tebi je svejedno je li tih 10-15min. svjetlina na 100% ili 70%.

Netko tko koristi malo više mob njemu će tih 80-85% pri slabom osvjetljenju biti ubitačno. Probaj gledati netflix ili hbo po mraku na tih 80-85%, oči će ti iscuriti, a prijevod će ti se upeći u zjenice. 

15 godina
online
Re: Samsung Galaxy S22/S22+/S22 Ultra - [Rasprava]
mzopg kaže...

Kolega, sorry, ali jednostavno nisi relevantan u ovoj raspravi oko svjetline, netko tko ima 10-15min. SoT dnevno je debelo van prosjeka i tebi je svejedno je li tih 10-15min. svjetlina na 100% ili 70%.

Netko tko koristi malo više mob njemu će tih 80-85% pri slabom osvjetljenju biti ubitačno. Probaj gledati netflix ili hbo po mraku na tih 80-85%, oči će ti iscuriti, a prijevod će ti se upeći u zjenice. 

 

 

Gledam Netlix na LG OLEDu u HDRu na max brightnessu svaku večer u mrklom mraku. Ništ mi ne iscuri, a titlovi su mi podešeni na sivu boju baš zbog OLEDa.

Gledam i na iPadu Pro sa max brightnessom (mini LED). Na mobitelu ne gledam, hvala bogu.

 

Naravno da nisam relevantan u raspravi o auto-brightnessu kad ga uopće ne koristim.

Ja pišem iz mog aspekta, a vi kukajte kako ne valja auto-brightness i dalje.

PSN: DrskaBitanga, Xbox: MalaBitanga, Steam: Bitanga, Battle.net: Bitanga#2872, Uplay: DrskaBitanga, Origin: DrskaBitanga, Nintendo Switch Friend Code: SW-7419-2699-7478
12 godina
neaktivan
offline
Re: Samsung Galaxy S22/S22+/S22 Ultra - [Rasprava]
Bitanga kaže...
mzopg kaže...

Kolega, sorry, ali jednostavno nisi relevantan u ovoj raspravi oko svjetline, netko tko ima 10-15min. SoT dnevno je debelo van prosjeka i tebi je svejedno je li tih 10-15min. svjetlina na 100% ili 70%.

Netko tko koristi malo više mob njemu će tih 80-85% pri slabom osvjetljenju biti ubitačno. Probaj gledati netflix ili hbo po mraku na tih 80-85%, oči će ti iscuriti, a prijevod će ti se upeći u zjenice. 

 

 

Gledam Netlix na LG OLEDu u HDRu na max brightnessu svaku večer u mrklom mraku. Ništ mi ne iscuri, a titlovi su mi podešeni na sivu boju baš zbog OLEDa.

Gledam i na iPadu Pro sa max brightnessom (mini LED). Na mobitelu ne gledam, hvala bogu.

 

Naravno da nisam relevantan u raspravi o auto-brightnessu kad ga uopće ne koristim.

Ja pišem iz mog aspekta, a vi kukajte kako ne valja auto-brightness i dalje.

 Kolega komentiraš nešto što ne koristiš, ne vidim smisla u tome.

 

Nije isto gledati na 60" i 6" OLEDu, kod manjeg ekrana je problem daleko izraženiji. Nažalost boju titla nije moguće mijenjati kod svih streaming servisa, meni čak i Netflix radi ovisno o uređaju, negdje primjenjuje postavke titlova, a negdje ne.

15 godina
online
Re: Samsung Galaxy S22/S22+/S22 Ultra - [Rasprava]
mzopg kaže...

 Kolega komentiraš nešto što ne koristiš, ne vidim smisla u tome.

 

Nije isto gledati na 60" i 6" OLEDu, kod manjeg ekrana je problem daleko izraženiji. Nažalost boju titla nije moguće mijenjati kod svih streaming servisa, meni čak i Netflix radi ovisno o uređaju, negdje primjenjuje postavke titlova, a negdje ne.

 

Ali jesi li pročitao od početka što sam napisao?

Ne koristim jer mi nikad nije dobro radilo kako ja želim, i ponudio sam alternativna rješenja za one kojima ne radi dobro.

A onda su krenula prepucavanja zašto sam ja sebi postavio brightness na 80-85%. Zato što želim i gotovo.

Pa barem je brightness sekunda posla promijeniti. O čemu mi pričamo.

Također, tema je S22 uređaj, a na njima radi boja titlova sasvim ok.

PSN: DrskaBitanga, Xbox: MalaBitanga, Steam: Bitanga, Battle.net: Bitanga#2872, Uplay: DrskaBitanga, Origin: DrskaBitanga, Nintendo Switch Friend Code: SW-7419-2699-7478
Poruka je uređivana zadnji put pon 8.8.2022 17:32 (Bitanga).
15 godina
online
Samsung Galaxy S22/S22+/S22 Ultra - [Rasprava]

BTW imao sam Samsung flagshipe na kojima je kod promjene brightnessa za 1 se mijenjao i color tone vidljivo...

Tad sam još stekao naviku podesiti jednu vrijednost brightnessa i ne dirati više.

 

Ali da, ja ne koristim mobitel satima na dan da bi me smetalo za oči. Zato buljim u komp cijeli dan i na poslu i doma, pa su mi oči naviknute :-)

PSN: DrskaBitanga, Xbox: MalaBitanga, Steam: Bitanga, Battle.net: Bitanga#2872, Uplay: DrskaBitanga, Origin: DrskaBitanga, Nintendo Switch Friend Code: SW-7419-2699-7478
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Samsung Galaxy S22/S22+/S22 Ultra - [Rasprava]

pozz drustvo prije 10ak dana sam uzeo galaxy s22 plus odradio sam debloat telefona ali imam problem da mi google play services crpi bateriju ko lud.. jel ima mozda neko slican problem? kako se rijesiti toga?

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
online
Re: Samsung Galaxy S22/S22+/S22 Ultra - [Rasprava]
Stigla mi danas ultra. Da li je itko od vas koristio protective standing cover? Kak je to debelo? Već godinama na note 8 koristim samsungov rugged case, koji je dosta tick, skoro još jedna debljina mobitela, ali zato mob nema crtice u skoro 5 godina.
Treba mi nešto slično rugged a da ne bude ko da je iz ratnog filma.

Btw, ta nova sranja se baš griju. Nebitno sd ili exynos.

Da se nadodam. Svjetlina zaslona je unreal.
U apartmanu, na sunčan dan, razlika uzmeđu ultre i note-a 8 je cca 30% za isti prikaz, a što mi je još bitnije, u noći se može smanjit ispod minimalne s Extra dim fičrom. Veri najs.
Za sad su mi bolji: ekran, baterija, kamere, performanse soc-a i brzina punjenja.
Mane su još veći gabariti, grijanje (možda samo bolje odvodi toplinu s cpu-a), tak tak zvuk, odnosno, zvuk je dovoljno glasan i snažan ali kvaliteta istoga je loša, čak i pored starog note-a. Olovka na krivoj strani (očito zbog modula kamere), nepostojeća 3.5mm konekcija.

Sve u svemu, očekivao sam više ali nisam razočaran.
Poruka je uređivana zadnji put pet 12.8.2022 14:49 (dax-lax).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S22/S22+/S22 Ultra - [Rasprava]
Netko ima problema sa kopi/pejstom?
Tipa, idem kopirati broj kartice i nema paste.
Dvije su stvari beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran - Einstein
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S22/S22+/S22 Ultra - [Rasprava]
Imas li mozda info kakav je zvuk u usporedbi sa galaxyem s10e?? To mi je bio zadnji samsung koji sam imao sa prelosom baterijom i odlicnim zvucnicima..pa me zanima jel bolji ili losiji od njega
TikTok - daki__92 (Youtube - DAKI92 )
13 godina
online
Re: Samsung Galaxy S22/S22+/S22 Ultra - [Rasprava]
Ako to kopsaš iz bankovne aplikacije, moguće da ne dopušta zbog sekjuritija, isto kako ne duopušta screenshot.

@mp3david, nije to baš za usporedbu. Bolji je ovdje.
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice