LED trake

poruka: 688
|
čitano: 326.690
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
7 godina
offline
Re: LED trake

Ovak su ti kad su u boji (tebi treba crvena i crna do nje):

 

 https://ip1.i.lithium.com/50811d24debd15e7bcf6a02e0495334f11a191f7/68747470733a2f2f766a61756a35383534392e692e6c69746869756d2e636f6d2f636f6d6d756e6974792f732f6c656761637966732f6f6e6c696e652f616c69656e776172652f31333933365f6d6f6c657870696e6f75746469616772616d2e6a7067 

 

Usporedi po onom trokutastom dijelu, ako je prema gore onda je crvena skroz lijeva.

 

Kruha i igala...
Poruka je uređivana zadnji put sub 6.2.2021 17:26 (fer-de-lance).
6 godina
neaktivan
offline
LED trake

Pozz naime kupio sam led traku za tv iza i stalno se odljepljuju...pa sam jako dobro zalijepio sa salotepom,ali svejedno se nakon dan dva opet odlijepe,da li ima neko nekakav prijedlog?

 
0 0 hvala 0
5 godina
online
Re: LED trake
Arci5 kaže...

Pozz naime kupio sam led traku za tv iza i stalno se odljepljuju...pa sam jako dobro zalijepio sa salotepom,ali svejedno se nakon dan dva opet odlijepe,da li ima neko nekakav prijedlog?

 Dvostruko lepljiva traka ili pistolj za topli lijepak....

14 godina
moderator
offline
Re: LED trake

Tesa 4965 traka i nema šanse da padne više.

 

https://www.tesa.com/en/industry/tesa-4965.html

“The saddest aspect of life right now is that science gathers knowledge faster than society gathers wisdom.” - Isaac Asimov
15 godina
offline
LED trake

pozz,imam jedno pitanje u vezi led trake,kupio u vidiku led traku od 1 m koju pokrecu 4 aaa baterije,stavio sam ju iza na tv,sad je moje pitanje(malo mozda blesavo) dali one stvaraju toplinu ako su zaljepljene iza na tv,dali mogu rastopit plastiku od tv-a ili prouzrocit kakve probleme?

znam da je pitanje malo blesavo ali nemogu nac konkretan odgovor na netu a i malo me strah jer sam imao prije par godina pozar

EUNE LOL: frenkySTYLE
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
moderator
offline
Re: LED trake

Pa ako si kupio traku, upali ju i drži u ruci 

 

Takva traka sigurno ne radi nikakvo bitno zagrijavanje ičega, pogotovo ne za požar.

“The saddest aspect of life right now is that science gathers knowledge faster than society gathers wisdom.” - Isaac Asimov
5 godina
online
Re: LED trake
Ryder007 kaže...

pozz,imam jedno pitanje u vezi led trake,kupio u vidiku led traku od 1 m koju pokrecu 4 aaa baterije,stavio sam ju iza na tv,sad je moje pitanje(malo mozda blesavo) dali one stvaraju toplinu ako su zaljepljene iza na tv,dali mogu rastopit plastiku od tv-a ili prouzrocit kakve probleme?

znam da je pitanje malo blesavo ali nemogu nac konkretan odgovor na netu a i malo me strah jer sam imao prije par godina pozar

 Ma nema teorije. Potpuno je hladna. Ja je imam iza tva godinama.....

10 godina
offline
LED trake

Pozdrav indijanci,trebam pomoc 

 

Imam dvije trake od 5m,dobio sam adapter,i neku spojnicu gdje se obe trake spajaju iomaju i senzor za saltanje boja itd...i sve mi je to dugo stalo ne koristeno,cak daljinac sam igubio nezz ni za ostale stvari gdje se nalaez samo znam za trake.

 

E sad pitanje dali ja te trake ili bar jednu ovu od 5m mogu spojit na maticnu plocu i da je kontroliram preko maticne bez adaptera ili nije to preko maticne dovoljno jaka struja itd... ?

 

Matnicna je b450 tomahawk max,a traka je  SMD 5050 RGB LED Strip Light.

 

Hvala!

Origin_Steam: hrka11
Poruka je uređivana zadnji put sri 17.3.2021 15:46 (hrka11).
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
moderator
offline
Re: LED trake
hrka11 kaže...

E sad pitanje dali ja te trake ili bar jednu ovu od 5m mogu spojit na maticnu plocu i da je kontroliram preko maticne bez adaptera ili nije to preko maticne dovoljno jaka struja itd... ?

 

Matnicna je b450 tomahawk max,a traka je  SMD 5050 RGB LED Strip Light.

U upustvima za matičnu ploču ti piše:

The JRGB1/ JRGB2 connector supports up to 2 meters continuous 5050 RGB LED strips (12V/G/R/B) with the maximum power rating of 3A (12V)

Dakle, ne možeš. Možeš eventualno jednu traku prerezati na dva metra pa onda taj komad spojiti.

 

Ako želiš spojiti cijelu traku, ili obje trake, onda ćeš morati koristiti RGB LED strip repeater (amplifier), znači nešto poput ovog. Naravno, na svaki repeater moraš spojiti i 12V izvor struje.

10 godina
offline
Re: LED trake
mbaksa kaže...
hrka11 kaže...

E sad pitanje dali ja te trake ili bar jednu ovu od 5m mogu spojit na maticnu plocu i da je kontroliram preko maticne bez adaptera ili nije to preko maticne dovoljno jaka struja itd... ?

 

Matnicna je b450 tomahawk max,a traka je  SMD 5050 RGB LED Strip Light.

U upustvima za matičnu ploču ti piše:

The JRGB1/ JRGB2 connector supports up to 2 meters continuous 5050 RGB LED strips (12V/G/R/B) with the maximum power rating of 3A (12V)

Dakle, ne možeš. Možeš eventualno jednu traku prerezati na dva metra pa onda taj komad spojiti.

 

Ako želiš spojiti cijelu traku, ili obje trake, onda ćeš morati koristiti RGB LED strip repeater (amplifier), znači nešto poput ovog. Naravno, na svaki repeater moraš spojiti i 12V izvor struje.

 Ee...evo bas sam se sad s tim zezao vidio sam na ploci da podrzava 12v,takvu traku i imam...spojio sam odma 5m i svitli ali da,skratit cu je jer mi ne treba 5m

 

hvala svakako na odg.

Origin_Steam: hrka11
6 godina
offline
LED trake

Nekakav prijedlog za LED traku za uređenje prostora (jedna soba, dio zida, čisto ambijentalno)? Po našim lokalnim trgovinama da li se može nabaviti a da sadrži adapter i sve u kompletu?

THX unaprijed!

Senior IT Consultant
Moj PC  
0 0 hvala 0
4 godine
offline
Re: LED trake
GreenDevil kaže...

Nekakav prijedlog za LED traku za uređenje prostora (jedna soba, dio zida, čisto ambijentalno)? Po našim lokalnim trgovinama da li se može nabaviti a da sadrži adapter i sve u kompletu?

THX unaprijed!

 

Ideja za ambijent, spušten strop + 15m L.E.D. RGB trake u komadu, adapter u zidu da se ne vidi...jedino što je traka nešto skuplja, izašla me 100€ preko ebaya, ali radi bez problema već 2 godine.

Poruka je uređivana zadnji put pon 26.4.2021 21:36 (Eric Prydz).
13 godina
offline
Re: LED trake
GreenDevil kaže...

Nekakav prijedlog za LED traku za uređenje prostora (jedna soba, dio zida, čisto ambijentalno)? Po našim lokalnim trgovinama da li se može nabaviti a da sadrži adapter i sve u kompletu?

THX unaprijed!

 5050 ledice i miran si

Imam doma 5050 ledice iz 2009 godine kupljene putem oglasnika i dan danas rade.
Sve ukupno 40-50 metara 5050 trake imam i nikad problema s njom, osim kad ju fizički oštetim.

 

Cijena je danas turbo jeftina.
Po 20 metara rgb trake s kontrolerom se da naći za 100-150kn, baš tih 5050.

Gdje prestaju rijeći tu počinje glazba
14 godina
offline
LED trake

Gdje bi se mogli naci prekidaci koji se ugradjivaju ispod iverice ili knaufa ne vide se a rade na blizinski konktat za paljenje led traka

nasa sam na nekoj poljskoj staranici al izgleda da ne salju u hr

znaci ovo me interesira

 

https://hlt.pl/katalog-produktow/wylacznik-cs

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: LED trake

MirMar dođe oko 80kn

Sve što znam o životu naučio me Đelo Hadžiselimović
4 godine
offline
LED trake

Hm meni je električar spojio na šalter za svjetlo; jedan mi je za plafonjeru, a drugi pali traku.

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
LED trake

Pozdrav ljudi.

U Bauhausu Nanoleaf na akciji

https://www.bauhaus.hr/pretrazivanje/proizvodi?text=nanoleaf

 

Kakve su cijene ako se usporedi s drugim dućanima? Nigdje još nisam vidio kod nas.

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
LED trake

Moze preporuka rgb led traku za strop, vidim 5050 sa 300 led je ok ili ima bolje rješenje?

 
0 0 hvala 0
8 godina
offline
LED trake

Na vaše preporuke, naručio sam 5050 ali + 2835  za 399  1+1 gratis (https://www.ledakcija.hr/smart-wifi-led-pojas-postavljen-rgb-cct--4w-m--vodootporan-ip65--5m-izvor-kontrola-1-1-gratis/)

 

Trgovina mi se čini malo sumnjiva no riskirao sam i nadam se da nisam pogiješio.

Imaju redovito objave na FB ali slabo reakcija na objave + nisam pronašao nigdje po forumima da ih ekipa spominje.

 

Uglavnom, javim ukoliko dobijem ciglu u paketu ili prave led trake i veselim se prvoj instalaciji LED rasvjete u novoj kuhinji :)

 

BTW, ako znate gdje bi mogao naći kutni konektor za ove trake (W,CW,B,G,R), slobodno javite. 

Moj PC  
1 0 hvala 0
9 godina
offline
LED trake

Jel mi može netko linkat rgb led traku koja pamti stanje nakon gašenja? Već sam naručio par s alija i sve se resetiraju nakon gubljenja napona. Stavio bih iza na tv i spojio usb-om da mi se pale i gase s tv-om.

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: LED trake
Lil Dice kaže...

Jel mi može netko linkat rgb led traku koja pamti stanje nakon gašenja? Već sam naručio par s alija i sve se resetiraju nakon gubljenja napona. Stavio bih iza na tv i spojio usb-om da mi se pale i gase s tv-om.

Ja imam ovu koja je uključena putem USB-a u TV i pamti boje koje namjestim na android aplikaciji. Koliko vidim taj prodavatelje vise ne prodaje pa probaj naci nesta slično samo da ti ima ovu bluetooth kutijicu (qr code) i aplikaciju za mobitel .

 

 

 

 

13 godina
offline
LED trake

Philips hue i Wyze light led su najbolja opcija od svih spomenutih led traka.

Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Re: LED trake

Pozdrav,

Kako je prošla narudžba? Jel doslo sve naruceno?

8 godina
neaktivan
offline
Re: LED trake
Udes kaže...

Na vaše preporuke, naručio sam 5050 ali + 2835  za 399  1+1 gratis (https://www.ledakcija.hr/smart-wifi-led-pojas-postavljen-rgb-cct--4w-m--vodootporan-ip65--5m-izvor-kontrola-1-1-gratis/)

 

Trgovina mi se čini malo sumnjiva no riskirao sam i nadam se da nisam pogiješio.

Imaju redovito objave na FB ali slabo reakcija na objave + nisam pronašao nigdje po forumima da ih ekipa spominje.

 

Uglavnom, javim ukoliko dobijem ciglu u paketu ili prave led trake i veselim se prvoj instalaciji LED rasvjete u novoj kuhinji :)

 

BTW, ako znate gdje bi mogao naći kutni konektor za ove trake (W,CW,B,G,R), slobodno javite. 

 

Pozdrav,

Kako je prošla narudžba? Jel doslo sve naruceno?

8 godina
offline
Re: LED trake

Sve je prošlo bez ikakvih poteškoća. Trake rade i odlično izgledaju.

Jedna je u kuhinji a druha na terasi :)

11 godina
offline
LED trake

Bok ljudi. Planiram ugraditi LED traku ispod kuhinjskih ormarića pa sam sad malo zakomplicirao situaciju kao što možete vidjeti sa sheme. Naime, ideja mi je da traku razdijelim na tri segmenta, tako da se većinu vremena može paliti samo ovaj srednji iznad sudopera koji je najbitniji. Njega bih palio IC senzorom, a sva tri segmenta zajedno bih palio posebnim prekidačem koji je ujedno i dimmer. E sad, ne znam točno kako taj dimmer funkcionira. Pretpostavljam da na neki način može ograničiti izlaznu struju pa zbog toga ledice svijetle više ili manje. Inače, dijelove planiram kupiti preko ledshop.hr.

 

Problem je u tome što ne bih volio da IC senzor pali druge segmente ili da struja iz njega dođe na izlaz dimmera. Zbog toga sam u shemu stavio ove dvije diode. E sad, kao prvo, ne znam može li to tako funkcionirati uopće, a kao drugo pitam se hoće li te diode imati pad napona (0,7V) koji će uzrokovati da LED traka slabije svijetli. Ne znam niti šta bi se dogodilo kad bi dimmer i IC senzor bili uključeni u isto vrijeme. Recimo da je samo dimmer uključen, pretpostavljam da bi segment 2 slabije svijetlio od 1 i 3 zbog te diode, a ne znam kako napraviti sustav bez njih.

 

Uglavnom, cilj mi je postići 3 načina rada opisana na shemi, ali ne znam valja li moja ideja. Nisam baš na TI sa strujom i elektronikom.

 
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: LED trake

Reguliraju svjetlo pomoću PWM signala, tak da ako se oba dimmera uključe u isto vrijeme imao budeš lightshow.

Tebi bi trebao dimmer s više izlaza koji se zajedno kontroliraju, a da na jednome može zasebno paliti i preko IC (PIR) senzora.

Ne znam jel postoji kao gotovo rješenje, vjerovatnije da bi morao sam kemijat.

 

Edit: najlakše bi bilo ovaj s IC senzorom modificirati, stavi se SPDT prekidač da biraš senzor ili ručno, pa prebaciš kad hoćeš ručno riktat.

Možda to već i podržava.

 

umjereno intelektualno oštećen i ponosim se time
Poruka je uređivana zadnji put pon 13.11.2023 12:08 (fer-de-lance).
14 godina
offline
Re: LED trake
Sve najbolje povodom blagdana.. Raja moze pomoc. Koji kontroler bi bio ok za ws2815 60 ledica/metar. Razbacano na par mjesta, najveca duzina je 4 metra, ali bih ako moze isao sa 2x4 metra sa istim kontrolerom. E sad posto imam na vise mjesta gdje trebam kontroler koji bi bio ok da nije skup a da se iskoristi potencijal trake i da ima wifi. Hvala unaprijed
Spija
Moj PC  
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice