Sony Ericsson Xperia X8

poruka: 3.109
|
čitano: 1.104.111
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Sony Ericsson Xperia X8".
14 godina
offline
Re: Sony Ericsson Xperia X8
Ag008 kaže...

Pitanje što se tiče igara i aplikacija, on bez štekanja pokreće aplikacije i popularnije igre s Android marketa? Naime nije mi jasno zašto kupovati neki mobitel od 2000+kn (istina s boljom kamerom, baterijom i većim ekranom) ako i ovaj mobitel može skoro sve....

pa ima puno razloga. Naš mobitel nemože pokretati HD igre,po nekima ima premalen i loš ekran,nema službenih nadogradnji od 2.1 verzije Androida (jedva smo i to dobili), procesor je stare ARMv6 arhitekture,kamera.... Ima brdo razloga.

Blaugrana al vent, un crit valent, tenim un nom, el sap tothom, BARCA! BARCA! BARCA!
16 godina
offline
Re: Sony Ericsson Xperia X8

Hmmm, mislio sam da može pokretati novije igre. Kakve novije igre on ne bi mogao pokrenuti? Je li moguće koristiti akcelerometar u igrama. Znam da mi prijatelj ima noviji Galaxy i često pokreće igre kojima je jedino upravljanje okretanjem mobitela. Podržava li on takve igre?

-Super potpis.Mora da je nov! -Ma ne,opran je s Perwollom.
14 godina
offline
Re: Sony Ericsson Xperia X8
Ag008 kaže...

Hmmm, mislio sam da može pokretati novije igre. Kakve novije igre on ne bi mogao pokrenuti? Je li moguće koristiti akcelerometar u igrama. Znam da mi prijatelj ima noviji Galaxy i često pokreće igre kojima je jedino upravljanje okretanjem mobitela. Podržava li on takve igre?

pa podržava igre koje nisu HD,ima puno novih igara koje nisu u HD rezoluciji,rekao bih da nekih 80% igara sa Mmarketa možeš pokrenuti bez problema. naravno da podržava itakve igre,mislim da svaki Android ima akcelerometar,baš sam maloprije igrao Doodle Jump.

Blaugrana al vent, un crit valent, tenim un nom, el sap tothom, BARCA! BARCA! BARCA!
13 godina
neaktivan
offline
Re: Sony Ericsson Xperia X8
antimadridista kaže...

po mom išljenju trenutno najbolja kombinacija ROM-a sa kernelom su ROM MiniCM7-2.1.6 i kernel nAa-08.

 

imao sam dosta vremena ovih par dana i testirao sam sve kombinacije ROM-ova sa kernelima,i ovo dvoje nudi najbolkju kombnaciju,vjerojatno zato što je ROM napravljen baš za taj kernel.

Mobitel je ekstra fluidan,u 5 dana niti jednom nisam doživio zastajkivanje,blokiranje ili da je bilo što sporo. Overclock je stabilan na 768 MHz i kernel i ROM dobivaju update svakih nekoliko dana na xda forumu.

Još jedna pozitivna stvar je to što možete direktno preko ROM-a dobivati update za CM7 software.

 

Stvarno sve preporuke,još nisam naišao na neki problem sa ovom kombinacijom,i stvarno mi je ovo trenutno najbolja kombinacija koju sam imao otkad koristim X8.

 

 

to sam i ja mislio dok mi se danas ujutro nije sam ugasio i upalio 2 puta (na toj kombinaciji) .Odmah sam promjenio,stavio sam GingerDX.v021 i Alfs-05 kernel-isto ubitačna kombinacija ;)

XPERIA X8 White * 2.3.7 GingerDX.v021 by doixanh*
12 godina
neaktivan
offline
Re: Sony Ericsson Xperia X8
antimadridista kaže...

po mom išljenju trenutno najbolja kombinacija ROM-a sa kernelom su ROM MiniCM7-2.1.6 i kernel nAa-08.

 

imao sam dosta vremena ovih par dana i testirao sam sve kombinacije ROM-ova sa kernelima,i ovo dvoje nudi najbolkju kombnaciju,vjerojatno zato što je ROM napravljen baš za taj kernel.

Mobitel je ekstra fluidan,u 5 dana niti jednom nisam doživio zastajkivanje,blokiranje ili da je bilo što sporo. Overclock je stabilan na 768 MHz i kernel i ROM dobivaju update svakih nekoliko dana na xda forumu.

Još jedna pozitivna stvar je to što možete direktno preko ROM-a dobivati update za CM7 software.

 

Stvarno sve preporuke,još nisam naišao na neki problem sa ovom kombinacijom,i stvarno mi je ovo trenutno najbolja kombinacija koju sam imao otkad koristim X8.

minicm7 radi i za x8 ??

Ivan Lozancic
14 godina
neaktivan
offline
Sony Ericsson Xperia X8

Ovako mobitel sam danas kupio u tele2 prodavaonici, i sve je super samo se nemogu spojiti preko WiFi-a na svoj modem. Nadem mrezu i upisem sifru, pa pise "stjecanje IP adrese od mreze An***a ... " pa zatim "neuspjesno. Cudno vec su dva iphonea bila spojena i jedan laptop, sve je normalno radilo. A i sinoc je je spojen jedan xperia x8 bez problema, a ovaj nece.

Verzija firmvera je 2.1-update1

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Sony Ericsson Xperia X8

Kako i ja mislim kupiti od Tele2, jesi li dobio kakvu masku i nalazi li se 2Gb kartica unutra? 

-Super potpis.Mora da je nov! -Ma ne,opran je s Perwollom.
15 godina
neaktivan
offline
Re: Sony Ericsson Xperia X8
shady1024 kaže...

Ovako mobitel sam danas kupio u tele2 prodavaonici, i sve je super samo se nemogu spojiti preko WiFi-a na svoj modem. Nadem mrezu i upisem sifru, pa pise "stjecanje IP adrese od mreze An***a ... " pa zatim "neuspjesno. Cudno vec su dva iphonea bila spojena i jedan laptop, sve je normalno radilo. A i sinoc je je spojen jedan xperia x8 bez problema, a ovaj nece.

Verzija firmvera je 2.1-update1

To se i meni događalo, otišao sam preko browsera na postavke routera ( meni je 192.168.1.1 ), i čim uđem na "stranicu" poveže mi se ( uđem tijekom povezivanja ).

 

I think a lot of cynicism has dropped away from my shoulders since I stopped drinking... - Graham Coxon
14 godina
neaktivan
offline
Re: Sony Ericsson Xperia X8
Ag008 kaže...

Kako i ja mislim kupiti od Tele2, jesi li dobio kakvu masku i nalazi li se 2Gb kartica unutra? 

Da dobio sam jednu masku i 2gb karticu(vec se nalazila u mobitelu), a susjed je uzimao isto taj mobitel i dobio je 2-3 maske.

14 godina
neaktivan
offline
Sony Ericsson Xperia X8

I dok mi se spaja na mrezu ne prikazuje ga na onoj stranici od modema. I dalje ne radi.

Poruka je uređivana zadnji put sub 24.12.2011 11:50 (shady1024).
 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Sony Ericsson Xperia X8
shady1024 kaže...
Ag008 kaže...

Kako i ja mislim kupiti od Tele2, jesi li dobio kakvu masku i nalazi li se 2Gb kartica unutra? 

Da dobio sam jednu masku i 2gb karticu(vec se nalazila u mobitelu), a susjed je uzimao isto taj mobitel i dobio je 2-3 maske.

Ja sam dobio jednu na njemu i dvije "posebne".

shady1024 kaže...

I dok mi se spaja na mrezu ne prikazuje ga na onoj stranici od modema. I dalje ne radi.

Onda zbilja neznam, da nije do mobitela?

I think a lot of cynicism has dropped away from my shoulders since I stopped drinking... - Graham Coxon
14 godina
neaktivan
offline
Re: Sony Ericsson Xperia X8
thuglife kaže...
shady1024 kaže...
...

Onda zbilja neznam, da nije do mobitela?

Uglavnom riješio sam, stavio sam da zaboravi sve mreže pa onda sam sam ponovo pokušao prema tvom postupku, sada radi sve normalno. Hvala! :)

16 godina
offline
Re: Sony Ericsson Xperia X8

Dvoumim se između X8 i Galaxy Fit-a. http://www.tele2.hr/poslovni-korisnici/mobiteli/samsung-s5670-galaxy-fit/d251/

Nekako me ipak više privlači X8. Koji je bolji?

-Super potpis.Mora da je nov! -Ma ne,opran je s Perwollom.
15 godina
neaktivan
offline
Re: Sony Ericsson Xperia X8
Ag008 kaže...

Dvoumim se između X8 i Galaxy Fit-a. http://www.tele2.hr/poslovni-korisnici/mobiteli/samsung-s5670-galaxy-fit/d251/

Nekako me ipak više privlači X8. Koji je bolji?

GSM arena usporedi pa odluči.

Galaxy ti ima bolju kameru, lošiji ekran (slabija rezolucija) ali vidim da ima službeni upgrade na gingerbread, nešto malo više memorije...

U krivu temu si postavio pitanje. (zamisli da si postavio to pitanje u temu gdje svi raspravljaju o galaxyu? ) {#}

Često se dobiva subjektivno mišljenje.

Samo glupi i mrtvi nikad ne mjenjaju svoje mišljenje.
15 godina
neaktivan
offline
Re: Sony Ericsson Xperia X8
Emcho kaže...

 

Drago mi je da sam pomogao:))

custom rom-definitivno preporučam FroyoBread v019 ;)

 

i x8 ima dva tipa digitizera..jedan podržava multitouch (4 prsta) i to su večinom oni koji su kasnije kupljeni ,taj digitizer se zove Cypress digitizer,a za nas koji imamo Synaptics čip,za nas postoji pinch2zoom koji je solidan ;) radi na istom principu kao i pravi multitouch.

 

kako da ja otkrijem koji digitizer imam i koji treban custom rom za taj pinch to zoom ili multitouch

dancy_94@hotmail.com
12 godina
neaktivan
offline
Sony Ericsson Xperia X8

Koliko sam vidio da je sada 2.1.1.C.0.0 oficalni za X8 na Sony Ericsson PC Companion . Imas u toolbox koji imas par postova prije ili na prosloj stranici u toolboxu imas pod opcijom 4 .

Don Believe The Tyoe
Poruka je uređivana zadnji put ned 25.12.2011 1:03 (WrongType).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Sony Ericsson Xperia X8

jel ima netko da je isprobao froyobread v23, pa da kaže dojmove, evo ja ga upravo instaliravam i već mi se dobrih 2 minute okreće onaj android ikona

 

 

 

ova verzija23 ne valja niš, kameru ne mogu pokrenut samo mi se kreš-a

dancy_94@hotmail.com
Poruka je uređivana zadnji put ned 25.12.2011 2:35 (dancy).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Sony Ericsson Xperia X8

meni piše da imam taj cytizen digitizer a ne mogu koristit multitouch

dancy_94@hotmail.com
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Sony Ericsson Xperia X8

stavi ginger DX večina če ti isto ko i ja reč da je najbolji custom rom...nema bugova i ne crasha skoro ništa...

"Who are you to judge the life I live? I know I'm not perfect -and I don't live to be- but before you start pointing fingers... make sure you hands are cle
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Sony Ericsson Xperia X8
xNoBle14 kaže...

Ja koristim froyobread v16,OverClock729mhz,ax8mt,mddifix,Dual Mode Recovery,Ram Optimization Script

evo linkovi za sve to

froyobread 

overclock 

dual mode recovery 

ax8mt 

Ram Optimization Script 

mddi 

{#}

jel još uvijek imaš to, i jel radi dobro

dancy_94@hotmail.com
14 godina
offline
Re: Sony Ericsson Xperia X8

froyobread je samo jako stari brat od ginger-dx-a, isti im je autor, samo sto je froyo dosta zastario a gigner nije

 

instaliraj najnoviji ginger dx i module za njega i imat ces multitouch i sve sta vec trebas imat

15 godina
neaktivan
offline
Sony Ericsson Xperia X8

je++m ti taj frojobread to ništa ne valja, kak da vratim sve na staro, kad ga upalim stalno mi pokaže ono force cloze za launcher, i ne mogu uc u xRecovery, šta da radim, hitno pomoć

dancy_94@hotmail.com
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Sony Ericsson Xperia X8

jel ti slusas sta ti ljudi govore? insaliraj GingerDX a ne froyobread

15 godina
neaktivan
offline
Sony Ericsson Xperia X8

pa kaj ti ne čuješ da uopče ne mogu upaliti je+++ni froyo, odnosno kad se upali odmah mi pokaže force cloze za launuch pro i tako stalno stiščem force cloze i ništa se ne događa, čak ne mogu uc ni u xrecovery na paljenju, treba mi hitna pomoć, molim vas

dancy_94@hotmail.com
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Sony Ericsson Xperia X8
Jel postoji neki mod za pokretanje hd igrica kao npr asplaht hd?

Ivan Lozancic
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Sony Ericsson Xperia X8

kako nemozes uc u xrecovery? jesi ti to dobro rootao uopce?

12 godina
neaktivan
offline
Re: Sony Ericsson Xperia X8
dancy kaže...

pa kaj ti ne čuješ da uopče ne mogu upaliti je+++ni froyo, odnosno kad se upali odmah mi pokaže force cloze za launuch pro i tako stalno stiščem force cloze i ništa se ne događa, čak ne mogu uc ni u xrecovery na paljenju, treba mi hitna pomoć, molim vas

Daj ti vrati sve na stock i ponovo rootaj itd.To sve napravis sa tim toolboxom za 5-10 min .

Don Believe The Tyoe
12 godina
neaktivan
offline
Sony Ericsson Xperia X8

pozdrav

 

imam jedno pitanje nadam se da neko zna odogvor.naime zelio bi sve sms-poruke koje se nalaze na mobitelu prebaciti u digitalni oblik na kompic.da li ima neko ideja kako bi to mogao uraditi ?

 

hvala

 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Sony Ericsson Xperia X8

Ovak napravis s ovim backup SMS Backup and Restore prebicas taj fajl koji ti napravi na pc i kad zelis vratit poruka iskpiras to na sd mjesto gdje i bilo i restoras a mislim da ih mozes vidjet i na PC-u jer je xml. format pomocu notpad-a

Don Believe The Tyoe
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Sony Ericsson Xperia X8
badboycro kaže...

froyobread je samo jako stari brat od ginger-dx-a, isti im je autor, samo sto je froyo dosta zastario a gigner nije

 

instaliraj najnoviji ginger dx i module za njega i imat ces multitouch i sve sta vec trebas imat

a jel mi možeš dat sve potrebne linkove za taj ginger, i tutorial ak ti nije problem

dancy_94@hotmail.com
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice