Datatable i tabletools, sortiraj, odaberi i spremi

poruka: 7
|
čitano: 1.667
|
moderatori: Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
offline
Datatable i tabletools, sortiraj, odaberi i spremi

Datatable i tabletools , ima li tko iskusan sa ova dva  jquery plugina. 

 

 

Imam tabelu od 200 zapisa proširenu sa datatable pluginom. Sve radi kako treba,

dodao sam i tabletools  plugin, kako bi odradio spremanje podataka u csv / excel / pdf i to radi kako treba.

 

U opcijama sam stavio i da se exportovati mogu samo odabrani redovi, to radi dobro.

 

Sljedeća stvar koja ne radi je ako odaberem redove za export i sortiram podatke recimo po cijeni, spremljeni su svi odabrani podaci, ali nisu sortirani.

 

 

Dakle imali tko iskustva sa ovakvim postavkama?

 

All software has bugs.Any developer who claims that his or her software is always bug-free is living in a fantasy world.
Poruka je uređivana zadnji put pon 3.11.2014 18:57 (Nix).
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
online
Re: Datatable i tabletools, sortiraj, odaberi i sp
Nix kaže...

Datatable i tabletools , ima li tko iskusan sa ova jquery dva plugina. 

 

 

Imam tabelu od 200 zapisa proširenu sa datatable pluginom. Sve radi kako treba,

dodao sam i tabletools  plugin, kako bi odradio spremanje podataka u csv / excel / pdf i to radi kako treba.

 

U opcijama sam stavio i da se exportovati mogu samo odabrani redovi, to radi dobro.

 

Sljedeća stvar koja ne radi je ako odaberem redove za export i sortiram podatke recimo po cijeni, spremljeni su svi odabrani podaci, ali nisu sortirani.

 

 

Dakle imali tko iskustva sa ovakvim postavkama?

 

Vjerujem da bi trebao tamo pogledati kod i ubaciti to sortiranje prije samog spremanja, jer očito je da ga ne obavi prije spremanja. Vjerojatno sprema podatke onim redom kojim ih je učitao iz baze. 

16 godina
offline
Datatable i tabletools, sortiraj, odaberi i spremi

Išao sam lakšim putem učitavši sve te zapise sortirane po po nazivu proizvoda u jednu html tabelu sa uključenim datatables pluginom, sve radi super osim tog dijela kod exportovanja označenih i sortiranih podataka.  Upravo sada radim na ajax verziji kako bi sortirane podatke preuzeo iz baze.

 

Hvala i pozdrav

All software has bugs.Any developer who claims that his or her software is always bug-free is living in a fantasy world.
Poruka je uređivana zadnji put pon 3.11.2014 18:58 (Nix).
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Datatable i tabletools, sortiraj, odaberi i spremi

upravo sam skinuo plugin... i data table mi radi bez greške... međutim table tools mi nikako ne radi lokalno na kompu... čak ni ovaj njihov example... kakva je procedura za ubacivanje u kod? pretpostavljam da treba samo ubaciti css i js i to je to... jer pokaže mi buttone za copy, csv, pdf itd.. međutim kad kliknem na njih ništa se ne događa

Let's play :)
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Datatable i tabletools, sortiraj, odaberi i sp
Codemaster kaže...

upravo sam skinuo plugin... i data table mi radi bez greške... međutim table tools mi nikako ne radi lokalno na kompu... čak ni ovaj njihov example... kakva je procedura za ubacivanje u kod? pretpostavljam da treba samo ubaciti css i js i to je to... jer pokaže mi buttone za copy, csv, pdf itd.. međutim kad kliknem na njih ništa se ne događa

 

Tabletools radi sa flashom, jesi li isti stavio lokalno i upisao pravilnu putanju ?

All software has bugs.Any developer who claims that his or her software is always bug-free is living in a fantasy world.
16 godina
neaktivan
offline
Datatable i tabletools, sortiraj, odaberi i spremi

jesam samo izgleda da mu je trebalo staviti apsolutnu putanju, a ne relativnu.... sad s apsolutnom radi :D

hvala ti na pomoći

Let's play :)
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Datatable i tabletools, sortiraj, odaberi i spremi

Kompliciran je taj plugin, radi odličan posao, ali treba vremena da se sve namjesti.

All software has bugs.Any developer who claims that his or her software is always bug-free is living in a fantasy world.
Moj PC  
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice