Virus

poruka: 17
|
čitano: 4.562
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
11 godina
neaktivan
offline
Trojan

 Pozdrav,eto nakon što su mi previše puta rekli"nemoj skidat sa interneta možeš zarazit laptop" izgleda da mi je ovaj put bilo suđeno...Tia san pogledat  Deadpool 2 i kada san ga skinuo sa TPB i pokušao pokrenit,laptop mi je napao Trojan All-Radio 4.27(možda ih još ima al zasad znam da je samo on) 😞Nadam se da nitko nije imao iskustva sa njim a ako je netko imao i uspio ga riješit,ili netko ko zna kako jel mi može pomoć jer zbog njeg se lako može nazivcirat...Konstantno otvaranje preglednika,užasno spor laptop i svako malo instalirava neke gluposti...Probao sam sa SpyHunter 5 i nakon 3-4 sata kada je završilo skeniranje,kliknuo sam next kad ono "pay motherfucker" 😬

 
0 0 hvala 0
7 godina
protjeran
offline
Virus

Najbolje instalirati sistem na cisto. Vjerojatno je steta veca nego sto mislis, i taj kompromitiran sustav nije siguran niti zdrav za koristenje.

Moj PC  
1 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Virus

Trebao bi ga skinut sa Malwerbyte https://www.malwarebytes.com/mwb-download/thankyou/

11 godina
neaktivan
offline
Re: Virus
Čitatelj kaže...

Najbolje instalirati sistem na cisto. Vjerojatno je steta veca nego sto mislis, i taj kompromitiran sustav nije siguran niti zdrav za koristenje.

 to mi je zadnja opcija,al probat cu bar nekako rjesit jer stvarno imam puno potrebnih stvari na njemu

11 godina
neaktivan
offline
Re: Virus
AF139 kaže...

Trebao bi ga skinut sa Malwerbyte https://www.malwarebytes.com/mwb-download/thankyou/

 Nadam se da ce upalit,hvala 😊

EDIT

Jel moguce to radit u safe mode??jer nemoguce je koristit laptop ako nisam u safe mode...

Poruka je uređivana zadnji put sri 4.7.2018 18:28 (Shaddy697).
15 godina
offline
Virus

@Shaddy697

 

Kao što kaže @Čitatelj spremi što moraš spremiti i odradi clean install windowsa. Nijedan malware ćistač ni av tu ne mogu ništa. Jedan manji dio će uspjet izbrisat, ali rootkit ne, tako da nema smisla gubit vrijeme na čiščenje s malware alatima.

 

 

 
1 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Virus

Misliš ovo....

 

15 godina
offline
Virus

mislim na sve antimalware i anti viruse.

ovaj All-Radio 4.27 potajno instalira silu raznih trojan clickera, pasword i information stealera, rootkite, adware, minere i ko zna što sve ne.  svi ovi alati kad se pokrenu će vjerojatno nešto pronaći i izbrisati i tako do prvog restarta, nakon restarta sve po starom.

zato je najbolje spremiti stvari i clean install

 
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Virus

Sad pokusajem rjesit sa eset online scannerom nadam se da ce upalit...Ako ne,odem u safe mode,prebacim sve sta mi treba i onda ponovo stavim windows?

 
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Virus

Evo Eset Online Scanner mi je pomogao...Preglednik se više ne otvara konstantno i sistem nije više spor.Čak je i Internet explorer izbrisao :'D...Al imam google chrome tako da mi on nikad nije ni koristio.Ostala su 2 sitna problema a to je da ne mogu izbrisat neku ajmo rec igricu i driver upgrader(oba programa su se sama instalirala,kad bi izbrisao vratila bi se nakon restarta).Kad bi išao desni klik i properties Target im je neka adresa na internetu.Drugi problem je što svaki put kad se upali laptop otvori se mali prozorcic na kojem piše

 

RunDLL

There was a problem starting C:/Program Files/Master SugvedMail/Master SugvedMail.dll

The specified module could not be found.

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Virus
Možeš napisat šta si imao od zaštite uključeno kad ti se ovo desilo i o kojoj verziji Windowsa se radi?
Prodajem Fractal Node 304 za 360kn | http://av-gurus.blogspot.com/ | http://www.facebook.com/antivirusna.ekipa | http://www.youtube.com/user/TheDjigibao/videos
15 godina
offline
Virus

kad se zbližiš s njim, slobodno ga zovi tirus. ne morate biti više na "vi". 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
2 0 hvala 0
16 godina
offline
Virus

Ja takve probleme rješavam na način da bootam Linux sa usb sticka i onda ih pobijem kroz Linux. Ako su ti ostala samo ta dva filea zapiši njihov path, bootaj Linux i obriši ih ručno. Pitanje je koliko su ti oštećeni windowsi i hoće li OS biti i dalje stabilan i funkcionalan.

Uh, što volim ovaj režim - drugi rade a ja ležim
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: Virus

Mislim da nisan imao ništa,al ovo mi se prvi put desilo otkad skidam svašta sa interneta...Radi se o Windows 7 Ultimate

@adoon ako nije problem jel možeš objasnit kako se to radi,stavit neki tutorial ako ima i sl.?

9 godina
offline
Re: Virus
Savjet, ubuduće filmove gledaj preko Popcorn Time programa, skini si client i gledaj, imaš i novije filmove, tipa ak u kinu izađe danas, na program će doć idući tjedan, al bez našeg prijevoda.

Ako ti se to ne sviđa, imaš i neke druge stranice bez da skidaš client pa gledaš, TPB-a se kloni jer tamo gotovo ništa više ne možeš skinut, a da nije virus ili nešto za rudarenje
Moj PC  
1 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: Virus

Hvala na savjetu :))

9 godina
offline
Re: Virus
Nema na čemu, što god trebaš, samo pošalji PM. 😁
Pozdrav
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice