Računalo se ugasilo samo od sebe, razlog?

poruka: 81
|
čitano: 10.641
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
2 godine
offline
Re: Računalo se ugasilo samo od sebe, razlog?
ReverseFlash kaže...
Punti kaže...

Jesi li ispuhao i napajanje kad si ispuhivao računalo?

 Jesam, sve

 Možeš još naći neki cpu stres test, aida64 i stresaj samo cpu, ukoliko se sruši možemo izbaciti da problem radi grafička i biti poprilično sigurni da je napajanje otišlo, iako kako ti se pc ponaša sam siguran da je napajanje odradilo svoje i treba ga mijenjati.

9 godina
neaktivan
offline
Re: Računalo se ugasilo samo od sebe, razlog?
notloB kaže...
ReverseFlash kaže...
Punti kaže...

Jesi li ispuhao i napajanje kad si ispuhivao računalo?

 Jesam, sve

 Možeš još naći neki cpu stres test, aida64 i stresaj samo cpu, ukoliko se sruši možemo izbaciti da problem radi grafička i biti poprilično sigurni da je napajanje otišlo, iako kako ti se pc ponaša sam siguran da je napajanje odradilo svoje i treba ga mijenjati.

 Ma mislim da ću sigurno uzeti napajanje novo, samo sad tražim preporuke za njega. Čak kad sam otišao danas u Links uzeti termalnu i opisao liku problem, isto je rekao da je 90 % siguran da je napajanje.

2 godine
offline
Re: Računalo se ugasilo samo od sebe, razlog?
ReverseFlash kaže...
 Ma mislim da ću sigurno uzeti napajanje novo, samo sad tražim preporuke za njega. Čak kad sam otišao danas u Links uzeti termalnu i opisao liku problem, isto je rekao da je 90 % siguran da je napajanje.

 Imaš temu na forumu o napajanjima pa potraži i pogledaj, vidi ima li dovoljan broj i odgovarajuće kablove, broj diskova, napajanje za grafu i ostalo pa odaberi, ja bih gledao napajanja od 600w pa na više, 700 za futureproof.

Ne štedi na napajanju.

16 godina
offline
Re: Računalo se ugasilo samo od sebe, razlog?

Koliko novca imaš za napajanje? 500Kn? 700Kn? 1000Kn?

https://www.gamingtribe.com/giveaway/test/191x7
9 godina
neaktivan
offline
Re: Računalo se ugasilo samo od sebe, razlog?
191x7 kaže...

Koliko novca imaš za napajanje? 500Kn? 700Kn? 1000Kn?

 Nisam razmišljao o tome baš, ionako ću uzet dinersom na rate, ajmo reć 500-600 kn?

9 godina
neaktivan
offline
Re: Računalo se ugasilo samo od sebe, razlog?
notloB kaže...
ReverseFlash kaže...
 Ma mislim da ću sigurno uzeti napajanje novo, samo sad tražim preporuke za njega. Čak kad sam otišao danas u Links uzeti termalnu i opisao liku problem, isto je rekao da je 90 % siguran da je napajanje.

 Imaš temu na forumu o napajanjima pa potraži i pogledaj, vidi ima li dovoljan broj i odgovarajuće kablove, broj diskova, napajanje za grafu i ostalo pa odaberi, ja bih gledao napajanja od 600w pa na više, 700 za futureproof.

Ne štedi na napajanju.

 Već jesam, al reko idem i ovdje baciti upit za prijedlog

16 godina
offline
Re: Računalo se ugasilo samo od sebe, razlog?
ReverseFlash kaže...
191x7 kaže...

Koliko novca imaš za napajanje? 500Kn? 700Kn? 1000Kn?

 Nisam razmišljao o tome baš, ionako ću uzet dinersom na rate, ajmo reć 500-600 kn?

Corsair 650W TX-M

Seasonic B12 650

Asus TUF 650B

Corsair 550W TX-M ili CX-M

https://www.gamingtribe.com/giveaway/test/191x7
5 godina
offline
Računalo se ugasilo samo od sebe, razlog?

Probaj novi windowse, tako  i ja imao probleme gasio mi komp dok igrao Escape from Tarkov. Isto mislio da je problem u kompu i dijelovima, pokusavao sve igrat s jednim ramom testirajuci ramove, pa onda mjenjao grafu tj stavio rezervnu pa isto bilo. I onda na kraju svega stavio instalirat nove windowse i posle toga je masina radila normalno kako i prije. Ili probaj instalirat nove windowse ili update sve drivere i windowse pored, jer citajuci kako si imao prasinu u kompu prepostavljam da i drivere sigurno onda ne updatas ;)

Binance Referal - https://binance.com/en/register?ref=SZFZHBAA Celsius Referal- https://celsiusnetwork.app.link/132175cb27
 
0 0 hvala 0
2 godine
offline
Re: Računalo se ugasilo samo od sebe, razlog?
ReverseFlash kaže...
notloB kaže...
ReverseFlash kaže...
 Ma mislim da ću sigurno uzeti napajanje novo, samo sad tražim preporuke za njega. Čak kad sam otišao danas u Links uzeti termalnu i opisao liku problem, isto je rekao da je 90 % siguran da je napajanje.

 Imaš temu na forumu o napajanjima pa potraži i pogledaj, vidi ima li dovoljan broj i odgovarajuće kablove, broj diskova, napajanje za grafu i ostalo pa odaberi, ja bih gledao napajanja od 600w pa na više, 700 za futureproof.

Ne štedi na napajanju.

 Već jesam, al reko idem i ovdje baciti upit za prijedlog

 Gledaj da NE kupiš ovo napajanje a odlična je cijena.

Zašto ne baš to, pogledati ovdje.

9 godina
neaktivan
offline
Re: Računalo se ugasilo samo od sebe, razlog?
notloB kaže...
ReverseFlash kaže...
notloB kaže...
ReverseFlash kaže...
 Ma mislim da ću sigurno uzeti napajanje novo, samo sad tražim preporuke za njega. Čak kad sam otišao danas u Links uzeti termalnu i opisao liku problem, isto je rekao da je 90 % siguran da je napajanje.

 Imaš temu na forumu o napajanjima pa potraži i pogledaj, vidi ima li dovoljan broj i odgovarajuće kablove, broj diskova, napajanje za grafu i ostalo pa odaberi, ja bih gledao napajanja od 600w pa na više, 700 za futureproof.

Ne štedi na napajanju.

 Već jesam, al reko idem i ovdje baciti upit za prijedlog

 Gledaj da NE kupiš ovo napajanje a odlična je cijena.

Zašto ne baš to, pogledati ovdje.

 Naručio ono TUF 650 sa ekupi, trebao bih sutra ga pokupiti 

10 godina
offline
Re: Računalo se ugasilo samo od sebe, razlog?
plavi_medved kaže...

Probaj novi windowse, tako  i ja imao probleme gasio mi komp dok igrao Escape from Tarkov. Isto mislio da je problem u kompu i dijelovima, pokusavao sve igrat s jednim ramom testirajuci ramove, pa onda mjenjao grafu tj stavio rezervnu pa isto bilo. I onda na kraju svega stavio instalirat nove windowse i posle toga je masina radila normalno kako i prije. Ili probaj instalirat nove windowse ili update sve drivere i windowse pored, jer citajuci kako si imao prasinu u kompu prepostavljam da i drivere sigurno onda ne updatas ;)

 Nikad ne radim ažuriranje drajvera, kod instalacije ubacim one sa kojima mi sve radi ok i ne diram ih , osim normalno ako promjeniš neki dio hardwera koji treba drugi drajver.

Naj češći i jesu problemi sa novijim drajverima, isto kao i sa novijim BIOS-om , prvo se pročita koja razlika je kod tog novijeg, pa ako je samo podrška za novije CPU ili neki od čipseta koje ja nemam , nemam ni potrebu riskirati i mjenjati na novije.

15 godina
offline
Re: Računalo se ugasilo samo od sebe, razlog?

 Naručio ono TUF 650 sa ekupi, trebao bih sutra ga pokupiti 

 i šta ćeš ako se opet ugasi za 10 minuta?

Smetenjaci i smutljivci, mutikaše i bezglavnici, jalnuški diletanti i jednostavno, hm...prodane duše! Takvi i slični njima, brzo bi prodali dragu nam Hrvatsku za Judine škude!
13 godina
offline
Računalo se ugasilo samo od sebe, razlog?

Sad kad ne bude do napajanja. Tj. mala je šansa da bude. Kernel-power je zajeban za detekciju

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Računalo se ugasilo samo od sebe, razlog?

Pa negdje mora pocet ne moze magicnom kuglom ustanovit kvar ako nema od koga da posudi napajanje logicno je da ce kupit drugo.

Moj PC  
0 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: Računalo se ugasilo samo od sebe, razlog?
BlackMoon kaže...

 Naručio ono TUF 650 sa ekupi, trebao bih sutra ga pokupiti 

 i šta ćeš ako se opet ugasi za 10 minuta?

 A vratiti napajanje vjerojatno, jer ga je kupio na "daljinu". Zato treba pazljivo s napajanjem, pocev vec od kutije

15 godina
offline
Računalo se ugasilo samo od sebe, razlog?

Ne pogađa se to kao ćorava kokoš. Prvo treba napraviti softversko dijagnosticiranje, znaći neki stres test svih komponenti računala, pa vidjeti da li će se računalo isključiti pod opterećenjem. Jedna bezvezna igra nije referenca za to! Ako treba i podignuti koji Live Linux pa sve dobro testirati, pa tek onda ići trošiti novce za nešti što možda jeste, možda nije? Dakle, potroši 600 kuna na novo napajanje, a ne daj Bože bude u pitanju matična? Da li su to bačeni novci? Koliko vidim u ovom topicu, korisnik je bio dosta neodgovoran prema uređaju/računalu i osim nestručnog čišćenja istog, nije napravio ništa drugo. Ili ne zna, ili ne želi, ili ima dovoljno novaca za razbacivanje...to najbolje on zna! Prvi put u 35 godina druženja s računalima onako uprljan i prašnjav PC vidio sam samo na videu koji je dotični snimio. Ja ono ne bi stavljao javno od sramote!

Ne znam, u ovoj devastiranoj Hrvatskoj dobro živite jedini vi u Zagrebu, pa vjerujem da vam i nije problem traženje greške nasumce kupovanjem i mijenjanjem komponent, pogotovo ako je u pitanju "samo" 600 kuna. Nama u ostalim dijelovima ove državice, to je kockanje.

Eto, volio bi da bude to napajanje u pitanju i da korisnik konačno bude zadovoljan, unatoč svome nemaru.

Usporedbe radi, ja moram gubiti živce i zdravlje s usranim T-scumovim Speedshrot-om od rutera koji mi na računu smradovi iz t-sranja uredno naplate 12 kuna, a kojemu svako malo ispadaju LAN portoovi, wifi, Internet, Lokalna mreža...Naravno za Fritzbox ili MicroTik novca nemam, a život me nije naveo da se skrasim u Zagrebu.

Smetenjaci i smutljivci, mutikaše i bezglavnici, jalnuški diletanti i jednostavno, hm...prodane duše! Takvi i slični njima, brzo bi prodali dragu nam Hrvatsku za Judine škude!
Moj PC  
1 1 hvala 0
16 godina
offline
Re: Računalo se ugasilo samo od sebe, razlog?
BlackMoon kaže...

...

Usporedbe radi, ja moram gubiti živce i zdravlje s usranim T-scumovim Speedshrot-om od rutera koji mi na računu smradovi iz t-sranja uredno naplate 12 kuna, a kojemu svako malo ispadaju LAN portoovi, wifi, Internet, Lokalna mreža...Naravno za Fritzbox ili MicroTik novca nemam, a život me nije naveo da se skrasim u Zagrebu.

 SAEWO (SpeedPort Plus)? Top ne bi trebalo biti dodatno naplačivano, osim ako misliš na onaj premium ruter?

https://www.gamingtribe.com/giveaway/test/191x7
15 godina
offline
Re: Računalo se ugasilo samo od sebe, razlog?
191x7 kaže...
BlackMoon kaže...

...

Usporedbe radi, ja moram gubiti živce i zdravlje s usranim T-scumovim Speedshrot-om od rutera koji mi na računu smradovi iz t-sranja uredno naplate 12 kuna, a kojemu svako malo ispadaju LAN portoovi, wifi, Internet, Lokalna mreža...Naravno za Fritzbox ili MicroTik novca nemam, a život me nije naveo da se skrasim u Zagrebu.

 SAEWO (SpeedPort Plus)? Top ne bi trebalo biti dodatno naplačivano, osim ako misliš na onaj premium ruter?

 Speedport Smart 3 + Mesh. To mi naplate, a firmware im je u banani do daske!

Smetenjaci i smutljivci, mutikaše i bezglavnici, jalnuški diletanti i jednostavno, hm...prodane duše! Takvi i slični njima, brzo bi prodali dragu nam Hrvatsku za Judine škude!
13 godina
offline
Re: Računalo se ugasilo samo od sebe, razlog?
Ček, fakat ste tolke picajzle? Komp s onog videa na početku nije prašan 20% kakvih se nagledam na jobu, a i dalje rade bez greške. Malo je samo čudno da je u pitanju komp sa r5 3600 nakupio prašinu u to kratko vrijeme. Treba ga dić s poda barem malo. Ovo sa stanjem života u raznim dijelovima bolje ne komentirat jer uvijek postoje opcije. Neke su lakše, neke teže, ali ne bi trebale biti dio ove rasprave.

Za pokretača teme. Napravi bolje snannow i dism da se barem pokrpaš moguće grešku u os-u. Povadi s ploče sve osim potrebnog. Ostavi cpu, jedan ram keks ako ih ima više, samo boot disk itd.
Poruka je uređivana zadnji put sri 23.3.2022 8:12 (dax-lax).
Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Računalo se ugasilo samo od sebe, razlog?

Evo, instalirao napajanje, ipak je čini se bio problem u napajanju. Odigrao full partiju PUBGa od pola sata. Temp proca kod igranja se vrtjela oko 65 stupnjeva a grafe oko 70. Jedini problem je bio nakon što sam pokapčao napajanje, kod prvog paljenja mi se pojavio ovaj ekran, no poslije sve radilo dobro.

Moj PC  
2 0 hvala 0
15 godina
offline
Računalo se ugasilo samo od sebe, razlog?

A nadajmo se najboljem, mada me malo kopka taj BSOD koji javlja probleme s memorijom. Puno sreće i ubuduće više vremena posveti održavanju računala!

Smetenjaci i smutljivci, mutikaše i bezglavnici, jalnuški diletanti i jednostavno, hm...prodane duše! Takvi i slični njima, brzo bi prodali dragu nam Hrvatsku za Judine škude!
Moj PC  
2 1 hvala 1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice