Otvaranje baze podataka (Acess)

poruka: 5
|
čitano: 6.504
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
offline
Otvaranje baze podataka (Access)

Dobio sam zadatak napraviti jednostavnu bazu podataka, sve je jednostavno, no postoji problem;

U zadatku se navodi, da se otvori samo "Glavna forma" preko koje bi otvarao druge forme ili izvješća.

Kako spremiti, exportitati ili što već, da otvara samo jednu formu?

-Super potpis.Mora da je nov! -Ma ne,opran je s Perwollom.
Poruka je uređivana zadnji put sri 20.1.2010 15:55 (Ag008).
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Otvaranje baze podataka (Access)

 

Koja verzija Accessa? Ako sam dobro razumio tebi treba Switchboard Manager (nalazi se pod Database Tools u Accessu) preko kojeg ćeš napraviti "Glavnu formu" sa Command buttonima koji će otvarati ostale forme, reporte i sl.

 

Kako bi se ta "Glavna forma" otvarala prilikom pokretanja baze (Access 2007) potrebno je otići na: office button->access options, zatim odaberi Current Database i pod Display Form: odaberi Switchboard - koji si kreirao pomoću Switchboard Managera.

16 godina
offline
RE: Otvaranje baze podataka (Access)

Hmm, ja bi htio da mi se uopće ne otvara Accessov uređivački program, već samo taj maleni prozor forme, je li to moguće i kako?

-Super potpis.Mora da je nov! -Ma ne,opran je s Perwollom.
15 godina
neaktivan
offline
RE: Otvaranje baze podataka (Access)
Ag008 kaže...

Hmm, ja bi htio da mi se uopće ne otvara Accessov uređivački program, već samo taj maleni prozor forme, je li to moguće i kako?

Možeš isključiti menije i toolbare ali će ti onaj sivi Accessov prozor ostati u pozadini.

Groucho Marx: I refuse to join any club that would have me as a member.
15 godina
neaktivan
offline
Otvaranje baze podataka (Acess)

Ti i htio kompajlirati bazu u exe fajl pretpostavljam?

To se ne može, ali ne moraš imati cijeli access instaliran na računalu, postoji i nešto što se zove access runtime i besplatan je. Mislim da kada kompjliraš svoju bazu i pokreneš je na računalu koja ima samo runtime trebao bi dobiti to što želiš.

Nadalje baza se može podjeliti na front i back (sad baljezgam.. ali tako nešto) dio. pa je moguće da to trebaš napraviti.

 

Zbrljano ali to je struja svijesti, nadam se da će ti pomoć

 
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice