Format C: problem

poruka: 8
|
čitano: 2.990
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
neaktivan
offline
Format C: problem


Ovak frendu mi se srusili windowsi i sad ide on slagat.Stavi CD od Winsa restarta komp,
pise mu ono Press Any Key To Boot From CD i on stisne bilokaj i dalje crno.Winsi kod mene bootaju bez problema.Proba uci u Winse koje ima instalirane i pise mu da mu fali SystemRoot.Please help,kak ovo slozit?Mršti se

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
RE: Format C: problem

Pa naslov ti sve govori --->  Zboot-aš DOS i napraviš najprije 'format C:', pa onda ideš boot-at windows CD Namigiva


Intel Core2 Duo E8400 6MB, 4GB OCZ Gold 800Mhz, Gainward GF8800GTS 640MB, Gigabyte X38-DS4 Ultra Durable 2
16 godina
neaktivan
offline
RE: Format C: problem
M4R1O kaže...


Ovak frendu mi se srusili windowsi i sad ide on slagat.Stavi CD od Winsa restarta komp,
pise mu ono Press Any Key To Boot From CD i on stisne bilokaj i dalje crno.Winsi kod mene bootaju bez problema.Proba uci u Winse koje ima instalirane i pise mu da mu fali SystemRoot.Please help,kak ovo slozit?Mršti se

Zapravo kažeš kako komp ne boota sa CD-a?
CD sa kojeg želite instalirat windowse kod tebe boot-a kod njega ne (isti CD) ?
Moguće njegov optički pogon ne radi, a možda samo ne vidi taj CD. Da li ga opće zavrti?


16 godina
neaktivan
offline
Format C: problem

Napravi boot-abilnu disketu. Ubacis u floppy -> desni klik "Format" -> "Make boot-able disket".

Tako nekako bi trebalo ici(pricam na pamet jer sam na Linuxu, ali znam da je moguce tako), tada samo nju ubacis u PC restartas prebacis u BIOS-u da je floppy prvi boot device.

Tada upisi FDISK. Trebao bi dobiti program za particioniranje disk-a. Tamo sredi kako ce izgledati particije pa onda probaj sa CD-om.


Arch user, Don't Panic!!!
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
RE: Format C: problem

Ako fali System Root, trebaš obavezno formatirat sistemski disk (C:), pa tek onda instalirat Windoze..

 


Intel Core2 Duo E8400 6MB, 4GB OCZ Gold 800Mhz, Gainward GF8800GTS 640MB, Gigabyte X38-DS4 Ultra Durable 2
16 godina
neaktivan
offline
RE: Format C: problem
M4R1O kaže...


Ovak frendu mi se srusili windowsi i sad ide on slagat.Stavi CD od Winsa restarta komp,
pise mu ono Press Any Key To Boot From CD i on stisne bilokaj i dalje crno.Winsi kod mene bootaju bez problema.Proba uci u Winse koje ima instalirane i pise mu da mu fali SystemRoot.Please help,kak ovo slozit?Mršti se

 Ako neće onda mu je najvjerovatnije do cd pogona. Probaj staviti svoj cd pogon u njegov o računalo i onda probajte.

CORE 2 DUO E4300 @ 1.8GHZ
2 GB RAM 667MHZ
ASUS 7300 GT @ 475/920
16 godina
neaktivan
offline
RE: Format C: problem

 

Smijeh                                                                        Smijeh                                                                         Smijeh

1. Probaj sa drugom tastaturom ako ti je tastatura na USB, to je problem , USB imaju problema na BOOT , ako nece u BIOS ondak smeni tastaturu sa PS/2 connector. & your done... Ja imam takvi problem , od 2,3 reseta mi proradi (G15 - plava)..

 

2. Provjeri kablove (Ata;Sata;Power) ako ga cistio i sl.

 

3. Klikaj "F11" za BOOT meni (kao za SAFE mod), izberi CD/DvD-ROM.

 

4. Ako je novi , provjeri jumper.

 

5. I ako ovo ni je bilo od pomoc , vadi HDD , instaliraj WIN na dr komp...Namigiva

 

 

 

Sentient Hyper Optimized Data Access Network
Poruka je uređivana zadnji put sub 8.3.2008 23:52 (70R4N).
16 godina
neaktivan
offline
RE: Format C: problem

provjeri u BIOS-u dal je namješteno da Boota sa CD/DVD-aNamigiva

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice