Wireless ne radi

poruka: 53
|
čitano: 132.239
|
moderatori: Lazarus Long, pirat, XXX-Man, DrNasty, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
neaktivan
offline
Wireless ne radi

Ovako imam problem. Kada laptop spojim na ruter žicom sve radi super, ali kada pokušam preko wi fia laptop ne pronalazi niti jednu mrežu. Pokušao sam skinuti hrpudrivera i ništa ne rješava problem. Laptop je Toshiba satellite l850

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Wireless ne radi

dva su moguca uzroka... laptop ili router...

na laptopu je moguce da je wifi "iskljucen", moze bit hardverska sklopka ili kombinacija Fn+funkcijska tipka, npr. Fn+F2

u routeru moze bit iskljucen bezicni dio, sto mozes provjerit tako da s drugim laptopom vidis vidi li ti se tvoja mreza...

 

s obzirom na wifi zagadjenje po gradovima, reka bi da je stvar u laptopu, jer je mala sansa da ne pronalazis ama bas niti jednu bezicnu mrezu u okolici...

13 godina
neaktivan
offline
Wireless ne radi

Ponovno aktualiziram temu. Dakle, imam laptop HP 6730s s Windows XP. Kod traženja wireless mreže laptop ne nalazi ni jednu. Instalirani su driveri i uključen wireless. U čem je problem? Zašto kod refrešanja ne nalazi ni jednu mrežu? Da li je moguće da su instalirani krivi driveri ili nešto drugo?

 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Wireless ne radi
neodoljivi1 kaže...

Ponovno aktualiziram temu. Dakle, imam laptop HP 6730s s Windows XP. Kod traženja wireless mreže laptop ne nalazi ni jednu. Instalirani su driveri i uključen wireless. U čem je problem? Zašto kod refrešanja ne nalazi ni jednu mrežu? Da li je moguće da su instalirani krivi driveri ili nešto drugo?

Moguće da jesu

 

Taj model laptopa koristi ili IntelPro ili Broadcom

 

Link 

Let them taste the triple guns... Aye, Captain
14 godina
neaktivan
offline
Wireless ne radi
 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Wireless ne radi

Da li može netko nabrojiti koji se sve problemi mogu naći kod nemogućnosti spajanja i nalaženja bilo koje dostupne mreže na laptopu preko wireless-a?

1. Da nema instaliran driver,

2. da nema instaliran dobar driver,

3. da nije uključen wireless fizički na gumbu na laptopu,

4. da nije uključen wireless u Biosu,

5. da nije dobro postavljena Zero configuration,

 

Što bi još bilo?

 
1 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Wireless ne radi

Da li ima netko tko zna riješiti problem? Da li smetaju laptopu više od jednog instaliranog programa za wireless? Da li možda zbog toga ne funkcionira traženje mreže. Naime u Windows XP ne mogu naći niti jednu mrežu, dok kod drugog (Intelovog) wireless programa nalazi sve dostupne mreže ali se ne želi spojiti na moju makar se preko moba odmah spaja mreža?

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Wireless ne radi

cisto da vidis da nije hardverski problem, pokreni neku live linux distribuciju (npr. Linux Mint, Backtrack) i vidi mozes li se iz njih normalno spojit. Ukoliko da, ocito je stvar softverske prirode.

 

Sami Win XP imaju svoj servis za uspostavu veze, Wireless Zero Configuration koji se u pravilu automatski deaktivira instalacijom drugih wireless utility-a. Problem moze nastat ako imas 2 ili vise tih custom wireless utility-a jer samo jedan moze bit odgovoran za uspostavu veze.

 

moguce rjesenje (ako u linuxu sve prolazi) je da rucno ubijes pokrenute wireless utility-e, a zatim odes u Services i tamo rucno pokrenes Wireless Zero Configuration. Nakon toga ces morat ponovo uspostavit vezu (upisat sifru itd), ali to bi tada moralo proc...

13 godina
neaktivan
offline
Wireless ne radi

Riješeno. Hvala na pomoći!

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Wireless ne radi
neodoljivi1 kaže...

Da li može netko nabrojiti koji se sve problemi mogu naći kod nemogućnosti spajanja i nalaženja bilo koje dostupne mreže na laptopu preko wireless-a?

1. Da nema instaliran driver,

2. da nema instaliran dobar driver,

3. da nije uključen wireless fizički na gumbu na laptopu,

4. da nije uključen wireless u Biosu,

5. da nije dobro postavljena Zero configuration,

 

Što bi još bilo?

već rješeno, ali kao 'popis'..

 

-da nije uklučen utils (tools) za konkretno računalo (notebook) npt HP-Tools, koji kontrolira paljenje. Jednako kao fizički gumb (kombinacija fn+neka tipka).

 

-da je verzija BIOSa koja (namjerno, afera oko HPa i linuxa) ne podržava upravo paljenje iz gornjeg reda, pa ponekad treba provjeriti verziju BIOSa. Sad više tog problema nema i obavezna je posebna tipka-prekidač + diodice (crveno-žuto-zeleno ili plavo) koje simboliziraju dali je wlan uključen.

.. btw, izbjegavati instalaciju utilsa uz driver, ako sve radi (moralo bi) s WinZeroConf jer se sve upute (npr ISPa) tako odnose, dok su dodani alati specifični i nema konkretnih uputa. Takav utils ne radi ništa posebno...

 

-da je sama wlan kartica starija (driver) pa nema support za npr WPA2 (često ima WPA1, rijetko samo WEP). Može biti postavljen na modemu mix WPA1-2, ali tad zna biti problema sa starijim uređajima koji iz nekog razloga umjesto preko wpa1 pokušavaju wpa2. Rješenje postaviti samo wpa1 na modem.

 

-da je pogrešan tip enkripcije (PSK-TKIP, ne radius ili enterprise..)

 

-na Win7, defaultno onemogućeno spajanje na WEP (nesigurna mreža)..

 

-win7, user-pass ili modem code (pa se unosi pogrešan pass) ili pročitati tvornički koji je možda izmjenjen (ISP ima pristup). ..

.. btw, za izbjegavanje tipfelera (grešaka u pisanju), poželjno je pass natipkati u notepadu i copy-pasteati ga. Tako je korisnik siguran što je napisao. Dodatno, spajanjem žicom na modem, može te postavke vidjeti ili izmijeniti, 'obavezno' zapisati u notepad, štedi živce.

...btw2, WPS također štedi živce, ako postoji na wlan kartici (soft ili hard). Na USB-WLAN često postoji tipka. Naravno ako je aktiviran na modemu, odgovarajuća tipka ili rjeđe soft.

 

-da je wlan isklučen na 'kutijici' (ADSL). Vidjeti koja diodica svijetli, zeleno, žuto, crveno ili off.

 

-kod promjene npr passworda, wlan ne traži unos novog za staru konekciju. Najjednostavnije obrisati wlan konekciju i kreirati novu, ili u opcijama upisati. Jednako je kod promjene enkripcije. Zato je 'čišći' način brisanje i kreiranje nove.

 

-nakon nekoliko neuspješnih pokušaja (iz bilo kojeg razloga) ili prebacivanja s jedne mreže na drugu, mreža prestane tražit npr DHCP-DNS ili koristi stari.. ponekad je potrebno refreshati-flushnuti ipconfig (ili restart OSa). Kod spajanja žicom je lako 'testirati', odspajanjem kabla i ponovnim spajanjem, mora dobiti IP,DNS,gw, ako je postavljen automatski DHCP, dok kod wlana nema te mogućnosti osim refresha.

 

-spajanje na AP (ili router + WANport) koji može biti i neki router-DHCP-DNS-GW.. previše kombinacija, uz ručno unošenje IPa, gatewaya i DNS konkretnog modema-ADSLa (njegovog IPa) bi moralo raditi.

 

-smetnje. Nema pravila, udaljenost, zidovi, armatura, elektronika.. recimo doći u blizinu modema (wlana). Ponekad je rješenje spuštanje brzine (zbog smetnji) s 'g' na 'b'. ili s 'n' na 'g/b'..

.. itd.

 

uz sve, najčešći uzrok je:

- driver (proizvođači kao HP strpaju sve modele notebooka i kombinacije wlanova na isti download s kretenski nazvanim fileovima, najkonkretnije je pročitati model kartice s doljnje strane ili kod baterije.

- ili pass (factory-user-tipfeler-ISP) + tip enkripcije

Na staijim modemima (morali su biti zamjenjeni ili updatean firmware, zakon od prije par godina, ali ISPovci su ..) je ugl default WEP, na nekima je wlan off, pa kod svakog resetiranja treba provjeriti dali je postavka na modemu dobra ili tvornička (koja tad nije dobra)...

 

-najbrži način otkrivanja uzroka (dali wlan radi, tj ako je neki kvar) je liveCD (neki noviji linux, ubuntu10-12, suse..na novijim notebookovima 90% radi, stariji notebook-wlan ovisi o npr HPovoj politici-BIOSu, probati SUSE). Može biti problem s novim wlan chipovima ili chipovima koji nemaju nikakav support za linux. Tad je rješenje miniPE liveCD...

.. ili USB-wlan za kojeg znamo da radi i imamo driver, za cijenu od cca 70kn štedi živce.

- Problem ne mora biti na računalu, može bit na modemu ili smetnje-signal.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
11 godina
neaktivan
offline
Wireless ne radi

danas sam kupil hp probook 4535 i gore je bil linux kojega sam odmah zamijenil s win 7

laptop uopće ne pronalazi signal od rutera (ruter je ispravan). s laptopom nisam dobil nikakav cd s driverima pa sam probal skinuti s njihove stranice no bez uspjeha. 

kaj da radim? 

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Wireless ne radi
marko993 kaže...

danas sam kupil hp probook 4535 i gore je bil linux kojega sam odmah zamijenil s win 7

laptop uopće ne pronalazi signal od rutera (ruter je ispravan). s laptopom nisam dobil nikakav cd s driverima pa sam probal skinuti s njihove stranice no bez uspjeha. 

kaj da radim? 

- ? Rečenica 'ne pronalazi signal', to znači da wlan radi? Da bi wlan radio, mora biti upaljen na notebooku i instaliran odgovarajući driver (možda i hp-tools..). Uobičajeno i neka ledica u plavoj ili zelenoj boji koja upravo to indicira. Ispravnost routera nema veze s tim. I na ispravnom može wlan biti isključen ili uopće bez wlan-servera.

 

-Skini drivere za konkretan model s HPovih str. Upali wlan.

-Prolistaj teme (više njih, HP-wlan.. nije važan model (probook), važni su driveri, utilsi i najvažnije upaliti wlan uz RTFM).

-točan model, serija, vidi s doljnje strane npr nešto#AKN ... isto tako oznaku za wlan, model (uvjek piše i MAC adresa). Možda je skriveno kod baterije.

-može i neki liveCD, npr ubuntu ili Suse tek da se uvjeriš da je wlan OK.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put pet 14.9.2012 20:20 (ihush).
11 godina
neaktivan
offline
Re: Wireless ne radi

Evo link za HP Probook 4535, odaberi OS i skini driver za Nerwork>Wireless (odaberi driver za Wifi adapter koji je ugrađen u laptop).

Ako u control panelu nemaš uskličnik upali Wifi na hardverskom nivou; kombinacija tipki Ctrl+Fn ili hardverski prekidač na laptopu (dok je adapter uključen svijetli njegova LED-ica), ako se ne uključuje još ostaje mogućnost da je Wifi disabliran na nivou BIOS-a.

Poruka je uređivana zadnji put pet 14.9.2012 21:01 (Hardwhelper!!!).
11 godina
neaktivan
offline
Re: Wireless ne radi
Hardwhelper!!! kaže...

Evo link za HP Probook 4535, odaberi OS i skini driver za Nerwork>Wireless (odaberi driver za Wifi adapter koji je ugrađen u laptop).

Ako u control panelu nemaš uskličnik upali Wifi na hardverskom nivou; kombinacija tipki Ctrl+Fn ili hardverski prekidač na laptopu (dok je adapter uključen svijetli njegova LED-ica), ako se ne uključuje još ostaje mogućnost da je Wifi disabliran na nivou BIOS-a.

 Ili je na modemu pa drži tipku za wlan.

10 godina
neaktivan
offline
Wireless ne radi
Zelim kupiti novi comp ali mi kaze "wireless 802.11 B/G network card:ne" Jeli to znaci da comp nema wireless ili sta
 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Wireless ne radi

gdje to pise? stolni kompjuteri ne dolaze sa wlan karticom nego se kupuje odvojeno dok svi laptopi dolaze sa intergriranom wlan karticom

 
0 0 hvala 1
10 godina
neaktivan
offline
Wireless ne radi

Ja se mobitelom spojim na modem wi fi-em i sve uredu spojeno al neće na internet je zna neko razlog ?

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Wireless ne radi

moze biti vise razloga. provjeri ako je ispravno dodjeljena lokalna ip adresa. probaj s moba pristupiti routerovom web configu tj 192.168.1.1 (najčešće je ta adresa). da li ju uopće otvara/učitava?

 
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Wireless ne radi

Kupio sam laptop prije 2 mjeseca u hg spotu,
najjeftiniji koji je bio (2500 kn otprilike,hp).
Sve je bilo ok do proslog tjedna, a onda odjednom bi mi minutu radio i bio povezan bezicno,pa iducu minutu ne bi radio i pisalo bi mi onda dolje desno na ikonici onoj da nije povezan pa onda za minutu opet bi radio na kratko itd...
Znaci ne mogu ga koristiti bezicno vec samo sa lan kabelom i tada radi najnormalnije.
Do proslog tjedna je radio i bezicno najnormalnije,sada vise ga bezicno ne mogu koristiti jer kad se i bezicno i pojavi veza dok ja nesto utipkam i kliknem na enter, veza mi vec ponestane.
Ne kuzim se previse u kompjutere i internet , bio sam skeniro sa avgom laptop i pisalo je no threats found, ne znam da li je to radi virusa ili nije ili radi neceg
drugog.

imam windows 8 basic
Moram napomenuti da mi internet bezicno preko moba funkcionira najnormalnije sa tim istim ruterom i preko iste veze
Molim ako mi neko moze pomoci ili reci mi ako se moze sta podesiti da mi laptop radi ponovo bezicnim putem.
Unaprijed hvala

Poruka je uređivana zadnji put pet 20.12.2013 14:56 (lastsamurai).
 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Wireless ne radi
lastsamurai kaže...

Kupio sam laptop prije 2 mjeseca u hg spotu,
najjeftiniji koji je bio (2500 kn otprilike,hp).
Sve je bilo ok do proslog tjedna, a onda odjednom bi mi minutu radio i bio povezan bezicno,pa iducu minutu ne bi radio i pisalo bi mi onda dolje desno na ikonici onoj da nije povezan pa onda za minutu opet bi radio na kratko itd...
Znaci ne mogu ga koristiti bezicno vec samo sa lan kabelom i tada radi najnormalnije.
Do proslog tjedna je radio i bezicno najnormalnije,sada vise ga bezicno ne mogu koristiti jer kad se i bezicno i pojavi veza dok ja nesto utipkam i kliknem na enter, veza mi vec ponestane.
Ne kuzim se previse u kompjutere i internet , bio sam skeniro sa avgom laptop i pisalo je no threats found, ne znam da li je to radi virusa ili nije ili radi neceg
drugog.
Moram napomenuti da mi internet bezicno preko moba funkcionira najnormalnije sa tim istim ruterom i preko iste veze
Molim ako mi neko moze pomoci ili reci mi ako se moze sta podesiti da mi laptop radi ponovo bezicnim putem.
Unaprijed hvala

Probaj reinstalirati driver od wireless ako imaš. Inače vozi na servis.

Kalko1212 ingame
11 godina
neaktivan
offline
Wireless ne radi

kako se reinstalira driver od wirelessa ?

ima li to smisla posto kada koristim internet preko moba najnormalnije radi preko iste konekcije bezicno ?

 

 
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Wireless ne radi

izbriso sam stari wireless driver

koji sada da intaliram i gdje se nalazi?

ako bi mi netko mogo link nabaviti bio bih zahvalan

imam windows 8 basic

naso sam i ja neke wireless adapter driver(intel wireless adapter) for windows 8 ali se bojim da nesto krivo ne downloadam

pa ako mi moze neko link poslat puno bi mi znacilo

Poruka je uređivana zadnji put pet 20.12.2013 16:18 (lastsamurai).
 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Wireless ne radi
lastsamurai kaže...

izbriso sam stari wireless driver

koji sada da intaliram i gdje se nalazi?

ako bi mi netko mogo link nabaviti bio bih zahvalan

imam windows 8 basic

naso sam i ja neke wireless adapter driver(intel wireless adapter) for windows 8 ali se bojim da nesto krivo ne downloadam

pa ako mi moze neko link poslat puno bi mi znacilo

Instaliraj isti onaj koji si izbriso. Ako ni onda ne radi nosi na servis.

Kalko1212 ingame
11 godina
neaktivan
offline
Wireless ne radi

vec sam sada instaliro ovaj intelov gore navedeni

(barem mislim da sam ga instaliro)

ni ne znam koji je onaj prethodni driver bio posto sam ga na brzinu

izbriso.

Uglavnom sve je isto , mozda jos gore

minutu radi pa opet ne radi

Poruka je uređivana zadnji put pet 20.12.2013 19:00 (lastsamurai).
 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Wireless ne radi
lastsamurai kaže...

vec sam sada instaliro ovaj intelov gore navedeni

(barem mislim da sam ga instaliro)

ni ne znam koji je onaj prethodni driver bio posto sam ga na brzinu

izbriso.

Uglavnom sve je isto , mozda jos gore

minutu radi pa opet ne radi

Onda nosi na servis jer je pod garancijom.

Kalko1212 ingame
11 godina
neaktivan
offline
Re: Wireless ne radi

Imamsličan problem.. Imam w7 i popisu mrežnih veza ima wirles conn i wirles conn 2..Ne znam kako se stvorila ova pod 2..Kad je probam obrisati ne da,ispiše grešku pri brisanju veze..Kako  da je obrišem ? i ako ju disablam opetm se ruter poveže na wirl conn 2 ..Hvala

sve se menja sem kamenja !
11 godina
neaktivan
offline
Wireless ne radi

Evo danas sam ga pokupio sa popravka
Popravak je bio besplatan.
Sada opet radi normalno wireless.
Pod opisom radova pise ovo:
Uređaj testiran-pregledane postavke wifi adaptera-bile podesene rucne postavke za DNS server i fiksna IP adresa.
Nakon promjena postavki na automatic/DHCP, sve radi uredno. Testirano na nekoliko AP-ova.
(još pise-uredjaj pun prasine -napravljeno ciscenje rahladnog sistema i kompletnog uredjaja,uoceno da korisnik ima skoro punu sistemsku (C) particiju na disku ,te bi svakako trebao napraviti ciscenje ili obrisati nesto od podataka)

Zanima me u cemu je bio problem sa wirelessom i ako mi se to isto sa njim ponovo pojavi sta tocno trebam napraviti?
To pitam ako mi se ponovi situacija, da znam sta trebam napraviti i da ga ne moram ponovo na popravak nositi.

 
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Re: Wireless ne radi
lastsamurai kaže...

Zanima me u cemu je bio problem sa wirelessom i ako mi se to isto sa njim ponovo pojavi sta tocno trebam napraviti?
To pitam ako mi se ponovi situacija, da znam sta trebam napraviti i da ga ne moram ponovo na popravak nositi.

 

Postupak je za Windows 7/8, pošto nisi specificirao koji je u pitanju:

 

1. Otvori network and sharing centar desnim klikom na ikonicu u taskbaru.

2. Change adapter settings, lijevo u ćošku.

3. Nađeš WiFi karticu, desni klik i properties.

4. Pojavi ti se neki spisak i imaš Internet Protocol Version 4. Klikni pa na properties.

5. Označi obje stavke na automatski.

 

Problem je što ti je laptop imao unaprijed definisane postavke sa Wireless-om koje se nisu poklapale sa postavkama koje ti je ruter slao. Ovako staviš na automatski i ne brineš.

Windows? B**ch my Arch can do anything.
11 godina
neaktivan
offline
Wireless ne radi

imam windows 8 basic

 
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Wireless ne radi

znaci samo sam to trebao promijeniti i radio bi mi wireless najnormalnije?

 
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice