HP Probook 4530s - driveri za wireless

poruka: 82
|
čitano: 67.916
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
neaktivan
offline
HP Probook 4530s - driveri za wireless

Evo i mene sa sličnim problemom, pošto se baš i ne razumijem bolje da pitam ;)

Kupljen HP Probook 4530s model: LW843EA

 

Bežična mreža : Ralink 802.11b/g/n WiFi and Bluetooth 3.0 + HS Combo

 

Instaliran Win7 Ultimate 32bit, wireless ne radi sa driverom koji nudi HP (ne nudi mi opciju za Win7 Ultimate 32bit), lampica konstantno svijetli narančasto i ništa se ne događa pritiskom na nju..

 

E sad, bilo bi dobro da me netko prosvijetli nekim linkom za pomoć {#}  Hvala!

 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: HP Probook 4530s - driveri za wireless
lukanika kaže...

Evo i mene sa sličnim problemom, pošto se baš i ne razumijem bolje da pitam ;)

Kupljen HP Probook 4530s model: LW843EA

 

Bežična mreža : Ralink 802.11b/g/n WiFi and Bluetooth 3.0 + HS Combo

 

Instaliran Win7 Ultimate 32bit, wireless ne radi sa driverom koji nudi HP (ne nudi mi opciju za Win7 Ultimate 32bit), lampica konstantno svijetli narančasto i ništa se ne događa pritiskom na nju..

 

E sad, bilo bi dobro da me netko prosvijetli nekim linkom za pomoć {#}  Hvala!

Prilikom pregleda, na HP linku nema za win 7 ultimate 32 bitna ali ima za professinal, Home Premium, Home basic, dakle kad sam pogledao drivere za u biti su iste kod sedmice 32 bitna ali nema vceze koja verzija jel professional ili home premium, dakle slobodno skini za Ralink 802.11b/g/n WiFi i radit će u win 7.

12 godina
neaktivan
offline
Re: HP Probook 4530s - driveri za wireless
Nello kaže...
Prilikom pregleda, na HP linku nema za win 7 ultimate 32 bitna ali ima za professinal, Home Premium, Home basic, dakle kad sam pogledao drivere za u biti su iste kod sedmice 32 bitna ali nema vceze koja verzija jel professional ili home premium, dakle slobodno skini za Ralink 802.11b/g/n WiFi i radit će u win 7.

 Ne radi i dalje....  :(

15 godina
offline
Re: HP Probook 4530s - driveri za wireless
lukanika kaže...

..

Kupljen HP Probook 4530s model: LW843EA

..

-pročitaj temu. Svi potrebni odgovori su tu.

- modeli wirelessa:

Network interface
Realtek Ethernet (10/100/1000 NIC)
Wireless
HP lc2010 HSPA Mobile Broadband
HP un2430 EV-DO/HSPA Mobile Broadband
HP hs2340 HSPA+ Mobile Broadband
Realtek 802.11b/g/n
Intel Centrino Advanced-N 802.11a/b/g/n WiFi (2 x 2) and Bluetooth 2.1+EDR Combo
Ralink 802.11a/b/g/n WiFi (2 x 2) and Bluetooth 3.0 + HS Combo
Atheros 802.11b/g/n WiFi (1 x 1) and Bluetooth 3.0 + HS Combo

 

-najkonkretnije: pročitaj s doljnje strane s naljepnice ili ispod poklopca/baterije.., skini odgovarajući driver, manager-utils, provjeri u BIOSu, itd..

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
12 godina
neaktivan
offline
Re: HP Probook 4530s - driveri za wireless
ihush kaže...
lukanika kaže...

..

Kupljen HP Probook 4530s model: LW843EA

..

-pročitaj temu. Svi potrebni odgovori su tu.

- modeli wirelessa:

Network interface
Realtek Ethernet (10/100/1000 NIC)
Wireless
HP lc2010 HSPA Mobile Broadband
HP un2430 EV-DO/HSPA Mobile Broadband
HP hs2340 HSPA+ Mobile Broadband
Realtek 802.11b/g/n
Intel Centrino Advanced-N 802.11a/b/g/n WiFi (2 x 2) and Bluetooth 2.1+EDR Combo
Ralink 802.11a/b/g/n WiFi (2 x 2) and Bluetooth 3.0 + HS Combo
Atheros 802.11b/g/n WiFi (1 x 1) and Bluetooth 3.0 + HS Combo

 

-najkonkretnije: pročitaj s doljnje strane s naljepnice ili ispod poklopca/baterije.., skini odgovarajući driver, manager-utils, provjeri u BIOSu, itd..

 Problem je bio što sam čitala u specifikacijama kompjutera koje sam dobila uz njega da je Ralink a s donje strane na naljepnici piše da je Atheros...skinula driver i sad radi, hvala...

15 godina
offline
Re: HP Probook 4530s - driveri za wireless
lukanika kaže...
..

 Problem je bio što sam čitala u specifikacijama kompjutera koje sam dobila uz njega da je Ralink a s donje strane na naljepnici piše da je Atheros...skinula driver i sad radi, hvala...

- nije tvoja greška, nego je stvarno neobično da nije jasnije naznačeno, kao i praksa HPa da zmixa sve drivere (jer se ne prodaju na svim tržištima identični uređaji, ista serija..)

Tema bi trebala ubrzati rješavanje takvih (nepotrebnih) problema. ...

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
13 godina
neaktivan
offline
HP Probook 4530s - driveri za wireless

Instalirao sam preko desetak 4530s i svaki put taj isti problem. Po Hardware Id-u mi uvijek google kazao da je Realtek čip, po HP Part Numberu također Realtek.

I svaki put je ispalo da je Atheros nakon što bi pokrenuo na blef instalaciju WLAN Atheros drivera (naravno, u prvih 3-4 navrata).

Nekarakteristično za HP, ali izgleda da su malo pomiksali modele u proizvodnji i nikako se sresti s ispravno navedenim WLAN driverom.

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
HP Probook 4530s - driveri za wireless

Pozdrav, malo sam profulao temu ali ovdje mi je najlakse da pitam nesto u vezi ovog laptopa.
Naime, krenuo sam instalirati win 7 i instalacija je naglo stala na 50 %, restartovao sam laptop i pregledao dvd i skuzio da je totalno izgreban.
to nije neki problem, da se nabaviti novi, nego sad kada upalim laptop ne mogu bootati nista, stoji mi hp-ov logo i kada pritisnem bilo koju tipku vise puta cuje se samo "biip" i to je to, apsolutno nistan e mogu uraditi na njemu. pokusao sam bootati nov cd (boot je dobro podesen) ali nista. laptop je zamrznut
postoji li nekakav reset na tvornicke postavke i kako to uraditi??' help plzi, pomagajte, hitno je!!!
hvala unaprijed!!

 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
HP Probook 4530s - driveri za wireless

Hmm, nisam siguran da će ovo pomoći, ali probaj.

 

Ugasi laptop, iskopčaj napajanje, izvadi bateriju.

Ostavi tako par minuta lap. Nakon toga skopčaj samo napajanje bez stavljanja baterije i probaj pokrenuti sustav, odnosno tada ponovno pozvat instalaciju s DVD-a.

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: HP Probook 4530s - driveri za wireless

bok imam isti laptop i isti problem jesi mozda uspio rijesit problem?

12 godina
neaktivan
offline
HP Probook 4530s-dvd čitač

Prije svega želim pozdraviti ljude na ovoj stranici jel vidim da imaju volje pomoći drugima,naime imam gore navedeni laptop i windows 7 ultimate star oko dvije godine i jednostavno u nazad par tjedana prestao mi je raditi dvd rom čit CD ali ne DVD važna napomena je da nisam na njemu spržio ili očitao svega 20 cd_a. Pa ako netko ima neko slično iskustvo molim za pomoć i unaprijed zahvaljuje.

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
HP Probook 4530s - driveri za wireless

Ne kužim, kaj ti je staro dvije godine, HP ProBook 4530s je ovogodišnji model iz 7. mjeseca, a Win Ultimate to još prolazi, ali imaš na istom pun kufer upgrade-ova. Dakle pržilica je očito pokvarena ili nešto nije u redu sa softwerom. Isto tako sve zavisi dali imaš legalni ili piratski Win., i naravno sve regularne drivere,..pazi 32 ili 64 bit...

Općenito volim kupovati Prijenosna računala sa predinstaliranim softwerom (WIN), a kako bi se poštedio svih problema sa funkcionalnošću istog.., Dakle imam isti takav Lap sa kojim nemam apsolutno nikakvih problema !

-- Kaj buš ti bum i ja --
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: HP Probook 4530s - driveri za wireless

Pozdrav,

 

upravo slažem win 7 ultimate 64 na LW843A. Atheros čip, i sve složio da radi. Ali signal je katastrofa slab. Više sam lud od isprobavanja svega i svačega... Drivere mijenjao, bios updejtao, konektore stiskao iza na čip... Sve radi ok, ne puca veza ali je signal koma slab. Mob pored lapa poskenira 6 mreža, a ovaj ni jednu. Stavim mob u tethering i ovaj hvata jedva 3 crtice dok je mob na njemu, a tek puni signal kad mu ga stavim iza iznad čipa... Sve ideje su dobrodošle, hvala...

14 godina
offline
Re: HP Probook 4530s - driveri za wireless

Pozdrav,

problem vezan za paljenje wireless-a pomoću tipke na tipkovnici na HP Probook-u sam
riješio na jedan banalan način pa evo ako nekome pomogne.
Dogodilo se to da sam se igrao sa HP Power Assittant-om i stavio ga u neki profil gdje mi
je disable-o wireless i nakon toga nisam mogao upaliti wireless na gumb na tipkovnici ili
bilo koji drugi način tipa pomoću windows mobilit centra(win 7).

Nakon što sam promjenio na neki drugi profil u HP Power Assittant-u sve je proradilo.

Eto ako nekome pomogne ovo riješenje super.

12 godina
neaktivan
offline
HP Probook 4530s - driveri za wireless

Molim vas za pomoc. Prije nove instalacije windowsa sve je radilo normalno, ali nakon nekog vremena laptop je usporio pa sam odlucio obnoviti sistem.  Nakon svjeze instalacije windowsa krenuo sam u instaliranje drajvera i sve sam instalirao normalno, medjutim nikako ne mogu da osposobim da mi radi ATiI-jeva graficka. Sve drajvere sam skidao sa hp-ove stranice. Medjutim drajveri za intelovu graficku se ne mogu instalirati tj stalno dobijam poruku "this computer does not meet the minimum requirements for installing the software" i dalje od toga ne ide. Stoga sam skinuo drajvere sa Intelove stranice koji rade- Drajveri za ATI graficku su se normalno instalirali medjutim graficka mi i dalje u Device Manager ima zuti trokut pored i normalno ne radi. Kada otvorim Catalyst Control Center nigdje nemam opciju da ukljucim ATIjevu graficku vec samo da podesim rezoluciju za Intelovu integrisanu. Ako imate rjesenje molim vas pomozite mi. Pozzz

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
HP Probook 4530s - driveri za wireless

Evo jedno kratko pitanjce, pošto sam kupio neki dan HP probook 450, prvo sam obviously skinuo drajver za mrežnu, i sad pitanje glasi:

 

Koje drivere da sad skinem?

http://h20000.www2.hp.com/bizsupport/TechSupport/SoftwareIndex.jsp?lang=en&cc=us&prodNameId=5359407&prodTypeId=0&prodSeriesId=5359405&swLang=13&taskId=135&swEnvOID=4059#11394

 

Mislim tu ih ima stvarno hrpetina, znam da trebam za grafičku, ali koji od ovih ostalih su bitni, dali će mi koristiti ako ih sve poskidam?

Rage Against the Machine i Limp Bizkit <3
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: HP Probook 4530s - driveri za wireless

I ja sam kupio taj prije par dana, međutim bitna je i ona šifra uz naziv da bi znao točnije šta imaš. Moj je H0V97EA i driver je Realtek ethernet controler ako se dobro sjećam.  Možeš ići u Device manager i klikneš na mrežni drivet pa Properties i onda na Driver detail, tu očitaš kod od drivera i na Googleu nađeš koji je to driver. Kad osposobiš mrežu skini sa HP-ovih stranica program HP support assistence i pokreni ga pa će ti sam skinuti sve ostale drivere i rješiti problem. Meni je pomoglo...

Largo
12 godina
neaktivan
offline
windows8.1 - driveri za wireless

Pozzz molio bih pomoc

Instalirao sam windows 8.1 i sve je proslo ok samo  nemogu na net posto imam usb adapter i trazi drivere kad ubacim cd od usb adaptera kaze da ne moze na ovu platformu od windowsa 8 

pogledao sam filove na cd-u i tamo su samo za vistu i win. 7 nema za win.8 

skinuo sam sa neta nove drivere za win.8 ali ih neznam instalirati samo mi skine neki sys file 

kako da to napravim i povezem racunalo sa netom prije dok je bio na win.7 sve je bilo ok

usb adapter je tp-link tl-wn 722n

hvala ako ima koga da pomogne 

 

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: windows8.1 - driveri za wireless
duud kaže...

.

pogledao sam filove na cd-u i tamo su samo za vistu i win. 7 nema za win.8 

..

usb adapter je tp-link tl-wn 722n

..

 -ima..

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
12 godina
neaktivan
offline
HP Probook 4530s - driveri za wireless

Da na toj stranici  mi skine samo sys file kojeg neznam ubacit ako neko zna neka pomogne 

 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
HP Probook 4530s - driveri za wireless

evo to mi skine sa te stranice

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: HP Probook 4530s - driveri za wireless
duud kaže...

Da na toj stranici  mi skine samo sys file kojeg neznam ubacit ako neko zna neka pomogne 

 u device manageru nađi wireless adapter , pa update driver, i odaberi opciju da nađeš sam drivere na svom računalu i odaberi folder di se nalaze ti fajlovi koje si skinuo

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice