linksys wrt54gl problemi

poruka: 23
|
čitano: 14.887
|
moderatori: Lazarus Long, pirat, XXX-Man, DrNasty, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
neaktivan
offline
linksys wrt54gl problemi
pitanje

Pozdrav

 

Nedavno sam kupio  Linksys WRT54GL ruter.

Na njega sam stavio Tomato 1.21 firmware

 

Trenutno imam jedan računar povezan lan kablom, i imam jedan laptop, te sa njim bežično nakačen na ruter. Što se tiče interneta, sve radi dobro.

 

DHCP je uključen u ruteru.


E sad, sa ovog računara (stolni računar) što je povezan sa ruterom lan kablom mogu da pingam laptop, ali ne mogu sa laptopa da pingam stolni računar. Takođe, ne mogu da vidim laptop u My Network  Places. Na stonom računaru je Zone Alarm Security Suite, a na laptopu je običan Windowsov firewall.

Prije nekoliko dana je proradio lan, ali je poslije restarta sve prestalo i sada nikako ne mogu da dijelim podatke između laptopa i mog računara.

 

Da napomenem da je na oba računara ispravno podešen workgroup, DHCP im uredno dodijeli IP adrese, imena računara su naravno različita.

 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
linksys wrt54gl problemi

Ak je sve tak kak si rekel nebi trebal biti problem u linksysu već u kompovima.

Si probal disablat oba firewalla? Kaj se onda događa?

 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: linksys wrt54gl problemi
autorov komentar

U pravu si. Sumnjao sam ja i prije na Zone Alarm, ali sam sada 100% siguran.

Znači, otkačim internet, ugasim zone alarm na stonom kompjuteru i sve radi bas onako kako i treba(na laptopu ne diram ništa oko firewalla).

 

E sad, posto je zone alarm podešen kao internet tip konekcije a ne trusted, moraću sad da vidim kako dodati IP exceptions.

 

Čini mi se da sam ja to prije dodavao, ali očigledno je da nisam sve radio kako treba.

 

U svakom slučaju, hvala.

16 godina
offline
linksys wrt54gl problemi

Nastavit cu s svojim problemom oko istog routera...

 

Flashao sam router s najnovijim Blackfire-om. Jucer je radilo sve kako treba. Navecer sam ga ugasio i danas ne bi usao u njega da sam Bogu brat... Najgore je da opce ne kuzi reset tipku.... Probao sam s hard resetom 30-30-30, ali badava. Probam pingat defaultnu adresu 192.168.1.1 - nista. Telnet - nista...

 

Ima tko kakvu ideju... ? Plač

 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
RE: linksys wrt54gl problemi
Batista kaže...

Nastavit cu s svojim problemom oko istog routera...

 

Flashao sam router s najnovijim Blackfire-om. Jucer je radilo sve kako treba. Navecer sam ga ugasio i danas ne bi usao u njega da sam Bogu brat... Najgore je da opce ne kuzi reset tipku.... Probao sam s hard resetom 30-30-30, ali badava. Probam pingat defaultnu adresu 192.168.1.1 - nista. Telnet - nista...

 

Ima tko kakvu ideju... ? Plač

Kako ne reaguje na reset tipku trebalo bi da ti resetira na tvorničke postavke ,jesi probao držati reset tipku na 30 s dok ti se lampice na njemu ne promjene u narandžasto ili kako je već u tebe ,koju si zadnju verziju Backfire stavio ?

RIDER-Što je predizborna šutnja? - Jedini dan kada političari ne lažu! :D
16 godina
offline
linksys wrt54gl problemi

Ma najnoviju verziju sam stavio. Reset opce ne regira, niti hard reset...

 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
RE: linksys wrt54gl problemi
Batista kaže...

Ma najnoviju verziju sam stavio. Reset opce ne regira, niti hard reset...

Onda de probaj ovako da dok držiš reset tipku da isključiš iz  struje ,ili probaj sa ovom ip adresom pristupiti 192.168.2.1 .

RIDER-Što je predizborna šutnja? - Jedini dan kada političari ne lažu! :D
16 godina
offline
linksys wrt54gl problemi

Ma ta adresa opce nema veze s routerom... defaultna je .1.1..

 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
RE: linksys wrt54gl problemi
Batista kaže...

Ma ta adresa opce nema veze s routerom... defaultna je .1.1..

Znam da je defaultna 1.1 mislio sam da taj routher ima još jednu 2.1,jedino ako ti nije frimware  zahebo  stvar ,ako se sjetim rješenja javiću ti .

RIDER-Što je predizborna šutnja? - Jedini dan kada političari ne lažu! :D
16 godina
offline
linksys wrt54gl problemi

Niti preko sniffera da bi kaj otkrio... Niti telnet, ssh... opce me ne dozivljavaju... Problem je u tome kaj se uopce ne moze resetirat...

Nema taj router 2 mrezne kartice da mi mogao imat dvije adrese (IPv4)...

Poruka je uređivana zadnji put čet 20.5.2010 20:05 (Batista).
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: linksys wrt54gl problemi
16 godina
offline
RE: linksys wrt54gl problemi

Ma vec sam i na tome bio 3 puta... Sve probao - nista... Isao na forum od firmware-a - Open WRT, nista....

16 godina
neaktivan
offline
RE: linksys wrt54gl problemi

Jbg ako recovery ne uspijeva onda bojim se slaba vajda od njega.

Sta dobijas sa tim modifikovanim firmwareom?

 

16 godina
offline
linksys wrt54gl problemi

Client mod, vecu izlaznu snagu signala, +1 dodatni kanal... Spojio bi se ja na njega preko wifi-a... Al sam ga ostavil jucer u client modu... Jucer je sve funkcioniralo kako spada, iskljucio sam ga jer mi nije trebao preko noci i danas ga upalim - nece... :(

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
linksys wrt54gl problemi

Koji je moguci razlog da se router jednostavno ne zeli resetirat drzanjem tipke predvidjene za reset postavki ?

 

Ne prihvacam odgovor da je izdahnuo jer znam da nije.

Poruka je uređivana zadnji put čet 20.5.2010 21:58 (Batista).
 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
RE: linksys wrt54gl problemi

Batista sjetio sam se nečega moguće da ti je routher u Brick modu sada a to ti se dešava ako ti je pogrešna verzija frimware stavita ili   ti nisi  uradio frimware  kako treba probaj sa ovom metodomNamigiva

RIDER-Što je predizborna šutnja? - Jedini dan kada političari ne lažu! :D
16 godina
offline
linksys wrt54gl problemi

Hvala ti, al velim, vec sam probao i to i hard reset... Opce me ne dozivljava... Odnio sam router voditelju cisco akademije, on ce znat kako s njim na kraj... :)

 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
RE: linksys wrt54gl problemi
Batista kaže...

Hvala ti, al velim, vec sam probao i to i hard reset... Opce me ne dozivljava... Odnio sam router voditelju cisco akademije, on ce znat kako s njim na kraj... :)

Ok nisam znao da si ga odnio eto sjetio sam se toga pa sam zato ti i dao tu metoduSmijeh

RIDER-Što je predizborna šutnja? - Jedini dan kada političari ne lažu! :D
Poruka je uređivana zadnji put pon 24.5.2010 17:29 (rider15).
13 godina
offline
RE: linksys wrt54gl problemi

 

Samo da se nadovežem, imao sam isti problem (router nije htio oživjeti nijednom metodom) i jedino što sam imao jest blinkajuća power dioda.

 

Stvar se rješava ili posebnim kablom (otvaranje uređaja) ili brikanjem 14 i 15 nožice flash chipa (kod mene su bile 16 i 17 nožica) uz paralelno dodavanje napona...

 

Dakle u oba slučaja otvarati uređaj, a meni je, eto, ova metoda s nožicama oživjela mrtav router.

 

više ovdje: http://www.wi-fiplanet.com/tutorials/article.php/10724_3618616_3/Bricked-Or-How-to-Resurrect-a-Dead-Linksys-WRT54G.htm

 

 

I drugi put dvostruki oprez s nadogradnjom firmwarea. Potvrđeno vlastitim iskustvom :)

 

16 godina
offline
linksys wrt54gl problemi

Kaj se tice tih statusnih LED-ica.

 

Meni blinka power (znaci neki vrag se boota), istovremeno radi i LAN ledica, neki paketi tutnje... Na kraju se upali DMZ led-ica i WLAN te se nakon 3-4s ugasi DMZ led-ica.

(kolko se sjecam wireless je ostao upaljen i sam wrt54gl je radio kao client preko OpenWRT-a)

 

Mislim da se budem moral poigrat s JTAG-om... Blazeni Ebay :)

http://www.mediafire.com/?er4ng2zenhm
Poruka je uređivana zadnji put ned 10.4.2011 13:25 (Batista).
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
linksys wrt54gl problemi

@dankec, sprobao sam ja s kratkim spajanjem, al nista...

 

danas sam procitao brdo odgovora u debrikanju istog routera i niti jedan nije imao opisan problem ko ja, da svjetle sve led-ice najnormalnije i da ethernet led-ica blinka ko da router dela najnormalnije...

http://www.mediafire.com/?er4ng2zenhm
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: linksys wrt54gl problemi

Probaj držati brikane nožice malo duže... barem 10ak sekundi nakon što dodaš napon.

Ako ne radi sa 15 i 16 probaj sa 16 i 17.

11 godina
offline
linksys wrt54gl problemi

.

Poruka je uređivana zadnji put ned 12.6.2016 20:10 (struja1911).
 
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice