THOMSON speedtouch 780wl (i) problem

poruka: 15
|
čitano: 26.041
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
neaktivan
offline
THOMSON speedtouch 780wl (i) problem

Nedavno sam uzeo paket ISKON-DUO i imam problem sa wireless mrežom.

Sve sam postavke dobro uradio, i kad se konektujem na mrežu (dakle piše da je konektovan, signal strength - very good... i ostale shemice), ali neće da mi otvara stranice i ništa što se radi na mreži.

Pokušao sam se konektovati na neku drugu dostupnu mrežu, konektujem se i opet ništa.

Pored svega toga, neko mi krade mrežu. Često mi se javlja poruka:

 

Windows - System Error

There's an IP addresss conflict with another system on the network

 

 

 

Pitanje1: Da li ova poruka znači da se neko konektovao na moju wireless mrežu? I ako znači: Kako da postavim šifru za svoju wireless konekciju? (postoji neka šifra za sigurnost - wpa , ali ako je odgovor na prvo podpitanje onda je očigledno da ju je provalio ili je nesto drugo u pitanju Neodlučan)....

Pitanje2: Kako da surfam kad se konektujem preko wireless-a?

 

Hvala svima na pomoći!

thc, mdma, kol'ko sam haj, majko mila!
Poruka je uređivana zadnji put pon 3.11.2008 19:24 (mdma_x).
 
0 0 hvala 0
15 godina
protjeran
offline
RE: THOMSON speedtouch 780wl (i) problem

što se tiče poruke: da, vjerojatno ti se neko bio spojio na mrežu, a ti se nemožeš spojiti jer, vjerojatno tvoj model ima mogućnost za samo 1 wireless uređaj, a postoji mogućnost da ti se čak njih više spojilo na mrežu, pa tebi stalno s**e da je drugi sistem (uređaj) spojen na tvoju mrežu.

a sada pitanje tebi;

dali živiš u zgradi (ono sa stanovima) ili u 'obiteljskoj' kući? - jer ako živiš u zgradi, puno je veća mogućnost da ti se neko 'prikvači' na mrežu.

i da li ti je paket interneta flat ili ograničen (na 10 ili 1GB) - jer ako je ograničen, onda si u govnima - ovi (tvoji 'dragi' susjedi su ti najvjerojatnije napravili jedan veeeeeeeliki račun.

savjet: kontaktiraj si operatera pa im reci problem (možda ti uspiju pomoći)

odgovor na 2. pitanje:

kak to misliš kak da surfaš? - pa normalno, pokreneš Internet explorer (ili koji već koristiš) i surfaš.

NAPOMENA: wireless mreža ti je nestabilna i vrlo lako puca (imam laptop koji radi preko wirelessa), pa ti ja osbno preporučam žičnu mreža (žuti, "ethernet" kabel ili preko "USB" kabel.)

15 godina
neaktivan
offline
RE: THOMSON speedtouch 780wl (i) problem

U onu gornju tražilicu ili kako se već zove upiši 192.168.1.1,otvorit će ti se neki prozor tamo upišeš user: user Paswword: 0000 i kada uđeš imaš dolje Home Network i tamo si sve središ Ajd...

15 godina
neaktivan
offline
RE: THOMSON speedtouch 780wl (i) problem
I like chineese kaže...

što se tiče poruke: da, vjerojatno ti se neko bio spojio na mrežu, a ti se nemožeš spojiti jer, vjerojatno tvoj model ima mogućnost za samo 1 wireless uređaj, a postoji mogućnost da ti se čak njih više spojilo na mrežu, pa tebi stalno s**e da je drugi sistem (uređaj) spojen na tvoju mrežu.

a sada pitanje tebi;

dali živiš u zgradi (ono sa stanovima) ili u 'obiteljskoj' kući? - jer ako živiš u zgradi, puno je veća mogućnost da ti se neko 'prikvači' na mrežu.

i da li ti je paket interneta flat ili ograničen (na 10 ili 1GB) - jer ako je ograničen, onda si u govnima - ovi (tvoji 'dragi' susjedi su ti najvjerojatnije napravili jedan veeeeeeeliki račun.

savjet: kontaktiraj si operatera pa im reci problem (možda ti uspiju pomoći)

odgovor na 2. pitanje:

kak to misliš kak da surfaš? - pa normalno, pokreneš Internet explorer (ili koji već koristiš) i surfaš.

NAPOMENA: wireless mreža ti je nestabilna i vrlo lako puca (imam laptop koji radi preko wirelessa), pa ti ja osbno preporučam žičnu mreža (žuti, "ethernet" kabel ili preko "USB" kabel.)

 
(imam flat)
da, živim u zgradi... i pretpostavio sam da se puno ljudi kači na mrežu  jer sam se i ja uspio konektovati na neke mreže iz zgrade, ali nisam uspio da surfam - otvorim explorer i ukucam stranicu i neće.... waiting, waiting i na kraju done, a podloga bijela

ja uglavnom koristim žičnu mrežu, ali mi idu na racku susjedi koji me nerviraju sa tim porukama svakih pet minuta.... često mi es desi da se preoptereti mreža i modem se ugasi
thc, mdma, kol'ko sam haj, majko mila!
Poruka je uređivana zadnji put pon 3.11.2008 21:30 (mdma_x).
15 godina
neaktivan
offline
RE: THOMSON speedtouch 780wl (i) problem
ProbusenaGuma kaže...

U onu gornju tražilicu ili kako se već zove upiši 192.168.1.1,otvorit će ti se neki prozor tamo upišeš user: user Paswword: 0000 i kada uđeš imaš dolje Home Network i tamo si sve središ Ajd...

 

 

 

 

u koju gornju tražilicu??? u exploreru ili šta?

 
thc, mdma, kol'ko sam haj, majko mila!
16 godina
neaktivan
offline
RE: THOMSON speedtouch 780wl (i) problem
mdma_x kaže...
ProbusenaGuma kaže...

U onu gornju tražilicu ili kako se već zove upiši 192.168.1.1,otvorit će ti se neki prozor tamo upišeš user: user Paswword: 0000 i kada uđeš imaš dolje Home Network i tamo si sve središ Ajd...

 

 

 

 

u koju gornju tražilicu??? u exploreru ili šta?

 
da, u exploreru 
when my mama ask me will I change I tell her yeah, but it's clear I'll always be the same Until the end of time
16 godina
offline
RE: THOMSON speedtouch 780wl (i) problem

Za Iskon-Duo i taj router je 192.168.100.1

Barem je tako kod mene :) A username i password je Administrator.

A najseljackije ces vidjeti da li ti se netko zakacio na mrezu (i kako pise u uputstvima) ako ona zuta lampica titra. Naravno nemoj ti biti spojen. Mada koliko ja znam router je tvornicki (od Iskona) zasticen tako da ako ti nisi nesto promijenio tesko da ti se netko moze zakaciti na mrezu. Nije valjda da u susjedstvu imas nekog mahera koji vreba :)

 

15 godina
neaktivan
offline
THOMSON speedtouch 780wl (i) problem

Ali nece da mi otvori to.... zato mi je bilo čudno....

vidio sam i na t-comovoj stranici onaj flash video koji pokazuje kako osigurati mrežu, ali nikako da otvori http://192.168.1.1/

thc, mdma, kol'ko sam haj, majko mila!
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: THOMSON speedtouch 780wl (i) problem
mdma_x kaže...

Ali nece da mi otvori to.... zato mi je bilo čudno....

vidio sam i na t-comovoj stranici onaj flash video koji pokazuje kako osigurati mrežu, ali nikako da otvori http://192.168.1.1/

 zovi iskon ako ti neće otvorit     192.168.100.1 
when my mama ask me will I change I tell her yeah, but it's clear I'll always be the same Until the end of time
15 godina
neaktivan
offline
RE: THOMSON speedtouch 780wl (i) problem
Core2Duo2 kaže...
mdma_x kaže...

Ali nece da mi otvori to.... zato mi je bilo čudno....

vidio sam i na t-comovoj stranici onaj flash video koji pokazuje kako osigurati mrežu, ali nikako da otvori http://192.168.1.1/

 zovi iskon ako ti neće otvorit     192.168.100.1 



evo zvao sam i ide
:))

 

thc, mdma, kol'ko sam haj, majko mila!
Poruka je uređivana zadnji put pon 3.11.2008 22:28 (mdma_x).
15 godina
neaktivan
offline
THOMSON speedtouch 780wl (i) problem

Eto, to sam riješio, i opet mi se javlja taj konflikt ip adresa....

Da li je to jer je nas troje spojeno na router, a ne jer se netko spojio na wireless??

Samo što sam promijenio pass i spojio se na žični opet javlja Windows  System Error

thc, mdma, kol'ko sam haj, majko mila!
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: THOMSON speedtouch 780wl (i) problem

Sukob IP adresa znaci da ima vise ucesnika u mrezi s istom IP adresom.

Malo mi je cudno, s obzirom na DHCP mehanizam spajanja,

da se moze unutar raspona od oko 250 adresa naci dvije iste.

Pa nema toliko susjeda.

Niste valjda svim racunalima koje koristite dali istu staticku IP adresu?

Jedino je to moguce ako je definirana staticka IP adresa za pristup

sto se opet podesava na uredjaju od strane korisnika uredjaja.

To bi moglo znaciti i da Vam je netko od susjeda 'provalio' na uredjaj

i podesio ga kako se njemu svidja. Pocetna administratorska zaporka svima je ista.

780 dozvoljava dosta toga, i ono sto je najvaznije zabranu MAC adresa

koje su se prilikom trenutne pocetne start procedure automatski prijavile.

Nakon otprilike jedne minute bezicna mreza se automatski zakljucava za nove pristupe.

Naime, sva spojena racunala prepoznaju se po svojoj MAC adresi,

i tek ako se njoj odobri pristup IP adresa ima znacaja.

Vasu MAC adresu procitati cete s komandom IPCONFIG /ALL.

Preporucam:

1.) Otkopcati se s Interneta na izlaznom ADSL prikljucku.

2.) Pristupiti uredjaju preko UTP kao administrator i pobrisati sve pronadjene korisnike

     osim MAC adrese koju ste procitali za Vase racunalo.

3.) Bolji pristup je zabraniti primljene tudje MAC adrese pa neka susjedi size.

4.) Promjeniti administratorsku zaporku.

5.) Restartati uredjaj i provjeriti stanje kao administrator.

6.) Moguce nove uljeze zabraniti.

Ako ne mozete pristupiti uredjaju kao administrator zbog neispravne

zaporke, koju je uljez promjenio, resetirajte uredjaj pritiskom na tipku

otraga kroz rupicu i sto prije se prijavite i promjenite administratorsku zaporku.

Treba malo konzultirati upute. Ima toga dovoljno na Internetu.

O podesavanju ovog uredjaja vec sam ukratko pisao na:

http://www.informatika.buzdo.com/s932.htm

Adrese za pristup preko WEB sucelja u opisu izmisljene su,

ali uz pravu adresu koju ste valjda dobili s nekim uputama (?) ne bi trebalo biti problema.

Surfanje preko bezicne mreze nije nikakav problem ako 780 prepoznaje signal

koji salje Vase racunalo. Ocito prepoznaje kada ocitavate i duge mreze (od susjeda?).

Pozdrav

 

 

Have a nice day - Compa
Poruka je uređivana zadnji put pon 3.11.2008 22:51 (drradic).
16 godina
neaktivan
offline
RE: THOMSON speedtouch 780wl (i) problem
mdma_x kaže...

Eto, to sam riješio, i opet mi se javlja taj konflikt ip adresa....

Da li je to jer je nas troje spojeno na router, a ne jer se netko spojio na wireless??

Samo što sam promijenio pass i spojio se na žični opet javlja Windows  System Error

Moguce je da Vam vlastito racunalo prikazuje konflikt ako ste iz nekog razloga
mjenjali mreznu karticu, a niste joj prethodno obrisali postavke.
Ili vec imate definirane mrezne postavke, pa iste dodajete za novu konekciju?
Tada se u registry nalazi upisana stara IP adresa i ne dozvoljava se ponovna uporaba iste.
Ako je to u pitanju pretrazite registry na IP adresu koja daje konflikt i izbrisite
sve postavke vezanu za tu IP adresu. Nakon toga definiranje nove adrese nece biti problem.
Pozdrav
Have a nice day - Compa
15 godina
protjeran
offline
THOMSON speedtouch 780wl (i) problem

Ja ti preporučam da reinstaliraš drivere od matične, možda to pomogne (imo sam sličan problem i uspjelo je).

pitanje:

dali si nazvo iskon i postavio problem?

-ako nisi, ja ti to preporučam, zato što, od ovakvog beskonačnog navlačenja po forumima ti najvjerojatnije neće bit puno koristi

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
THOMSON speedtouch 780wl (i) problem

Netko je klonirao tvoju MAC adresu (od mrežne kartice),

a defalut wep key je saznao ovako:

http://www.speedtouch.websijt.net/

ili :

http://www.nickkusters.com/articles/79/Online_SpeedTouch_WPA_Key_Lookup.aspx

Ah,ah, kakva sreća, stega sve je veća! Al me ovaj čovjek strogo gleda, ovdje mora biti reda. Njegovi mi prsti prijete, ti odavno nisi dijete. O da, ja nisam dijete, tebi moji prsti prijete.
Poruka je uređivana zadnji put čet 6.11.2008 21:34 (Verbatim).
 
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice