PC se ponekad neće upaliti

poruka: 38
|
čitano: 7.822
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
11 godina
offline
Re: PC se ponekad neće upaliti

Dakle ni monitor ni ventilatori u PC ne rade ?

14 godina
offline
Re: PC se ponekad neće upaliti
AF139 kaže...

Dakle ni monitor ni ventilatori u PC ne rade ?

 Ne reagira ništa kad stisnem power tipku. Kao da je istekano iz struje. I onda neko vrijeme kasnije Random stisnem tipku i upali se sve normalno. I onda opet se sam od sebe ugasi 

http://trakt.tv/user/MjezZza
9 godina
offline
Re: PC se ponekad neće upaliti

- jesi provjeravao temperature u radu? (vidim da je slabašna i stara konfa pa je možda neka termalna pasta postala kamen)-

- provjeri gumb za paljenje na kućištu (možda gubi kontakt) - probaš ga iskopčati pa paliti odvijačem ili sl spajanjem pinova na ploči (bez straha)

- od ostalog - može biti bilo koja komponenta, ali provjeri ove stvari gore (free to do)

EDIT: kad se neće upaliti - probaj ga ištekati iz utičnice pa ponovo uštekati i onda probati

 

Poruka je uređivana zadnji put uto 23.7.2024 18:18 (miki_the_pirat).
11 godina
offline
Re: PC se ponekad neće upaliti

Kao gore navedeno od @miki_the_pirat pa i iz mog iskustva za te simptome sam imao kod : 1- PC napajanja kome je istekao rok službe :( , 2- prazna baterija za CMOS , 3- lošeg nagorenog 24pin utikača napajanja na MBO .

 

ps: Ako imaš taj navedeni PC hardwer bilo bi dobro da DDR3 RAM bude istog kapaciteta da bi radio u dual mode vrsti rada , za desetak € uzeti bar neki i5 CPU na oglasnicima pa kad se mjenja pasta promjeniti i njega uz čišćenje prašine prije ikakvog rada.

9 godina
offline
Re: PC se ponekad neće upaliti
maxy0 kaže...
AF139 kaže...

Dakle ni monitor ni ventilatori u PC ne rade ?

 Ne reagira ništa kad stisnem power tipku. Kao da je istekano iz struje. I onda neko vrijeme kasnije Random stisnem tipku i upali se sve normalno. I onda opet se sam od sebe ugasi 

Zamjeni napajanje na izdahu je ....

14 godina
offline
PC se ponekad neće upaliti

update

 

komp se sada uopće ne želi upaliti. led lampica na njemu svijetli i eksterni hard disk se vidi da lampica radi, ali komp se ne pali. Napajanje vjerojatno?

http://trakt.tv/user/MjezZza
Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: PC se ponekad neće upaliti

može biti... imaš li od koga posuditi za probu? Ako nemaš, imam ja nekakvu ploču i napajanje viška ali sam u Istri. Ako se ne snađeš - javi pa ti pošaljem. Moram samo provjeriti šta sve imam.

Edit: ne trebaš vraćati... da ne bude zabune

Poruka je uređivana zadnji put pon 19.8.2024 17:38 (miki_the_pirat).
14 godina
offline
Re: PC se ponekad neće upaliti
miki_the_pirat kaže...

može biti... imaš li od koga posuditi za probu? Ako nemaš, imam ja nekakvu ploču i napajanje viška ali sam u Istri. Ako se ne snađeš - javi pa ti pošaljem. Moram samo provjeriti šta sve imam.

Edit: ne trebaš vraćati... da ne bude zabune

 ako može to bi bilo super

http://trakt.tv/user/MjezZza
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice