PC nece upaliti

poruka: 11
|
čitano: 2.349
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
neaktivan
offline
PC nece upaliti

Ovako, danas sam slagao pc, sve konektore spajao po knjizici od maticne( Gigabyte MA790X-UD4 ), napajane spojio, sve, sve.... i nece upalit PC, ko da nema struje( da, ustekano je u uticnicu ).

 

Za napajanje pise da se skinu zastitni pokrivaci konektora sa maticne, ali ih nije ni bilo( mozda ih nisam vidio? ), a paljenje i restart radjeno sve po prilozenoj semi... sta bi mogao sve biti problem i jel moguce da napajanje ne radi???

 

POMOC!!!

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
RE: PC nece upaliti

jel baš ništa ne reagira? a jel u utičnici ima struje, mislim da nije ošo osigurač? probaj s drugim napajanjem. pregledaj konektore jesu dobro spojeni.

15 godina
neaktivan
offline
PC nece upaliti

Ma sve je dobro spojeno, konektore sam pregledao x puta, a uticnica ima struje, bio je na nju spojen drugi PC...

Probat cu drugim napajanjem, a ako je to... padat ce glave :)

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
PC nece upaliti

One male žica od tipke power i restart su dosta krhke možda si ih oštetio dok si spajao.

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
PC nece upaliti

Provjeri dali na izlazu napajanja ima napona (to je malo teže ali vrije probat, znat ćeš na čem si).

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
PC nece upaliti

Ako nisi siguran da te zeza tipka za paljenje na kućištu probaj upaliti tako da s nekim metalom (kacavidom) dotakneš na matičnoj 2 pina koja služe za paljenje.

Pogledaj u upustvima ili pročitaj na ploči koja su ti 2 pina zadužena za paljenje.

Dovoljno je samo lagano dotaknuti i "upalit" ćeš ploču pod uslovom da je napajanje ispravno spojeno.

To ti je kratak i jednostavan test bez dodatnog spajanaj ostalog hardwarea.

 

Bilo bi dobro da provjeriš da li ti procesor dobro leži u svom socketu.

Puno ploča jednostavno odbija paljenje ako cpu ne leži dobro (bez ikakvog signalizacijskog zvuka).

madafaka
Poruka je uređivana zadnji put sub 6.6.2009 10:38 (Virty).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
PC nece upaliti

danas sam izvadio sve iz kucista, spojio na stolu i radilo je, kad sam sve stavio u kuciste , srafio sam sraf po sraf i iza svakog zasrafljenog srafa provjerio dali radi.

 

kad sam zasrafio zadnji sraf nije radilo, odsrafio ga i sad radi :)

 

sad iz nekog razloga odbija nasnjimati windowse... ali to je neka druga prica :)

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
PC nece upaliti

Mozda je dolazilo do nekog prekida kada si stavio taj zadnji saraf. Sve u svemu, drago mi je da si rijesio problem :)

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: PC nece upaliti
toon kaže...

danas sam izvadio sve iz kucista, spojio na stolu i radilo je, kad sam sve stavio u kuciste , srafio sam sraf po sraf i iza svakog zasrafljenog srafa provjerio dali radi.

 

kad sam zasrafio zadnji sraf nije radilo, odsrafio ga i sad radi :)

 

sad iz nekog razloga odbija nasnjimati windowse... ali to je neka druga prica :)

Pazi da ti negdje nije kratki spoj maticne s kucistem npr. ako imas krivo postavljen metalni odstojnik ( ili kako se vec zove na hrvatskom)
Ja sam tako jednom slucajno sprzio plocu, srecom sam je uspio vratiti.
All religions are the same: religion is basically guilt, with different holidays.
14 godina
online
PC nece upaliti

Da ne otvaram novu temu, jucer sam igrao lol i odjednom je neki zvuk zatitrao i komp se ugasio i sad se nece upaliti. Procesor sam očistio prije koji tjedan, a danas sam graficku ocistio (znaci poslije tog problema). Zna li netko gdje bi bio problem? Matična? Hvala i lp.

Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: PC nece upaliti
hardrock kaže...

Da ne otvaram novu temu, jucer sam igrao lol i odjednom je neki zvuk zatitrao i komp se ugasio i sad se nece upaliti. Procesor sam očistio prije koji tjedan, a danas sam graficku ocistio (znaci poslije tog problema). Zna li netko gdje bi bio problem? Matična? Hvala i lp.

E moram opet prigovarat,jer moram čitati postove iz 2009. ....

 

Izvadi ili odspoji napajanje (ama baš sve konektore) ...

 

Spoji zelenu i crnu žicu nekim kratkospojnikom ili komadom druge žice ...

 

Ako ti se ne upali ventilator na napajanju ,napajanje ti je neispravno ... 

 

Ako se upali,idemo dalje ...

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice