Odjednom užasno nizak FPS u igrama?

poruka: 9
|
čitano: 1.704
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
offline
Odjednom užasno nizak FPS u igrama?

Konfiguracija se nalazi sastrane pod Moj PC.

 

Unazad par tjedana imam užasan pad u FPS-ima. Battlefield 1 koji sam prije vrtio na 75 fpsa na High sada se guši i ne ide do 60. Prastara igra Red Orchestra 2, koju sam prije morao lockat da ne skace u nebesa broj FPS-a, sada sam instalirao i ne ide preko 20/30 FPS. Instalirao sam Afterburner i pratio, većinu vremena mi piše da je korištenje GPU 0%, pa skoci na par posto, pa sekundu bude na 70%, i vrati se na 0%. U BF1 je pak uglavnom uvijek oko 100%. 

Ne znam što bi mogao biti problem, pa eto postam ovdje jer sam trenutno u stanju baciti računalo kroz prozor susjedu u dvorište.

Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
offline
Re: Odjednom užasno nizak FPS u igrama?
CPU usage? HDD? Clock speed?
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Odjednom užasno nizak FPS u igrama?
robogo kaže...
CPU usage? HDD? Clock speed?

 
CPU usage i sve ostalo se čini normalno

14 godina
offline
Re: Odjednom užasno nizak FPS u igrama?

Probaj reinstalirati drivere od grafičke. Ako opet bude isto, daj nam sliku afterburnera kada si u nekoj od tih igara.

13 godina
offline
Re: Odjednom užasno nizak FPS u igrama?
rocker55555 kaže...

Probaj reinstalirati drivere od grafičke. Ako opet bude isto, daj nam sliku afterburnera kada si u nekoj od tih igara.

 Sori na kasnom odgovoru, nisam bio doma.

uglavnom, danas opet probao pokrenuti Red Orchestra isti problem. Reinstalirao sam drivere i igru, skinuo microsoftov tool za provjeru i popravak DirectX-a. Isti problem.

FPS nije stabilan, svakako je debelo ispod razine koju bi trebao imat na PC-u i debelo ispod razine koju sam imao na ovom PC-u prije 6-12 mj. kad sam zadnji put igrao igru.

 

Slika dolje (označen početak ulaska u game) - GPU usage plese posvuda, FPS nestabilan (kad nema puno igrača ode i do 50, kad je više igraca pada i na 15).

Poruka je uređivana zadnji put sub 22.2.2020 21:05 (ficosime).
12 godina
offline
Re: Odjednom užasno nizak FPS u igrama?
Kakve su temperature procesora i grafičke? Možda dolazi do throttlanja
14 godina
offline
Re: Odjednom užasno nizak FPS u igrama?

Temperature su normalne, smrdi mi na problem s driverima za grafičku.. Probaj izbrisati drivere s DDU u Safe Mode-u pa ponovno instalirati nove (možda da probaš neku stariju verziju drivera). Ako opet bude isto, ne znam što bi ti drugo mogao preporučiti osim reinstalacije Windowsa.

13 godina
offline
Re: Odjednom užasno nizak FPS u igrama?
darkborg kaže...
Kakve su temperature procesora i grafičke? Možda dolazi do throttlanja

GPU oko 55-57 stupnjeva (kao da uopće ne radi haha), CPU je oko 50 - 60 stupnjeva. 

Komp je čišćen temeljno prije par mjeseci, stavljena nova termalna pasta itd.

13 godina
offline
Re: Odjednom užasno nizak FPS u igrama?
rocker55555 kaže...

Temperature su normalne, smrdi mi na problem s driverima za grafičku.. Probaj izbrisati drivere s DDU u Safe Mode-u pa ponovno instalirati nove (možda da probaš neku stariju verziju drivera). Ako opet bude isto, ne znam što bi ti drugo mogao preporučiti osim reinstalacije Windowsa.

I mislio sam da je to možda problem, moguće da je onda do ovog novog AMD softwarea. Izgleda da cu se morat vratiti na ReLive. Isprobam pa javim rezultate.

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice