Novi PC problem kod resetiranja

poruka: 15
|
čitano: 3.707
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 mjeseci
neaktivan
offline
Novi PC problem kod resetiranja

AMD Ryzen 7 7700X BOX AM5
DeepCool hladnjak AG400 PLUS
Asus TUF Gaming B650-PLUS WIFI
Patriot Viper Venom 6000M  2x16GB
 Gigabyte RTX4070T GamingOC 12G
SAMSUNG 980 PRO 2TB SSD NVMe
Silverstone 850W 80 Plus Gold
Kućište BQ Pure Base 500

 

znaci kupljen novi pc i slozen u trgovini ... sve preporuke sam dobio ovdje
pc radi super ali kada i ako se treba resetirati pc se vise ne pali nakon toga, moram ga gasit na tipku za paljenje. i poslje toga kad se pali radi normalno

 
0 0 hvala 0
9 godina
online
Re: Novi PC problem kod resetiranja

Ček na koju tipku? Kako gasiš komp na tipku? Ne valjda ono 3sec držiš.

7 godina
offline
Re: Novi PC problem kod resetiranja
možda napajanje nema odgovarajuci atx standard za tu platformu
13 mjeseci
neaktivan
offline
Re: Novi PC problem kod resetiranja
Da tipka za palit drzim pet sekundi i jedino tako ugasim..
Komp radi normalno al kazem ak je neki update i treba se resetirat onda se nece upalit vise i inace ako odem na restart nece upalit ... Radi ali nema na monitoru nista. svjetli naranđasta lampica na maticnoj mislim od dram
10 godina
offline
Re: Novi PC problem kod resetiranja

Jesi li probao za power opcije izgasiti opcije za sleep i hibernaciju te u BIOS-u ugasiti "Fast boot" pa vidjet hoće li biti ok ?

Nakon tolikih reseta bilo bi dobro odraditi u (admin ) command promptu naredbu     sfc /scannow

Poruka je uređivana zadnji put pet 26.5.2023 9:27 (AF139).
15 godina
offline
Re: Novi PC problem kod resetiranja
tomo92 kaže...
Da tipka za palit drzim pet sekundi i jedino tako ugasim..
Komp radi normalno al kazem ak je neki update i treba se resetirat onda se nece upalit vise i inace ako odem na restart nece upalit ... Radi ali nema na monitoru nista. svjetli naranđasta lampica na maticnoj mislim od dram

 -to je prisilno gašenje, ne normalno.

-ako imaš instalirane sve drivere (stanje sys.propertiesa, nema nepoznatih uređaja..) podesi win power opcije. Defaultno je sleep-hyber.. promijeni na gašenje. Ako tad ne gasi (svejedno kroz meni ili kratko-sekunda na tipku-button) podesi bios. .. ili isključi paljenje na mrežni promet, tipkovnicu-miša + provjeri na koje usb portove si spojio uređaje, obični ili green-power-razno.. (boje, crno-bijeli, plavi, ostali su žuto-zeleno-crveno..).

-vjerojatno je najsigurnije krenuti od postavki biosa, reset na tvornički + proći sve menije za power-paljenje.. + ući u bios i saveati, f10..

 

-ovako kod prisilnog gašenja može svaki put biti neki reset-automatika kao repair + može biti problem dualbios itd.

-prisilnim gašenjem stalno povećavaš rizik kvara npr diska + moguće zaštite-enkripcije koje ako zaključaju disk dobiješ jednak rezultat kao kvar mada je računalo ispravno itd.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
3 godine
offline
Re: Novi PC problem kod resetiranja
Znao sam odma da je Amd setup u pitanju, sretno
Moj PC  
1 2 hvala 0
13 mjeseci
neaktivan
offline
Re: Novi PC problem kod resetiranja
Ja ne znam dali ste dobro razumjeli, ja palim normalno pc... I naravno kad ga gasim idem normalno na iskljucivanje ... Ne prisilno
Problem je kada npr. umjesto iskljuci stisnem ponovo pokreni onda se nece vise pokrenit win. samo svijetli narandasto na maticnoj i vidi se da radi. Ali to ne radim naravno.
Prisilno sam gasio kada sam instalirao win jer ne znam ni ja vise koliko puta se resetira dok traje instalacija dok na kraju nisam nekako uspio...
Ali eto neki dan update za win i trazi ponovo pokretanje i nista ne pali se vise i moram prisilno gasit...nije to svaki dan sad ali mi smeta i ocito nesta ne valja ..
Biosi su novi. nista nije dirano osim fast boot sta je iskljuceno.. driveri svi ok ... Ja ne znam vise sta je problem
7 godina
offline
Re: Novi PC problem kod resetiranja

prvo probaj drugo napajanje, po mogucnosti novije proizvodnje, ako ne bude radilo maticnu vrati na garanciju.

jesi proba ugasit secure boot?

Poruka je uređivana zadnji put pet 26.5.2023 16:27 (dabar_solta_V2).
13 mjeseci
neaktivan
offline
Re: Novi PC problem kod resetiranja
Provjerio sam secure boot je iskljuceno vec ...
Probao sam sve sta ste napisali osim da probam drugo napajanje ili maticnu... i dalje se ne pali kod ponovog pokretanja pc-a
8 godina
online
Novi PC problem kod resetiranja

Da li je XMP upaljen u biosu ????

 

Ako je prbaj ga ugasiti i vidi dal će se isto ponašati ....

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Novi PC problem kod resetiranja
tomo92 kaže...
Da tipka za palit drzim pet sekundi i jedino tako ugasim..
Komp radi normalno al kazem ak je neki update i treba se resetirat onda se nece upalit vise i inace ako odem na restart nece upalit ... Radi ali nema na monitoru nista. svjetli naranđasta lampica na maticnoj mislim od dram

 

tomo92 kaže...
Ja ne znam dali ste dobro razumjeli, ja palim normalno pc... I naravno kad ga gasim idem normalno na iskljucivanje ... Ne prisilno
..

 -vidi gornji post-podvučeno.. to nije normalno gašenje, to je prisilno, normalno gašenje je kratki pritisak (sec., kraće od 4sec, jer je to prisilno gašenje, na svim računalima već desetljeće, opcija u biosu tj defaulti..).

-paljenje s tim nema veze osim mogućih problema-kvara koje time možeš uzrokovati (jer računalo može nešto raditi a svako prisilno gašenje kao nestanak struje može imati i posljedice.. i ne mora, sto puta prođe.. jednom ne..).

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
13 mjeseci
neaktivan
offline
Re: Novi PC problem kod resetiranja

hvala svima na komentarima, od svega sta sam isprobao nesto je upalilo vjerojatno sto je  ihush predlozio oko sleep/hyber... jer sad prilikom ponovog pokretanja ugasi komplet pc i pali ponovo.. sad nez jel ce to bit u redu tako?

3 godine
offline
Re: Novi PC problem kod resetiranja
tomo92 kaže...
Ja ne znam dali ste dobro razumjeli, ja palim normalno pc... I naravno kad ga gasim idem normalno na iskljucivanje ... Ne prisilno
Problem je kada npr. umjesto iskljuci stisnem ponovo pokreni onda se nece vise pokrenit win. samo svijetli narandasto na maticnoj i vidi se da radi. Ali to ne radim naravno.
Prisilno sam gasio kada sam instalirao win jer ne znam ni ja vise koliko puta se resetira dok traje instalacija dok na kraju nisam nekako uspio...
Ali eto neki dan update za win i trazi ponovo pokretanje i nista ne pali se vise i moram prisilno gasit...nije to svaki dan sad ali mi smeta i ocito nesta ne valja ..
Biosi su novi. nista nije dirano osim fast boot sta je iskljuceno.. driveri svi ok ... Ja ne znam vise sta je problem

 ako imas lampcie koje ti daju neke indikatore "što ne valja" pogledaj u prirucniku od mbo!

16 godina
offline
Re: Novi PC problem kod resetiranja
Boris grozni kaže...
Znao sam odma da je Amd setup u pitanju, sretno

 Melješ gluposti, kao da je to prvi slučaj i ograničen samo na AMD matične ploče.

tomo92 kaže...

hvala svima na komentarima, od svega sta sam isprobao nesto je upalilo vjerojatno sto je  ihush predlozio oko sleep/hyber... jer sad prilikom ponovog pokretanja ugasi komplet pc i pali ponovo.. sad nez jel ce to bit u redu tako?

 S obzirom da imaš Asus matičnu, a Asus u zadnjih nekoliko godina ozbiljno kiksa sa raznim matičnjačama.Eto ti link i sličan slučaj, ali u AM4 socketu i eto problem je bio Asus matičnjača.To se lako testira(ak imaš drugi hardver), reda radi zamjenom matične vidiš jel to problem itd.Memorija isto može bit mušičava, ali i to se lako testira sa drugom memorijom.

 

https://www.techpowerup.com/forums/threads/asus-tuf-x-570-plus-will-only-boot-if-fresh-start-not-restart-for-windows-or-exiting-bios.268251/

 

Malo tko ima doma viška hardvera, zato to obično brzo i lako testira(nekad badave, a nekad moraš platit testiranje)dučan di si kupio određeni hardver.

AMD,........is that Epyc or what?
Poruka je uređivana zadnji put pet 26.5.2023 21:27 (rambox).
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice