Ne rade usb portovi, nema signala na monitoru

poruka: 8
|
čitano: 1.813
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
10 godina
offline
Ne rade usb portovi, nema signala na monitoru

Uzeo sam gigabyte ab350m gaming 3 sa 8gb gskill aegis memorijom,nicky veli da se memorija i maticna dobro slazu tak da nije to..

Znaci sve sam sastavio, i jucer predvecer se 2 sata mucim sa F panelom i usbom, znaci pogledao sam milijardu videa kak i gdje prikopcat usb, audio, power, reset, hdd itd ali nema boga da radi

Prikopcam ja to sve kak i drugi prikopcaju, upali se komp i sve se vrti, signala na monitoru nema, probao sam prikopcat mis i tipkovnicu zato jer po tom skuzim dal mi rade usb portovi ali nista...za signal na monitoru mozda utjece hdd /ssd (uzeo sam samo jos jedan dodatan ssd od 1tb), prikopco ih normalno ko i prije na starom kompu, probao sam promijenit ram slot i nista

Probao sam zicu od usba ukopcat u oba slota USBa ( F_USB1/F_USB2 ) ali opet nista,
I da, kad se komp upali, cuje se mali kratki beep sto je valjda normalno

 

Cpu je ryzen 5 1600

Maticna je gigabyte ab350m 8gb 3000mhz

Kuciste je Ms winston

 

 

Battleog - 191silvinjo
Moj PC  
1 0 hvala 1
15 godina
offline
Ne rade usb portovi, nema signala na monitoru

a zašto monitor ne priključiš na stražnji port? i zašto preko usb-a?! 

 

p.s.: provjeri (makar i sto puta) kako si na ploči spojio konektore za prednje usb-e. i najboljima se dogodi da pogrešno "nataknu" (npr. + na - ili obratno). 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Poruka je uređivana zadnji put čet 14.6.2018 12:32 (Ajar).
Moj PC  
1 0 hvala 1
10 godina
offline
Re: Ne rade usb portovi, nema signala na monitoru

nije rekao da je monitor na USB ..

Nek odspoji F-panel (ostavi samo "power" tipku spojenu)  i diskove a miš i tipkovnivu spoji na stražnje USB portove i uključi...trebao bi dobiti sliku pri postanju bios-a ako je grafa dobro spojena ( i dodatno njeno napajanje).

Neznam da li je monitor spojen na MBO onboard (ako ima odgovarajući cpu) ili na dodatnu grafičku karticu ?

Poruka je uređivana zadnji put čet 14.6.2018 9:43 (AF139).
10 godina
offline
Ne rade usb portovi, nema signala na monitoru

Graficka je normalno spojena na dodatno napajanje (6 pinski) i spojena sa monitorom preko DVI, probao sam samo ostavit power sw, ukljucit mis i tipkovnicu na straznji dio, pokrene komp ali nema nikakve slike, zapravo ne znam procijenit jel usb portovi rade posto ne znam da li tipkovnica i mis mogu svjetlit bez windowsa. Sad sam provjerio da nije mozda do Hdda i ssda, ali izgleda da nije. A ovo za + i - kolko sam pratio uputstva dobro sam spojio posto iza ima kvadratic koji oznacava +

Battleog - 191silvinjo
Moj PC  
1 0 hvala 1
15 godina
offline
Re: Ne rade usb portovi, nema signala na monitoru
hahhaajaads kaže...

Graficka je normalno spojena na dodatno napajanje (6 pinski) i spojena sa monitorom preko DVI, probao sam samo ostavit power sw, ukljucit mis i tipkovnicu na straznji dio, pokrene komp ali nema nikakve slike, zapravo ne znam procijenit jel usb portovi rade posto ne znam da li tipkovnica i mis mogu svjetlit bez windowsa. Sad sam provjerio da nije mozda do Hdda i ssda, ali izgleda da nije. A ovo za + i - kolko sam pratio uputstva dobro sam spojio posto iza ima kvadratic koji oznacava +

 pretpostavimo da je grafička ispravna (kao i monitor) pa provjeri je li sjela u PCI utor kako treba (dosta je pipavo) i jesu li svi konektori sjeli na mjesto. da bi prednji portovi radili, moraš dobro spojiti onaj dugački konektor napajanja na MB (svi kontakti moraju biti spojeni), uz pretpostavku da si konektore prednje ploče spojio na MB kako valja. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
10 godina
offline
Ne rade usb portovi, nema signala na monitoru

Rijesio sam "problem", naime ima jedno meni nevidljivo mjesto lojevo od procesora i tamo su trebala 2x4 pinska kabla.... uskoro slike 

Battleog - 191silvinjo
Moj PC  
1 0 hvala 1
6 godina
offline
Re: Ne rade usb portovi, nema signala na monitoru

isto se i meni desilo bilo kad san slaga svoj :D :D

10 godina
offline
Ne rade usb portovi, nema signala na monitoru

mene je hajp valjda uvatio, tolko sam se zurio da se sve to slozi da vidim kak radi i onda zeznem nest tak blesavo... ali aj, sve super radi  

Battleog - 191silvinjo
Moj PC  
1 0 hvala 1
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice