Mrežna kartica prestane radit u windowsu

poruka: 3
|
čitano: 783
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
10 godina
offline
Mrežna kartica prestane radit u windowsu

Mrežna kartica je prestala raditi , više ne svjetle one dvije lampice kad uštekam mrežni kabel, probao sam drugi kabel i ne radi, ako ugasim računalo ,ištekam strujni kabel iz zida i vratim i upalim računalo onda se pojavi svjetlo na mrežnoj kartici i svjetli dok se windows ne počne učitavat i onda opet nestane, znači mrežna kartica radi isključivo dok nema windowsa i dok friško upalim računalo, ako resetiram računalo ili ugasim bez da sam ištekao strujni kabel iz najapannja onda se svjetlo ni ne pojavi prije wiondowsa. Jel zna netko riješenje? Probao sma i reinstalirat driver i ništa.

Windows 10

Poruka je uređivana zadnji put ned 12.8.2018 19:53 (njuskac).
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Mrežna kartica prestane radit u windowsu

Device menager > Network adapters > ???

 

15 godina
offline
Re: Mrežna kartica prestane radit u windowsu

-dvije mogućnosti, kvar-HW ili postavke-SW.

 

kvar:

-ako je kvar, nema pomoći osim ugradnje nove (isključivanja neispravne u BIOSu, možda neće smetati..)

soft:

-postavke u BIOSu (sve integrirano na mbo se može podešavati u biosu), defaultno je ok.

-može biti malware ili pogrešan driver, može biti isključeno u opcijama.

-ako je isključeno ili neispravno, tad reinstall drivera ne pomaže, ništa se ne desi (ili ako je driver necertificiran, npr w10 ignorira, moraš u reboot-F7..). Što kaže devicemanager, vidi li mrežnu, omogućena, koji driver itd..

-dodatni soft kao npr VPN može biti uzrok + često je to mallware (suprotno od onog što želiš), razni ubrzivači interneta i sl.

 

najefikasniji način, eliminirati OS, boot live (linux, miniPE..) i vidiš radi li mreža, ako radi tad je problem neki soft-win-malware ili postavka. Ako ne radi ta je kvar.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice