Motherboard DOA?

poruka: 11
|
čitano: 17.763
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
9 godina
offline
Motherboard DOA?

Pozdrav,

kupio sam komponente i nakon gušta slaganja slijedio je hladan tuš. Komp se ne pali. Na matičnoj svijetle neke RGB ledice i to je to. Uzeo sam staru matičnu na kojoj nije bilo apsolutno ništa, uštekao napajanje i power switch. Nakon pritiska na power gumb PSU se pali... Po tome sam zaključio da s napajanjem i power switchem sve štima.

Izvadio sam i sve komponente sa nove maticne (ASRock steel legend) i probao isto -> nula bodova.

 

Po meni izgleda ko da matična uopće ne radi (osim par lijepih ledica). 10 puta sam provjerio jel sam dobro uštekao power switch i kablove od napajanje. Nema se tu kaj fulati, identično je ko na staroj ploči (isto neki ASRock).

 

Jel ima tko kakvu ideju ili sutra put pod noge reklamirati matičnu? :)

 

Hvala!

Moj PC  
0 1 hvala 0
5 godina
offline
Motherboard DOA?

Koji steel legend ? Asrock ima b450 i x570 steel legend, ako se ne varam. Koji procesor ? Koji BIOS je gore, ako je b450 ?

 
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Motherboard DOA?

B450, ryzen 2600. Ne znam koji je bios gore. :)

5 godina
offline
Re: Motherboard DOA?
hudibitek kaže...

B450, ryzen 2600. Ne znam koji je bios gore. :)

 Za 2600 nije niti bitno koji je BIOS gore. Ako ne radi reklamiraj pa neka oni provjere...

Poruka je uređivana zadnji put sub 24.8.2019 0:14 (SamoPitam3).
9 godina
offline
Re: Motherboard DOA?

Ma znam. Čudno mi je da ne daje ama baš nikakve znakove života osim tih beskorisnih ledica koje svijetle non stop. Stara matična, gola, ko od majke rođena, bez ijedne komponente na sebi, upali PSU čime pokaže da je živa. Lud sam već. :D

5 godina
offline
Re: Motherboard DOA?
hudibitek kaže...

Ma znam. Čudno mi je da ne daje ama baš nikakve znakove života osim tih beskorisnih ledica koje svijetle non stop. Stara matična, gola, ko od majke rođena, bez ijedne komponente na sebi, upali PSU čime pokaže da je živa. Lud sam već. :D

 A cuj glupo mi je ista pisati, ako znas sastavljati. Valjda si dobro spojio "starter" cim nece na njoj niti PSU da se zavrti

Gledaj to sa pozitivnije strane. Obicno ljudima na plocama ne radi RGB dok kod tebe radi

Poruka je uređivana zadnji put sub 24.8.2019 0:29 (SamoPitam3).
9 godina
offline
Motherboard DOA?

Ako nekog zanima, rješenje ovog čudnog problema je posjetiti AMD servis gdje će vam ljubazno osoblje provjeriti komponente koje ste kupili. Nakon što su mi rekli da je sve OK vratio sam se doma, složio ponovno i gle čuda sve radi XD

Moj PC  
0 1 hvala 1
15 godina
offline
Re: Motherboard DOA?
hudibitek kaže...

Ako nekog zanima, rješenje ovog čudnog problema je posjetiti AMD servis gdje će vam ljubazno osoblje provjeriti komponente koje ste kupili. Nakon što su mi rekli da je sve OK vratio sam se doma, složio ponovno i gle čuda sve radi XD

 ček malo, amd ili trgovine adm? za ove u adm-u znam da su dobri (i dućan i servis). a nisam znal da amd ima servis u rvata. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
14 godina
offline
Motherboard DOA?

Koju si memoriju uzeo za plocu? Jel si dobio noviju verziji ploce s naljepnicom da podrzava 3.gen?cisto informativno, i mene zanima ova ploca. 

Znaci ne znas u cemu je bio problem, oni nisu nista rekli? 

Poruka je uređivana zadnji put sub 24.8.2019 16:10 (danexxx).
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
online
Re: Motherboard DOA?
hudibitek kaže...

Ako nekog zanima

Znači da si negdje imao kratki spoj, matična ti je negdje dodirivala kućište, nisi pazio kod slaganja.

ps. srećom pa danas napajanja imaju zaštitu za ovako nešto, nekada ne bi ovako dobro prošao.

Za sva pitanja i pomoć, obratiti se preko privatne poruke. :D
Poruka je uređivana zadnji put ned 25.8.2019 12:48 (Valentin17).
9 godina
offline
Re: Motherboard DOA?
Ajar kaže...
hudibitek kaže...

Ako nekog zanima, rješenje ovog čudnog problema je posjetiti AMD servis gdje će vam ljubazno osoblje provjeriti komponente koje ste kupili. Nakon što su mi rekli da je sve OK vratio sam se doma, složio ponovno i gle čuda sve radi XD

 ček malo, amd ili trgovine adm? za ove u adm-u znam da su dobri (i dućan i servis). a nisam znal da amd ima servis u rvata. 

 

Mislim da je tipfeler i više nego očit. :)

 

danexxx kaže...

Koju si memoriju uzeo za plocu? Jel si dobio noviju verziji ploce s naljepnicom da podrzava 3.gen?cisto informativno, i mene zanima ova ploca. 

Znaci ne znas u cemu je bio problem, oni nisu nista rekli? 

 

2x8 Kingston 3200 Fury. Ploča već ima verziju biosa (2.5) koja podržava Zen 2. Nije mi čovjek niš rekao pametno. Tamo je sve radilo  Vjerojatno ovo što Valentin veli.
Što se ploče tiče, imaj na umu da ima samo 4 sata porta. Nisam baš pazio na to i malo mi je to glupo. Još mi je gluplje da ako koristiš m.2 port gubiš jedan SATA. Općenito cijene su malo otišle u nebo. Za 500kn sam kupio zadnju ASrock 870 extreme 2 ploču (2011. godine) koja ima 5 SATA portova, gumbiće za power i reset na samoj ploči kao i LED diagnostic display (rant off)...

 

Valentin17 kaže...
hudibitek kaže...

Ako nekog zanima

Znači da si negdje imao kratki spoj, matična ti je negdje dodirivala kućište, nisi pazio kod slaganja.

ps. srećom pa danas napajanja imaju zaštitu za ovako nešto, nekada ne bi ovako dobro prošao.

A bemu miša ne znam, valjda je to. Napajenje je iz 2011, valjda su već onda bila tak pametna.  Pazio sam i sve fino složio u kučište prije paljenja pa mi nije jasno di mi je mogel biti kratki spoj... bitno da je sve dobro završilo.

 

Inače, super sam zadovoljan s "novom" konfom. Promijenio sam CPU, matičnu, RAM i dodao Samsung 860 500GB. Još unutra kuca gtx 750ti XD. Napokon mi je komp super tih. Stavio sam Silent profil za ventilatore. U World of tanks temp je bila oko 52. Doduše nisam stavio stock cooler nego stari Arctic freezer 13 koji je bio na Phenomu.

 

Poruka je uređivana zadnji put ned 25.8.2019 14:12 (hudibitek).
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice