Laptop se upali i u 5 sekundi izgasi.........

poruka: 19
|
čitano: 6.957
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
offline
Laptop se upali i u 5 sekundi izgasi.........

Dakle imam latop hp compaq nc6000.PRi paljenju počne proizvodit zvukove paljenja velntilator i tako to,upali se žaruljica za bluetooth i žaruljica koja pokazuje ispražnjenu bateriju,zatim se izgasi bez da je prethodno išta došlo na ekran(5-7 sec)....Punio sam ga cijelu noć,ujutro ista stvar.Problem s baterijom možda?Ili je punjač krepo..?

griješiti je ljudski al je osjećaj božanski
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Laptop se upali i u 5 sekundi izgasi.........

ili je od temperature krepala matična ploča pa ćeš morati dati 2000 kn za popravak. Tough luck kompa, loša sreća.

mag. iur.
13 godina
offline
Re: Laptop se upali i u 5 sekundi izgasi.........
Korny1603987 kaže...

ili je od temperature krepala matična ploča pa ćeš morati dati 2000 kn za popravak. Tough luck kompa, loša sreća.

:/

Ima li načina da to provjerim a da ne ide direkt na servis da ne bacam pare=?

griješiti je ljudski al je osjećaj božanski
14 godina
neaktivan
offline
Laptop se upali i u 5 sekundi izgasi.........
Vjerojatno punjač.Kad je spojen laptop na punjač jel svijetli kontrolna lampica?
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Laptop se upali i u 5 sekundi izgasi.........
KKristijan kaže...
Korny1603987 kaže...

ili je od temperature krepala matična ploča pa ćeš morati dati 2000 kn za popravak. Tough luck kompa, loša sreća.

:/

Ima li načina da to provjerim a da ne ide direkt na servis da ne bacam pare=?

Probaj ga na diajgnostiku dati u ovaj servis...košta 123 kn.

To nije tak puno,a znat ćeš na ćemu si.

Bolje 5 do 12 nego ni jedna poslije 1! :)
Poruka je uređivana zadnji put uto 31.5.2011 22:44 (mali.ivica87).
13 godina
offline
Re: Laptop se upali i u 5 sekundi izgasi.........
ivo1 kaže...
Vjerojatno punjač.Kad je spojen laptop na punjač jel svijetli kontrolna lampica?

pa ne svijetli nista..al neznam bas da je i prije svijetlilo

 

griješiti je ljudski al je osjećaj božanski
14 godina
neaktivan
offline
Laptop se upali i u 5 sekundi izgasi.........
A probaj onda da mu izvadiš bateriju,spojiš na punjač i probaš upaliti.Ako se pokuša pokrenuti nije do punjača nego je vjerojatno do matične Imam HP nc 6120 i kod mene je isto tako bilo a nije radio punjač.Kupio drugi i radi i dan danas.Inače moj lap ima naprijed indikator punjenja odnosno kad svijetli narančasto znači da je punjač spojen dobro i da radi.
 
0 0 hvala 1
13 godina
offline
Re: Laptop se upali i u 5 sekundi izgasi.........
ivo1 kaže...
A probaj onda da mu izvadiš bateriju,spojiš na punjač i probaš upaliti.Ako se pokuša pokrenuti nije do punjača nego je vjerojatno do matične Imam HP nc 6120 i kod mene je isto tako bilo a nije radio punjač.Kupio drugi i radi i dan danas.Inače moj lap ima naprijed indikator punjenja odnosno kad svijetli narančasto znači da je punjač spojen dobro i da radi.

  Ma i meni se čini da je problem u punjaču...Nego da li se tebi palio laptop dok si stisnuo gumb za paljenje il se nije nista događalo?

 

griješiti je ljudski al je osjećaj božanski
12 godina
offline
Laptop se upali i u 5 sekundi izgasi.........

Posudi u nekoga punjač i isprobaj. Sve drugo su naklapanja.

Nažalost, pošto se laptop počme podizati naklapam da vjerovatno nije punjač.

 

 
0 0 hvala 0
15 godina
protjeran
offline
Re: Laptop se upali i u 5 sekundi izgasi.........
ivo1 kaže...
A probaj onda da mu izvadiš bateriju,spojiš na punjač i probaš upaliti.Ako se pokuša pokrenuti nije do punjača nego je vjerojatno ...

Ma samo poslušaj savjet od "Ivo1" da provjeriš ispravnsot punjača.

13 godina
offline
Laptop se upali i u 5 sekundi izgasi.........

napunjena baterija i vraćena,isto se događa....

 

griješiti je ljudski al je osjećaj božanski
 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Laptop se upali i u 5 sekundi izgasi.........
KKristijan kaže...

napunjena baterija i vraćena,isto se događa....

 

Ako je baterija punjena a brzo se isprazni? Znači sigurno baterija u banani. Izvadi samo bateriju a uštekaj punjač tad bi trebalo radit bez baterije. Probaj. Tako da češ znat jel do nje ili nije.

Nenad
12 godina
offline
Re: Laptop se upali i u 5 sekundi izgasi.........
Nello kaže...
KKristijan kaže...

napunjena baterija i vraćena,isto se događa....

 

Ako je baterija punjena a brzo se isprazni? Znači sigurno baterija u banani. Izvadi samo bateriju a uštekaj punjač tad bi trebalo radit bez baterije. Probaj. Tako da češ znat jel do nje ili nije.

Nepotrebno. Kad baterija u potpunosti otkaze laptop bi trebao raditi i sa tom baterijom kad je na punjacu.

14 godina
neaktivan
offline
Re: Laptop se upali i u 5 sekundi izgasi.........
BlueMax kaže...
Nello kaže...
KKristijan kaže...

napunjena baterija i vraćena,isto se događa....

 

Ako je baterija punjena a brzo se isprazni? Znači sigurno baterija u banani. Izvadi samo bateriju a uštekaj punjač tad bi trebalo radit bez baterije. Probaj. Tako da češ znat jel do nje ili nije.

Nepotrebno. Kad baterija u potpunosti otkaze laptop bi trebao raditi i sa tom baterijom kad je na punjacu.

Jeste li znali da u bateriji ima indikator koji može uzrokovat kvar pa zezne pri operaciji dizanje i sl. Ja s laptopa izvadio bateriju i uštekao punjač i radi dizanje winse i obavim šta treba i to je to. I u bateriji isto moguč kvar kad se jako brzo isprazni bez razloga.

Nenad
12 godina
offline
Laptop se upali i u 5 sekundi izgasi.........

Danas laptopi imaju sistem napajanja takav da napajanje uredjaja dok je na punjacu je neovisno o bateriji. Moja baterija je mrtva vec godinu dana i laptop se ne moze ukljuciti ako nije ustekan. Ako je ustekan radi bez obzira bila na njemu baterija ili ne.

 
1 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Re: Laptop se upali i u 5 sekundi izgasi.........

Evo ti mogućih problema: 1. otišla matična

                                      2. nešto se spržilo

                                      3. baterija nije naučena da sama nazove servis i sama kaže simptome

                                      4. moguće da je napajanje otišlo

                                      5. nešto si možda ćaćkao po laptopu i zeznuo.

                                      6. punjač se zaljubio u susjedu pa neće punit

Poruka je uređivana zadnji put pet 3.6.2011 16:03 (Genije).
13 godina
offline
Laptop se upali i u 5 sekundi izgasi.........

ah ništa onda jebiga,nosim ga na dijagnostiku....

griješiti je ljudski al je osjećaj božanski
 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Laptop se upali i u 5 sekundi izgasi.........
Genije kaže...

Evo ti mogućih problema: 1. otišla matična

                                      2. nešto se spržilo

                                      3. baterija nije naučena da sama nazove servis i sama kaže simptome

                                      4. moguće da je napajanje otišlo

                                      5. nešto si možda ćaćkao po laptopu i zeznuo.

                                      6. punjač se zaljubio u susjedu pa neće punit

Krasno si objasnia, pogotovo ovo što se tiče napajanja, pa nije to komp!

14 godina
protjeran
offline
Re: Laptop se upali i u 5 sekundi izgasi.........

Npajanje je možda otišlo jer kroz napajanje prolazi struja iz baterije i napaja laptop a i kroz napajanje prolazi struja iz punjača koja ulazi u bateriju.

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice