Laptop se restartira prilikom pokretanja Windowsa

poruka: 4
|
čitano: 1.131
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
2 godine
neaktivan
offline
Laptop se restartira prilikom pokretanja Windowsa

Pozdrav!

 

Imam problem, u pitanju je laptop Lenovo Legion Y530. Kada pritisnem dugme za paljenje pali se do trenutka kada se pojavi logo "Legion" tu stane i stoji tako par sekundi te se nakon toga restartira sam od sebe. Restartiranje se ponekad dogodi jedan put a ponekad više puta dok nekad se čak potpuno normalno upali za par sekundi bez da se i jednom restartirao. Naime kada se Windows sustav podigne laptop sasvim normalno radi bez greške, ne gasi se ni išta slično, jedino je problem u tom postupku pokretanja. U laptopu su dva diska za pohranu podataka (KINGSTON M.2 SSD od 256 GB i 1 TB HDD TOSHIBA), sustav je instaliran na m.2 ssd. Imate li kakvu ideju? Što bi mogao biti problem? Da li je u pitanju neki teži kvar? Ostavit ću video link da vidite o čemu se radi. Unaprijed hvala na svakom savjetu.

 

Snimio sam problem i postavio na YouTube kako bi lakše mogli vidjeti o čemu se radi:

 

 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Laptop se restartira prilikom pokretanja Windo
senam kaže...

Pozdrav!

 

Imam problem, u pitanju je laptop Lenovo Legion Y530. Kada pritisnem dugme za paljenje pali se do trenutka kada se pojavi logo "Legion" tu stane i stoji tako par sekundi te se nakon toga restartira sam od sebe. Restartiranje se ponekad dogodi jedan put a ponekad više puta dok nekad se čak potpuno normalno upali za par sekundi bez da se i jednom restartirao. Naime kada se Windows sustav podigne laptop sasvim normalno radi bez greške, ne gasi se ni išta slično, jedino je problem u tom postupku pokretanja. U laptopu su dva diska za pohranu podataka (KINGSTON M.2 SSD od 256 GB i 1 TB HDD TOSHIBA), sustav je instaliran na m.2 ssd. Imate li kakvu ideju? Što bi mogao biti problem? Da li je u pitanju neki teži kvar? Ostavit ću video link da vidite o čemu se radi. Unaprijed hvala na svakom savjetu.

 

Snimio sam problem i postavio na YouTube kako bi lakše mogli vidjeti o čemu se radi:

 

 Pogledaj u BIOS-u pod opcijom BOOT da li je pravilno postavljen poredak diskova i ostalog, Na prvo mjesto postavi onaj medij na koji je instaliran operacijski sustav spremi postavke pa pokusaj.Ako je to uredu, a ne funkcionira onda  pokusaj Windows Repair pomocu instalacijskog cd-a ili dvd-a. Ako i to bude bez uspjeha onda preostaje nova instalacija Windowsa.

Softwer
2 godine
neaktivan
offline
Re: Laptop se restartira prilikom pokretanja Windo
Hvala na savjetu, pokušavat ću.
15 godina
offline
Re: Laptop se restartira prilikom pokretanja Windo

ponekad se glavni m2-boot-os disk zblentira (češće nego hdd..) ovisi o driverima, podešenost, bugovit firmware ili banalno loš kontakt.. tad nema os diska, dok 'ne upali'.. možda pomogne isključivanje fastboota, možda updae bios + firmware ili postavke powermanamenta, npr isključiti sleep-hyber (kao da je disk isključen.. greškom i treba ga samo upaliti..).

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice