Jako usporen laptop

poruka: 38
|
čitano: 11.675
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
neaktivan
offline
Re: Jako usporen laptop

Ma nemam ja pojma više šta radim... ak disk ne valja, oke, okrivit ću disk. Al koja je vjerojatnost da 3 diska za redom , jedan stariji, dva skoro nova, bez bad sectora, ne valjaju. Ma mislim, kupit ću i friški disk iz trgovine, al pokazat će mi tih 2mb/s garant. Posudil sam i od frenda ispravan disk, provjerio je na svom kompu dal radi, i probao s tim...  ništa...

15 godina
offline
Re: Jako usporen laptop
ak si probao ispravan disk i isto je problem, onda je ocito da neces kupovat novi, a ako radi pod linuxom normalno, onda jedino da driveri nisu kompaktibilni
battletag:MasnaKrvavic#2275
11 godina
neaktivan
offline
Jako usporen laptop
Seriously?
Poruka je uređivana zadnji put sri 22.4.2015 22:41 (compov).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Jako usporen laptop

UDMA je uključen. Piše UDMA-5

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Jako usporen laptop

koji antivirusni imaš?

Seriously?
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Jako usporen laptop

Ma nije do antivirusa. Instaliram sam frišku sedmicu bez ičeg, i odmah hdtune, i već tad šteka.

 

Al inače imam avast

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Jako usporen laptop

Oke, očito da je do drivera, a i matična je nešt starija, za nju čak nema nekih drivera koji rade za sedmicu. 

Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Re: Jako usporen laptop
vranaxxx kaže...

 Pozdrav društvo,molim Vas malo strčne pomoći.

Imam problem s laptopom  a nemam ideje što napraviti...

Radi se o Acer Aspire 5560G Laptopu,

 

Quad-core AMD procesor,

6 GB DDR3 RAM-a

grafička 1GB (AMD Radeon)

Hard 640 GB.

 

Što se tiče problema, radi jako usporeno, i kod gledanja filmova u bilo kojem od playera šteka video.

Pokušao sam sa raznim skeniranjem - nije pomoglo, nakon toga sam srušio Windows i dignuo nove gore (64),

ali isti problem se javlja i dalje, da spomenem da se i grije, ali ne pretjerano,

a termo pastu sam mjenjao i očistio ventilator prije nekih 7-8 mjeseci tako da nisam siguran dal bi to pomoglo.

 

Ako netko ima neki savjet bio bi mu jako zahvalan...

 

Unaprijed zahvaljujem. 

 Ovako sacu ti reci moju preporuku...pocnes od reinstalacije sistema tj. instaliraj windows 7 ultimate 64(smatram da je najbolji),obavezno tokom instalacije sistema sve formatiraj znaci citav HDD (jer se desi da na drugoj particiji ostane virus ili nesto) e kada ti se "podigao" sistem iskljucis "windows firewall" onda odes na oficijalni sajt acera "http://us.acer.com/ac/en/US/content/drivers" onda dole u odeljku "or select my product from a list" u prvoj koloni koja se zove "group" izaberes "notebook",pa zatim u drugoj koloni koja se zove "series" izaberes "aspire",a zatim u trecoj koloni koja se zove "products" izaberes svoj laptop tj. "Aspire 5560G" zatim biras operativni sistem i ti izaberi "Windows 7 64-bit" i pored toga ces ima da izaberes "latest" ili "All" ti ces naravno izabrati "Latest" jer zelis najnovije drajvere.Dole ce ti biti prikazani svi poslednji(najnovi) drajveri i skidas redom sve koji ti trebaju (zvuk,grafiku,wlan...).Kada si zavrsio sa instalacijom drajvera poskidaj programe (Mozilla Firefox,Google Chrome,Aimp 3,K-Lite Codeck Pack,Winrar,Abode reader 11,Microsoft office 2007,Java)to je moja preporuka.Ali to ces uraditi tako sto ces sve da instaliravas na particiju na kojoj nije windows tj. napravis na njoj jedan folder tipa "instaliranja" i onda kada oces da instaliras npr. Mozilu unutar foldera "instaliranja" pravis folder "Mozilla Firefox" i tako i za svaki,takodje na partici na kojoj ti nije windows napravi i folder u koji ce da se smjestaju stvari koje skidas sa interneta tipa "Downloads" ili "Preuzimanja" i na "Google Chrome" i na "Mozilla Firefox" podesi da se sve skida u taj folder...ovo se sve radi da se ne bi opterecivo windows tj. particija na kojoj je windows,a samim time onda i windows.Dalje svaki ovaj program gledaj da skines da njegovog oficijalnog sajta npr za "Aimp 3" je ovo "http://www.aimp.ru/",samim tim sto skidas sa oficijalnog sajta proizvodjaca programa smanjujes mogucnost od "kupljenja" virusa i tako radi i za ostale programe.Zatim iskreno da ti kazem antivirus ti nije potreban jer on gotovo nsita ne pomaze a samo usporava racunar i moze praviti velike probleme...ti si sam najbolji antivirus samo pazi odakle i sta skidas i moze ti sve radit kako treba dugo vremena.E kada si zavrsio instalaciju windows-a prema uputama koje sam ti dao i opet imas isti problem sada barem znas da nije do sistemskog dijela jer si napravio sve kako treba(skino najnovije drajvere,instaliro sve programe kako i gdje treba itd.)onda rastavi laptop (naravno ako znas) i detaljno ga ocisti pogotovo "kuler" na procesoru i zamjeni termalnu pastu itd...kada si detaljno ocistio laptop iznutra i ako ti se isto desava onda barem znas da sto se tice sistemskog i "prljavog" dijela da si uradio sto mozes.Onda kreces sa testiranjem HDD-a pomocu "hirens boot cd-a" (skines ga sa neta i narezes nije tesko "http://www.hirensbootcd.org/download/") onda ga pokrenes kao sto pokreces instalaciju windows-a i izabires "mini windows xp" i kada ti udje u "mini windows xp" ides u "HBCD Menu" i trazis u tome "HDD Tune" kada nadjes testiraj "Bad sector" to je ono sve crveno sto ti se pokaze tokom testiranja,a sa strane imas postokat "bad sectora" i ako imas mnogo oko 1 % npr. onda je mozda cjela stvar u HDD-u,a ako nema bad sectora radi jos neke testove na hdd-u zatim testriaj sve zivo pocevsi od rama itd. sve to mozes testirati na "hirens boot cd" samo moras nac "alat" koji je tacno za to sto zelis testirati (igraj se malo i trazi) i ako sve istestiras i kaze ti da ti je sve uredu onda pokusaj jos da rastavis laptop pa da vadis plocicu po plocicu rama i da vidis da nije do toga ili da zamjenis hdd (bez obzira sto ti je na testovima pokazalo da je sve uredu) i nesto od toga mora biti jednostavno od svega navedenog gore :D.Pozdrav i potrudi se da procitas ima dosta korisnog. :D

Locker
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice