Kako sam dobio posao u Irskoj izdvojena tema

poruka: 2.511
|
čitano: 957.754
|
moderatori: Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
offline
Re: Kako sam dobio posao u Irskoj
Crucifixion kaže...

Evo gledam na Glassdooru, par oglasa proletjeh letimice za Njemačku, DB engineer, tech stack pa i čak nije nešto zahtjevan, plaće 75k ojera. 

Ne vidim razloga zašto onda Friday ne bi mogao imati šesteroznamenkastu platnu cifru. Na kraju krajeva, nije bitan samo tech stack, ima i druge kvalitete koji odgovaraju njegovoj firmi i kolegama. :shrug:

 

I naravno, ako mu je više odgovaralo u Irskoj tada, zašto bi prihvatio 30k kuna plaću Hrvatskoj? Pa nije sve ni samo u novcima jebate.

Ne pravdam ga, ali dajte malo mozga uključite i sagledajte veću sliku. 

Nitko ne tvrdi da Friday ne može imati i €200k, može i 2 milijuna eura.

Čitaj s razumijevanjem i probaj ne uvaliti digresiju s animozitetom, braniteljima i patriotizmom. Ako si vani gdje ti je život skuplji, sjebana klima, hrana, nemaš frendove... kako ti doma ne može biti atraktivna plaća od 30000kn u trenutku kada vani zarađuješ otprilike isto toliko, ali uz bitno veće životne troškove? Istina, nije sve u novcima, ali kad sve zbrojiš i oduzmeš (ne samo iznos plaće), jednostavno nema smisla biti vani ako se doma nudi ista plaća uz manje troškove i općenito veću kvalitetu života.

 

I ja sam vani, imam love s kojom ne znam kuda bi. Nemaš život vani, sjebana klima, hrana tak-tak... da se naći dobre hrane, ali je €50/kg. Da meni netko ponudi 30k kuna neto danas mislim da su jako velike šanse da bi me dobio nazad u RH unatoč crkvi, HDZ-u, korupciji, Zg-u prepunom smeća itd...

 

Vezano uz oglas, prijavi se i traži €80k+, pa javi kako je prošlo. Boriš se za radno mjesto s gomilom ekipe iz istočne Europe, a da ne spominjem bliski istok, Indiju itd... Radio sam sa Španjolcem koji je jebena ninja. Lik je pristao na pripravničku plaću. Nakon što je dao otkaz sam to doznao i pitao ga koji mu kurac bi da je radio za kikiriki. Lik je samo slegnuo ramenima. Ima genijalaca koji će radit €65k bruto godišnje.

 

Friday je odvukao familiju van. Odlazak van je pakao. Nakon perioda prilagodbe, ne postoji lik koji će posjesti familiju i reći "idemo nazad", jer će ti familija glavu skinut s ramena.

15 godina
offline
Re: Kako sam dobio posao u Irskoj

@Friday:

Sta se ti imaš kome opravdavat, ljubomoru iz ljudi neces nikad iskorjeniti. Bas ti koji se hvale kako im je dobro znas da im je to bolna tocka, ono idem po forumima u teme o iseljeništvu hvalit svoju jad od života.. pateticno. Vecina balkanjerosa gleda samo nule na racunu iz svoje perspektive, ne shvacaju da raspravljaju s ljudima koji su vidjeli svijeta i razlicitih nacina zivota i razmisljanja. To se brojevima ne može iskazati. Ne treba im zamjeriti sto ne shvacaju da vecina nas koji smo otisli van nismo to ucinili samo zbog brojeva na bankovnom racunu.
Pozitivna stvar koju trenutno uocavam na Hr moru je da je sve manje zatucanih domacih rvatina, ocito recesija dosla na naplatu pa mogu glumiti rvate samo u svoja 4 zida. Dosta pomaze povremeno se maknit s foruma jer ovakve rasprave samo zamaraju.

Poruka je uređivana zadnji put pon 8.8.2022 13:56 (bik).
12 godina
offline
Re: Kako sam dobio posao u Irskoj
neutrino kaže...

 

Vezano uz oglas, prijavi se i traži €80k+, pa javi kako je prošlo. Boriš se za radno mjesto s gomilom ekipe iz istočne Europe, a da ne spominjem bliski istok, Indiju itd... Radio sam sa Španjolcem koji je jebena ninja. Lik je pristao na pripravničku plaću. Nakon što je dao otkaz sam to doznao i pitao ga koji mu kurac bi da je radio za kikiriki. Lik je samo slegnuo ramenima. Ima genijalaca koji će radit €65k bruto godišnje.

 Ovo je istina, Friday spomenuo da ga nitko nije pitao za faks za tu poziciju. Ja radim u medical devices sektoru na inženjerskoj poziciji te se redovito javljaju inženjeri sa doktoratom iz Indije Bangladeša itd koji su doktorirali sa 20ak godina. A Irac jednako gleda Hrvata ili Indijca. I tko onda da ozbiljno shvati faks kad doktor znanosti iz Indije dobije otkaz za 10 dana jer ništa ne zna

16 godina
odjavljen
offline
Re: Kako sam dobio posao u Irskoj
neutrino kaže...
 Ako si vani gdje ti je život skuplji, sjebana klima, hrana, nemaš frendove...

 

Vezano uz oglas, prijavi se i traži €80k+, pa javi kako je prošlo.

 

Friday je odvukao familiju van. Odlazak van je pakao. Nakon perioda prilagodbe, ne postoji lik koji će posjesti familiju i reći "idemo nazad", jer će ti familija glavu skinut s ramena.

 

Zivot skuplji?? Izuzev stanarine i auto osiguranja - u Irskoj je sve drugo jeftinije covjece. Cijene u Lidlu u Irskoj su znatno nize nego u HR. U Irskoj je litra ulja 1.50 eura, ovdje je skoro 3. Kad smo dosli u HR isli smo u veliku nabavku (jer nismo imali bas nista u kuci). Nisam uspio naci ni jednu jedinu stvar koja je ovdje jeftinija nego u Irskoj. Sve je sokantno skupo.

Sjebana klima? Meni nedostaju samo teske zime. Sve drugo mi je u Irskoj bolje. Jedva cekam vratiti se, ove vrucine mi je preko glave. Sjebana hrana?? Koji ti kurac pricas covjece?? Pa mi sami pripremamo hranu i jednaka nam je i tu i tamo (s ogradom da su u Irskoj namirnice mahom ipak kvalitetnije). Nemam frendove?? Pa mozda ih ti nemas ako si tako zabavan i sa ljudima medju kojima se kreces. Mozda si propustio moj prosli post u kojem sam napisao da nam je ekipa iz Dublina stigla ovdje na druzenje? Ti si stvarno skrenuo totalno.

 

Da se na oglas u kojem nude 700 eura dnevno(sto je oko 7800 neto mjesecno) javim i trazim 80k godisnje sto ispadne 4600 neto mjesecno?? Sta ti konzumiras jebo te?

 

Moja familija jedva ceka povratak u HR jer, kao sto sam vec napisao, imaju vrlo snazne osjecaje prema Hrvatskoj.

 

Po svemu napisanom, ocito je da ti imas posve jasno poslozeno u svojoj glavi kako to sve skupa funkcionira i apsolutno je nemoguce da je ista drugacije od onoga sto si ti zamislio. Jel tako?

Dajte vise sjasite sa tom vizijom u kojoj gastarbajteri jedu pastetu i zive u 6 kvadrata. Vi ljudi niste normalni.

A i ja gubim vrijeme na somine kojekakve...

Freak Show Inc.
Poruka je uređivana zadnji put pon 8.8.2022 14:01 (Friday).
11 godina
offline
Kako sam dobio posao u Irskoj

Meni ne odgovara ljeto u Hrvatskoj. Prezirem ga i želim da je hladnije. Znači, vani će mi odgovarati hladnije ljeto. 

 

Društvo? Lako se sprijateljim i prilagodim, nije mi bitno odakle je tko. Ako mi je do društva, družim se, ako nije, imam svoje hobije i interese kojima se zabavim.

 

Hrana? Frende moj, svinjski file je 50kn/kg, da ne pričamo o ostalome. Neš ti kvalitete mesa, a i ostale hrane kod nas. "KuPuj DoMaĆe". 

Ne kužim konstantno sranje po svemu vani, i prekrasni hvalopjevi o našoj državi. Kmečite o svemu, a vani ste, ubirete tuđu kunicu. Da je tebi toliko loša klima, društvo, kvaliteta života, ne bi ti vani bio i radio, pa ni tih ciljanih xyz godina. 

 

 

Tko god od prijatelja i poznanika radi vani, rekao je da se ne planira vratiti u RH. Imam ih u raznim sektorima rada. Uživaju vani, a ovdje su se patili, bili su ograničavani. 

 

Nemoj me jebat bez kurca s time da vanka ništa ne valja i da je preskupo, kad je u nas tako. 

 

 

No matter how much suffering you went through, you never wanted to let go of those memories.
Moj PC  
8 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Kako sam dobio posao u Irskoj
Ljudi, pa cim netko pocme preracunavati place, cijene, troškove
znaš koliko je sati. Za mene tu staje svaka rasprava o zivotu vani jer zivot vani pocinje kad se prestane preracunavati i uspoređivati sa zivotom u Hr!
Moj PC  
2 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Kako sam dobio posao u Irskoj
bik kaže...
Ljudi, pa cim netko pocme preracunavati place, cijene, troškove
znaš koliko je sati. Za mene tu staje svaka rasprava o zivotu vani jer zivot vani pocinje kad se prestane preracunavati i uspoređivati sa zivotom u Hr!

To je točno. Ne preračunavaju oni koji su popušili s odlaskom, jer ih rezultat jebeno peče.

16 godina
odjavljen
offline
Re: Kako sam dobio posao u Irskoj
neutrino kaže...

To je točno. Ne preračunavaju oni koji su popušili s odlaskom, jer ih rezultat jebeno peče.

 

Jos jedna od tvojih teza? Znaci covjek koji je u HR radio u skladistu za 4000 kn mjesecno a sad u Irskoj radi za 3000 eura isti posao - taj i dalje mora preracunavati da bi bio zadovoljan? U protivnom ce ga peci?

 

*cifra od 3000 eura je bazirana na satnici u skladistu koje je vrlo blizu moje kuce pa znam pouzdano da je tako

Freak Show Inc.
14 godina
offline
Re: Kako sam dobio posao u Irskoj
Ovisi da li je HR bio stambeno zbrinut, naslijedio nekretninu...i tada je sa tom plaćom socijalni slučaj...ali bar ne daje pola plaće za sobu i dijeli kuću sa tko zna kime. U oba slučaja ne bi mu bio u koži
Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Kako sam dobio posao u Irskoj
Friday kaže...

Jos jedna od tvojih teza? Znaci covjek koji je u HR radio u skladistu za 4000 kn mjesecno a sad u Irskoj radi za 3000 eura isti posao - taj i dalje mora preracunavati da bi bio zadovoljan? U protivnom ce ga peci?

 

*cifra od 3000 eura je bazirana na satnici u skladistu koje je vrlo blizu moje kuce pa znam pouzdano da je tako

Moja teza? Ti stvarno ne možeš ubrati osnove osnova. Nije ni čudo da većinu mojih postova ne razumiješ.

 

Svi emigranti (uključujući i nas dvojicu) su otišli zbog boljih uvjeta. Plastičnije da ti objasnim, zbog "para" smo otišli van. Da, uređena funkcionalna država i slično dolazi u paketu, ali to je nebitno sada, lova je bitna. Od novca se živi. Kad nemaš love i kad si gladan sve je u kurcu.

Ili ćeš mi prodati gomilu govana kako si ti otišao zbog ljubavi prema Irskoj, predivnog vremena, zbog zelenih pašnjaka, prelijepih Irkinja, krasnog Dublina i pitoresknog Galwaya?

 

Normalno da svi s imalo mozga rade usporedbu. Kog boga ćeš u emigraciji ako ne znaš je li ti tamo bolje ili lošije nego doma? Samo budala to ignorira. Da bi znao koliko ti je dobro ili loše, ono otkuda si otišao ti je referenca. Referenca ti je i ponuda za posao koju dobiješ dok si vani.

 

Ako tvoj skladištar sutra dobije ponudu za kičma-trans u RH za €2000, siguran sam da će razmislit želi li se u Irskoj zajebavat za €3000 od kojih će pola dat za smještaj ili će živjeti s cimerima i servirat one popularne "da je bolje, ne bi bilo dobro". No, tebi možda matematika i ne leži najbolje.

14 godina
online
Re: Kako sam dobio posao u Irskoj
Ranko Kukumar kaže...

 Ovo je istina, Friday spomenuo da ga nitko nije pitao za faks za tu poziciju. Ja radim u medical devices sektoru na inženjerskoj poziciji te se redovito javljaju inženjeri sa doktoratom iz Indije Bangladeša itd koji su doktorirali sa 20ak godina. A Irac jednako gleda Hrvata ili Indijca. I tko onda da ozbiljno shvati faks kad doktor znanosti iz Indije dobije otkaz za 10 dana jer ništa ne zna

 Ja na barem na mjesečnoj bazi čujem od nekoga, uglavnom van IT-a, kako nas sve više zamjenjuju Indijci i Pakistanci koji su miljama ispred nas (hej, doktorat s 20 godina!). Praksa naravno pokazuje nešto sasvim drugačije, ima sigurno jako kvalitetnih inženjera iz tih područja (mora ih biti među milijardu i po ljudi), ali generalno čujem da je njihova kvaliteta nikakva.

14 godina
online
Re: Kako sam dobio posao u Irskoj
Friday kaže...

Meni se cini da ti ne pratis bas trendove. Pogledaj koliko FAANG kompanije placaju - cirfe su za usrat se.

 A i FAANG kompanije pored osnovne plaće, daju zaposlenicima dosta kompenzacije u dionicama. Kaže mi kolega koji radi u jednoj od tih firmi da mu ono što dobije u dionicama debelo premašuje keš koji dobije kao plaću.

14 godina
offline
Re: Kako sam dobio posao u Irskoj
Ja za plaće uvijek konzultiram levels.fyi, za Dublin kaže iduće:
https://www.levels.fyi/Salaries/Software-Engineer/Dublin-Ireland/
Na mobilnoj verziji ne mogu ubaciti hyperlink :(
 
2 0 hvala 0
23 mjeseca
protjeran
offline
Re: Kako sam dobio posao u Irskoj
Znam ljude u srednjim godinama koji su radili za okej plaću (+ državna sisa), a otišli su vanka zbog stranja u društvu. Ne znam je l su se vratili, no hej, otišli su zbog nečega što nije para.
To što pišeš se temelji na tvojim stavovima. Valjda misliš da svi tako funkcioniranju.

Koliko znam, Petko je imao okej plaću u Osijeku prije odlaska.
Osobno, da ima neka zemlja na lokaciji Španjolske/Portugala(zbog klime), a da se priča engleski i da je uređena kao Finska/Švedka(minus teror imigranata), odmah bi prišao. Živim s djevojkom, zajedno imamo preko 10k netto i okej živimo, nije da smo gladni niti ičeg željni.
Svakako bi otišao, trepnuo ne bi.
12 godina
offline
Re: Kako sam dobio posao u Irskoj
captain_soap_McTawish kaže...

 Ja na barem na mjesečnoj bazi čujem od nekoga, uglavnom van IT-a, kako nas sve više zamjenjuju Indijci i Pakistanci koji su miljama ispred nas (hej, doktorat s 20 godina!). Praksa naravno pokazuje nešto sasvim drugačije, ima sigurno jako kvalitetnih inženjera iz tih područja (mora ih biti među milijardu i po ljudi), ali generalno čujem da je njihova kvaliteta nikakva.

 Najbolje kad na takvim primjerima shvatiš da HR fakulteti su avion za takve zemlje a nama se gade naši :D 

14 godina
offline
Re: Kako sam dobio posao u Irskoj
neutrino kaže...

 

Sad ću ja opet postaviti pitanje: koja jebena firma u RH nudi toliki novac, i koji skillset je neophodan za to radno mjesto? (odgovora opet neće biti, ili ću eventualno dobiti demagogiju tipa "plati pa ćemo ti reći")

 About You ti trenutno nudi te pare u Hr za Senior/Lead pozicije :))

 

Rangovi plaća:
Golang / PHP / Frontend / Flutter / Fullstack – 60 – 85 K EUR godišnje, ovisno o iskustvu; Lead pozicije od 85 K EUR godišnje + dionice
Senior QA – 65 – 75 K EUR godišnje, ovisno o iskustvu
Poruka je uređivana zadnji put pon 8.8.2022 21:44 (loky4i4).
14 godina
offline
Re: Kako sam dobio posao u Irskoj
Crucifixion kaže...

 

Tko god od prijatelja i poznanika radi vani, rekao je da se ne planira vratiti u RH. Imam ih u raznim sektorima rada. Uživaju vani, a ovdje su se patili, bili su ograničavani. 

 

 Kod mene baš suprotno svi frendovi se planiraju vratiti za godinu dvije u Zg. (svi u kasnim 20ima, visoko obrazovani)

Poruka je uređivana zadnji put pon 8.8.2022 21:36 (loky4i4).
14 godina
offline
Re: Kako sam dobio posao u Irskoj
Sorry ali ti Aboutyou iznosi su bruto, neto nude do 32k za seniora, lead od 32 na više.
I neka me netko ispravi ako sam u krivu, ali iskazivanje plaće u neto iznosu je nezakonito?
14 godina
offline
Re: Kako sam dobio posao u Irskoj
bruno11 kaže...
Sorry ali ti Aboutyou iznosi su bruto, neto nude do 32k za seniora, lead od 32 na više.
I neka me netko ispravi ako sam u krivu, ali iskazivanje plaće u neto iznosu je nezakonito?

 je je obrisao sam ali svejedno to je taj iznos, i više od kojeg je tražio 

Poruka je uređivana zadnji put pon 8.8.2022 21:45 (loky4i4).
15 godina
offline
Re: Kako sam dobio posao u Irskoj
Evo upadam u temu zbog toga što sam pročitao da neki koji su vani se planiraju vratiti. Evo ja imam malo drugačije mišljenje, pa se mislim da podjelim.

Imam 40, oženjen, jedno dijete, programer sam i zadnjih skoro 3 godine radim za US kompanije kao senior dev. Financijski stojim jako dobro, ali to naravno nije dovoljno za normalan život u HR.
Situacije koje sam prošao sa starim u zadnja 4 mjeseca, a koji je preminuo prije dva tjedna, su me natjerale na razmišljanje o odlasku u neku normalniju zemlju. Hrvatska je zemlja koja jednostavno neće biti normalna za život za još tko zna koliko godina. Isto tako, nemam iluzije da je vani bolje, ali neke osnovne stvari su puno bolje. U Hrvatskoj je dobro dok imaš novaca, zdrav si i ništa ti ne treba.

Moje pitanje vama koji se želite vratiti je zašto i zbog čega? Obitelj, djeca, kvaliteta života, prijatelji?

Vjerojatno neću ići nigdje zbog kurčeve didovine, ali jebeno sam blizu da dignem sidro i odem u 3 pm iz ove, prelijepe zemlje, ali nakaradne države.

Ima li smisla ostati i boriti se? Ima, ali kako, na koji način? Ne vidim da će se u skorije vrijeme nešto promijeniti na bolje, tj. vjerojatno će biti još i gore nego je sad.
 
10 0 hvala 1
14 godina
offline
Re: Kako sam dobio posao u Irskoj
loky4i4 kaže...
neutrino kaže...

 

Sad ću ja opet postaviti pitanje: koja jebena firma u RH nudi toliki novac, i koji skillset je neophodan za to radno mjesto? (odgovora opet neće biti, ili ću eventualno dobiti demagogiju tipa "plati pa ćemo ti reći")

 About You ti trenutno nudi te pare u Hr za Senior/Lead pozicije :))

 

Rangovi plaća:
Golang / PHP / Frontend / Flutter / Fullstack – 60 – 85 K EUR godišnje, ovisno o iskustvu; Lead pozicije od 85 K EUR godišnje + dionice
Senior QA – 65 – 75 K EUR godišnje, ovisno o iskustvu

To su contractor poslovi, a ne full time. Kad odradiš svoj dio posla, onda "motaš kablove" kako to ljudi danas vole reći u RH.

Druga stvar je da About you d.o.o. koji stoji u oglasimma ne postoji u sudskom registru.

10 godina
offline
Re: Kako sam dobio posao u Irskoj

@Laca

 

Vrlo jednostavno. Bori se za sebe. Uradi ono kaj ti intucija kaže.

 

Ako ne odeš, nećeš nikjada znati kako je to radti vani.

Nažalost, naši ljudi vani kada odu ne poprime mentalitet Zapada, nego srcem i glavom ostaju na razine regije od kuda dolaze.

 

Odi, te ne dvoji previše, jer imaš samo jedan pravi razloga da odeš, a milijardu da ostaneš.

Ne druži se sa našim ljudima, izbjegavaj ih. Pogotovo ove toksične.

Ne prati HR medije, te se što prije poveži sa lokalnom zajednicom tamo gdje odeš.

 

Ak' već radiš za US co., onda ti nije problem dočepati se te države.

Tada si na konju!!

dzg
14 godina
offline
Re: Kako sam dobio posao u Irskoj
Laca kaže...
Evo upadam u temu zbog toga što sam pročitao da neki koji su vani se planiraju vratiti. Evo ja imam malo drugačije mišljenje, pa se mislim da podjelim.

Imam 40, oženjen, jedno dijete, programer sam i zadnjih skoro 3 godine radim za US kompanije kao senior dev. Financijski stojim jako dobro, ali to naravno nije dovoljno za normalan život u HR.
Situacije koje sam prošao sa starim u zadnja 4 mjeseca, a koji je preminuo prije dva tjedna, su me natjerale na razmišljanje o odlasku u neku normalniju zemlju. Hrvatska je zemlja koja jednostavno neće biti normalna za život za još tko zna koliko godina. Isto tako, nemam iluzije da je vani bolje, ali neke osnovne stvari su puno bolje. U Hrvatskoj je dobro dok imaš novaca, zdrav si i ništa ti ne treba.

Moje pitanje vama koji se želite vratiti je zašto i zbog čega? Obitelj, djeca, kvaliteta života, prijatelji?

Vjerojatno neću ići nigdje zbog kurčeve didovine, ali jebeno sam blizu da dignem sidro i odem u 3 pm iz ove, prelijepe zemlje, ali nakaradne države.

Ima li smisla ostati i boriti se? Ima, ali kako, na koji način? Ne vidim da će se u skorije vrijeme nešto promijeniti na bolje, tj. vjerojatno će biti još i gore nego je sad.

Cijeli odgovor bi bio predug, a i teško da bi ga itko čitao. Ali evo ti par natuknica...

 

Postoji bezbroj stvari koje ne primjećuješ sada u životu. Primijetiš ih tek kad odeš van i vidiš da tih stvari više nema, ili da su drugačije. Ima ljudi kojima to smeta do te mjere da kažu "jebeš sve ovo, nije to za mene" i vrate se nazad. To je individualno.

Neki su strahovito nabijeni patriotizmom i nekom bezuvjetnom ljubavi prema RH i odluče se na povratak. Ja recimo ne volim ništa u RH. Ljudi u RH su većinom primitivna sebična stoka, a ljudi su ti koji čine neko mjesto dobrim ili lošim.

 

Nekima ne odgovara uređena država. Npr, stanovi koji se ovdje grade zadnjih godina moraju imati senzore na dim u stanu, unutar kuhinjske nape itd... Zgrade su spojene direktno sa vatrogascima. Kad dosta "naših" ljudi u RH to čuje, reakcija je: "Šta, znači ja u svom vlastitom stanu ne smijem pušiti???? Ma jebem ti ja takav život!"

Kad je rush hour, promet stoji a traka za bus i taxi je prazna, čak ni onaj s Ferrarijem ne pomišlja švercat se po traci za bus, nego stoji i čeka kao i onaj u Toyoti. Može on platit kaznu, jer ima love, ali je lik drugačije zbrikan u glavi i jednostavno ne radi sranja. Mentalitet! Dok zamisli istu situaciju u RH i nekog fudbalera ili Keruma za volanom.

 

Ljudi poput mene odu u kurac od samoće, što kod tebe neće bit slučaj jer bi emigrirao s obitelji. Vama je automatski lakše sve, jer ste zajedno u svemu, podrška jedan drugome. Gdje god otišao, imaj na umu jednu stvar: NITKO NE VOLI IMIGRANTE! Na isti način na koji prosječan Hrvat gleda Nepalca, Sirijca ili nekog drugog, na isti taj način tebe gledaju tamo gdje odeš. Većinom se trude biti pristojni, ali ima bezbroj pokazatelja gdje lokalci smatraju da imigranti nisu dobro došli. Recimo u skandinaviji ćeš imati problema sa pronalaskom lijepog stana, jer najmodavac želi Šveđana, odnosno Norvežana u stanu. Osim ako stan nije štala, pa ga lokalci ni ne žele unajmiti. U Švedskoj je to toliko otišlo u kurac da šveđani odbijaju ići doktorima koji nemaju švedska imena, iako su ti doktori rođeni šveđani (prva generacija imigranata) koji govore švedski bez naglaska i školovani su u švedskoj! Njih šveđani i dalje smatraju stokom.

 

Generalno smatram da ljudi koji emigriraju s obitelji neće naći neki racionalni razlog za povratak, jer još uvijek možeš naći dobru sredinu za život i rad.

 

Kažeš boriti se? Za što točno? Protiv većine koja podržava uhljebe i korupciju, što se vidi na svakim izborima? S kojom svrhom? Ja sam živio u Zg-u prepunom smeća, bez vode i grijanja svako toliko, nefunkcionalni gradski prijevoz, nefunkcionalno zdravstvo, korumpirano pravosuđe, penziju neću vidjeti, a sve sam to morao plaćati kroz porez. To se u RH neće promijeniti, jer se ljudi prvo moraju promijeniti, a u RH mahom useljava ekipa iz BiH koja nema problem ni sa smećem, ni sa korupcijom, ni uhljebima, ni ničim. Oni danas čine većinu.

 

Vani pravosuđe dosta dobro funkcionira. Ne može se desiti da netko naprosi par eura i završi iza rešetaka, dok netko za seksualno zlostavljanje dobi uvjetnu kaznu, ili da neki debil od suca obrazloži puštanje na slobodu sa "društveno prihvatljivom obitelji". Ili da netko izjednači guranje prsta u šupak s rukovanjem. Toga ima samo u teškim devijantnim vukojebinama.

Ili da liječnik izjavi "nije imo vezu, pa je umro" i nikome ništa. Ali ni ljudima koji žive u toj oklini ne samo da ne smeta, nego smatraju to normalnim. Cijela RH je iznimmno bolesno mjesto.

14 godina
online
Re: Kako sam dobio posao u Irskoj
neutrino kaže...

a u RH mahom useljava ekipa iz BiH koja nema problem ni sa smećem, ni sa korupcijom, ni uhljebima, ni ničim. Oni danas čine većinu.

 Koje gluposti.

 

Ti si duboko iskompleksiran čovjek, i gdje god odeš neće ti biti dobro.

 

edit: znam jer sam i sam takav.

Poruka je uređivana zadnji put uto 9.8.2022 9:26 (captain_soap_McTawish).
14 godina
offline
Re: Kako sam dobio posao u Irskoj
Baš...sad kad nema smeća, dotepenaca i lošeg gradskog prijevoza valjda je OK
Moj PC  
0 0 hvala 0
3 godine
neaktivan
offline
Re: Kako sam dobio posao u Irskoj

Naravno da ne postoji, ali postoji ABOUT YOU SE & Co. KG u sudskm registru njemačke, i imaju svoj OIB i PDV ID Broj za hrvatsku, tako da mogu zapošljavati i u hrvatskoj, čak i ako nemaju otvoreno pravno tijelo ovdje. I ne, nije riječ o contracting, nego full time zaposlenje.

14 godina
offline
Re: Kako sam dobio posao u Irskoj
Gisho kaže...

Naravno da ne postoji, ali postoji ABOUT YOU SE & Co. KG u sudskm registru njemačke, i imaju svoj OIB i PDV ID Broj za hrvatsku, tako da mogu zapošljavati i u hrvatskoj, čak i ako nemaju otvoreno pravno tijelo ovdje. I ne, nije riječ o contracting, nego full time zaposlenje.

 

3 godine
neaktivan
offline
Re: Kako sam dobio posao u Irskoj

Zašto kopiraš sa nekog random sitea, vidiš da se navodi aboutyou d.o.o, koji kao što si sam rekao ni ne postoji.

 

Znam da je google jako teška i komplicirana stvar, zato izovli: https://corporate.aboutyou.de/en/our-jobs

6 godina
offline
Re: Kako sam dobio posao u Irskoj
neutrino kaže...

 

Ljudi poput mene odu u kurac od samoće, što kod tebe neće bit slučaj jer bi emigrirao s obitelji. Vama je automatski lakše sve, jer ste zajedno u svemu, podrška jedan drugome. Gdje god otišao, imaj na umu jednu stvar: NITKO NE VOLI IMIGRANTE! Na isti način na koji prosječan Hrvat gleda Nepalca, Sirijca ili nekog drugog, na isti taj način tebe gledaju tamo gdje odeš. Većinom se trude biti pristojni, ali ima bezbroj pokazatelja gdje lokalci smatraju da imigranti nisu dobro došli. Recimo u skandinaviji ćeš imati problema sa pronalaskom lijepog stana, jer najmodavac želi Šveđana, odnosno Norvežana u stanu. Osim ako stan nije štala, pa ga lokalci ni ne žele unajmiti. U Švedskoj je to toliko otišlo u kurac da šveđani odbijaju ići doktorima koji nemaju švedska imena, iako su ti doktori rođeni šveđani (prva generacija imigranata) koji govore švedski bez naglaska i školovani su u švedskoj! Njih šveđani i dalje smatraju stokom.

 

 

Jednostavno previše karikiraš. Curina četiri ujaka su u Švedskoj, svi su kupili nekretnine bez problema i prije toga su živjeli u iznajmljenim nekretninama bez problema. Naši kumovi su gore već tri godine i nikada nisu imali nijednu neugodnost zbog nacionalnosti. Stan koji su kupili, a tamo stanovi idu putem aukcija su dobili ispred tri švedska para. Naravno da toga o čemu ti pričaš ima, ali nije tako radikalno i crno bijelo kako navodiš. 

 

Švedska, pa i druge zemlje Zapadne Europe imaju svoje probleme, ali oni su se davno riješili dječjih bolesti koje "Lijepa Naša" i dalje ima. Hrvatska je duboko bolesna država čije se metastaze šire na svakog normalnog građanina koji vidi dalje od vlastitog interesa.

 

Ja baš danas imam razgovor za jedan posao, ako taj posao dobijem i vidim da i dalje imam posla sa hrvatskim/bosanskim krkanima, pakujem stvari i idem van. 

12 godina
offline
Re: Kako sam dobio posao u Irskoj
neutrino kaže...

 

€90000 eura godišnje. Nađi mi radno mjesto u aktivnim oglasima gdje ćeš toliko dobiti u Irskoj, Njemačkoj, Švicarskoj, Švedskoj, Norveškoj, pa čak i Luksemburgu (tu još možda i uspiješ).

Cinjenica da si stavio u jednu grupu: Irsku, Njemacku, Svicarsku... pa onda naglasio Luksemburg u kontekstu da tu mozde uspijes izvuci 90k.

To mi govori da ti nemas apsolutno blage veze o cemu pricas, da imas ista, ali ista znanja o trzistu rada, nebi strpao Svicarsku u isti kategoriju kao njemacku i irsku, a i nebi imao razmisljanje da u Luksemburgu mozda izvuces 90k, ali u Svici? Kao tko je vidio 90k tamo imat

 

Lijepo je kad netko tko zvuci ozbiljan, napravi tako banalne greske da odmah shvatis kako zapravo izvlaci informacije iz dupeta.

 

 

Ubi bene, ibi patria.
Poruka je uređivana zadnji put uto 9.8.2022 11:10 (Et_Tu_Brute?).
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice